Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Shanghai Masters
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Întrebare cu apel la luciditate : nu cine ați dori să câștige, ci cine credeți că va câștiga turneul ?
Ryan Day
75%
 75%  [ 3 ]
Dominic Dale
25%
 25%  [ 1 ]
Voturi totale : 4

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 11 Aug 2007, 14:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După Bingo și Ding + propria tentativă de ieri, Ryan s-a mai încercat la un max. Ca la Poște redacției : "Încă nu." Sad

Cred, totuși, că vom avea o finală galeză. (Pe care să n-o strice nici măcar Johan Oomen... Wink Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 11 Aug 2007, 16:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Mark Selby : „Sunt supărat. Dominic a jucat foarte bine, dar eu, nu știu de ce, n-am fost deloc în stare să mă concentrez...”

Dominic Dale : „Azi, ambianța a fost total diferită de cea de până acum : o singură masă și un număr uriaș de spectatori. Faptul că am intrat într-o finală de turneu de puncte înseamnă foarte mult pentru mine. Crezusem că amândoi o să punctăm zdravăn, dar aceste jocuri lungi au fost foarte obositoare. Nici Mark n-a jucat prea bine și nici eu. Pe prietenul meu Ryan Day l-am învins în ultimele noastre meciuri oficiale. Nu mi-ar plăcea deloc să pierd în fața lui acum, tocmai într-o finală de turneu de puncte...

La urma urmei, forma ține de mental. Este o stare de spirit. În acest moment, mă simt în formă, adică știu că pot juca bine. Sper să fac o figură frumoasă în finala de mâine.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 11 Aug 2007, 17:23, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 11 Aug 2007, 16:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Mark Selby : „Sunt supărat. ...”

Si eu.. Sad

Sper sa fie o inclestare Ryan - Dom....si nu stiu pe cine sa aleg favorit.. Smile Oricum dupa parerea mea DD a meritat din plin sa ajunga in finala , si daca in finala va fi tot in aceasi forma buna ca si pana acum , eu zic ca merita din plin sa si castige finala. Sunt curioasa cat va fi ajutat de puncte sa urce in clasament si cum va contribui acest parcurs bun la restul sezonului lui Dom... Smile


Thanks , Clara pentru declaratii!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 11 Aug 2007, 17:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere. Wink Laughing Nici eu nu prea știu cu cine să țin. Cred că, totuși, cu DD. Wink

Dacă își păstrează forma și combativitatea, Ryan le va pune probleme foarte serioase adversarilor lui din acest sezon. Abia aștept să-l văd urcând în clasament.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 11 Aug 2007, 17:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

[coloana sonora oferita de Harry Belafonte si al sau Banana Song]

Daaaayy-ooooooooooo!
Daaaaaaaaaaaaay-oooooooooo!
Final's comin' an' we gonna go hooooooooo-meeeeeeeee!

Come, Mr. Ryan Day...win this lovely title
(Final's comin' an' we gonna go hooooooooo-meeeeeeeee!)
Come, Mr. Ryan Day...win this lovely title
(Final's comin' an' we gonna go hooooooooo-meeeeeeeee!)

Spent all day just taking shots
(Final's comin' an' we gonna go hooooooooo-meeeeeeeee!)
Thinking of safeties and pots
(Final's comin' an' we gonna go hooooooooo-meeeeeeeee!).

Daaay-ooooo!

One red two reds three reds in
(Final's comin' an' we gonna go hooooooooo-meeeeeeeee!)
With some angle or some spin
(Final's comin' an' we gonna go hooooooooo-meeeeeeeee!)

Daayyy-ooo!

All the colours on their spots
Final's comin' an' we gonna go hooooooooo-meeeeeeeee!)
You're not sure this black still pots
Final's comin' an' we gonna go hooooooooo-meeeeeeeee!)
....
Come, Mr. Ryan Day...win this lovely title
(Final's comin' an' we gonna go hooooooooo-meeeeeeeee!).

Sorry. Ca nu ma putui abtine. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 11 Aug 2007, 17:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Talentata Miss C Laughing ...asteptam si primul single. Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 11 Aug 2007, 18:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:

Come, Mr. Ryan Day...win this lovely title
(Final's comin' an' we gonna go hooooooooo-meeeeeeeee!).

Sorry. Ca nu ma putui abtine. Laughing


Bravo Miss C., te chinuie talentul!!! 8) Laughing
Nici macar pentru Ronnie nu ai plasmuit asemenea creatii artistice, dar vad ca reusita lui Rian Day te-a inspirat astazi. Very Happy Wink

Una calda si alta rece astazi, in penultima zi a turneului de la Shanghai. Dezamagirea pe care mi-a adus-o Selby a mai fost indulcita putin de victoria lui Rian Day.

