Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Northern Ireland Trophy 2007
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul NIT 2007 ?
Stephen Maguire
26%
 26%  [ 4 ]
Shaun Murphy
13%
 13%  [ 2 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Fergal OBrien
60%
 60%  [ 9 ]
Voturi totale : 15

Autor Mesaj
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 2:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Miss Chigwell a scris:
Deci oricine crede ca meciul va fi cu sens unic o'sullivanian se insala, consider eu.


Mergem la pariu? Simbolic, of course. Laughing Laughing


Daca n-am zis-o o repet, Mrs. H. Foarte riscant sa faci pariuri cu subsemnata in ceea ce priveste meciurile lui Ronnie. Smile Pentru ca daca zic acum la spartul targului ca mi-a umblat prin cap inainte de meci scorul de 5-2 pentru Fergal nu ma crede nimeni. Eh...imi asum riscul si zic.
Fergal, dupa cum a zis, l-a pedepsit rau pentru ratari. A avut si olea' de noroc, fo' doua flukes asa...a marcat bine de cate ori a fost in bile, a si ratat neasteptat si Ronnie n-a putut sa capitalizeze...Si Ronnie...a fost mereu nevoit sa vina din urma. Cred ca diferenta au facut-o bilele de rutina ratate de ambii jucatori si ce le-a urmat.
Clar a jucat Fergal mai bine. Clar a meritat victoria.

Ma intreb daca as fi fost asa de impacata cu situatia daca n-ar fi fost magia de aseara. Si imi raspund imediat. Wink

Citat:
Referitor la faultul comis de Ronnie atunci cand era Touching Ball. Am vazut de 2 sau de 3 ori reluarea, dar eu nu am vazut sa fi atins bila rosie. Ati vazut voi ca a fost fault? Si la faultul lui Fergal atunci cand a fost foarte aproape de bila galbena (Push Stroke). Nu stiu cum putea sa fie fault, ca bila alba a venit inapoi. In mod normal la un "Push Stroke" bila alba urmareste bila obiect chiar daca dai cu efect de retur. Iar la el bila alba a venit mult inapoi. Chiar nu inteleg cum a fost fault...


Pai...daca touching ball a fost inainte de push shot si touching ball n-a fost de fapt si arbitrul si-a dat seama ca a decis gresit...
Balanta cosmica.
Si sunt serioasa.

Alt turneu...iar incepem...Intre timp, daca tot se intampla coincidente stranii cu Dale, Fu si O'Brien...hai Fergal!
Ia sa fie al treilea outsider.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 3:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)



După meci

Mark Allen : “Am fost condus cu 3-1, dar n-am făcut greșeli chiar așa de mari... Meciul a fost cam fragmentat și nu-mi explic de ce, fiindcă nici Gerard nici eu nu jucăm așa și nici nu ne convine un asemenea stil de joc. În orice caz, scorul la pauză reflecta corect diferența valorică existentă între noi în prima parte a meciului. După aceea, n-am jucat prea rău din moment ce am reușit să restabilesc egalitatea și să câștig. Vedeam cum merge meciul și știam că am șanse. Problema era să profit de ele și, la început, n-am profitat. Presupun că ar trebui să fiu bucuros pentru calificare, dar a fost tocmai acel gen de meci care nu-mi place deloc. În fine, asta e, acum am ocazia să joc mai bine în semifinala de mâine. Fergal te pedepsește pentru orice greșeală și, când intră la masă, face breakuri solide. În afară de asta, are și un excelent joc tactic. Este în mare formă și joacă bine, așa că mă așteaptă un meci foarte greu.”

Vă invit la un poll, așa, sub ocrotirea unui spiriduș irlandez snookerist (dar nu înțeleg de ce setările forumului nu acceptă apostroful din numele lui Fergal...)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 8:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca am asteptat un pic cam mult de la Ronnie in meciul cu Fergal! Si sunt dezamagita! Sad Normal!
Desi ratiunea imi spunea ca e foarte posibil sa ia bataie!
Dar asta e Ronnie: agonie si extaz! Sau invers! Wink
Acum ma consolez citind articolele de dupa meciul cu Ali Carter.

