Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Northern Ireland Trophy 2007
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul NIT 2007 ?
Stephen Maguire
26%
 26%  [ 4 ]
Shaun Murphy
13%
 13%  [ 2 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Fergal OBrien
60%
 60%  [ 9 ]
Voturi totale : 15

Autor Mesaj
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2007, 16:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Poți să-l și feliciți Arrow http://www.macsnooker.co.uk/contact/ Wink Laughing


Chiar n-am crezut ca o sa-mi raspunda cineva Surprised . Si inca atat de repede. Credeam ca mesajul meu este pierdut undeva in neant, dar am primit acum un mail :
" Thanks , hopefully i can win the tournament "
Nu cred ca a raspuns chiar Ian, pentru ca abia si-a incheiat meciul, dar de apreciat ca are oameni care au grija de fani. Very Happy Laughing



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2007, 16:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ba cred ca a fost chiar Ian, fiindcă sunt convinsă că era la laptop, ca să comunice cu Wendy și restul celor de acasă. Laughing Știu că imediat după meciuri, îi raportează consoartei rezultatul. Wink Laughing (Se zice că Wendy e o femeie foarte autoritară... Wink Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2007, 18:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo IAN!



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2007, 22:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Good job!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 5 Noi 2007, 0:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fu - Gunnell : cred că e de departe cel mai bun meci de până acum ! Ce lovituri de distanță are Adrian - la 35 de ani câți are !... Primele meciuri au fost scârțâite, cârpăcite, peticite, bătrânești, leeeeente și cu breakuri picurate cu o zgârcenie arhi-harpagonică !... Evil or Very Mad În afară de unele momente mai acătării, nivelul pare cam slab. Parcă ar fi primul, nu al treilea turneu din sezon...

Dacă ar câștiga Gunnell, ar vui presa din Shropshire ! Știu că ziariștii de acolo sunt mai tot timpul cu ochii pe el - a făcut Adrian guturai, pac un articol în The Star ! A câștigat un mecișor din liga locală, ditamai interviul ! Bravo lor ! Și bravo lui ! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 5 Noi 2007, 1:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

vladch_93 a scris:
Chiar n-am crezut ca o sa-mi raspunda cineva Surprised . Si inca atat de repede. Credeam ca mesajul meu este pierdut undeva in neant, dar am primit acum un mail :
" Thanks , hopefully i can win the tournament "


Foarte tare, frate! Very Happy Laughing Laughing Laughing De-ar face toata lumea asha... Si aici nu ma refer neaparat la cele mai mari nume, ci spre exemplu la un anume arbitru (nu mai stiu exact cum il cheama, caci sunt cam bezmetica astazi si imi este oarecum lene sa caut... Cel care s-a retras si arbitreaza numa' in Premier League) pe care l-am felicitat si eu de ziua dumnealui de nastere si nici acum nu mi-a raspuns. Si scria pe site: Raspund cat de repede humanly possible. Laughing Laughing O yea. Very Happy

Trecand peste... Aveam eu un feeling ca incepe in weekendul asta turneul, dar am zis ca nu se poate. Am fost prinsa cu niscaiva treburi. De-abia astept sa vizionez. Laughing Laughing

p.s. Din ce vad pana acum... Juju l-o batut chiar pe Liu Song! BRAVOOOOOOOOOOO! GO, GO! Very Happy Sper sa se simta bine la acest turneu si sa faca o superba surpriza la el in zona.
Interesant ca Marco Fu a pierdut in fata lui Gunnell... O fi cedat motorul de la cat a accelerat la ultimul turneu. Laughing

Thank you, Clara!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 5 Noi 2007, 2:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
vladch_93 a scris:
Chiar n-am crezut ca o sa-mi raspunda cineva Surprised . Si inca atat de repede. Credeam ca mesajul meu este pierdut undeva in neant, dar am primit acum un mail :
" Thanks , hopefully i can win the tournament "


