Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Northern Ireland Trophy 2007
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul NIT 2007 ?
Stephen Maguire
26%
 26%  [ 4 ]
Shaun Murphy
13%
 13%  [ 2 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Fergal OBrien
60%
 60%  [ 9 ]
Voturi totale : 15

Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 7 Noi 2007, 15:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Sper sa castige Mark Williams pentru a mai recupera macar cateva locuri in clasament, deoarece acum situatia este disperata (locul 37 Shocked Sad )


Subscriu.

Cmmon, Ma'k! Majoreta



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 7 Noi 2007, 16:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ryan Day : “Bineînțeles că a fost o revanșă ! Aș fi preferat să câștig finala de la Shanghai, dar e bine și așa : măcar pot să-l tachinez și eu pe el, cum m-a tot tachinat el pe mine ! După ce ne-am întors din China, Dom m-a luat cu mașina și am plecat împreună în Germania, la un turneu invitațional. Cum el conducea cam încet, i-am zis să calce mai tare pe accelerație. Mi-a răspuns „Cred că glumești ! Știu bine ce fac : în permisul meu de conducere am mai multe puncte decât ai marcat tu în ultima sesiune a finalei de la Shanghai !”

La începutul meciului, am jucat cu oarecare prudență, dar după aceea mi-am găsit ritmul și jocul mi-a mers bine. Am văzut că Mark Allen era într-al nouălea cer după victoria de aseară. Am jucat cu el anul trecut și știu că are o mulțime de suporteri, dar tot l-am învins cu 5-1 și sper să-l înving și de data asta !”

Shaun Murphy : „A fost un meci foarte greu, pentru că Anthony este un jucător de clasă, așa că sunt foarte bucuros că am câștigat. Am fost dezamăgit să pierd semifinala de la Aberdeen, dar știu că am jucat bine și mă simt la fel de în formă ca atunci. Da, e adevărat : bunicii mei au fost irlandezi – de fapt, cu greu ai găsi un nume mai irlandez decât al meu, poate de aceea mă și bucur de susținerea publicului de aici !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 7 Noi 2007, 16:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
După meci

Ryan Day : “După ce ne-am întors din China, Dom m-a luat cu mașina și am plecat împreună în Germania, la un turneu invitațional. Cum el conducea cam încet, i-am zis să calce mai tare pe accelerație. Mi-a răspuns „Cred că glumești ! Știu bine ce fac : în permisul meu de conducere am mai multe puncte decât ai marcat tu în ultima sesiune a finalei de la Shanghai !”


Laughing Laughing Laughing

Later edit: Ce frumusete de break a reusit Fergal O'Brien. Higgins pare pierdut in spatiu... Nu stiu ce se intampla cu el, dar... In fine... Cel mai bun sa castige! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 7 Noi 2007, 19:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

minunat umorul lui Dom! Laughing Laughing Laughing 8)
imi pare rau ca a pierdut...si robin hood la fel Sad



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 7 Noi 2007, 19:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Brava, Fergal! Nu stiu ce s-a intamplat cu Higgins, dar Fergal cred ca a meritat sa castige de data asta. Si cinste lui pentru minunatul break de 142! GO! Very Happy

Si brava, Stephen! OF COURSE!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 7 Noi 2007, 19:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte frumos meciul dintre Higgins si O'Brien. Very Happy Felicitari lui Fergal pentru victorie si pentru 142. Very Happy Applause
Felicitari si lui Stephen pentru victorie Very Happy , dar imi pare rau ca nu mi-a iesit pronosticul cu 5-0. Twisted Evil Sau cine stie, poate Martin Gould a jucat mai bine. Confused
Situatia lui Mark devine critica. Crying or Very sad Macar daca a fost 5-3 inseamna ca a luptat.Dar totusi Gerard Greene....Nu ca Gerard n-ar fi un jucator bun, este si in forma acuma, dar infrangerea lui Mark ramane foarte trista pentru un jucator de valoare lui. Crying or Very sad Crying or Very sad

* Penibil ce a facut Eurosport. Mad Sa intrerupi o transmisie directa in mijlocul unui moment extrem de important ( tentativa de 147) pentru rezumatele unor meciuri ce s-au disputat aseara si al caror rezultate erau cunoscute de mult de cei interesati. Evil or Very Mad

Off-topic: Bine ca au renuntat la acel forum grotesc Twisted Evil . Oricum nu ma mai uitam acolo dupa ce am citit in timpul Masters-ului, dar ma deranja pentru ca unele mesaje de acolo erau citite pe post. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 7 Noi 2007, 22:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Bine ca au renuntat la acel forum grotesc Twisted Evil . Oricum nu ma mai uitam acolo dupa ce am citit in timpul Masters-ului, dar ma deranja pentru ca unele mesaje de acolo erau citite pe post. Wink


Rolling Eyes Mare dreptate ai, Sevvilla ! (Miss Chigwell a pus, cândva, un link și ce am citit acolo era de-a dreptul insalubru...) Păi, da, că doar trebuie să-i alfabetizăm snookeristic pe toți "neinițiații", ba să le mai auzim și "compunerile" !... Dacă dumnealor, "neinițiații" tot au conexiune la internet, de ce nu-și dau osteneala să se informeze, măcar în legătură cu elementele de bază !... Rolling Eyes Evil or Very Mad


După meci

Fergal O’Brien : “A fost unul dintre cele mai bune meciuri din cariera mea. Am simțit tot timpul că joc bine – chiar și atunci când John mă conducea cu 4-3. Ce să mai spun că am încheiat cu două breakuri de peste 100 de puncte ! Povestea acestei zile n-ar fi fost mai frumoasă nici dacă aș fi scris-o eu însumi !