* Am votat cu Fergal O'Brien! Cred ca e capabil sa castige. Hai, Fergal!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 9:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

oh jeez....sper sa nu fie Murphy sau Maguire Rolling Eyes



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 10:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:
Referitor la faultul comis de Ronnie atunci cand era Touching Ball. Am vazut de 2 sau de 3 ori reluarea, dar eu nu am vazut sa fi atins bila rosie. Ati vazut voi ca a fost fault? Si la faultul lui Fergal atunci cand a fost foarte aproape de bila galbena (Push Stroke). Nu stiu cum putea sa fie fault, ca bila alba a venit inapoi. In mod normal la un "Push Stroke" bila alba urmareste bila obiect chiar daca dai cu efect de retur. Iar la el bila alba a venit mult inapoi. Chiar nu inteleg cum a fost fault... Confused


Nici eu nu am observat absolut nimic la cele 2 faulturi. Confused Cel putin la faultul lui Ronnie... La Fergal se poate sa fi fost asa deoarece l-am auzit pe domnul Ancuta spunand ca irlandezul i-a atras atentia arbitrului in privinta faultului (fapt pe care iarasi nu l-am observat).

Ronnie a jucat bine in prima repriza. In primele 2 jocuri a reusit break-uri de peste 50 si Fergal a castigat si cu putin noroc.Cand am vazut cum a egalat apoi am crezut ca nu mai are cum sa scape victoria.
Dar dupa pauza Fergal a jucat si mai bine.Cel putin in ultimul joc a fost fenomenal. Dupa fiecare lovitura dificila reusita de Fergal mutam nervos pe alt program pret de 2-3 secunde. Embarassed Evil or Very Mad
Sper sa castige Fergal pentru ca joaca cel mai frumos Very Happy .E adevarat insa ca pe Mark Allen nu l-am vazut la acest turneu. Confused

Clara White a scris:
Istoria e însă mai veche, pentru că atunci când ambii erau juniori, Mags era cam agresiv cu Shaun și-l cam „teroriza” în stil bully, pe motiv că era gras... Deh, acum nici Mags nu prea arată a fi anemic...

Banuiam ca asa au stat lucrurile intre cei doi. Laughing Mai ales dupa ce am citit ce spunea Maguire despre primul sau meci: http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=61&start=0


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
kenvelo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Ian/2007
Mesaje: 120
Locație: Constanta

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 11:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

imi pare rau ca a iesit ronnie Sad((



_________________
Addicted to snooker ! Ronnie Is The BesT !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui kenvelo Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 16:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Primul punct, după 5 minute de tatonări... Eurosportul are alte griji. Bine că transmit irlandezii. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 16:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incredibilă lovitură combinată pe toată lungimea mesei, cu bila albă la manta inferioară !... Bravo, Shaun !

Edit 1: Dar acum ar trebui să fie 1-1.

Interesant că nimeni nu pare a-i da lui Shaun șanse la titlu și totuși la sfârșitul turneului el va fi Numărul 1 mondial.

Oricum, vom avea o a 9-a finală de turneu de puncte din ultimele 10 în care va apărea un jucător clasat în afara Topului 16.

Edit 2:
Citat:
Dar acum ar trebui să fie 1-1.


Sau nu Wink

Edit 3 : Ce fluke de antologie a prins Mags în frame-ul al 4-lea !... Shocked Laughing Comenta Patrick Wallace în timpul pauzei : "După o asemenea lovitură norocoasă, ai nevoie să stai o clipă, ca să-ți revii din starea de șoc !"

Edit 4 : Un meci bun, în orice caz. Cel puțin până acum. În afară de frame-ul al 2-lea, am văzut breakuri solide și joc fluent. Dar jocul lui Shaun pare a merge mai bine decât jocul lui Stephen.

