Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Northern Ireland Trophy 2007
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul NIT 2007 ?
Stephen Maguire
26%
 26%  [ 4 ]
Shaun Murphy
13%
 13%  [ 2 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Fergal OBrien
60%
 60%  [ 9 ]
Voturi totale : 15

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 9 Noi 2007, 17:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

. .THANKS, Zaiclopz!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 9 Noi 2007, 18:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Deci oricine crede ca meciul va fi cu sens unic o'sullivanian se insala, consider eu.


Mergem la pariu? Simbolic, of course. Laughing Laughing

Cat despre Maguire - Robertson... Pacat ca nu-l pot vedea. Thanks pentru scoruri!
Maguire pare in forma mare... Stiu ca si Robertson a castigat categoric zilele trecute... Nu m-ar mira deloc ca acesta sa fie turneul lui Stephen. Asta insa daca se intampla ceva omenesc cu Ronson... Dar Maguire a mai avut niste intalniri foarte interesante cu Ron. Rolling Eyes Laughing Ramane de vazut.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Snookerist



Data înscrierii: 26/Oct/2007
Mesaje: 2

MesajTrimis: Vin 9 Noi 2007, 22:00    Titlul subiectului: eurosport si eurosport 2 Răspunde cu citat (quote)

http://cosmos.bcst.yahoo.com/up/player/popup/?rn=1929421&ch=2526600&src=deeurosport


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Snookerist Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zaiclopz
More than a fan


Data înscrierii: 24/Noi/2005
Mesaje: 35
Locație: Tg.Mures

MesajTrimis: Vin 9 Noi 2007, 22:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

arata breakul maxim imediat, inregistrez si postez peurma!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zaiclopz Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 9 Noi 2007, 22:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Stephen Maguire : „Este o victorie importantă, cu breakuri de cam 50 de puncte în fiecare frame. N-au fost frame-uri câștigate într-o manieră categorică și n-am cum să câștig turneul decât dacă mă concentrez și iau frame-urile dintr-o singură vizită la masă. Am avut și oarecare ghinion, fiindcă multe dintre spargeri mi-au ieșit prost. Neil și-a lăsat la cabină faimoasele lui lovituri de distanță și așa se și explică victoria mea : mi-a creat prea multe ocazii de a reveni la masă. Și azi am avut emoții, dar mai suportabile decât cele de ieri și ar fi trebuit să câștig cu 5-1. Nu joc suficient de bine ca să intru în semifinale. Trebuie să fiu mai atent, pentru că am mare nevoie de o asemenea victorie și mi-o doresc cu disperare.”

Shaun Murphy : „Sunt foarte bucuros că m-am calificat. Meciul a fost cam fragmentat, dar am reușit și câteva breakuri bune. Am jucat bine și sunt destul de constant. Asta se datorează muncii din ultimul an, când am învățat cum să trec linia de sosire și cu jocul meu de categoria a 2-a, nu numai cu cel de categoria întâi.”

Meci cu resentimente în semifinale ? Shaun : „Da, pot să vă ajut pe dv, gazetarii amatori de istorioare de culise : azi dimineață, m-am dus în sala de antrenament de aici, de la Waterfront Hall, ca să-l salut pe Stephen Maguire. Este un jucător fantastic și am un mare respect față de el. Aș dori să lăsăm deoparte ceea ce, în trecut, ne-a ținut la distanță. Acel incident s-a întâmplat în urmă cu trei ani și eu tot nu cred că atunci am greșit cu ceva, așa că, nu știu ce altă problemă ar mai putea fi. Există rivalități în toate sporturile – în F1, între Hamilton și Alonso, în golf, între Woods și Sabbatini, în snooker, între Murphy și Maguire. Sunt convins că în anii care vin veți avea de scris despre lucruri mai importante și mai interesante.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Vin 9 Noi 2007, 23:04, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 9 Noi 2007, 23:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu tot nu stiu exact care a fost ,,cearta'' dintre Murphy si Maguire... imi poate detlia cineva?

Thanks Clara pentru declaratii. Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 9 Noi 2007, 23:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere. Smile

"Incidentul" : în 2004, la Grand Prix, Maguire și-a uitat creta în cabină și i-a cerut voie arbitrului să plece să și-o ia. I s-a acordat această permisiune, dar Mags era în culpă, pentru că, în conformitate cu uzanțele și cu regulamentele WSA, nu era pregătit pentru meci. Shaun, adversarul său de atunci, l-a întrebat pe arbitru dacă în acest caz, scoțianul n-ar fi trebuit sancționat cu pierderea unui frame. Arbitrul s-a consultat cu directorul de turneu și ambii au decis că revendicarea lui Murphy era întemeiată. Bineînțeles, Mags nu-l iartă pe englez.

