Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » The Masters 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Mastersul ?
Ken Doherty
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
50%
 50%  [ 7 ]
Stephen Lee
42%
 42%  [ 6 ]
Marco Fu
7%
 7%  [ 1 ]
Voturi totale : 14

Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 14 Ian 2008, 20:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda... Nu pot sa pricep. No comment. Shocked Rolling Eyes Sad
Bravo, Jester.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 14 Ian 2008, 20:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVOOOOO SELBSSSS!!!!!! Very Happy Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 14 Ian 2008, 22:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am vazut meciul Hendry-Selby printre picaturi asa ca nu imi este prea clar ce s-a intamplat. Embarassed Am avut impresia ca Stephen a jucat mai bine decat la ultimele turnee, dar in orice caz dupa acest meci imi este tot mai clar ca Selby este un jucator fenomenal . Smile
Cred ca intr-un an, doi va ajunge numarul 1 mondial 8) .

Ma uitam acum peste tabloul principal si mi-au venit in minte urmatoarele intrebari:
1. Il mai poate opri cineva pe Selby? Fara indoiala ca Maguire, urmatorul lui adversar, e un jucator grozav si dupa 2 finale consecutive+ o victorie in fata lui Ronnie putem spune ca este in forma, dar Mark mi se pare un pic mai bun. De aceea cred ca scrie Selby pe trofeul din acest an. Very Happy
2.Ce va face Ding? Aceasta sala este incarcata de amintiri pentru el.Cred ca sunt doua variante: ori va "exploda "si va ajunge departe ori va pierde din primul tur.
3. Utima nedumerire:ce va face John Higgins MBE? Pentru ca mi-e greu sa cred ca va mai sta mult timp la "hibernare". Meciul dintre el si Ding mi se pare cel mai interesant dintre cele ramase din primul tur Very Happy .

PS: Am observat ca Dott va juca cu Lee. Ma bucur foarte mult pentru ca am observat ca Lee il bate pe Dott pe unde il prinde Mr. Green . Go Stephen! Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 14 Ian 2008, 22:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:

1. Il mai poate opri cineva pe Selby? Fara indoiala ca Maguire, urmatorul lui adversar, e un jucator grozav si dupa 2 finale consecutive+ o victorie in fata lui Ronnie putem spune ca este in forma, dar Mark mi se pare un pic mai bun. De aceea cred ca scrie Selby pe trofeul din acest an. Very Happy


Desi imi doresc mult ca victoria in acest turneu sa'i revina lui Higgie , sper sa'ti fie gura aurita si sa fie turneul lui Slebs! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Ian 2008, 22:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu știu zău... Confused Mags e mai în formă decât Hendo (care Hendo, de fapt & cu toate ratările, a cam lăsat victoria să-i scape printre degete, fiindcă era plecat spre închiderea mesei. Dacă nu rata acea lovitură la bila roșie în buzunarul superior drept, victoria putea să fie a lui...). Dacă Selby era cât pe ce să piardă la Marele Scot, nu-l văd rezistându-i lui Mags, care, așa cum ziceam, mi se pare mai în formă decât SH. Dar, of course, vom vedea. Un lucru e sigur : ar trebui să fie un meci super-interesant.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 14 Ian 2008, 23:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca si Kendo si Mark J ar fi in forma, atunci meciul lor ar fi foarte interesant... O rejucare a superbei finale de CM dintre cei doi poate? Very Happy I'd wish
Si Neil Robertson cu Marco Fu mi se pare interesant. Abia ce s-au intalnit la ultimul turneu, in celebrul meci care nu a fost transmis. Laughing Laughing Daca sunt in forma, ar putea iesi scantei. Very Happy
Si pentru a incheia... Eu nu-l vad pe Mark Selby castigator al acestui turneu. L-am vazut jucand de mai multe ori si nu mi se pare ca asta este cea mai buna forma a sa... Bine, pe de alta parte, nu se stie niciodata... Faza este insa ca nu cred ca va trece de Stephen Maguire care cred ca este cel mai agresiv si infometat jucator al acestui sezon. Si daca o tine tot asa, nu se stie unde va ajunge. Twisted Evil Laughing Laughing Wink



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 14 Ian 2008, 23:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Stephen Hendry : „Am avut o mulțime de ocazii în primele 8 frame-uri, dar după ce am trecut la conducere cu 5-3 nu mi s-a mai ivit aproape niciuna. Dacă aș juca la fel de slab și la antrenament, m-am lăsa de snooker, numai că nu așa stau lucrurile. Am în continuare probleme în sensul că am nevoie să-mi recâștig încrederea. Tot ce-mi trebuie este o victorie – pe urmă m-aș reîntoarce acolo unde mi-e locul. Sunt un jucător prea bun ca să nu se întâmple asta...”