Ce de obicei, scorul LIVE Arrow Meciuri și rezultate http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=17019#17019



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 20:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai Stephen! Inca un frame! Majoreta

Later edit: A reusit Stephen sa castige pana la urma. Very Happy Prima finala dupa UK 2004 8) . Era si timpul sa mai ajunga pe aici mai ales ca in sezonul trecut a jucat 3 semifinale.
Murphy ramane poate cel mai difcil adversar posibil la ora actuala, chiar daca jocul lui nu mai are nimic din stralucirea de acum 2 ani. Fara nicio urma de rautate la adresa lui, nu merita totusi sa castige mai ales ca au fost altii care au jucat mult mai frumos decat el. Wink Si altii care inca mai joaca...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 20:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uhm... Eu am votat cu Mags, dupa cum mentionam si acum cateva pagini... Ca nu m-ar mira sa fie turneul lui. Un meci interesant intre el si Shaun Murphy si-mi pare oarecum rau sa zic ca tot cu Mags am tinut, dupa ce-am aflat povestea dintre ei doi. Stiu ca nu trebuia sa tin cu el, cel putin asa imi zice o voce, dar nu m-am putut abtine. Rolling Eyes Laughing Laughing

Nu ca as avea ceva cu Murphy. Nu e el foarte iubit, dar eu il simpatizez... Insa de data asta l-am simpatizat mai mult pe Mags. Mai ales ca sustine ca-si doreste cu disperare acest titlu. Si acest lucru nu pot decat a-l aprecia.

p.s. Intr-adevar interesant faptul ca nimeni n-a votat cu Shaun, dar foarte interesant si ca multi au votat cu Fergal (nu ca Fergal n-ar fi grozav, dar m-as fi asteptat la un poll mai echilibrat) precum si ca nimeni n-a votat cu Mark Allen, care este un jucator foarte bun, chiar daca este tanar si poate n-are experienta mai marilor acestui sport. Laughing

Oricum interesant si faptul ca au ajuns in aceasta faza 2 outsideri (dintre care unul este la inceput de drum si are pofta de lupta, iar celalalt este la jumatatea drumului poate si ar trebui sa simta si el nevoia de afirmare serioasa), un campion mondial, si un jucator foarte bun (imi amintesc pe loc ce bataitze i-a administrat lui O'Sullivan) care n-a mai castigat de multa vreme si-si doreste cu disperare acest lucru.

Bravo, baieti! Keep up the good work! Si... Nu pentru a fi contra lui Fergal O'Brien (ziceam acum putin timp ca am fost foarte fericita de breakul de 142 pe care l-a realizat), ci doar din simpatii personale, GO MA'AK! Si totusi... GO si Fergal! Sa aveti un meci frumos, you guys!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 21:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelent ! Cred că sunt în asentimentul tuturor telespectatorilor Eurosportului : nu mai puteam trăi dacă nu aflam că Andrei 1) n-a știut să se descurce pe net ca să găsească breakul maxim al lui RO'S și 2) în fine, s-a pregătit să-l înregistreze ! Twisted Evil Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 21:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ah, ce fain meci!
Bravo, Mags! Te-ai tinut tare.
A doua semifinala consecutiva de puncte pe care o pierde Murphy. Mr. Green In decisiv.
Heh.
Felicitari, Mags. Nu zic mai multe, ca si asa deversez de antipatie pentru jucatorul pe care l-ai infrant, chiar daca ii apreciez talentul si realizarile.
Acu'...ia...cine-l bate pe Murphy in semi pierde finala da? Laughing Si arcul peste timp (iar am flashbackuri de dinainte de '89 Rolling Eyes ) Dale-Fu-O'Brien se contureaza. Mr. Green
Ca poate dupa aia nu va mai fi snookerul cu fundul in sus si se vor simti si de-alde Top 16 sa mai castige f'un turneu.

Clara White a scris:
Citat:

Excelent ! Cred că sunt în asentimentul tuturor telespectatorilor Eurosportului : nu mai puteam trăi dacă nu aflam că Andrei 1) n-a știut să se descurce pe net ca să găsească breakul maxim al lui RO'S și 2) în fine, s-a pregătit să-l înregistreze !

