Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » The Masters 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Mastersul ?
Ken Doherty
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
50%
 50%  [ 7 ]
Stephen Lee
42%
 42%  [ 6 ]
Marco Fu
7%
 7%  [ 1 ]
Voturi totale : 14

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 18 Ian 2008, 3:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Shaun Murphy : „Ken a jucat superb. Practic, eu n-am greșit chiar așa de mult : am ratat numai vreo trei lovituri importante care m-au costat trei frame-uri și gata, uite că plec acasă, pentru că nivelul la care se ridică aceste meciuri este extraordinar de ridicat. Cred că punctul-cheie al meciului a fost în frame-ul al 7-lea, când l-am blocat în acel snooker în spatele bilei negre. Poate că ar fi trebuit să atac. Am preferat să joc mai prudent, fiindcă în acel moment mi se părea opțiunea cea mai înțeleaptă, dar probabil că n-a fost chiar așa de înțeleaptă... Nu sunt dezamăgit : în orice caz, nu e nicio rușine să pierzi în fața unui adversar care joacă un asemenea snooker superb.”

Ken Doherty : „Nu exagerez : asta a fost una dintre cele mai frumoase victorii din cariera mea – să revii în meci de la 1-4, când îl ai ca adversar pe un jucător tânăr și aflat în plină formă, ba să mai și reușești trei breakuri de peste o sută înseamnă să realizezi o performanță cu totul specială. De mult n-am mai jucat atât de bine și mă bucur că le-am adus aminte oamenilor că sunt capabil s-o fac. Mi se pare foarte încurajator și faptul că am jucat la un asemenea nivel tocmai în condiții de mare presiune. Acum, mă simt în mare formă și plin de elan – mă simt de-a dreptul fantastic ! Performanța din seara asta este rezultatul muncii intense la masa de antrenament și demonstrează cât de mult se poate realiza cu un mic plus de încredere. La scorul de 5-4, eram deja cu un picior în semifinale, dar Shaun a făcut o închidere de masă absolut strălucită și asta m-a pus și mai mult sub presiune. Cu atât mai bine că am izbutit să închei meciul tot cu un break de peste o sută !”

Chiar râdeam citind, ieri, o declarație a lui Ken, în care spunea că stă tare prost cu somnul și că nu moare de plăcere dacă trebuie să se trezească la ora două noaptea, dar că, printre scutece și biberoane, trăiește din plin imensa bucurie de a avea un bebeluș pe care, atenție, dacă acest lucru va depinde de el ca tată, o să-l împiedice să devină jucător de snooker, fiindcă, zicea Ken, „nu vreau să trăiesc și următorii 20 de ani sub presiune și cu teama dezamăgirilor la care l-ar expune o asemenea carieră”. Se vede că la Londra s-a mai odihnit. Mai știi, poate chiar a devenit și mai îngăduitor în privința libertății lui Christian de a-și alege propria meserie... Wink Laughing )

Pantofii ? „I-am primit cadou de la Sarah, de ziua mea de naștere, dar abia aici, la Masters mi-am făcut suficient curaj ca să apar cu ei în arenă ! Aveam nevoie de o schimbare și uite că mi-au purtat noroc. Nici n-o să mă mai încalț cu alții – decât după prima înfrângere...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 18 Ian 2008, 23:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În întâlnirile oficiale, Ding Junhui este cel care conduce cu 2-1 :

Masters 2005, Runda 1 – Ding 6-4 Fu
China Open 2005, Sferturi – Ding 5-2 Fu
Grand Prix 2007, Round Robin – Ding 1-4 Fu


Ding și Fu nu aveau cum să facă echipă la Jocurile Asiatice, pentru că unul a reprezentat federația chineză, iar celălalt, federația din Hong Kong.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 19 Ian 2008, 0:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Refreshing reprezentatia oferita de Marco Fu astazi. Very Happy Nici o legatura intre asta si meciul cu Neil. Ce sa zic... La mai mare si tzine-o-asha pana la cupa. Razz Desi cred ca la turneul asta tin cu mai toti. M-ash bucura ca oricare dintre cei ajunsi in semifinale sa ia trofeul. Fiecare il merita in felul sau.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 19 Ian 2008, 6:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci - versiune revăzută & adăugită Laughing

Peter Ebdon : „Am jucat foarte prost. Nu pot să-mi dau seama ce s-a întâmplat. O zi foarte proastă. Am jucat atât de prost, încât cred că dacă aș fi intenționat să ratez o lovitură, ea mi-ar fi ieșit bine !!! Că invers e clar că n-a mers... Bineînțeles că n-am reușit nici breakul maxim, cu toate că parcă simțeam că de data asta pot să-l duc la bun sfârșit, numai că am tăiat prea mult din acea bilă neagră. Cum de-am putut tăia așa de mult din ea, iar nu știu... Așa, dacă stau să analizez meciul, aș spune că în cel de-al 3–lea frame, ar fi trebuit să optez pentru lovitura la bila roz, nu pentru cea la bila neagră, fiindcă am impresia că ratarea aceea a fost începutul sfârșitului. Sunt dezamăgit, dar a fost pur și simplu o zi proastă și, ca să fiu brutal de sincer, am primit exact ceea ce am meritat.”