Istoria e însă mai veche, pentru că atunci când ambii erau juniori, Mags era cam agresiv cu Shaun și-l cam „teroriza” în stil bully, pe motiv că era gras... Deh, acum nici Mags nu prea arată a fi anemic... Rolling Eyes Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 9 Noi 2007, 23:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Istoria e însă mai veche, pentru că atunci când ambii erau juniori, Mags era cam agresiv cu Shaun și-l cam „teroriza” în stil bully, pe motiv că era gras... Deh, acum nici Mags nu prea arată a fi anemic... Rolling Eyes Wink Laughing


Interesanta informatie. Nu mi-as fi imaginat. Urat din partea lui Maguire... Dar nu pot sa nu-mi imaginez cum maretul "posesor de rechini" il teroriza pe solidul Shaun. Laughing Laughing Sorry.

Intrebarea este... Acum nu mai pot sa tin cu Mags mai departe? Ca ma simt cam prost sa tin cu el dupa ce-i facea lui Shawn. Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată de către Mrs. Hendry la Vin 9 Noi 2007, 23:58, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 9 Noi 2007, 23:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Istoria e însă mai veche, pentru că atunci când ambii erau juniori, Mags era cam agresiv cu Shaun și-l cam „teroriza” în stil bully, pe motiv că era gras... Deh, acum nici Mags nu prea arată a fi anemic... Rolling Eyes Wink Laughing


Hopa pe asta nu o stiam! Laughing Laughing Laughing Laughing


Merci , inca o data pentru clarificare!! :*:*:*



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 9 Noi 2007, 23:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 9 Noi 2007, 23:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

of...a pierdut ronnie....n-am vazut meciul, nu stiu ce-a facut, dar no matter....sunt very proud of him....ce a reusit ieri a fost Shocked

see u at the UK championship, ronnie (8 decembrie, btw)



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 9 Noi 2007, 23:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Off... Sad



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 0:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Referitor la faultul comis de Ronnie atunci cand era Touching Ball. Am vazut de 2 sau de 3 ori reluarea, dar eu nu am vazut sa fi atins bila rosie. Ati vazut voi ca a fost fault? Si la faultul lui Fergal atunci cand a fost foarte aproape de bila galbena (Push Stroke). Nu stiu cum putea sa fie fault, ca bila alba a venit inapoi. In mod normal la un "Push Stroke" bila alba urmareste bila obiect chiar daca dai cu efect de retur. Iar la el bila alba a venit mult inapoi. Chiar nu inteleg cum a fost fault... Confused



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 0:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cine a arbitrat meciul Ronnie - Fergal?



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 1:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alan Chamberlain. Wink


După meci

Fergal O’Brien : „E un rezultat mortal ! A fost formidabil că l-am învins pe John Higgins, dar victoria asupra lui Ronnie O’Sullivan mi se pare încă și mai importantă, având în vedere forma lui actuală. Înainte de meci, unii dintre prietenii mei mi-au trimis SMS-uri în care mi-au scris : Mult noroc ! O să ai nevoie de așa ceva !

Presupun că era imposibil ca Ronnie să joace mai bine decât a jucat ieri. Nimeni n-a marcat nciodată 5 breakuri de peste 100 într-un best of 9 și s-ar putea să treacă ani întregi până va egala cineva acest record, așa că l-am prins în momentul cel mai bun : adică mai bine că i-am fost adversar azi și nu ieri ! La început, am avut emoții, dar m-am bucurat foarte mult că am câștigat primele două frame-uri, iar după pauză, m-am simțit excelent. L-am pedepsit pentru ratări și am reușit să-mi păstrez concentrarea pentru acel break câștigător de la sfârșit.

Se împlinesc 8 ani de la ultima mea semifinală, dar acum joc mai bine ca atunci când eram Numărul 9 mondial. Am mai zis de câteva ori chestia asta și Frank Callan mi-a replicat : dacă joci mai bine, n-ai decât s-o și dovedești ! În ultima vreme mă simt în formă și uite că pot să dovedesc câte ceva...

Cred că m-au ajutat și dulciurile : sunt cam dependent de ciocolată, dar încerc să nu-mi depășesc doza zilnică rezonabilă...”


Ronnie O'Sullivan : "A fost un meci foarte greu. Sunt dezamăgit, e normal să fii dezamăgit atunci când pierzi. Îi urez succes lui Fergal : a jucat bine și a meritat victoria."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Northern Ireland Trophy 2007 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 7 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community