Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » The Masters 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Mastersul ?
Ken Doherty
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
50%
 50%  [ 7 ]
Stephen Lee
42%
 42%  [ 6 ]
Marco Fu
7%
 7%  [ 1 ]
Voturi totale : 14

Autor Mesaj
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 19 Ian 2008, 22:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravooooooooo Selbs! Very Happy Sper sa fie turneul sau! D



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 19 Ian 2008, 23:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Marco Fu incearca sa-l (i)enerveze pe Li. Razz Laughing Laughing Laughing Pare sa nu fi reusit, dar nu e timpul pierdut. Laughing Laughing

(a nu se citi: Imi place Fu asta... Are stil mai psihologic decat Ebdon si mai aricios decat Hendry cand se retragea in carapace)



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 19 Ian 2008, 23:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

M-am decis : am votat cu Lee. Sper să nu se lase enervat de Fu. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 19 Ian 2008, 23:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu am votat tot cu Lee, desi imi doresc tare mult sa-l vad pe Selby ridicand trofeul. Smile Wink



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2008, 0:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte prost jocul lui Fu din ultimele jocuri. Rolling Eyes Embarassed Angry Bleah. Nu pricep.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2008, 0:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scurt interviu cu arbitrul finalei 2008, publicat de BBC.

Michaela Tabb : „O să fac și eu un pic de istorie. Sunt foarte emoționată. Va fi prima oară când arbitrez o finală în fața a circa 3 000 de spectatori. Vestea că urma să oficiez în finala Masters-ului am primit-o spre sfârșitul lunii noiembrie, pe când mă aflam la Prestatyn, unde se disputau calificările pentru Campionatul Marii Britanii. Nici nu mi-a venit să cred !

Nu prea știu care va fi atmosfera la finală. Mă întreb dacă publicul va putea fi ținut sub control. Nu pot să-mi dau seama. În timpul ultimului frame din meciul lui Stephen Maguire cu Mark Selby, am auzit vreo doi tineri care m-au fluierat cam golănește. Nici nu i-am luat în seamă. Dacă le acorzi cea mai mică atenție, lucrurile riscă să degenereze și mai mult.”


Colegii : „Acum nu mi se mai adresează pe acel ton de superioritate ca altădată. A fost nevoie de patru ani, dar sper că, în sfârșit, lumea nu mă mai consideră un arbitru-femeie, ci pur și simplu un arbitru. În sezonul trecut, când am primit prima mea finală, oamenii au spus : „era și timpul !” În urmă cu câțiva ani, s-ar fi comentat că am fost încă o dată protejată de conducerea WSA și că am ars etapele.”

Pasul următor ? „Sunt lacomă : vreau finala de la Crucible. Nu doresc să mi-o ia nimeni înainte, nici bărbat, nici femeie !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2008, 3:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci
(BBC, Sporting Life, Sky Sports)

Stephen Lee : „La primul meci de la Masters, nu mă simțeam capabil să trimit în buzunar nici măcar o singură bilă, dar uite că lucrurile se mai schimbă. În seara asta, am început meciul într-o oarecare stare de nervozitate și n-am jucat prea bine, dar am căutat să mă liniștesc și să mă concentrez. Când l-am văzut că revine și reduce diferența de scor la 3-2, ce puteam să fac ?! Aveam două posibilități : ori să intru în panică, ori să mă mobilizez ca să lupt în continuare. Mi-am spus, cam fatalist, că dacă e să fie bine, o să fie bine și, treptat, m-am calmat, am câștigat frame-ul următor și m-am simțit din ce în ce mai în largul meu. Trebuia să-l țin pe Marco în fotoliu și așa am și făcut, ceea ce până la urmă s-a dovedit a fi o tactică bună. Sunt mulțumit de felul în care mi-am păstrat concentrarea și de jocul meu. Încă n-am ajuns să conștientizez faptul că sunt în finala Masters-ului, dar cred că ăsta o să fie primul gând care o să-mi vină în minte când o să mă trezesc mâine dimineață.

