Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Northern Ireland Trophy 2007
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul NIT 2007 ?
Stephen Maguire
26%
 26%  [ 4 ]
Shaun Murphy
13%
 13%  [ 2 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Fergal OBrien
60%
 60%  [ 9 ]
Voturi totale : 15

Autor Mesaj
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 8 Noi 2007, 8:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

frumoasa declaratie ronnie....of n-am vazut meciul de ieri si nu cred k o sa-l pot vedea nici pe cel de azi ca am cursuri Sad(((.

we believe in your talent too....go ronnie! good luck!!!



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 8 Noi 2007, 13:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O să râdeți, dar într-un timp de joc efectiv de o oră și 10 minute, Peter & Steve au încheiat 4 frame-uri – Ian & Neil doar două... Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 8 Noi 2007, 14:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte frumos meciul lui Ronnie. Very Happy Very Happy Si la GP a avut doua reveniri asemanatoare 8) .Nu credeam ca o sa mai fie cazul si aseara, mai ales cand am vazut cum a lovit acea bila neagra,de parca ar fi vrut sa o sparga. Laughing
Abia am reusit sa ma uit la ultimul joc, mai ales ca a incercat si reusit pana la un moment dat, niste lovituri care se potriveau mai mult unui joc demonstrativ Shocked .Ca apoi sa rateze acea bila rosie dificila, cand pe marginea buzunarului verde statea de atata timp o alta bila rosie ce i-ar fi asigurat victoria. Angry Noroc ca Tom Ford a fost obligat sa joace cu contra-efect la bila albastra ca altfel...
Frumoasa declaratia de dupa meci. 8) Ma bucur ca este motivat sa castige cat mai multe turnee. Si ma mai bucur ca a inceput sa-i placa in China ( poate asa il vedem la toate turneele de acum inainte Twisted Evil )


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 8 Noi 2007, 15:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Peter Ebdon : „Când am început să joc snooker, Steve era jucătorul pe care îl admiram cel mai mult. Era cel mai bun și, pe vremea aceea, nimeni nu-i depășise performanțele. Ce realizare incredibilă că, la 50 de ani, și-a păstrat locul în Top 16 și concurează cu cei mai buni jucători din lume ! Mi-ar plăcea să am și eu o asemenea realizare.

Azi, a ratat câteva lovituri și, pe de altă parte, eu am jucat bine. Masa a fost magnifică, iar condițiile de meci absolut perfecte. Ieri, am fost la Antrim, fiindcă Mark Allen m-a rugat să facem câteva meciuri best of 9, ca pregătire pentru întâlnirea lui cu Ryan Day. Mark este un jucător excelent și are o familie adorabilă. M-am simțit foarte bine alături de ei. Am mai jucat câteva asemenea meciuri de antrenament și cu Ali Carter – în ultima vreme, nu mă mai prea dau în vânt după antrenamentele de unul singur...”


Neil Robertson : “N-au fost prea multe breakuri mari, dar am impresia că am jucat mai bine decât în meciul cu Jamie Cope. Ian este un tactician fantastic, așa că m-a obligat să pândesc ocaziile și momentul potrivit pentru a-i smulge câteva puncte...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 8 Noi 2007, 18:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

147 ! BRAVO, RO'S ! Applause

Lista actualizată a breakurilor maxime realizate în competițiile oficiale ale profesioniștilor Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=7849#7849

4 x 100(+) și un max ! Party



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Joi 8 Noi 2007, 18:05, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zaiclopz
More than a fan


Data înscrierii: 24/Noi/2005
Mesaje: 35
Locație: Tg.Mures

MesajTrimis: Joi 8 Noi 2007, 18:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVO RONNIE!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zaiclopz Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 8 Noi 2007, 18:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorba domnului Ancuta: a inregistrat cineva? Imi vand motanul pentru meciul asta...E cuminte, negru, ii place sa se uite la snooker si are si papion alb. Laughing
Incredibil. Incredibil ca a ciuntit Eurosportul breakul maxim.
Fantastic.
Primul meu max live. Si de la cine...Ca pe al lui Mark Williams la WCH 2005 l-am ratat. Si pe al lui Ding de la Masters nu l-am vazut in direct. Si acu'...
Yay.
Thank you very much, Mr. O'Sullivan.
Ce sa mai zic de cele cinci centuries.
Avea cineva pe vremuri pe aci o semnatura faina...147, snooker heaven. Daaa...
Sireacu' Ali Carter. Dupa ce ca de trei sezoane il bate Ronnie pe unde apuca (Worlds 2005, Masters 2007, China Open 2007, sa le numesc doar pe cele pe care mi le amintesc), acum a avut si cel mai bun loc in sala cand s-a creat un maxim.
Yay din nou.
MC happy. Party


