Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » The Masters 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Mastersul ?
Ken Doherty
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
50%
 50%  [ 7 ]
Stephen Lee
42%
 42%  [ 6 ]
Marco Fu
7%
 7%  [ 1 ]
Voturi totale : 14

Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 17 Ian 2008, 13:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, foarte bun meci. Eu nu tineam cu cineva anume... Dar faptul ca Stephen Lee a reusit sa se tina tare si sa traga pana la ultima bila mi se pare foarte tare. Si mie-mi plac exploziile astea cu pumni in aer si altele. Laughing Laughing

Well done, mr. Lee!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20159
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 17 Ian 2008, 17:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Graeme Dott : „Nu m-am gândit că aș putea pierde meciul – mai ales când mă aflam a conducere cu 5-3. Acel prost retur din mantă în frame-ul decisiv m-a costat foarte scump. Bineînțeles că sunt dezamăgit că am fost eliminat, dar spre sfârșitul meciului nici n-am avut șanse reale la victorie... Am făcut un break bun de 61 de puncte, însă asta n-a fost suficient, pentru că Stephen a reușit o închidere de masă absolut excelentă, pentru care merită toată aprecierea.”

Stephen Lee : „În sezonul ăsta, am pierdut toate meciurile numai în frame-ul decisiv ! Muncesc foarte mult, mai mult ca de obicei, chiar fără să mă cruț și e foarte neplăcut să vezi că, deși te străduiești așa de tare, nu reușești să te ridici la nivelul dorit. Pur și simplu nu puteam să intru-n meci. În acest moment, joc bine și totuși, în meciul ăsta nu puteam să mă urnesc din loc. Am avut noroc că n-am intrat la pauză condus cu 4-0 ! Nici eu nu știu cum de am avut norocul ăsta ! I-am oferit câteva ocazii, iar el m-a pedepsit. Ultima închidere de masă demonstrează cât de intens m-am antrenat. O să-mi facă plăcere să mă tot gândesc la ea cel puțin o săptămâna de acum încolo ! Simt că sunt aproape de a intra în formă, problema e dacă asta o să se-ntâmple sau nu în zilele următoare... La fel am pățit și la Masters-ul din sezonul trecut... Dar m-am hotărât să încep anul jucând ceva mai relaxat : să vedem cum merge abordarea asta ! Oricum, sunt foarte mulțumit – e un rezultat excelent.”

Într-adevăr. Cred că închiderea de masă a lui SLee a fost una dintre cele mai bune pe care le-am văzut vreodată ! De adăugat la capitolul special "match saving clearances of all time", nu departe de faimoasa închidere de 69 a lui Alex din semifinalele crucibliene 1982.


Oricum, va fi un nume nou pe lista campionilor Masters-ului : niciunul dintre cei 8 sfertfinaliști n-a mai câștigat acest trofeu (deși doi dintre ei au ajuns până în finală – Ken & Ding).

68 de "breakuri Saga".



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 17 Ian 2008, 19:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce frumos a revenit Selbs! Very Happy Si Mags a gresit mult , nepermis de mult , dar ma bucur ca a castigat Selbs! Very Happy Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20159
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 17 Ian 2008, 20:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Stephen Maguire : „E foarte greu să accepți o asemenea înfrângere, pentru că știu că am jucat suficient de bine ca să câștig meciul. Poate că Mark e predestinat să câștige și turneul... Pentru că se afla la o singură bilă de eliminare, după care, brusc, a avut o ocazie și a profitat de ea...”

Mark Selby : „Sunt uluit că încă mai sunt în acest turneu ! Foarte ciudat, dar mai relaxat mă simțeam când eram condus cu 5-3 !... Acum, abia aștept semifinalele ! Poate că o să ajung să am și acolo un dezavantaj de două frame-uri, ca să văd ce se-ntâmplă dup’ aia !... Adevărul e că am avut o ocazie de zile mari și mă bucur că am profitat de ea. În mare, dacă facem abstracție de ultimele 3 frame-uri, Stephen a jucat mai bine decât mine. Din fericire, am reușit să pun piciorul în prag și nu i-am mai dat prea multe șanse.

Altminteri, mă simt mai aproape de împlinirea visului de a câștiga un titlu, fiindcă asta e tot ceea ce doresc : să câștig turnee, să fiu în Top 16, să fiu printre cei mai buni. Pe urmă, sper să devin ceva mai relaxat. Măcar o să știu mai bine la ce să mă aștept...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 17 Ian 2008, 20:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Stephen Maguire : Poate că Mark e predestinat să câștige și turneul...


