Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Premier League 2007
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Premier League 2007 ?
John
40%
 40%  [ 4 ]
Ronnie
60%
 60%  [ 6 ]
Voturi totale : 10

Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 3 Dec 2007, 0:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well done, Ronson!

Good game, you guys!


Si bravo si comentatorilor! Mi-o placut! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 3 Dec 2007, 0:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitări campionului și finalistului ! (Chiar dacă cel de-al doilea n-a prea fost prin partea locului...)

.
Reînnoite felicitări lui Gabi Vișoiu și Cristi Cimpoca ! Good work, gentlemen !


Postez din partea Prof. univ. Visarion Huțu, un mare iubitor al snookerului, fost bariton la Opera Română din Iași (transcriu notițele luate la telefon !) :

“Felicitări celor doi comentatori ! S-au armonizat foarte bine și sub aspect vocal și, pentru că au vorbit pe registrul mai grav al vocilor lor, au reușit să inducă tocmai acea stare de calm care se potrivește cel mai bine cu snookerul. Intervențiile lor au fost bine echilibrate : atât documentate cât și discrete, fapt pentru care comentariul lor a căpătat sobrietate și greutate.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Lun 3 Dec 2007, 1:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Felicitări campionului și finalistului ! (Chiar dacă cel de-al doilea n-a prea fost prin partea locului...)

.
Reînnoite felicitări lui Gabi Vișoiu și Cristi Cimpoca ! Good work, gentlemen !



Subscriu in totalitate. Very Happy
Mi-au facut o deosebita placere nu numai meciurile din Premier League urmarite pentru prima oara live, dar in mod special comentariul adecvat, pertinent si echilibrat de care am avut parte cu ocazia transmisiunilor realizate de sport.ro in aceste doua zile. 8) Smile
Multe multumiri comentatorilor, care pentru mine cel putin au reprezentat o reala si placuta surpriza prin profesionalismul dovedit, inlaturandu-mi temerile firesti ce le-am avut in aceasta privinta atunci cand am aflat ce post de televiziune va transmite la noi faza finala a P.L. Surprised Razz Smile

Ii urez si eu mult succes lui Gabi (Vash) la Campionatul mondial de trickshot !

Felicitari lui Ronnie pentru trofeu, dar mie tot imi este dor sa-l vad castigand din nou un turneu de puncte. Rolling Eyes Smile
Ceea ce ma bucura este faptul ca a inceput sa-si mai revina la capitolul lovituri de distanta, unde a cam fost in suferinta incepand de la CM-ul din primavara si pana in prezent. In plus, orice infrangere administrata de Ronnie lui John nu poate decat sa ma multumeasca in mod deosebit, pentru ca dupa finala Masters-ului 2005, John s-a cam obisnuit sa-l "articuleze" serios pe Ron pe unde l-a prins, asa incat ajunsesem sa ma tem ca v-a dezvolta un "complex Higgins". Wink



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 3 Dec 2007, 1:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Congrats, Ronnie! Congrats, John!
Frumos meci, alert, cu breakuri mari si olea' de tactica...placut ochiului si yaya... Wink
Foarte bun si comentariul, mai bun decat ieri, parca. Felicitari cvartetului de asi din seara asta! 8)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 3 Dec 2007, 3:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ronnie O'Sullivan : ”Cred că ăsta a fost cel mai greu meci din câte am jucat în ultimele patru sezoane ale Ligii. Bine c-am reușit să-mi păstrez concentrarea și încrederea ! John a avut ceva ratări, dar dacă nu s-ar fi aplicat regula celor 25 de secunde, până la urmă tot el ar fi câștigat meciul. S-ar zice că eu sunt cel căruia i se potrivește cel mai bine cronometrarea asta, dar am avut și un pic de noroc.