Pai Clara...daca suedezii transmit online si tac si nu auzi decat numarat de puncte si click de bile si aplauze...de ce va chinuiti? De ce?
Si...
Ce e aceea break maxim?
Cine are cele mai multe campionate mondiale?
De ce uneori jucatorul nu incearca sa trimita bila in buzunar ci o alunga de acolo?
De ce se joaca alternativ bila rosie-bila colorata?
Cate mese de snooker sunt in tara?
De ce nu vine Ronnie in Romania?
De ce ai ochii asa de mari, bunicuto?




Ultima modificare efectuată de către Miss Chigwell la Sâm 10 Noi 2007, 21:24, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 21:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Looks like everybody lurves Mark. After all it's Northern Ireland.

Oricum placut sa auzi astfel de incurajari... Chiar daca vin la o ratare a adversarului... Of... Melancolia... Ronson... Si nu numai... Ce vremuri frumoase!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 22:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Pai Clara...daca suedezii transmit online si tac si nu auzi decat numarat de puncte si click de bile si aplauze...de ce va chinuiti? De ce?
Si...
Ce e aceea break maxim?
Cine are cele mai multe campionate mondiale?
De ce uneori jucatorul nu incearca sa trimita bila in buzunar ci o alunga de acolo?


Nu toata lumea este de parerea asta, MC. Exista informatii care sunt chiar placute si importante pentru unii (poate conteaza si numarul lor, in fine)... Si nici un stil de comentator nu este ca altul... Sa nu-mi amintesc de oamenii de la ciclism, pe care-i stimez de altfel, dar care vorbesc tot soiul de vrute si nevrute. Iar aici nu cred ca se distanteaza chiar asa de la subiect. Nu ca as fi pro comentariu sau contra... Uneori mi se pare foarte tare, alteori bla bla bla... Asa este insa mai peste tot. Dar mi se pare putin exagerat sa nu vrei sa auzi vreo informatie. Wink Nu mai intru in detalii despre cum se comenteaza la fotbal, cine vorbeste mai mult, despre ce, s-asa mai departe... Zicea cineva la un moment dat ca la ciclism trebuie sa vorbesti vrute si nevrute, ca pana la urma ce altceva sa faci???? Cred ca depinde mult si de sportul care este comentat si de alte chestii...

De gustibus. Laughing Laughing Laughing

p.s. Si asta pentru a nu-mi aminti ca la Televiziunea Nord-Irlandeza se vorbeste intr-una. Evident nu pricep ce zic, dar de vorbit vorbesc foarte mult. Laughing Laughing

p.p.s. Si acum c-am vizionat din nou break-ul maxim... Tot breathtaking, chiar daca nu era live. Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată de către Mrs. Hendry la Sâm 10 Noi 2007, 22:50, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Noi 2007, 22:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mdeh, Miss Chigwell, motive sunt multe. În primul rând, pentru că mă interesează ce învață publicul (nu "audiența" Wink ) din România. În al doilea rând, pentru că Marius și Sandy sunt prietenii noștri chiar atunci când mai scapă, pe ici pe colo, câte o greșeală (și qui bene amat bene castigat ! Wink ). În al treilea rând, pentru că prefer ecranul televizorului etc. Wink Laughing

Dar dacă și tu te-ai limita într-adevăr la "suedezi", n-ai putea, nu-i așa, să vii, din când în când, cu reproșuri la adresa comentatorilor noștri atunci când crezi că nu aduc o cantitate suficientă de laude jucătorului tău favorit. Wink Și când cred fanii că idolul lor e "suficient" de ridicat în slăvi ?! Laughing Laughing Deși tot comentatorilor li se reproșează că, prin laude exagerate, pun o presiune prea mare (adică, ar zice psihologii, "creează un nivel prea ridicat de expectație" Rolling Eyes Laughing ) asupra bieților jucători. D'ale fanilor. Wink

În comentariul TV, e vorba de simțul măsurii și al... ștachetei, nu zic ba, dar, cum ar zice Shaun, "pozitivele întrec cu mult negativele". Wink Laughing

La urma urmei, tot despre simțul măsurii e vorba și în legătură cu unii fani precum cei pe care-i auzim ba la Wembley, ba la Waterfront Hall. Rolling Eyes Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 10 Noi 2007, 23:11, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Northern Ireland Trophy 2007 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 8 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community