Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Northern Ireland Trophy 2007
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul NIT 2007 ?
Stephen Maguire
26%
 26%  [ 4 ]
Shaun Murphy
13%
 13%  [ 2 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Fergal OBrien
60%
 60%  [ 9 ]
Voturi totale : 15

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 5 Noi 2007, 20:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo lui Martin Gould ! Stephen Hendry nu va avea un meci ușor - poate că Martin va fi un adversar mai puternic decât galezul, mai ales că el cunoaște jocul lui Stephen, pe câtă vreme Stephen nu i-l știe pe al lui.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 5 Noi 2007, 21:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu cred ca Stephen va invinge cu 5-0. Very Happy Sincer, Martin Gould nu mi se pare un jucator in stare sa-i faca fata daca joaca asa cum a facut-o azi. Este rusionasa infrangerea lui Matthew unui adversar mediocru. Evil or Very Mad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 5 Noi 2007, 21:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte tare ce se intampla la acest turneu pana acum. Prevad surprize foarte interesante, dar ma feresc din a simti un castigator in vreun jucator pe care nu l-am vazut niciodata pana acum. Shocked
Ramane de vazut in ce forma sunt ceilalti favoriti.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 5 Noi 2007, 21:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deocamdată nu (pre)simt niciun câștigător în meciurile de mâine. Wink Laughing

În întâlnirea Bond - Gilbert, primul punct a fost marcat după 9 minute și 15 secunde de la deschiderea meciului. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 6 Noi 2007, 4:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

John Parrott : „Începând din frame-ul al 7-lea, practic, n-am mai avut nicio șansă. Mark e un mare luptător și eu unul n-am reușit niciodată să-l înving. L-am mai condus o dată tot cu 4-2 și altă dată cu 7-5, dar întotdeauna a revenit în meci și l-a câștigat. Sunt dezamăgit că am jucat cam prost, mai ales că în meciurile de calificare jucasem bine...”

Gerard Greene : „La Aberdeen, am jucat bine și e foarte dureros să pierzi în semifinale. Lumea îți spune „Bravo ! Ai făcut un turneu bun” și așa mai departe, numai că eu aș fi vrut să rămân în competiție. Bineînțeles că-mi pare rău pentru ratarea aceea la bila maro, în ultimul frame și, în general, selecția loviturilor n-a fost dintre cele mai inspirate. Mă bucur că au venit să mă susțină o mulțime de rude : e foarte plăcut să joci în fața unei săli prietenoase.”

Când a ratat calificarea în MT, cu 2 ani în urmă, Martin Gould, care lucrează într-un cazino, pe post de crupier cu jumătate de normă, a spus, cătrănit (și în auzul arbitrului Patricia Murphy), că a terminat-o definitiv cu snookerul și și-a vândut tacul pe eBay – un site de licitații online. N-a putut totuși renunța la acest sport, dar nu mai nutrea nici urmă de ambiție în legătură cu el. Mai juca – însă mai ales în weekend. Acum câteva luni, s-a lăsat convins de un amic și s-a înscris la Campionatul Angliei, pe care-l câștigase în 2002. L-a mai câștigat o dată, aproape nepregătit și cu un tac împrumutat. Și-a cumpărat unul nou și acum iată-l pe domnul Gould la 26 de ani & la debutul TV : “În primele trei frame-uri, pur și simplu n-am fost în stare să respir normal din cauza emoțiilor. Scopul meu era să câștig un frame, un singur frame, atât, ca să nu mă fac de râs : cu un frame câștigat, știam că pot pleca acasă cu sufletul împăcat și cu zâmbetul pe buze. Când mi-am atins acest scop și, din 3-0, scorul a devenit 3-1, m-am liniștit. Dar nici nu mi-a trecut prin minte gândul că aș fi capabil să câștig și meciul ! Nu-mi vine să cred, sunt încă în stare de șoc !

E adevărat că, la calificările pentru Campionatul mondial de acum 4 ani, l-am învins pe Stephen Maguire, dar cred că victoria din seara asta e și mai importantă, pentru că a fost primul meu meci televizat. Știu că, dacă sunt calm și relaxat, pot să fiu un adversar care să nu strice meciul nimănui și în acest fel mă gândesc și la întâlnirea cu Stephen Hendry. Nu mă deranjează că sunt considerat un outsider – ba chiar îmi convine. Numai că victoria te cam îmbată și dacă tot i-am prins gustul, parcă mi-aș dori să merg mai departe... Sigur că, pentru mine, a câștiga un asemenea turneu ține de domeniul miracolului, dar mai există pe lumea asta și miracole ...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 6 Noi 2007, 14:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Eu cred ca Stephen va invinge cu 5-0.