Pentru finala de maine il dau drept castigator tot pe Rian, pronostic argumentat din punct de vedere obiectiv de forma pe care a aratat-o cel putin in meciul de astazi. Recunosc totusi ca sunt tributara in alegerea mea si faptului ca imi si doresc sa castige el acest turneu, mai degraba decat adversarul sau, chiar daca si DD a avut un parcurs frumos pana in finala.



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 11 Aug 2007, 19:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DAAAAAA! Break it, Dom! Sper maine sa fie frumos totusi. Very Happy Cu toate ca primim reluare cei care nu avem eurosport 2?!?!?!?!? Rolling Eyes In fine...
Go, Dom!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată Mrs. Hendry la Sâm 11 Aug 2007, 20:43, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 11 Aug 2007, 19:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Graeme Dott : „Sunt dezamăgit de jocul meu. Am jucat din ce în ce mai bine toată săptămâna și nu pot să înțeleg ce s-a întâmplat. Așa m-așteptam să mă prezint în primul meci, nu în semifinale ! Oricum, trebuie să fiu mulțumit că am ajuns în această fază a turneului, după mai bine de trei luni în care aproape că n-am pus mâna pe tac !”

La a doua finală de turneu de puncte din carieră, Ryan Day se gândește la prima – Malta Cup 2007 (unde a pierdut cu 4-9 în fața lui Shaun) : „Am început prost finala de la Portomaso și asta m-a scos din ritm. Cred, totuși, că am învățat ceva din acea experiență și că mâine o să joc mai bine. Nu prea știu de ce, dar singurele finale în care am ajuns până acum au fost în turnee din străinătate. Poate pentru că mă simt mai relaxat. În orice caz, sper să duc mai departe ceea ce am realizat aici și să am rezultate bune și în competițiile de acasă.

Pentru Țara Galilor e bine : indiferent cine câștigă, campionul va fi un galez. Dar as dori foarte mult să fiu eu galezul acela. Dominic și cu mine suntem buni prieteni, ne antrenăm împreună cu Matthew și cu Mark, iar mie asta mi-a ajutat foarte mult. Până acum, Dominic a jucat cel mai bine dintre noi toți, așa că o să am un meci greu. Sper să nu dureze cât a durat meciul lui cu Mark Selby !”
[4 ore și 44 de minute !]



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 11 Aug 2007, 20:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am reactualizat chestionarul. Acum, două opțiuni. Rezultatul votului precedent îl dădea campion pe Mark Selby, cu câte un singur vot pentru Ryan și DD.

Am votat pentru Ryan. Țin mai mult la DD, dar nu despre a ține e vorba aici. Cu toate că blondul de ocazie a jucat cel mai bine (o recunosc cu toții), are mai degrabă simțul umorului decât al omorului. Am impresia că Ryan le are pe amândouă. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 11 Aug 2007, 20:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O sa vedem maine....it's exciting! Very Happy
Chiar vreau spectacol frumos. Wink



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 12 Aug 2007, 9:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur foarte mult pentru victoria de ieri a lui Dominic Dale. Very Happy Majoreta

Cel mai mult ma bucur insa pentru victoria lui Ryan Day/eliminarea lui Dott. Twisted Evil Yeah Party Majoreta

Nici eu nu prea stiu pe cine o sa am favorit.Parca inclin spre Dominic.Ryan are toate sansele sa mai castige in viitorul apropiat.Nu stiu daca este si cazul lui Dale.Desi talentul i-ar permite,ne-a aratat pana acum ca nu este un jucator constant.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 12 Aug 2007, 10:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelent standardul de joc in prima sesiune a finalei. Breakuri mari, fluenta, lovituri deosebite si...au completat 9 jocuri in vreo 2 ore si 40 de minute. 8)
Dom a avut vreo 5 rosii-5 negre in jocul 3. Of. Nu s-a petrecut minunea.
Si tot Dom a fost aproape sa faca un break mare in jocul 9 dar nici 100+ n-a reusit.
Foarte bun meciul. 8)
6-3 inca nu insamna ca Dom a pierdut. Mai e o sansa.
Aidi Wales!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 12 Aug 2007, 12:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca m'am hotarat...Razz...Go Ryan! Smile Nu scorul m'a facut sa il aleg pe Ryan...ci faptul ca ar putea castiga primul sau turneu... Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 12 Aug 2007, 13:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fericiti cei cu E2! Cei fara, poate aveti si conexiune buna pentru chinezi! Wink
Ce aiurea, totusi. E2 e marfa de contrabanda pe aici prin tara...
Nu stiu ce sa zic...parca as vrea sa invinga Dom...oarecum...dar un maxi vreau. Mu-sai! Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Shanghai Masters Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Următoare
Pagina 10 din 12

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community