Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » The Masters 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Mastersul ?
Ken Doherty
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
50%
 50%  [ 7 ]
Stephen Lee
42%
 42%  [ 6 ]
Marco Fu
7%
 7%  [ 1 ]
Voturi totale : 14

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 23 Aug 2007, 2:42    Titlul subiectului: General Răspunde cu citat (quote)

Destule absențe în acest an. Între alții, Alan McManus și John Parrott. În condițiile existenței unui număr destul de mic de turnee de puncte, jucătorii par tot mai puțin interesați să cheltuiască bani călătorind și stând un număr de zile la Sheffield sau într-un oraș foarte scump precum e Londra pentru o (eventuală) glorie care oricum rămâne fără consecințe în clasament. Poate că au dreptate, poate că n-au. Poate că Masters-ul ar trebui transformat într-un turneu de puncte, poate că nu...

Turneul de calificare se organizează pentru un singur wild card. Cine îl câștigă, va participa la competiția de la Arena Wembley. Mai sunt încă două wild card-uri de care WSA va dispune după bunul său plac, fără ca pentru ele să se organizeze vreo întrecere sportivă. Mă întreb dacă nu ar fi fost mai corect ca aceste două wild card-uri să revină, unul, finalistului, iar celălalt, câștigătorului unui meci de baraj între ceilalți doi semifinaliști din turneul de calificare. Dar atunci unde ar mai fi loc de bunul plac al WSA ?!...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 19 Ian 2008, 18:23, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 23 Aug 2007, 8:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Vineri, 7 septembrie – Runda 1
ora locală 10.00
Matthew Stevens - Jimmy White


Cum s-a nimerit sa joace din nou intre ei,Jimmy si Matthew. Mad Zid Probabil turneul de calificare va fi castigat de Matthew,pentru ca teoretic este cel mai valoros jucator dintre cei prezenti. 8) Wild card-uri as vrea sa primeasca Jimmy si Andrew Higginson. Smile De fapt,Jimmy, sunt aproape sigur ca va primi,la fel ca anul trecut. Very Happy Cu Andrew nu sunt sigur ca sunt pe aceeasi lungime de unda cu WSA. Sad Evil or Very Mad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
t.silviu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 08/Dec/2006
Mesaje: 112

MesajTrimis: Vin 7 Sep 2007, 11:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se poate undeva pe net, vedea turneul ? Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui t.silviu Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 7 Sep 2007, 21:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu prea cred, Silviu. Sad

Mă bucur mult că s-a calificat Andrew Higginson, outsiderul care a ajuns finalist, în sezonul trecut, la Welsh Open. Ar fi reușit și un whitewash, dar a întârziat la primul frame și l-a pierdut din acest motiv. Pe de altă parte, adversarul lui, Joe Jogia, a pățit un necaz : pe data de 9 iulie, și-a rupt mâna stângă. O fi el dreptaci, dar tot nu cred că era chiar în formă bună. (Joe s-a accidentat acasă, pentru că, încălțat cu o pereche de pantofi noi, s-a grăbit să coboare scara spre hol, ca să răspundă la telefon. A lunecat și n-a mai apucat să se agațe de balustradă...)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 8 Sep 2007, 22:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

M-am bucurat ce m-am bucurat pentru victoria lui Andrew Higginson, dar grozav sunt de încântată de cea reușită de Michael White, în primul lui meci ca profesionist. Bravo, Michael ! Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Sâm 8 Sep 2007, 22:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Michael! Applause



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 9 Sep 2007, 18:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur pentru victoria lui Jimmy din meciul cu Hicks. Very Happy BRAVO JIMMY! Majoreta Din moment ce Matthew s-a retras, sper sa primeasca el wild-card si Jimmy sa castige turneul. Wink
Imi pare bine si pentru victoria lui Andrew Higginson. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 9 Sep 2007, 20:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tare mă tem că Michael nu e încă pregătit să-i facă față lui Barry Hawkins... Confused



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 10 Sep 2007, 14:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu sper sa avem parte de o surpriza placuta din partea lui Michael White si pustiul sa alerge macar pana in sferturi, la macar unul din turneele acestui sezon. Cred ca zic prea mult, dar de ce sa nu sper? Very Happy

Si eu ma bucur ca Andrew Higginson merge mai departe. Ar cam fi timpul sa-l revedem. Laughing Laughing Laughing

Imi pare rau de JOJO. Sad



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 10 Sep 2007, 18:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur foarte mult pentru victoria lui Jimmy in meciul cu Jamie Burnett Very Happy 8) . Este si o mica revansa pentru ca Burnett l-a invins in calificarile pentru campionatul mondial Twisted Evil .Pacat ca Andrew Higginson nu a mai castigat si meciul cu Maflin. Crying or Very sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 10 Sep 2007, 20:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, cred ca speram prost... Pacat si de Michael White si de Higginson... Nu mai vorbesc de Mark King 0-5 cu Judge... Shocked Shocked Shocked

In fine... O veni si vremea lor. A lui White sunt 100% totushi sigura ca va veni cel mai repede. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 11 Sep 2007, 0:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi pare rau pentru Michael White. Sad Maybe next time! Smile



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 11 Sep 2007, 12:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La urma urmei, n-are decât 16 ani de curând împliniți și-și începe cariera de profesionist cu un handicap de frustrare (îndreptățită !), după ce n-a fost lăsat să participe la Mastersul de la Shanghai. Am întrebat-o, acum ceva timp, pe Janie Watkins dacă ea crede că puștiul e suficient de "dur" pentru a face o carieră mare și galeza m-a asigurat că da. Indiferent cât de simpatic și la locul lui e în viața cea de toate zilele, are, zicea ea, calitatea de a fi "o fiară" la masa de joc, e foarte însetat de victorie și detestă să piardă - adică nu se resemnează, luptă până în pânzele albe. Acuma, sper că evaluarea lui Janie să nu fi fost subiectivă și-mi place să cred că n-a fost.

Până una-alta, Jimmy pare a-și recăpăta un pic de încredere - a cam spulberat "noua generație" ( Wink Laughing ) - whitewash pe căpșorul roșcat al bietului Ben Woollaston...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 11 Sep 2007, 13:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi pare rau pentru Woollaston ca a pierdut la 0,dar pe de alta parte ma bucur foarte tare pentru Jimmy. Very Happy Majoreta

De remarcat Liu Chang care a ajuns atat de sus dupa ce in ultimul meci a reusit un whitewash cu David Gilbert iar acum ii face fata lui Barry Hawkins Smile .Se pare ca nu s-au inselat chinezii cand i-au oferit wil-card la turneele pe care le-au organizat in ultimii ani. 8)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 11 Sep 2007, 13:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ai dreptate, Sevvilla, Liu Chuang este absolut remarcabil. De mare viitor. Indiferent dacă reușește sau nu să-l elimine și pe Barry Hawkins, cred că poate fi numit "revelația acestui turneu". 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » The Masters 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 1 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community