În frame-ul decisiv, când l-am văzut că reușește lovitura la o bilă roșie, am crezut că se va lăsa cu un break de cel puțin 80 de puncte și că am cam terminat cu calificarea, dar uite că am mai avut o șansă. Am încercat să-mi păstrez concentrarea și să joc așa cum aș juca un meci de antrenament. Am avut vreo doi ani în care îmi pierdusem bunul obicei de a câștiga, dar în sezonul trecut am urcat din nou în clasament. Mi-am recăpătat pofta de victorie și încrederea. Atmosfera e excelentă și cred că spectatorii n-au de ce să regrete banii pe care i-au cheltuit pe bilete.”


John Higgins și-a caracterizat jocul ca fiind “bun... de dat la gunoi” : “Nici nu-mi vine să cred câte ocazii am irosit !... Adevărul e că nici nu m-am antrenat, pentru că am alte lucruri de făcut. Nu petrec suficient timp la masa de snooker ca să mai am și pretenția de a câștiga turnee – eterna poveste a vieții mele ! O să rezolv eu și problema asta. Am mai încasat și până acum ceva înfrângeri severe și o să mai încasez și de acum încolo, asta e... Îi urez succes lui Fergal, fiindcă-l merită – a făcut câteva breakuri foarte frumoase în meciul ăsta.”

Stephen Hendry : “Martin este un jucător foarte talentat, iar dacă va continua să joace așa cum l-am văzut că poate să joace, sunt sigur că și rezultatele lui se vor îmbunătăți. Recunosc că înaintea meciului său cu Matthew Stevens nu auzisem de el, dar eliminarea lui Matthew mi-a atras în mod sigur atenția. Martin deja câștigase patru meciuri până să ajungă în șaisprezecimi, așa că, practic, a câștigat exact atâtea victorii câte îi sunt necesare unui jucător din Top 16 ca să câștige un turneu. Din momentul când am conduceam cu 4-1 și până când el a dus scorul la 4-3, n-am prea avut șanse, deși știam prea bine că trebuie să pun capăt meciului cât mai repede. La antrenament, joc fantastic și sper să fac un meci mare în compania lui Shaun, în această superbă arenă.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mie 7 Noi 2007, 22:22, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 7 Noi 2007, 22:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pacat de Higgie... Sad



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 7 Noi 2007, 23:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Extraordinar a jucat Ronson in jocul cu numarul 7. Iubesc cand se infurie si calca acceleratia. Laughing A mers la fix cu "it's now or never"-ul care canta la mine. Laughing Laughing

Cat de frumos a fost acel carambol cu bila albastra cand mai ramasesera doar culorile pe masa... Master class. Very Happy

Si ce efect a fost ala de la bila rosie dinainte de neagra din jocul 8? Pe undeva pe la 20 si ceva... Ca nici nu mai stiu de cat de repede se misca. Just like a Lamborghini.
Intrebarea este oare Tom Ford se va putea tine pe picioare? Ca nu pare? Ronnie a avut un meci asemanator in finala Grand Prix, pe care l-a pierdut. Si tot asha vroia sa incheie, numai ca Marco nu e orice jucator.

Faza cu O'Sullivan este ca el ofera cel mai bun spectacol si joaca cel mai bine atunci cand joaca repede. Dar tot atunci rateaza si monumental (cu toate ca probabil e mai bine asa, rateaza mult mai putin oricum). Si e important sa-ti tii firea cand rateaza O'Sullivan. Caci daca nu o faci s-ar putea sa nu mai ajungi la masa. After all, he's one of the greatest players of all time.

Ce meci fabulos si dramatic!!!!!!!!!!!! Din punctul meu de vedere cel mai frumos pana acum!
Nu stiu exact ce a ratat O'Sullivan in ultimul joc, dar stiu ca Tom Ford a pierdut in parte pe mana lui. Nepermisa pozitionarea in acel fel la bila albastra... In fine...