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Joi 8 Noi 2007, 19:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Vorba domnului Ancuta: a inregistrat cineva?
MC happy. Party


Eu am inregistrat tot meciul, Miss C. Dar nu am vazut nimic. Very Happy
Cand am intrat pe forum sa vad ce s-a intampla, mi s-a parut incredibil ce scrieti voi aici si ce anume am ratat. Shocked 8) Very Happy
Abia astept sa vad si eu meciul, ca pana nu vad tot nu-mi vine sa cred ce citesc pe aici. Razz Wink
FELICITARI RONNIE!



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 8 Noi 2007, 19:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Majoreta Yeah BRAVO RONNIE! Majoreta Yeah

Este cu adevarat o performanta ce tine mai degraba de SF. Very Happy Absolut fabulos ce a reusit Ronnie azi. Surprised Notworthy Applause

Dar eu voi regreta toata viata ca nu am vazut decat de la 4-2 ratand astfel max-ul Zid Zid . Sper sa-l gasesc cat mai repede pe net...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 8 Noi 2007, 19:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

woooooooooooooooooooooooooooooooooooooow

sunt atat de mandra de ronnie!!!!!!!!! bravoooo



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 8 Noi 2007, 19:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ronnie O’Sullivan : „Într-adevăr, am mers la un break maxim încă de la început. Pe la ultimele două-trei bile roșii, presiunea a cam început să mă apese, fiindcă nimeni nu-și dorește să ajungă atât de departe ca pe urmă să rateze. Returul din mantă pentru bila verde a fost neașteptat de puternic și bila albă s-a îndepărtat mai mult decât ar fi trebuit. Pe urmă, unghiul la bila maro era cam mic și lovitura a devenit destul de grea. După aceea, totul a mers fără probleme. Mă bucur că am făcut un break maxim, că de la ultimul deja trecuse o veșnicie !

Altfel, joc prost, doar că azi am avut noroc, iar Ali m-a ajutat prin loviturile ratate.”


Fiindcă probabil că i s-a atras atenția asupra aroganței declarației precedente, RO’S a precizat (sărind, bineînțeles, în extrema cealaltă Laughing ) : „Ca să fiu sincer, nu mă antrenez fiindcă mi-e frică să constat cât de prost joc !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 8 Noi 2007, 19:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Ronnie O’Sullivan : „Altfel, joc prost, doar că azi am avut noroc, iar Ali m-a ajutat prin loviturile ratate.”

"Ca să fiu sincer, nu mă antrenez fiindcă mi-e frică să constat cât de prost joc !”


Laughing Laughing Laughing
Sper sa joace la fel de "prost" in fiecare meci de acum inainte. Wink

Mii de multumiri pentru declaratie. Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 8 Noi 2007, 20:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari, Ronnie!!! Party

Parca nu-mi vine sa cred ce a realizat azi! Very Happy Absolut fabulos, dupa cum spunea Marius Ancuta! Ronnie, ne-ai facut o mare bucurie! Very Happy Very Happy Very Happy

Va spun sincer ca aseara, la 4-2 pentru Tom Ford, n-am mai vrut sa urmaresc scorul (ca de vazut meciul,n-am avut unde; Eurosportul n-a dat nimic Evil or Very Mad si TG4 a intrerupt transmisia la ora 23.00). Am vazut scorul abia de dimineata! Wink

Vreau si eu inregistrarea meciului de azi si chiar si a celui de aseara!

Mult, mult succes lui Ronnie in meciul de maine!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 8 Noi 2007, 20:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Trist ca azi am avut treaba si n-am prins maretzul break live. Foarte trist. Sad Si iar 2 white washes... Incredibil. Turneul white wash. Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 8 Noi 2007, 21:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cine a inregistrat e rugat(a) sa puna undeva, pe net, inregistrarea, sa ne putem bucura si noi de ea. Multumim.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Northern Ireland Trophy 2007 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 5 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community