Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Grand Prix 2007
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 20 Oct 2007, 17:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 20 Oct 2007, 17:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

I wuw you Ronnie wiv all my lil snookery heart! Razz Applause Notworthy Majoreta Party

*MC continua cu...astea, ca nu se poate abtine.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 20 Oct 2007, 17:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

WOW! Yeah Absolut fantastic acest meci! Very Happy Very Happy Poate cea mai frumoasa victorie a lui Ronnie din ultimii ani!Bravo Ronnie Yeah !

Am avut niste emotii in ultimul frame... Maine cred ca voi urmari mult mai relaxat finala indiferent de adversar. Laughing Pe final a regasit si lovitura de distanta care i-a lipsit toata saptamana. 8) De fapt cred ca aici a fost secretul revenirii sale.
Mi s-a parut schimbat fata de cum il stiam.Nu a mai fost la fel de rapid ca inainte.Mai ales in ultimul frame a incercat sa se concetreze cat mai bine la fiecare lovitura dificila pe care a avut-o Applause Notworthy .

Mii de multumiri, Miss Chigwell pentru link. Very Happy (ganduri diametral ppuse pentru regia de la Paris Taz ).

Si... Bye,bye Shaun! Twisted Evil Du-te acasa si scrie o carte de povetze. Mr. Green (imi cer scuze pentru aceasta rautate dar nu m-am putut abtine)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 20 Oct 2007, 18:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

it's mean, but i love it....o merita Twisted Evil , asa cum si ronnie merita toate aplauzele acum Majoreta



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 20 Oct 2007, 18:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ronnie O'Sullivan : „A fost frumoasă revenirea în meci. Am fost perseverent. Am avut un pic de emoții, dar știam că orice e posibil, așa că mi-am păstrat firea ca să văd ce-o să se-întâmple. Câteodată nu se poate să nu te simți sub presiune. A fost un meci destul de ciudat, dar am jucat bine și de aceea l-am câștigat.”

Cât despre „laconismul” de dată mai recentă : „Păi, dac-aș spune tot ceea ce gândesc, aș avea necazuri. Nu sunt cel mai mare adept al 'corectitudinii politice’ și, uneori, trebuie să-mi controlez cuvintele fiindcă ce cred eu cu adevărat nu se poate declara într-o conferință de presă...”

Shaun Murphy : „Ronnie și-a păstrat firea până la sfârșit în mod superb și exact așa fac toți marii campioni. Când conduceam cu 5-2, aveam un avantaj foarte mare, dar am suficientă experiență în snooker ca să-mi dau seama că jucătorilor de talia lui Ronnie nu trebuie să le oferi nici cea mai mică șansă. Nu mă simțeam sigur de victorie, așa că n-am de ce să-mi pară rău.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 20 Oct 2007, 19:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eurosport 1...acu' imi sunteti dragi. Voila ce transmit. Semifinala.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 20 Oct 2007, 22:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi'ar placea sa'l vad pe Gerard in finala!!! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Dum 21 Oct 2007, 0:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Of of...ce rau mi-a parut de Greene Crying or Very sad . Tipam prin casa de nebun..."Hai Greene" de vecinii au sunat sa ma intrebe ce echipa de fotbal joaca. Laughing Sper sa il revedem cat de curand.



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Oct 2007, 2:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing

Și eu am ținut cu el... Sad Nu-i nimic, acum a debutat într-o semifinală, la vreunul dintre turneele viitoare, cu ceva pregătire mentală, poate-poate face (măcar) un pas mai departe. Wink


După meci

Marco Fu : “Ultimii 9 ani au fost plini de frustrări. Am ajuns în câteva semifinale, dar asta nu înseamnă nimic față de ceea ce aș fi dorit să realizez. N-am depășit această etapă a semifinalelor fiindcă n-am avut tăria mentală necesară – nici azi n-am stat prea bine la acest capitol. Sunt foarte dezamăgit de felul în care am jucat în meciul cu Gerard. N-a fost vorba de emoții, ci de încordare, iar spre sfârșit, de oboseală. Mă simt groaznic, pentru că adevărul este că n-am jucat bine. Abia aștept ca în finala de mâine să îndrept lucrurile și să fac un altfel de meci decât am făcut azi.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 21 Oct 2007, 8:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un meci interesant din punct de vedere al dramatismului dar parca cu prea multe ratari Confused . Posibilitatea jucarii primei finale si-a cam pus amprenta pe jocul celor 2.
Nu cred ca Marco va mai juca atat de slab si astazi pentru ca presiunea nu mai este la fel de mare asa ca Ronnie nu va avea un meci usor.Din acest punct de vedere il preferam pe Greene Wink .

Go Ronnie! Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 21 Oct 2007, 9:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Yeah , Go Ronnie! Very Happy
Ce fain ar fi sa'l vedem ridicand trofeul. De mult imi doresc sa'l revad pe Ronnie cu trofeul in mana.Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 21 Oct 2007, 10:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Good luck, Ronnie !!!!



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 21 Oct 2007, 12:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Yep! Astazi n-am favorit in finala. Tzin la ambii jucatori si este o finala asa cum mi-am dorit (din cele cateva optiuni pe care le-am avut). Asadar...
GO, Ronnie! GO, Marco! Majoreta
Sper sa avem parte de snooker de cea mai inalta calitate! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 21 Oct 2007, 13:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu zic (da, urmeaza niste revelatii aici Rolling Eyes ) ca o sa fie un meci greu si strans. Nu numai din perspectiva raportului dintre victorii si infrangeri in ceea ce ii priveste pe cei doi finalisti ( 10 intalniri, 5 egal) ci si din aceea a valorii si performantelor din semifinale.
Ronnie e pe val si mai odihnit. Marco n-a fost multumit de jocul din semi si e flamand, dupa 9 ani de la precedenta finala de puncte. Pe care a pierdut-o.
Pe Ronnie o sa fie toata presa cu "Vai, trecura 30 de luni de la ultima victorie de puncte, ar fi cazul, bla bla"...Marco n-a mai fost de mult in ultimele acte ale unui turneu. Semifinala cu Ebdon, din 2006.
Nu prea vad favoriti aici.
Daca ii merge jocul de siguranta lui Marco...il cam pune pe Ronnie in corzi. Daca ii iese jocul de distanta lui Ronnie..la fel.
Sper sa nu fuga vreunul cu meciul din prima sesiune. Orice dar nu voi 7-0 sau 6-1.
Dar nici decisiv nu voi. Ca nu indur.
Si nici pronosticuri nu mai dau. Nici macar in gluma. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 21 Oct 2007, 16:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si pana transmit ai nostri, sa urmarim zic:

http://www.eurosport.se/snooker/mcplayervideo_vid54833.shtml

Stiu ca toata lumea stie deja despre ce e vorba, dar nu va suparati c-am mai pus o data un link direct. Laughing Laughing


p.s. Se anunta o finala absolut superba. Din ce-am vazut pana acum Marco Fu este in mare forma, dar probabil ca nici Ronnie nu sta prea prost, conform breakului de 85 pe care nu am apucat sa-l vad. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Grand Prix 2007 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Următoare
Pagina 10 din 12

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community