BRAVO, RONSON! Majoreta

Tutti frutti! Womp-bomp-a-loom-op-a-womp-bam-boom!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată Mrs. Hendry la Joi 8 Noi 2007, 0:23, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 8 Noi 2007, 0:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVOOO RONNIE! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Joi 8 Noi 2007, 0:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Stephen! Very Happy



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 8 Noi 2007, 0:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Despre jocul 7 as avea niste lucruri de zis, jocul 7 din meciul O'Sullivan/Ford. Mai exact despre o bila neagra care mie si partenerei mele de comentariu ni s-a parut foarte on, numai ca Ronnie sa intre violent in biata sfera si sa o trimita de acolo, de langa buzunarul superior stang, lasand si o rosie langa alt buzunar.
Am crezut, cu toata sinceritatea, ca a luat-o putin razna. Shocked Din seria momentelor inexplicabile marca RO'S.
Se pare ca n-a fost asa si ca bila nu era atacabila. Poate isi aduce aminte cineva...
Ce meci tare! Aceeasi desfasurare ca la GP in grupe...Ford la cateva bile de victorie in jocul 8 si la o albastra de triumf in decisiv.
Tare meci, cica da E1 rezumat acu de la 12.30. Poate apuc sa vad si eu mai cu atentie...In fine, very well done, Ronnie...superbe breakuri si mult curaj. Cat despre Ford...foarte bine a jucat pana la 4-2. De acolo, s-o fi emotionat, ca ocazii a avut.
Yay.

Later edit
Ba chiar ii intrara lui Ronnie cateva de distanta, la marele fix si direct in bratele buzunarului. Shocked Asta in prima repriza, pentru ca dupa...a fost in stilul cu care ne-a obisnuit.
Alea grozave de care vorbea Mrs. H. tre' sa le vad si eu. In liniste. Razz
Inconstant pana in panzele albe si-napoi, grozav de privit cand "o calca" si il pune pe arbitru sa alerge maruntel in jurul mesei si cu enervanta specialitate de a rata exact cand te astepti mai putin.
Si Ford a pierdut pe mana lui. Dar asta zic de fiecare data cand un jucator condus reuseste sa egaleze si castiga si decisivul. Smile

Cat despre insalubrul fostul forum Eurosport, eu tin minte ca ma distram vazand cu cat tupeu se lafaie acolo un poll despre Welshul 2006 candva pe la inceputul sezonului 06-07. Twisted Evil Ca despre restul...
< off-topic >De fapt, formatul e prost in sine. Un singur topic, milioane de mesaje si ocazii nenumarate pentru cei care le posteaza de a-si sari virtual la jugulara. < / off-topic >

Later-er edit
Va rog mult, are cineva inregistrate (si se poate milostivi cu) ultimele doua frame-uri din meciul O'Sullivan/Ford? Ca mi-a murit E1 exact atunci...Multumesc mult. De tot. Razz


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 8 Noi 2007, 2:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ronnie O’Sullivan : “N-am putut intra în meci de la primele 4 frame-uri, dar, după pauză, m-am simțit revigorat. Am fost frustrat la acea lovitură la bila neagră, dar știam că Tom se afla sub presiune. Sperasem să-mi creez am o șansă și, spre sfârșitul meciului, am ajuns la linia de sosire. Mă bucur că am câștigat. E în firea mea să nu accept să fiu pe locul 2, așa că mi-e ușor să mă motivez în fiecare turneu. Finala de la Aberdeen a rămas în trecut. Știu să uit lucrurile neplăcute și să-mi revin. Uneori, chiar îmi face plăcere să văd că lumea mă scoate din calculele pentru victorie, fiindcă am încredere în talentul meu. Nu mă gândesc la faptul că n-am mai câștigat de ceva timp un turneu de puncte, pentru că am câștigat alte turnee și întotdeauna o să am rezultate foarte bune într-una sau două dintre competițiile unui sezon.”

În legătură cu contractele de publicitate din China : “De la Grand Prix încoace, n-am avut deloc timp să mă antrenez. Mai întâi, am stat un pic cu familia, pe urmă am fost plecat în China. Nu-i vorbă că n-am eu nevoie să mă antrenez la fel de mult ca alți jucători. Am avut un program foarte încărcat, dar nu-i nimic, sunt în formă și pot să-mi revin.

În China, m-am simțit excelent, mi-a plăcut ce am văzut și am fost primit foarte frumos. Chiar mă gândesc să-mi cumpăr o casă acolo. Așa aș putea să mă duc mai des. În China, viitorul snookerului pare asigurat. Aceia dintre jucătorii lor care încep să se lanseze sunt foarte buni și nici nu-i de mirare, fiindcă din mijlocul lor se ridică o mulțime de campioni în toate sporturile, care câștigă o mulțime de medalii la toate olimpiadele. Ding este unul dintre cei mai buni jucători de snooker din lume, ceilalți îl văd la televizor și-i urmează exemplul. Ar fi grozav să ajung din nou într-o finală cu el.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 8 Noi 2007, 3:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Destul de tare declaratia lui Ronson. Pe de o parte zicea ca nu mai vorbeste si acum o vorbit destul de mult din nou... Dar a zis extrem de putine (sau poate deloc) lucruri la limita. Bravo, Ronson! Frumoasa declaratie, mai ales cuvintele despre China si Ding! Very Happy

Thank you, Clara! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 8 Noi 2007, 4:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie mi-au plăcut cele referitoare la faptul că el n-are nevoie să se antreneze la fel de mult ca alții... Wink Laughing O serie de mari jucători l-ar considera arogant și s-ar simți ofensați. Asta dacă ar lua în serios ce spune el, ceea ce, probabil că nu fac. Wink Laughing

Cu plăcere.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Northern Ireland Trophy 2007 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 4 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community