Foarte tare, frate! Very Happy Laughing Laughing Laughing De-ar face toata lumea asha... Si aici nu ma refer neaparat la cele mai mari nume, ci spre exemplu la un anume arbitru (nu mai stiu exact cum il cheama, caci sunt cam bezmetica astazi si imi este oarecum lene sa caut... Cel care s-a retras si arbitreaza numa' in Premier League) pe care l-am felicitat si eu de ziua dumnealui de nastere si nici acum nu mi-a raspuns. Si scria pe site: Raspund cat de repede humanly possible. Laughing Laughing O yea. Very Happy

Trecand peste... Aveam eu un feeling ca incepe in weekendul asta turneul, dar am zis ca nu se poate. Am fost prinsa cu niscaiva treburi. De-abia astept sa vizionez. Laughing Laughing

p.s. Din ce vad pana acum... Juju l-o batut chiar pe Liu Song! BRAVOOOOOOOOOOO! GO, GO! Very Happy Sper sa se simta bine la acest turneu si sa faca o superba surpriza la el in zona.
Interesant ca Marco Fu a pierdut in fata lui Gunnell... O fi cedat motorul de la cat a accelerat la ultimul turneu. Laughing

Thank you, Clara!


* Și eu mă bucur de bucuria lui Vladch_93 ! Nu mă mir deloc că Ian a răspuns - e tipic pentru el ! 8) E un om de calitate și e foarte, foarte modest și prietenos.

* Paul Collier... Mdeh, nu pot să repet și despre el ceea ce am scris mai sus despre Ian McCulloch. Rolling Eyes Totuși, trebuie să spun în apărarea lui că site-ul lui nu este încă total gata (îl cunosc bine pe cel care i-l tot construiește de vreun an și mai bine, drept care presupun că va mai dura tot pe-atât până ce dom' albritu' va putea să și-l folosească ! Rolling Eyes Laughing )

* Cu plăcere. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 5 Noi 2007, 2:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu i-am scris o data lui Paul Collier sa-l intreb ceva despre regulament si mi-a raspuns. Ce e drept dupa vreo 3-4 zile dar mi-a raspuns. Dar asta s-a intamplat acum vreo 3 ani.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 5 Noi 2007, 3:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Era site-ul vechi, cred. Nu-l simpatizez prea tare pe Collier (tocmai de aceea i-am "luat apărarea" ! Laughing ), mai ales după lucrurile care mi-au fost povestite și care țin de felul lui de a fi...

După meci

Joe Swail : “M-am simțit sub marea presiune a așteptărilor și simpatiei publicului, iar spre sfârșitul meciului, m-am cam poticnit. Ăsta-i adevărul, n-are rost să ne ascundem după deget ! Erau în sală vreo 50-60 de rude, prieteni și cunoscuți și asta m-a făcut să fiu cam tensionat. De o săptămână încoace, tot vin la mine diverse persoane care-mi spun că țin neapărat să mă vadă în meciul cu Steve Davis. Le-am răspuns de fiecare dată că până la meciul acela mai am un altul ! Știam că Liu Song este un adversar puternic, îmi dădeam seama că urma să fie un meci greu și sunt convins că tânărul jucător chinez va avea un viitor foarte frumos în snooker. De când e în Anglia, a jucat o grămadă de meciuri de calificare și a progresat enorm, numai că una e să joci în boxele de la Pontin’s și cu totul altceva e să fii la masa televizată dintr-un turneu de puncte. Cred că fiecare asemenea apariție a lui este o lecție, o experiență utilă. O să se obișnuiască și cu asta și o să învețe să-și depășească emoțiile. În ceea ce mă privește, sper, totuși, că în meciul cu Steve o să joc mai bine decât am jucat azi...”

