Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Judd Trump
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
eXceS



Data înscrierii: 04/Iul/2009
Mesaje: 5
Locație: galati

MesajTrimis: Lun 17 Aug 2009, 18:12    Titlul subiectului: Judd Trump Răspunde cu citat (quote)


Eu zic ca tanarul englez merita . Este un jucator stangaci foarte talentat care cred ca in curand o sa ajunga in top 15 Very Happy . Sa nu uitam ca el a realizat la varsta de 14 ani un break de 147 intrecand precedenta performanta a lui Ronnie din 1991 ( sa nu uita ca judd la batut pe Ronnie scor 5-4 in Grand Prix anul trecut)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui eXceS Trimite mesaj privat
m-nus



Data înscrierii: 06/Aug/2009
Mesaje: 5
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 17 Aug 2009, 19:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

e slab,a avut acteva varfuri cand l-a batut pe ronnie ,toata lumea a crezut ca va fi urmatorul mare talent,dar a dezamagit...
nu are consistenta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui m-nus Trimite mesaj privat
eXceS



Data înscrierii: 04/Iul/2009
Mesaje: 5
Locație: galati

MesajTrimis: Lun 17 Aug 2009, 20:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu e slab, ai dreptate nu are consistenta . Dar e tanar si mai are inca timp sa se adune cum se zice


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui eXceS Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 27 Aug 2009, 0:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca imi permiteti a face si eu o paranteza, bazata pe ce-mi aduc aminte (cu regret daca nu am dreptate), mie imi pare ca majoritatea tinerilor jucatori il au drept model pe Ronnie si sunt foarte nesabuiti.

Daca asta este bine sau rau, nu stiu exact... Dar din cate am vazut eu pana acum... Acest lucru a parut sa nu-i ajute pe cativa dintre ei... Iar aici ma refer expres la Jamie Cope, Judd Trump si Liang Wenbo.

Dupa cum spuneam, poate gresesc, dar mie asa imi pare.

Continuu sa cred ca nu poti juca precum Ronnie daca nu ai un asemenea har, cu toate ca jocul rapid are intr-adevar foarte multe avantaje. Iar daca Ronnie cand da cu bata-n balta o face la nivel la fel de inalt pe cat de bun este, pentru restul nu merge chiar asa. Constanta lui Ronnie in realizarea de breakuri mari este mult mai buna.

Sper sa nu ma inshel si sa-mi aduc aminte bine de stilul de joc al lui Judd.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Lun 31 Aug 2009, 21:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Daca imi permiteti a face si eu o paranteza, bazata pe ce-mi aduc aminte (cu regret daca nu am dreptate), mie imi pare ca majoritatea tinerilor jucatori il au drept model pe Ronnie si sunt foarte nesabuiti.

Cam toţi jucătorii tineri sunt aşa. Gândirea tactică şi răbdarea o capătă în meciurile împotriva seniorilor, aşadar în parte jocul lor se bazează pe atac (asta până învaţă toate subtilităţile jocului).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Lun 4 Apr 2011, 12:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La un an si jumatate distanta iata ca Judd este in primii 15 si jocul lui nu se mai bazeaza doar pe atac.Pot spune ca a aratat un stil si o maniera foarte de apreciat si chiar a atras atentia la Openul chinezesc unde nu a fost condus in niciun joc si a facut o finala magnifica.Pe deplin meritat trofeul!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 4 Apr 2011, 12:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

He he... De-abia acum se poate spune ca s-a creat topicul. Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 4 Apr 2011, 13:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Redboy a scris:
He he... De-abia acum se poate spune ca s-a creat topicul. Very Happy


True that ! Very Happy Majoreta Sper sa ajunga si Michael White sa se afirme asa intr-o buna zi !



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 5 Apr 2011, 0:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Precizez că acest chestionar-fulger datează din ianuarie 2009. Cred însă că unele răspunsuri sunt cu atât mai interesante. Wink Interviurile de proporții abia de acum încolo o să apară.

Destinația favorită pentru vacanțe : Turcia.
Hobby : mersul la sala de fitness de trei sau patru ori / săptămână. Cred că mă ajută să-mi păstrez concentrarea atunci când joc snooker, zice Judd.
Practică 'mnealui și alte sporturi ? La școală, am jucat un pic de fotbal. Pe urmă, ceva golf – așa, cam timp de un an. M-am lăsat, golful mă plictisește...
Echipa de fotbal preferată ? Manchester United.
Idolul sportiv ? Mohammed Ali. (Well, adică Muhammad Ali... Laughing )
Serialul TV preferat ? Prison Break
Actorul preferat ? Robert Knepper din Prison Break.
Filmul preferat ? Primul din seria Rocky.
Preferințe muzicale ? Ne-Yo
Mâncarea preferată ? Cea de la McDonalds !
Fobii ? Respirația colegului Adam Duffy !
Câte ore pe zi te antrenezi ? Cinci ore.
Obiectivul principal al sezonului ? Să joc bine în meciurile televizate și să intru în Top 16. Ha ! Laughing
Momentul cel mai frumos al carierei ? Calificarea în semifinalele GP [2008]. Până aseară, era adevărat... Laughing
Cel mai neplăcut moment al carierei ? Când am pierdut cu 8-9, la bila roz, în fața lui Mark King, la UK [tot 2008]


___________________


Părerea lui Clive Everton, decanul de vârstă și valoare al comentatorilor încă aflați în activitate : „Întotdeauna am știut că se va afirma pe plan mondial. Mare noroc că are și niște părinți înțelepți, Steve și Georgina. Nici nu se poate să găsești oameni mai plini de bun simț sau care să-și susțină mai mult fiul. Sunt convins că, în următorii câțiva ani, Judd va deveni un foarte mare jucător de snooker.” (BBC, 4 aprilie 2011)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 16 Apr 2011, 11:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

"I’m snooker’s No1 cue-ty" Arrow The Sun de azi, pag 67. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Sâm 16 Apr 2011, 16:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:

Over there (China) you could say I'm the Wayne Rooney of snooker - but maybe a bit better-looking! Snooker is like their football.

Laughing Are umor puștiul...



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 18 Apr 2011, 13:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Încă un material interesant, apărut imediat după victoria de la Beijing, în The Bath Chronicle : vorbele lui Derek Curnow, care i-a fost antrenor timp de 13 ani. Arrow http://www.thisisbath.co.uk/sport/China-champion-Keynsham-spirit/article-3418447-detail/article.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 18 Apr 2011, 14:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
"I’m snooker’s No1 cue-ty" Arrow The Sun de azi, pag 67. Laughing


Se pare ca nu s-a schimbat chiar in toate. Rolling Eyes Taz Taz

Interesant, in orice caz.

Sunt tare curioasa pana la urma ce o fi produs schimbarea. Desi nu stiu daca poate raspunde cineva la aceasta intrebare, poate nici macar el.

Cu cine se antreneaza acum este cunoscut? O fi schimbat ceva in aceasta zona?



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 20 Apr 2011, 15:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Judd răspunde la întrebările fanilor Arrow http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/snooker/13124151.stm



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 29 Apr 2011, 0:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fostul profesionist (adică actualul comentator British Eurosport) Mike Hallett își amintește cum a mâncat bătaie snookeristică de la Judd pe când acesta n-avea decât 13 ani (iar el avea 44).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 1 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community