Stiu ca te refereai la Hendry, dar iata ca pentru moment ai dat peste Maguire. Extraordinar cu cat l-a invins scotianul pe David Gray. Ma intreb daca scorul vorbeste despre forma sa actuala sau daca David Gray a jucat prost, caci eu stiam ca joaca destul de bine cel din urma.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 6 Noi 2007, 16:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ding Junhui : “În al 3-lea frame, am jucat unul mai prost decât celălalt, iar Joe a mai avut și ghinionul de a trimite bila albă în buzunar ! După aceea, însă, am jucat bine și am făcut breakuri mari. Mi-am dorit tare mult să câștig meciul, fiindcă sunt sub o mare presiune din cauză că, în ultima vreme, n-am avut rezultate prea bune. Victoria de la ediția trecută a turneului a fost foarte importantă pentru mine și mă simt foarte bine în arena aceasta. N-aș vrea să-mi stric amintirile plăcute care mă leagă de Belfast, dar meciul următor va fi unul foarte greu. N-am mai jucat niciodată cu Stephen Maguire, însă știu ce jucător bun este și ce probleme pune adversarilor lui.”

Stephen Maguire : „În sezonul ăsta, muncesc și mă străduiesc să dau tot ce am mai bun. Și anul trecut ar fi trebuit să câștig un turneu – măcar unul, că doar am ajuns în trei semifinale ! Peste 3 săptămâni, e prima aniversare a băiețelului meu, Finn și vreau să câștig cât mai multe turnee și cât mai mulți bani, ca să-i asigur o viață ușoară și lipsită de griji.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Mar 6 Noi 2007, 19:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

C'mon Ian ! Stiu ca poti ! Very Happy



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Mar 6 Noi 2007, 20:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

IAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Very Happy
SUPERB!!!!! Acum nu mai trebuie sa se opreasca pana in finala Laughing !



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 6 Noi 2007, 20:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Neil Robertson : „A fost cel mai bun meci al meu din acest sezon – și cel în care m-am simțit cel mai bine. Aveam nevoie de victorie ca să nu-mi pierd toate șansele de a pătrunde în Top 4. Jamie și cu mine suntem jucători de atac, dar am impresia că el riscă ceva mai mult decât aș îndrăzni eu și se aruncă la lovituri foarte grele și care nici măcar nu sunt cele mai potrivite cu situația de pe masă. Azi n-a fost în cea mai bună formă, fiindcă atunci când este, nu prea are cine să-l învingă. Nu vreau să se creadă că-l critic : și mie mi s-a reproșat că nu aleg cele mai bune variante de lovituri. Comentatorii BBC nu m-au cruțat nici măcar atunci când câștigam tocmai turneele în care ei mă criticaseră !

Nu am avut rezultate foarte bune în acest sezon și cred că asta s-a întâmplat pentru că am încercat mereu să joc perfect, în loc să-mi fac jocul meu obișnuit, în stilul meu obișnuit. Știu că nu am tușa aceea ușoară a lui John Higgins, Ronnie O’Sullivan sau Ding Junhui, dar mai știu și că pot să punctez la fel de solid ca și ei. Încă mi se mai întâmplă câteodată să las bila albă să-mi scape de sub control, dar, de obicei, mă redresez și caut să compensez acest neajuns prin precizia loviturilor.

Ca să fiu sincer, nu m-am așteptat să ajung prea departe aici, la Belfast, mai ales că am avut o viroză respiratorie foarte gravă. Pe de altă parte, am avut probleme la clubul meu de la Cambridge : mi-au mutat masa lângă cea a lui Joe Perry și în timpul mutării s-a stricat tot ce s-a putut strica, de la lampă și până la accesorii, așa că nu m-am antrenat cât ar fi trebuit...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 6 Noi 2007, 21:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:

Stiu ca te refereai la Hendry, dar iata ca pentru moment ai dat peste Maguire. Extraordinar cu cat l-a invins scotianul pe David Gray. Ma intreb daca scorul vorbeste despre forma sa actuala sau daca David Gray a jucat prost, caci eu stiam ca joaca destul de bine cel din urma.