Mark Selby : „N-am jucat la nivelul meu maxim, dar în materie de victorii, cea din seara asta se înscrie printre cele mai importante, pentru că Stephen este cine este și a câștigat acest turneu de șase ori. Am fost plin de încredere pe tot parcursul meciului, dar m-am mirat când am văzut câte ratări a avut el, mai ales că, de obicei, când se apropie de linia de sosire, e greu să-l mai oprești.Cu toate astea, am rezistat pe poziții. Urmează să joc cu Stephen Maguire, care cred că este jucătorul sezonului, cel puțin până în acest moment. Aștept cu nerăbdare meciul și o să folosesc următoarele câteva zile ca să mă pregătesc și mai bine.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 14 Ian 2008, 23:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing Laughing Thanks pentru declaratii!

Fascinante declaratiile lui Hendry din ultima perioada. Tot insista pe treaba asta legata de cum ii merge la antrenament... N-ash vrea sa fiu rautacioasa. Totusi, dintr-un punct de vedere strict contemplativ, as zice ca marele campion presupun ca stie ca ce se intampla la antrenament n-are nici o legatura cu ce se intampla intr-un meci din turneu, unde presiunea este cu totul alta. Asa ca nu inteleg de ce tot mentioneaza antrenamentele. Acum... Eu stiu... Poate asa e cum spune el... Poate i-o trebui doar o victorie. Dar cred ca mai degraba este vorba de o chestiune care nu poate fi rezolvata printr-o singura victorie.

In fine... M-am lansat din nou in comentarii legate de niste treburi care nu cred ca ma privesc. Mai precis, nu ar trebui sa comentez asa, drept urmare I'm sorry. Dar m-a afectat intr-o oarecare masura invingerea de azi. (tot) Mai precis nu mi-a venit sa cred.

Cat despre Selbs... Complet de-acord. Wink


P.S. Inca o chestie... Care poate ma va absolvi de vina de a fi comentat putin impotriva declaratiilor sale. Ma gandeam astazi cat de greu trebuie sa fie si pentru el. In momentul in care setezi un anume nivel, vei fi mereu privit din perspectiva acelui nivel. Si cand nu mai stau chiar asa lucrurile, este absolut normal sa vrei sa te motivezi in fatza fanilor cat si a ta. Mai ales ca a fost si criticat. Asadar imi pare rau pentru ce-am zis, dar mi-ar placea sa gaseasca totusi altceva decat un soi de motivatii combinate cu "sunt un jucator atat de bun" pentru declaratiile sale repetitive. A nu se intelege ca nu stiu cine este Hendry. Hendry is my favourite champ, detinatorul tuturor recordurilor, their pa. Dar mi se pare ca in ceea ce priveste unele declaratii incepe sa semene cu un alt mare campion. Si ma opresc aici, caci deja am zis o gramada de lucruri inutile. Stressing.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 15 Ian 2008, 2:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere. Smile

Da, Mrs Hendry, și eu cred că știe ce spune. Bineînțeles că-și dă seama că una e să joci bine în clubul tău, la masa ta etc și alta e să joci bine în arenă. Pe de o parte, dacă-i „merge jocul” la antrenament înseamnă că-i „merge jocul, punct”. Deci nu jocul e problema și tot el o spune : problema e cu încrederea. Pe de altă parte, dacă „a-ți merge jocul la antrenament” e totuna cu „a-ți merge jocul, punct”, ar trebui să-și recapete încrederea numai pe baza rezultatelor din antrenamente, dar uite că nu-i așa. Vorba lui, e un cerc vicios : dacă n-ai victorii, n-ai nici încredere, iar dacă n-ai încredere, n-ai nici victorii...

Oare Stephen nu este (și eu cred că este !) puțin prea exigent cu el însuși ? Adică de ce nu poate accepta ideea că are și el, ca și alții, un număr de sezoane proaste. N-a trecut niciodată cu adevărat prin așa ceva. Nu era logic să i se-ntâmple și asta ? Faptul că i se-ntâmplă tocmai la o vârstă considerată în Snookerland ca fiind periculos de apropiată de cea a retragerii trebuie să i se pară foarte alarmant, dar s-ar putea ca între cele două elemente să nu existe nicio legătură...

Eu zic că lumea care se grăbește să-l „îngroape” pe Hendry greșește.

În orice caz, spre deosebire Steve Davis, lui nu i-a scăpat în văzul camerelor de luat vederi acel cuvânt care începe cu litera "f" și care aici, pe forum, ar fi înlocuit cu asteriscuri. Laughing Dar nu cred că Roșcatul va fi chemat în fața comisiei disciplinare pentru asta. Wink Laughing

După meci

Peter Ebdon : „Este un rezultat foarte bun, pentru că Ryan este un jucător excelent. Valoarea lui e cea a unui jucător de Top 8 și cred că este un posibil viitor campion mondial. Victoria asta mă bucură din încă un motiv : este pentru prima oară când turneul este transmis și în Dubai. Acum, acolo e destul de târziu, dar soția mea a înregistrat meciul și o să-l vizioneze mâine, împreună cu copiii.

