Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Grand Prix 2007
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 21 Oct 2007, 17:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fenomenal joaca Marco Fu. Shocked Incep sa-l regret pe Shaun Murphy care era tare la loviturile de distanta dar nu avea un break-buiding asa de bun ca Marco Laughing .Ce diferenta intre jocul de ieri al chinezului si cel de astazi Rolling Eyes ... Intr-adevar Ronnie nu are meci usor.

Hai Ronnie!




Ultima modificare efectuată de către sevvilla86 la Dum 21 Oct 2007, 17:04, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 21 Oct 2007, 17:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Super dragutz, nu l-am mai vazut pe Marco Fu zambind. Se schimba total. =))))))) Laughing Laughing Laughing N-am putut sa nu fac remarca asta acum. Very Happy

later edit: Incep sa ma stresez. Ai nostri vad ca dau reluare, ceilalti vad ca nu mai dau nimic, nu stiu exact ce se intampla, iar O'Sullivan face 3-3. I WANNA SEEEEE! Rolling Eyes

Acum vad ca the link is back dar si ei dau reluare. Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 21 Oct 2007, 20:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A doua repriza am vazut-o printre picaturi pentru ca m-am uitat la Formula 1. Embarassed Ma bucur ca Ronnie a trecut in sfarsit la conducere. Very Happy 8)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 21 Oct 2007, 20:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Yeah , Go Ronnie!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 21 Oct 2007, 20:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Majoreta RONNIE Majoreta



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 21 Oct 2007, 22:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fantastic din nou cat de bine joaca Marco atunci cand se concentreaza. Shocked Very Happy SUPERB! Daca s-ar fi concentrat asa si la acel 147... Mai precis la acea neagra.

Ce finala magistrala!
Din punctul meu de vedere se intalnesc sufletul (inima) si ratiunea in finala asta. Ronson joaca cel mai bine cand joaca din suflet... Imi amintesc o inchidere de masa de zilele trecute, din pozitii total absurde, cu lovituri absolut SF. Iar Marco joaca cel mai bine atunci cand calculeaza si se concentreaza. Loviturile sale par a fi matematice. Ce finala poate fi mai frumoasa de-atat? Ar mai fi cateva, dar asta este cu siguranta una grozava.

p.s. Presupun ca break-ul de 147 realizat de Tom Ford a fost tot la o masa fara camera de nu l-au dat pana acum? Mad

p.p.s. Ma intreb cand o fi incetat lumea sa strige COME ON! GO!!! Sau s-o intampla asta doar la acest turneu?



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Oct 2007, 22:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Presupun ca break-ul de 147 realizat de Tom Ford a fost tot la o masa fara camera de nu l-au dat pana acum? Mad


Cred că, din păcate, taman așa stau lucrurile... Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 21 Oct 2007, 23:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un meci frumos, niciunul dintre ei n-a jucat impecabil, dar s-a jucat frumos si a fost un meci interesant. Felicitari lui Fu pentru prima victorie importanta (si un joc superb) si felicitari si lui Ronnie pentru jocul sau din acest turneu si pentru faptul ca a ajuns in finala. Proud of Ronson no matter what

People, acesta este doar inceputul, ne asteapta destule turnee si multe meciuri interesante. Nu mai e mult pana la Northern Ireland Trophy.



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 22 Oct 2007, 0:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Grand Prix-ul le-a purtat noroc multor jucători : Marco e al 9-lea care câștigă acest trofeu ca primul din carieră – după Dennis Taylor (1984), Stephen Hendry ( acum exact 20 de ani, în 1987), Peter Ebdon (1993), John Higgins (1994), Dominic Dale (1997), Stephen Lee (1998), Chris Small (2002) și Neil Robertson (2006).

Felicitări proaspătului campion ! Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 22 Oct 2007, 0:05, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 22 Oct 2007, 0:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur enorm pentru Marco Fu! Nu-mi vine sa cred, nici un zambet. COME ONNNNNNNNNNNNNNNNNNNN!!!!!!!! Smile Sing when you're winning!!!!!!
Stiam de multa vreme ca poate si ca joaca absolut minunat, dar nu-mi puteam da seama ce-l opreste. Ei acum nu l-a mai oprit nimic. Si foarte bine. Este momentul sa aiba si el partea lui de succes. Si ce frumos din partea sa sa-i aduca laude lui Ronson. Very Happy
Ce finala superba. Nu stiu de cand n-am mai vazut o finala asa de frumoasa. Daca Ronson ar mai fi castigat un joc ar fi fost si mai palpitant si trebuie sa recunosc ca am tinut in mare parte cu Marco Fu, dar cand Ronnie s-a ridicat si a intrat in priza am tinut cu amandoi 50%-50%. Ce frumusete! As fi fost foarte fericita si daca ar fi castigat Ronnie, dar ma bucur putzzzzzin mai mult pentru Marco pentru ca, dupa cum spuneam, era timpul sa-i fie si lui recunoscute meritele. Very Happy
Totusi pacat ca impulsivitatea si frumusetea loviturilor nu-l ajuta in orice situatie pe Ronnie.
Ar mai fi multe de zis, dar ma opresc aici pentru moment.

BRAVO, MARCO!

Si bineinteles... BRAVO, RONNIE!

BRAVO, BAIETI! O finala superba!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 22 Oct 2007, 0:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Eh...si cum a zis Dott dupa ce l-a batut pe Stevens in semifinala Worlds 2004..."asta a fost finala mea".