Probabil primele 2-3 jocuri au fost destul de stranse,dupa care David Gray s-a pierdut cu firea si la masa nu a mai fost decat un singur jucator- Stephen Maguire. Laughing Am mai vazut filmul asta in 2004 la UK. Wink

Foarte interesante meciuri in aceasta seara.In special Ken Doherty- Mark King. Smile Cred ca va fi o intalnire foarte echilibrata8) .




Ultima modificare efectuată de către sevvilla86 la Sâm 15 Dec 2007, 13:37, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 6 Noi 2007, 22:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

imi pare rau pt. "broscutza" Sad



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 7 Noi 2007, 2:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Bineînțeles că i s-a pus întrebarea asta ! Laughing Ba chiar la începutul conferinței de presă : când va fi evenimentul ? Păi, probabil că pe data de 3 decembrie. Apoi, ziariștii au vrut să știe și ce face doamna doctor Doherty, care continuă să lucreze la Spitalul Beaumont, din Dublin.

Ken Doherty : "Mai avem 4 săptămâni, așa că emoțiile sunt din ce în ce mai mari ! Abia aștept ! Și aștept de cam mult timp – copilașul ăsta este unul foarte dorit. Sarah se simte bine, dar în ultimele săptămâni obosește repede. Pentru o vreme, s-a cam terminat cu călătoriile noastre anuale în Australia. Acum vom sărbători Crăciunul aici, în Irlanda.”

Cât despre meci (așa, mai pe planul al doilea Wink ), KenDo a spus : “Este un rezultat bun, adică tocmai rezultatul de care aveam nevoie, ca încurajare, după performanțele mele cam modeste din ultimele turnee. Am muncit mult ca să mă pregătesc, dar știu că roadele acestei munci nu apar întotdeauna așa, ca la comadă.

Arena asta mi-e foarte dragă, e fantastică și de aceea mă bucur că le-am oferit spectatorilor noștri bucuria de aplauda calificarea încă unui irlandez – ba chiar o calificare cu un break de peste 100 în ultimul frame. Mai ales că primele patru au fost cam fragmentate. Dar uneori trebuie să smulgi adversarului punct după punct prin jocul tactic – în snooker nu e vorba numai de trimiterea bilelor în buzunare !”


Mark Allen : “Poate că unii vor spune că am greșit atunci când am ales să execut tocmai acea lovitură la bila roz și că ar fi trebuit să optez pentru o lovitură de siguranță. Însă Graeme revenise în meci și m-am gândit că dacă nu atac s-ar putea să nu mai am o altă șansă. La sfârșitul meciului, am răsuflat ușurat. Am jucat bine, mai ales în primele frame-uri, dar trebuie să recunosc că Graeme mi-a făcut viața foarte grea și am muncit mult ca să ajung la linia de sosire. Publicul m-a ajutat enorm. E un mare avantaj să joci acasă. E drept că spectatorii au devenit cam gălăgioși, totuși ei au fost cei care mi-au dat putere să lupt. Știu că, în turneele de puncte de până acum, n-am avut performanțe care să uimească lumea și nu vă ascund că eram cam dezamăgit de mine însumi. Vreau să ajung și eu într-o semifinală sau o finală și sper ca acest lucru să se întâmple acum și aici.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 7 Noi 2007, 12:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well done, guys! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 7 Noi 2007, 14:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucura foarte mult victoria lui Mark Allen. Twisted Evil Cred ca va fi un meci foarte frumos intre el si Ryan Day, care tocmai si-a luat revansa in fata lui DD pentru finala de la Shanghai.
Imi pare rau pentru celelalt nord- irlandez,Joe Swail, dar pe de alta parte ma bucur pentru Steve deoarece nu a avut un start foarte bun de sezon.

In general, in aceasta zi vor fi meciuri foarte interesante. Very Happy ( in special unul dintre ele, cel putin pentru mine Wink )
Sper sa castige Mark Williams pentru a mai recupera macar cateva locuri in clasament, deoarece acum situatia este disperata (locul 37 Shocked Sad )

In mod normal Ronnie ar trebui sa castige astazi. Sper sa o faca cu mai putine emotii decat la GP. Smile Nici in optimi nu ar fi chiar asa greu cu Carter sau Bond. Dar ma opresc aici, vom vedea ce se va intampla mai departe... Confused


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Northern Ireland Trophy 2007 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 3 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community