Nu mă gândesc mai departe de meciul următor, dar pot să spun că, în calitatea mea de londonez, trofeul Masters-ului ar însemna totul pentru mine. Când eram copil, veneam la Wembley ca să-i văd jucând pe Jimmy White și pe Steve Davis, așa că însuși faptul că particip la acest turneu reprezintă împlinirea unui vis...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 15 Ian 2008, 17:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte bun meci KenDo v Mark. Cămașa irlandezului se asortează perfect cu unele dintre dungile de pe spatele vestei și de pe papion. Nu prea-mi dau seama însă cu ce se asortează pantofii lui bicolori... Wink Laughing

Haideți, domnilor, că nu s-au adunat prea multe "breakuri Saga" – până în acest moment, doar 39. Deocamdată, numai în meciul Ebdon v Day s-au marcat breakuri 50(+) în 6 frame-uri succesive (7 asemenea breakuri, în acest caz).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 15 Ian 2008, 20:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ken Doherty grăiește din perspectiva noii sale ipostaze de tătic : „Acum văd lucrurile într-o cu totul altă perspectivă, deși asta nu mi-a diminuat setea de victorie, ba aș zice chiar că mi-a amplificat-o ! Vorba lui Stephen Maguire : când îți vine pe lume copilașul, îți aduce un plus de inspirație și parcă simți nevoia să faci tot posibilul ca să-i asiguri mititelului un viitor lipsit de griji. Mă bucur că jocul meu s-a situat la un nivel ridicat. Breakul acela din frame-ul al 3-lea mi-a dat liniște și încredere – tocmai de așa ceva aveam nevoie, fiindcă atunci când nu reușești să faci breakuri mari, începi să te cam îndoiești de valoarea ta ca jucător. Sper s-o țin tot așa și de acum încolo.”

Despre Mark : „A început meciul atât de bine încât, ca să fiu sincer, mi s-a părut că ăsta e un semn rău pentru mine... În asemenea momente, trebuie să lupți ca să-ți păstrezi încrederea în tine însuți. În acel al 3-lea frame, a ratat cu foarte puțin bila roșie în buzunarul de mijloc, fiindcă dacă n-ar fi ratat, scorul ar fi devenit 3-0. Eu mi-am făcut treaba pentru care mă pregătisem, că dacă intri în arenă și nu joci cum trebuie, asta e, dar măcar ești cu conștiința împăcată că ți-ai făcut datoria și ai muncit.

Masters-ul este un turneu foarte important. Am pierdut două finale, am mai și ratat ultima bilă neagră pentru un break maxim (mai am și acum coșmaruri din cauza bilei aceleia !), dar nu e mai puțin adevărat și că am jucat aici meciuri frumoase, de care îmi amintesc cu mare plăcere...”


Mark e demoralizat și nu exclude ideea renunțării la snooker : „Am nevoie de un bun sfârșit de sezon, altfel n-am nicio șansă să-mi păstrez locul în Top 32. Nu vreau să mă duc la calificări, la Prestatyn. Dacă ies din Top 32, probabil că o să mă retrag. O să mă gândesc la toată treaba asta la vară. Există o mulțime de alte lucruri pe care aș putea să le fac în afară de a juca snooker, dar sper, totuși, să nu ajung în această situație.

În meci, m-am simțit destul de bine. Mi-ar fi plăcut să câștig, așa că e normal să fiu dezamăgit...”


KenDo l-a încurajat : „Ar fi o nebunie să se retragă ! Nici nu-mi pot imagina circuitul profesionist fără Mark ! Avem cu toții perioadele noastre proaste, dar ceea ce contează este să le depășim și să ne păstrăm încrederea în noi înșine.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 15 Ian 2008, 21:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
KenDo l-a încurajat : „Ar fi o nebunie să se retragă ! Nici nu-mi pot imagina circuitul profesionist fără Mark ! Avem cu toții perioadele noastre proaste, dar ceea ce contează este să le depășim și să ne păstrăm încrederea în noi înșine.”


Subscriu. Mai degraba ar trebui sa se gandeasca de ce-i merge prost... Si de ce-i mergea bine atunci cand a devenit campion mondial. Blajinul galez a avut din pacate o cadere de forma la un moment dat, acum destul de multa vreme, si de-atunci se chinuie sa ramana printre cei buni. Nici aici n-am sa inteleg ce s-a intamplat. S-a vehiculat (si parca a zis si el) ca a devenit tatic, ca s-au schimbat prioritatile... Si totusi... E ca mersul pe bicicleta... Ma rog. Sper sa nu se retraga.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 15 Ian 2008, 23:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Mai degraba ar trebui sa se gandeasca de ce-i merge prost... Si de ce-i mergea bine atunci cand a devenit campion mondial.


Într-adevăr, așa ar fi înțelept să facă...

Până acum, numai 44 de "breakuri Saga" (adică de cel puțin 50 de puncte)... 45 cu cel la care lucră Marco acum. Haideți, domnilor, haideți... Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 15 Ian 2008, 23:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dar parca tot de el imi amintesc ca spunea ceva gen: "Oricum asta e doar o meserie ca oricare alta pentru mine" coroborat cu ceva legat de bani. Asa ca, na... Fiecare cu-ale lui. Razz



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 15 Ian 2008, 23:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing Că bine ziseși, Mrs Hendry ! Așa a spus. Wink Laughing

PS Eu parcă aș fi pus niscaiva ghilimele la cuvântul blajin... Twisted Evil Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » The Masters 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 4 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community