Sa-i fie gura aurita... Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20159
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 17 Ian 2008, 20:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

...numai nu la fel cum e argintată gurița thailandezului Atthasit Mahitthi (Foto) !!!... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Joi 17 Ian 2008, 21:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce meci, ce frumoasa revenire si victorie pentru Selby!!! Very Happy
Ma bucur mult pentru el si, desi nu e prea frumos din partea mea Embarassed , imi pare bine ca l-a "razbunat" un pic pe Ron, facandu-l atat de repede dupa victoria din primul tur pe Maguire sa guste din "cupa amara" a infrangerii in joc decisiv. Twisted Evil Wink

Sper din tot sufletul ca Selby sa poata castiga acest turneu, desi uneori citesti pe fata lui atata crispare si emotie, incat iti vine sa crezi ca mai are putin si clacheaza. Rolling Eyes Confused Insa a dovedit in repetate randuri ca este capabil sa faca extrem de bine fata presiunii si sa-si gestioneze favorabil propriile emotii. 8) Smile



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 17 Ian 2008, 21:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Mark! Yeah
Sunt sanse mari sa se reediteze semifinale de la Campionatul Mondial cu Shaun Murphy. Ar fi interesant. Rolling Eyes Smile

Din cealalta jumatate de tablou, favoritul meu este Stephen Lee, care a reusit sa ma faca fericit aseara prin victoria sa. Very Happy Twisted Evil Inainte ma enerva Lee, pentru ca prima data cand l-am vazut juca execrabil si nu intelegeam cum poate sa fie in top un astfel de jucator Confused . Apoi a avut cateva meciuri extraordinare, culminand cu victoria de la Welsh si mi-am schimbat parerea despre el Very Happy .
Mi-ar place foarte mult sa vad o finala intre Selby si Lee. Ar putea fi un meci foarte bun, mai ales ca este tot o revansa de la ultimul Campionat Mondial. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 17 Ian 2008, 22:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
...numai nu la fel cum e argintată gurița thailandezului Atthasit Mahitthi (Foto) !!!... Laughing


Nu chiar asa... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20159
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 17 Ian 2008, 22:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dacă Mark Selby reușește să câștige actuala ediție a Masters-ului, va fi pentru a patra oară în istoria acestei competiții când un debutant cucerește trofeul – după Doug Mountjoy (1977), Terry Griffiths (1980) și Stephen Hendry (1989) 8)...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 20 Ian 2008, 3:32, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 17 Ian 2008, 23:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce si'ar putea dori mai mult un jucator , decat ca palmaresul lui sa urmeze calea pe care a urmat'o si cel al lui Stephen Hendry. Wink
Mark Sleby imi este foarte drag , si are un potential mare , imi doresc din suflet sa aiba o cariera cat mai frumoasa , cu multe turnee castigate... Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20159
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 17 Ian 2008, 23:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:
Ce si'ar putea dori mai mult un jucator, decat ca palmaresul lui sa urmeze calea pe care a urmat'o si cel al lui Stephen Hendry. Wink


Așa este ! 8) Very Happy

72 de "breakuri Saga" !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20159
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 17 Ian 2008, 23:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Dacă Mark Selby reușește să câștige actuala ediție a Masters-ului, va fi pentru a patra oară în istoria acestei competiții când un debutant cucerește trofeul


Evident, cu excepția lui John Spencer, dar la ediția inaugurală, toți jucătorii erau debutanți... Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 20 Ian 2008, 3:32, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 18 Ian 2008, 0:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur ca a castigat Ken.

Bravo! Very Happy

Meciuri extraordinar de disputate la acest turneu... As zice ca e un turneu al revenirilor. Fantastic ce "fortza-n tac" au oamenii astia. Very Happy Si fantastic cati jucatori mari au scapat meciurile printre degete. Embarassed Shocked Sad



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 18 Ian 2008, 1:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelent meciul lui Ken! Superb. Uite unde se ascunsese jucatorul fluent care face sutare unu' dupa altu' si caruia ii ies minunatii de lovituri! 8)
Nu cumva sa-si schimbe cameasa si incaltarile, ca i-au purtat noroc. De asta.
Yay, Ken! Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » The Masters 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 6 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community