Din nou ma autocitez.
Marco a avut nervi de otel. Jos palaria. Si joc de siguranta, si curaj.
Si raman la parerea ca Ronnie si-a jucat finala cu Murphy. Si ca apoi a venit...si-a plecat...din meci...a ratat prea mult la bilele de rutina...si in jocul 15 a inchinat steagul. Psihologic vorbind, nu altfel.
E a doua finala de puncte pe care o pierde Ronnie in fata unui jucator chinez, la acelasi scor. E a doua finala de puncte pierduta de O'S dupa un parcurs fenomenal pana in ultimul act. (Am amintiri de la NIT 2006. Laughing ) E a doua finala de GP pierduta de Ronnie, din fericire pentru moralul lui MC la un scor mai onorabil.
Daca-s suparata? Elementary, my dear Watson. Din martie 2005 astept o victorie de puncte. Si era...aproape.
N-am chef sa scriu despre jocul lui Marco. L-ati vazut in toata frumusetea, exactitatea si...cruzimea lui. O sa scriu despre al meu favorit, care, stand stramb si judecand drept, n-ar prea fi meritat sa castige in seara asta. A fost minunata inchidere de masa din jocul 13 si fioroasa ratarea la bila galbena din jocul 14. De la extaz la agonie in cateva minute, esenta de Ronnie in sticluta de firma. Asa e el...
Ii va fi din ce in ce mai greu, daca nu imposibil, sa mai castige vreun turneu. Parea el relaxat (o fi fost cazul de "bine ca s-a terminat"), dar de durut cred ca-l doare. Rau.
Pariez ca in declaratiile mai cuprinzatoare de la conferinta se va gasi expresia "N-am meritat sa castig."
E greu tare...tare greu sa-i fii fan. Si sa te exprimi logoreic si chiar ridicol pe un forum.
Vazand partea plina a paharului, s-a aburcat pana pe locul 2 la provizoriu, l-a batut pe Murphy Twisted Evil la modul cosmaresc (pentru el) si a pierdut pentru ca a plecat prea mult si prea des din joc. Parerea mea. A avut sanse si nu le-a fructificat.
Si povestea reincepe in noiembrie, la Belfast. Iar emotii, iar sperante, iar pumni stransi...

Dear Ronnie,
Please win a ranker before your biggest fan in Baia Mare is old enough to take her grandchildren to school. Thank you.


Urmeaza pentru Ronnie un meci demonstrativ cu Higgins si o noua etapa de Liga. Caruselul se invarte.
Dar mie imi pare foarte bine de o chestie care incepuse sa ma urmareasca. (Imi place mie sa depistez coincidente.) Este prima data intr-un an de zile in care cel care-l invinge pe Ronnie in alta faza decat finala (doh!) nu castiga turneul. Robertson la GP, Robertson la Welsh, Dott la China Open si Higgins la Sheffield.

Maaama, cat am scris. Ata ete, suportati-ma...ca-mi trece repede. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Lun 22 Oct 2007, 1:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari jucatorilor si in special lui Marco pentru aceasta victorie. Sunt putin suparat pentru esecul lui Ronnie, mai ales ca pusesem si ceva banuti pe spatele englezului. "Robotelul" cu fata de killer a facut un joc excelent. Poate ma corecteaza cineva, dar imi pare ca Marco Fu este al doilea jucator care reuseste sa se impuna intr-o finala a unui turneu de puncte desfasurat in Mare Britanie, dupa Ding Junhui.
Looking forward for the Northern Ireland Trophy...dar pana atunci avem si noi cateva probleme pe plan local Very Happy



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 22 Oct 2007, 1:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie147 a scris:
[...] imi pare ca Marco Fu este al doilea jucator care reuseste sa se impuna intr-o finala a unui turneu de puncte desfasurat in Mare Britanie, dupa Ding Junhui.

Așa e. Al 3-lea jucător asiatic care să câștige un turneu de puncte (după Wattana & Ding), dar al 2-lea care să-și adjudece victoria pe teritoriu brit.

Cred că n-am ținut cu nimeni în mod special, dar nu m-am așteptat (totuși !) la victoria lui Marco. N-am crezut că va rezista psihic. Nici n-aveam fotografie potrivită pentru Meciuri și rezultate ! Laughing Pregătisem doar poza lui RO'S !... Rolling Eyes Noroc că am găsit, la repezeală o foto "veche" de vreo jumătate de oră. Din păcate, trofeul din plan îndepărtat nu se vede prea bine. Păcat - cred că e unul dintre cele mai frumoase din MT... În fine, mă bucur că a câștigat un outsider. Până acum, două turnee de puncte, doi campioni din afara Topului 16. Bravo lor ! 8)

Eurosport 1 promite un rezumat (?) luni, la ora 11.00. Două ore și un sfert. Dacă nu cumva se răzgândește faimoasa "regie de la Paris"... Rolling Eyes



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 22 Oct 2007, 10:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari lui Marco Fu! Applause
Nu s-a pierdut cu firea! Bravo lui!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
t.silviu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 08/Dec/2006
Mesaje: 112

MesajTrimis: Lun 22 Oct 2007, 10:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Ronnie, ca joci doar atunci cand ai chef, in rest, stai si faci mutre, cat poate sa ma dispere omul asta Evil or Very Mad , si eu nu ma prea bucur pentru Fu, as zice ca Ronnie a pierdut finala, decat ca a castigat'o Fu.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui t.silviu Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Grand Prix 2007 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Următoare
Pagina 11 din 12

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community