Adrian Gunnell : “Lumea mi-a zis că ăsta n-ar fi momentul cel mai potrivit să-l am ca adversar pe Marco – adică după victoria lui la Aberdeen – dar și data trecută când ne-am întâlnit, tot eu am învins, ba încă la un scor și mai sever decât azi : cu 5-1. M-am gândit totuși că o victorie în meciul acesta ar fi mult mai importantă decât oricare alta din trecut. Mai ales că până acum câteva săptămâni, jocul nu-mi mergea absolut deloc. Noroc că Asociația din Dubai ne-a invitat pe David Roe și pe mine să le fim parteneri jucătorilor lor și celor din Arabia Saudită. Muncă, nu glumă : câte șase ore de meciuri de snooker pe zi ! Când m-am întors în țară, ce mai, eram un alt om !

Ăsta e cel mai bun rezultat al meu dintr-un meci televizat. Masa a fost foarte rapidă și am avut ceva probleme cu controlul asupra bilei albe, dar am încercat să nu mă grăbesc și să realizez cât mai multe breakuri.”


Săptămâna trecută, Mark Allen a suferit de o gripă cu complicații gastrice, dar și-a mai revenit. „A fost grozav că au venit să mă susțină vreo sută de rude și prieteni – nici nu credeam că am ajuns să cunosc atâta lume ! Nu se întâmplă prea des să joci pe teren propriu într-un turneu de puncte și e mare lucru să vezi cum spectatorii te încurajează și te aplaudă. Le datoram bucuria unei victorii, fiindcă anul trecut am fost eliminat încă din runda întâi. Din păcate, tot mai irosesc ocaziile favorabile create în meci. Ca să pătrunzi în fazele superioare ale unei competiții, trebuie să joci mai bine decât am jucat eu azi. Cu toate astea sunt foarte bucuros că Joe și cu mine ne-am calificat în șaisprezecimi. Niciunul dintre noi nu și-a spus încă ultimul cuvânt în acest turneu.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 5 Noi 2007, 18:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine că au eliberat Tom Ford & Michael Holt masa ! Intră acolo, pentru frame-ul decisiv, John Parrott & Mark King ! Primul "episod" a durat vreo 4 ore !... Hai, Mark ! Majoreta

Revin : păi, cu breakuri de 23 nu se câștigă un decisiv in fața unei vulpi bătrâne ca Parrott !!!... Taz



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 5 Noi 2007, 18:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

56-5 nu-i destul !... Taz

Dar Parrott s-a lăsat păgubaș ! Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 5 Noi 2007, 19:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie imi pare rau pentru infrangerea lui John. Crying or Very sad

Un alt rezultat care ma dezamageste este infrangerea lui Marco Fu. Mi-ar fi placut sa fie in aceiasi forma de la GP si sa-l vedem din nou in fazele superioare , poate chiar intr-un meci cu Ronnie Smile . Apropo de Ronnie, l-as fi preferat ca adversar in primul tur pe Michael Holt, mai ales ca istoria intalnirilor directe dintre cei doi este una destul de amuzanta. Laughing

Ma bucura foarte mult victoria lui Joe Swail si cea a lui Dominic Dale, mai ales ca DD l-a eliminat de Mike Dunn. Twisted Evil


Nu am vazut meciul lui Matthew de la inceput, si de aceea ma surprinde rezultatul din acet moment,mai ales ca am inteles ca a condus cu 3-0. Shocked Sper sa isi revina si sa castige mai ales ca in turul I am putea sa vedem inca un meci al sau cu Stephen. Surprised


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 5 Noi 2007, 19:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Martin Gould luptă. A egalat și la 4. Într-adevăr, Matthew Stevens a condus cu 3-0, dar n-a putut să-și valorifice avantajul. Mai are șanse, fiindcă, de regulă, în frame-ul decisiv câștigă jucătorul mai experimentat.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 5 Noi 2007, 19:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lupta Matthew!



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 5 Noi 2007, 19:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din fotoliu e mai greu...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Northern Ireland Trophy 2007 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 2 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community