Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » The Masters 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Mastersul ?
Ken Doherty
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
50%
 50%  [ 7 ]
Stephen Lee
42%
 42%  [ 6 ]
Marco Fu
7%
 7%  [ 1 ]
Voturi totale : 14

Autor Mesaj
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2008, 19:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:

Mai tineti minte meciul dintre astia doi de la Mastersul trecut? Am flashbackuri. Laughing
"Sarabanda ratarilor"... Rolling Eyes Twisted Evil


Pentru Ronnie "sarabanda ratarilor" a inceput inca din primul frame. Twisted Evil Ratarea la bila galbena din jocul 5 este cat se poate de edificatoare. Rolling Eyes Asa ceva nici in pub-uri nu cred ca mai vezi. Laughing Slabe sanse sa avem rezultatul de anul trecut.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2008, 20:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S.O.S! Laughing La voi se mai vede ceva ca la mine si suedezii si francezii au "murit"? Crying or Very sad Angry

Edit: Au revenit. Very Happy Exact la timp ca sa prind o ratare a lui Ronnie. Evil or Very Mad Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2008, 20:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Shaun Murphy : “Masters-ul e singurul mare turneu la care n-am avut niciodată rezultate bune, de aceea m-aș bucura tare mult să mai fiu aici și în weekendul viitor. Este un turneu extraordinar și toți cei care l-au câștigat se pot numi într-adevăr maeștri ai acestui sport. Arena e excelentă. Nu m-am așteptat să avem atât de mulți spectatori la primul meci, dar sala a fost plină. În acest sezon am fost destul de constant, dar aș dori să câștig și un trofeu. Nu m-am prea pregătit pentru că de la începutul anului sunt cam bolnav – am avut o viroză intestinală și am tot mers la toaletă din 20 în 20 de minute ! Am văzut că nici Ali nu era în apele lui. Sper că la următorul meci o să mă simt mai bine...”

Ali Carter : „Miercuri și joi am fost așa de bolnav încât nici nu m-am putut da jos din pat. Am stat așa, în halat, suferind de frisoane și întrebându-mă dacă o să fiu în stare să fac față acestui meci. Sigur că nu m-am antrenat așa cum ar fi trebuit, iar dacă nu te antrenezi se vede și e foarte jenant să ți se întâmple asta într-o sală plină. Acum e cazul să-mi revin. În acest moment, am o mulțime de preocupări legate atât de clubul meu de snooker, cât și de antrenamentele de pilotaj, dar tot iubesc snookerul și tot doresc să rămân în Top 16 și să câștig turnee...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2008, 21:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce pacat pentru Ronnie! Ooooofffff! Sad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Mad Mad Mad



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2008, 21:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
La mine transmisiunea a cazut din nou imediat dupa ratarea lui Ronnie la bila albastra.Poate a fost mai bine asa. Twisted Evil Legat de meci,pacat de lovitura de distanta cu care a inceput break-ul din decisiv. Crying or Very sad Cred , totusi, ca Maguire a meritat victoria. De mult nu am mai vazut atatea ratari penibile la Ronnie. Confused
Oricum,felicitari pentru revenire. Smile Si poate altul ar fi fost rezultatul fara acel fluke al lui Mags la 3-5. Rolling Eyes Dar asta nu o sa stim niciodata.
In fine, daca Ronnie nu va fi afectat si va trece peste aceasta infrangere nici mie nu o sa-mi para foarte rau. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2008, 22:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Foarte simpatic bucurosul tău, Cristina ! Laughing


Din pacate acum nu-l mai pot folosi! Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2008, 22:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ronnie O'Sullivan : “Am avut șanse și n-am știut să profit de ele, așa că n-am de ce să mă plâng. În snooker, ai de-a face cu o mulțime de “dacă” și poți să vorbești despre asta cât e ziua de lungă, dar faptul care contează e că am fost eliminat. Trebuie să depășesc acest moment și să uit meciul de azi. La fiecare meci ai nevoie de inspirație, că dacă nu te simți inspirat, n-ajungi prea departe în turneu...”

Stephen Maguire și-a început conferința de presă glumind : „Cred c-am avut și eu un fan în public !...Mă resemnasem și mă-ntrebam ce-o să fac restul serii, după ce pierd meciul. Eram sută la sută convins că o să închidă masa ! Nu-l vedeam ratând acea bilă albastră. Nici nu mă uitam în direcția aia, doar că am auzit publicul exclamând a dezamăgire ! Pe urmă, n-a mai trebuit decât să trimit bila albastră în buzunar. A fost un meci frumos, dar oamenii trebuie să fi plecat cam dezamăgiți fiindcă favoritul lor a fost învins.