Mark Selby m-a învins, astă-primăvară, la Crucible și a fost o înfrângere foarte dureroasă, așa încât sper să-mi iau revanșa. După Campionatul mondial a căpătat foarte multă încredere în el însuși și nu vreau să-i ofer prea multe șanse. Dacă o să reușesc să joc bine, poate câștig trofeul. O victorie în finala de mâine a acestui turneu atât de important ar reprezenta, fără nicio îndoială, punctul culminant al carierei mele. Atâtea finale de Masters superbe am urmărit la televizor de-a lungul anilor, încât tot ceea ce sper este să particip și eu la una de același calitate. Tare mult m-aș bucura să câștig titlul !”


Marco Fu : „Nici măcar o clipă n-am crezut că am vreo șansă de victorie. M-am simțit groaznic și n-am fost în stare să-mi fac jocul. La un moment dat, n-am putut nici să execut o lovitură de deschidere. Sunt obosit, fără elan și fără pic de adrenalină de parcă tocmai am făcut o lungă călătorie cu avionul. Poate că m-a epuizat meciul cu Ding, mai ales că după aceea nici n-am putut să dorm. Sunt foarte dezamăgit de felul în care am jucat. Stephen a jucat bine, dar m-ar fi învins și dacă n-ar fi jucat așa de bine...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2008, 9:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Mark! Yeah Bravo Stephen! Yeah

Ma bucur ca vom avea finala pe care mi-am dorit-o acum cateva zile. Very Happy Rolling Eyes
A fost foarte interesant Masters-ul din acest an, deoarece am avut o multime de partide decise in ultimul frame si nici macar un white-wash. Very Happy
Mark a castigat toate meciurile sale in decisiv si cred ca asta spune multe despre forta sa psihica. 8) E drept ca ieri, prima sansa a avut-o Kendo dar modul in care Selby si-a valorificat apoi ocazia a fost remarcabil ( apropo, nu cred ca Mark ar fi ratat acea lovitura combinata Rolling Eyes ).
In plus, traseul sau pana la finala este mai impresionant decat cel al lui Stephen. Din punctul meu de vedere nu cred ca Stephen Hendry, Stephen Maguire si Ken Doherty se compara cu Graeme Dott, Peter Ebdon si Marco Fu. E drept ca Stephen a castigat ceva mai categoric ultimele 2 meciuri. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2008, 16:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Unde se poate vedea finala pe net? Sad Ca nu'mi merge nici eurosportul francez si nici http://video.eurosport.se/ .. Sad



Later Edit : Probleme solved Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011


Ultima modificare efectuată de către Lady Croft la Dum 20 Ian 2008, 16:53, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2008, 16:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tânăra doamnă pe chipul căreia a insistat cameramanul este Vicky, prietena lui Mark Selby : iată-i aici împreună.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2008, 23:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce ma entuziasmeaza jocul lui Slebs!!! Very Happy Very Happy Very Happy Si ce demoralizat e saracul Lee.... Sad

GO SELBSSSSSSSS....inca putin!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 20 Ian 2008, 23:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-a gasit un cap cubic de la BBC sau Eurosport sa strice frumoasa traditie de la fiecare turneu, aceea de a transmite ultimul joc al finalei precedente. Angry Angry Sa le fie rusine! Ca multa minte iti trebuie pentru asa ceva!
Evident ca m-am 'nervat, ca-s direct implicata. Wink
Astea fiind zise, bietul Stephen n-a fost acolo si cand a fost a avut un ghinion chior, cu atatea faulturi si lovituri gresite, iar Mark a fost pe val.
Well done, Mark! Era si timpul...

Mda...MC se duce sa se uite la frame-ul cu pricina, maruntind printre dinti chestii de dulce la adresa Eurosportului.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 21 Ian 2008, 0:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Mark!

Foarte frumos! Applause Applause Applause



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 21 Ian 2008, 0:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVOO SELBS!!! Very Happy


Ai meritat din plin sa castigi! Very Happy Very Happy Sa o tii tot asa!!! Very Happy Very Happy

Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 21 Ian 2008, 0:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Applause Well done, Mark ! Applause Ce prim titlu ! Ce breakuri superbe ! Câte alte victorii viitoare se anunță ! Să-i dea Domnul sănătate, că talent i-a dat cu duiumul. BRAVO, MARK ! FELICITĂRI ! Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » The Masters 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 8 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community