Un titlu e un titlu și, dacă i-ai întreba pe ceilalți jucători ce turneu ar prefera să câștige : Liga sau, de exemplu, Trofeul Irlandei de Nord ori Cupa Malta, ți-ar spune că cel mai mult și-ar dori titlul Ligii. Ăsta este unul dintre cele mai importante turnee din câte există, așa că nu mă interesează că nu e un turneu de puncte.”


John Higgins : “Dacă-i vorba să ai un adversar care să profite de șansele pe care i le dai, păi nimeni nu se pricepe la asta mai bine decât Ronnie ! Semnalizarea sonoră și sistemul time-out-urilor sunt făcute ca să te ajute, dar până la urmă, n-ai ce face, tot intri-n panică. Ronnie a egalat la 3 și după aceea am avut o grămadă de ratări. Ajunsesem la o diferență de scor prea mare ca s-o mai pot recupera. Prea multe ratări – mai ales dintre cele ușoare, pentru care n-am nicio scuză...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 3 Dec 2007, 17:26, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 3 Dec 2007, 6:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Majoreta BRAVO RONNIE! Majoreta

Bine ca exista Liga, sa-l mai vedem si noi iesind invingator in fata lui Higgins. Rolling Eyes A fost un meci frumos, cu multe lovituri spectaculoase. Ronnie a reusit si break-uri ceva mai mari decat in meciul cu Hendry. Very Happy Applause

Felicitari si celor doi comentatori! Very Happy Mult succes in Rusia, Gabi!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 3 Dec 2007, 7:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVO RONNIEEEE!!! SO proud! Very Happy



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 3 Dec 2007, 10:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari RONNIE! Bravo:D
Felicitari JOHN! Smile



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Cristian Cimpoca



Data înscrierii: 03/Dec/2007
Mesaje: 1
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 3 Dec 2007, 19:14    Titlul subiectului: Salutari si multumiri... Răspunde cu citat (quote)

Trebuie sa recunosc ca nu m-am si nu ne-am asteptat la aprecierile voastre atat de bune... Multumim sincer. Si mai sincer, ma asteptam sa fim "distrusi" cu critici si eu si Gabita, chiar vorbeam inainte despre asta, fiind primul nostru "live"... Concluzia noastra a fost: 'who cares? zicem cum ne pricepem noi mai bine si o sa iasa"... Se pare dupa reactia voastra, a iubitorilor acestui joc deosebit de spectaculos (bine`nteles, in viziunea noastra, a celor ce-l iubim) ca ne-a iesit chiar bine. Asta cu siguranta si datorita mesajelor voastre. Multumiri inca o data si haideti sa tinem pumnii stransi impreuna pentru Gabi in Rusia. Break-uri cat mai mari si have fun all of you!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristian Cimpoca Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 3 Dec 2007, 20:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari, Ronnie! Very Happy Applause Felicitari, John! Applause

O finala asa cum mi-am dorit! Din toate punctele de vedere! Wink

Felicitarile mele si comentatorilor! Notworthy
Mult succes Gabi la Campionatul mondial de trickshot!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 3 Dec 2007, 20:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Welcome to the forums! Very Happy
Succes in continuare!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Lun 3 Dec 2007, 21:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mult succes in continuare ! Very Happy Tineti-o tot asa !



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 3 Dec 2007, 22:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai venit! Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 9 Dec 2007, 12:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

in sfarsit mi-a placut Ding Junhui... Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
vash
Fan


Data înscrierii: 27/Noi/2007
Mesaje: 17
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 2:29    Titlul subiectului: wpa bank\kick world champion Răspunde cu citat (quote)

Cu scuzele de rigoare va spun ca am ajuns cu bine acasa, sunt fffffffff obosit si fericit in acelasi timp. Acolo nu am avut timp de abs nimic, asa ca povestea completa o veti avea in zilele urmatoare. Deocamdata spun doar atat: m-am calificat in play-off (primii 12) si am obtinut titlul de wpa bank/kick WORLD CHAMPION + medalia aferenta, bineinteles. Va multumesc tuturor.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vash Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Premier League 2007 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 6 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community