Nu, nu mă gândesc la această victorie ca la o răzbunare – ar trebui să-l bat de cel puțin zece ori ca să-mi iau revanșa pe deplin ! Tare mult îmi place să joc cu Ronnie, că doar e cel mai bun jucător din lume. Problema e că sunt după o răceală și încă nu mă simt chiar așa de bine. Mai am 3-4 zile și sper să-mi revin, iar dacă lucrurile merg bine și în sferturi, poate să o să câștig și titlul. De la începutul sezonului, ăsta e singurul turneu pentru care nu m-am pregătit așa cum trebuie, dar după Crăciun și revelion e foarte greu să te îndemni la muncă...”


Bucurosul rămâne pentru data viitoare, Cristina. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 14 Ian 2008, 1:24, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2008, 22:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai tine oarecine minte cum a ratat Maguire bila de meci de pe punct la Sheff in 2005 in primul tur? Era 9-7 pentru el, 65-35 si...a ratat neagra de pe punct.
Ronnie l-a invins in decisiv.
Acum cred ca s-au platit toate politele, cu bila albastra ratata de Ronnie pe cand avea nevoie de ea si de roza.
Dar mare pacat de breakul ala frumos din decisiv...merita un alt finis, numai pentru el.
In fine...
Bestiala declaratie a scos Ronnie dupa meci. Rolling Eyes

Multumiri, Clara. Smile




Ultima modificare efectuată de către Miss Chigwell la Dum 13 Ian 2008, 23:44, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2008, 22:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumoase ambele declaratii! Smile
Multumim!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 13 Ian 2008, 23:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere. Smile

Tocmai am aflat că Michaela Tabb "face" finala.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 14 Ian 2008, 1:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Maine se intalnesc Stephen cu Selbs. Very Happy Un meci foarte, foarte interesant. Sper ca Stephen sa faca o figura frumoasa in fatza tanarului Jester. Nu cred ca s-au mai intalnit pana acum. S-ar putea sa ma insel insa.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Ian 2008, 1:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ryan Day era cam amărât pentru că în frame-ul al 5-lea ratase ceea ce ar fi putut deveni al 3-lea break maxim din istoria Masters-ului : „Am avut un pic de ghinion când am trimis acea bilă roșie la mantă. Dacă n-ar fi fost acolo, n-aș fi avut probleme. Aș fi putut s-o atac, dar era greu de spus unde ar fi ajuns bila albă... După meci, Barry mi-a spus că premiul pentru cel mai mare break e de zece mii de lire. Dacă aș fi știut asta când mă aflam la masă, aș fi renunțat la lovitura la bila neagră și aș fi optat pentru lovitura la bila maro, ca să scot un 144. Pe de altă parte, n-au fost chiar așa de multe breakuri maxime în acest turneu, așa că merita să-ncerc și eu... Am jucat bine – mai ales după pauză – și asta îmi dă mai mult curaj pentru meciul care urmează.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 14 Ian 2008, 14:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi-a placut declaratia lui Ronnie de dupa meci. Very Happy De multe ori ma tem mai mult de ce va urma dupa o infrangere decat de infrangere in sine Rolling Eyes . Din fericire in ultimul timp totul a fost OK Smile .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Ian 2008, 17:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Steve Davis : „Pentru mine, meciul reprezintă o dezamăgire. La un moment dat, mă simțeam așa de frustrat că-mi venea să urlu !!!... Am ratat bila neagră în frame-ul al 6-lea și ăsta a fost un punct-cheie al meciului. Pe urmă am mai ratat și bila roz în frame-ul următor... Toate aceste greșeli m-au costat scump. Adevărul este că am jucat prost, dar ce rost are să fiu supărat ?! Am o atitudine mai filozofică. Sigur că vreau să am rezultate cât mai bune în turneele din restul sezonului și să rămân în Top 16, dar la perspectivele mele profesionale o să mă gândesc pe îndelete la vară...”

Marco Fu : „Am jucat destul de bine. Pe la mijlocul meciului, cam pierdusem controlul asupra bilei albe, dar spre sfârșit m-am mai redresat. Steve a avut câteva ocazii, dar a ratat lovituri ușoare, iar eu mai degrabă l-am taxat pe el pentru greșeli decât să-mi construiesc propriile mele șanse... În următorul meci trebuie să joc mai bine. În orice caz, mă bucur că am ajuns, în sfârșit, să câștig prima mea victorie la Masters.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Ian 2008, 20:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Suedezii transmit live ! Bineîneles ! Noi suntem în urmă. Și aici...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » The Masters 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 3 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community