Stephen Lee : „A fost un meci ciudat. Peter n-a intrat în ritm nici măcar pentru o clipă și mi-a dat ocazii peste ocazii. Prima repriză ar fi putut să se încheie cu scorul de 2-2, dar el rata lovitură după lovitură, iar eu am închis masa. Cred că de vreo două sezoane încoace nu mi s-a întâmplat să câștig așa de ușor un meci ! Sigur că nu e cazul să-ți bați joc de șansă – trebuie să profiți de greșelile adversarului. Se știe că, în mod normal, Peter este un adversar foarte greu de învins, un jucător perfect capabil să revină în meci și care nu cedează niciodată fără luptă, așa că am încercat să nu-mi pierd concentrarea. Mai ales că, în acest sezon, nu prea mă laud cu multe victorii.”

Adaug încă o frântură de declarație culeasă, aceasta, de cei de la The Sun : Stephen Lee s-a hotărât să slăbească !!! Hotărâre fermă & cu termen de realizare : Campionatul mondial. “Puteți fi siguri că o să fac ceea ce-am spus ! Deja am renunțat la băutură.” Se pare că, măcar o dată pe săptămâna, cantitățile nu erau chiar neglijabile Wink : “Și mie și nevestei ne place să ieșim la câte un club, în weekend. Altfel, stăm la țară și ducem o viață liniștită, dar la sfârșitul săptămânii mai petrecem și noi un pic. Nu beau chiar așa de mult : în 4 sau 5 ore, dau pe gât vreo 10 vodci, toate duble – nu-i cine știe ce. Dar acum, gata ! Este o hotărâre de început de an. Nu ai nevoie să fii în mare formă fizică pentru ca să dai ocol mesei de snooker (în acest sport, mai important e să fii calm), dar la meciurile mai lungi așa cum sunt cele de la Crucible, efortul devine un pic obositor.”

În privința șuviței roșcate, SLee n-a avut prea multe de spus : „Mi-am făcut-o la Toni and Guy, dar ce-a ieșit e o porcărie !...”

Meciul următor : "O să invit câțiva prieteni să vină aici ca să mă susțină. Pentru mine, cel mai important moment din acest turneu a fost victoria împotriva lui Graeme Dott."

Iată că tot dracii de gazetari de la The Sun l-au descusut și pe Ken Doherty și au aflat că încălțările dumisale retro poartă marca Oliver Sweeney și au costat 250 de lire. Nu știu dacă pentru soții Doherty cel mai puternic îndemn la dans îl reprezintă “bicolorii” lui Ken sau, mai degrabă, bucuria de a fi părinți, dar fapt este că-n casa lor se dansează. Ken : “Valsăm în jurul pătuțului lui Christian de parcă am fi Fred Astaire și Ginger Rogers ! Îmi amintesc de pantofii asemănători pe care-i purta Joe Johnson când a câștigat titlul mondial, acum douăzeci și ceva de ani. Am presimțit că ai mei o să-mi poarte noroc și s-ar zice că așa și este.”

Revenind la subiectul “Masters”, irlandezul a refuzat să facă vreun pronostic : “Oricare dintre noi poate pleca acasă cu trofeul și nu mă interesează cu cine o să joc mai departe.”

Mark Selby și-a mai câștigat câțiva fani pozând cu soldații reveniți acasă din misiune : cinci dintre aceștia au primit bilete gratuite la Masters (Numai cinci ?!... Spațiul amenajat pentru Masters e destul de restrâns în hangarul uriaș care e Wembley Arena și foarte multe bilete au rămas nevândute.) Mark : “E nevoie de foarte mult curaj să faci ceea ce fac acești tineri. Îi admir din toată inima.”

După meci

Marco Fu : “Sunt foarte bucuros de rezultat pentru că Ding este un jucător foarte periculos. Am fost nevoit să trec într-o viteză superioară și sunt foarte mulțumit de felul în care am jucat în condițiile unei asemenea presiuni. De fapt, îmi place să mă simt sub presiune, pentru mine, asta este una dintre cele mai plăcute stări. La urma urmei, despre asta e vorba în snooker !

Acea ratare a lui Ding la bila neagră a schimbat cursul meciului : abia după acel moment am început să profit de greșelile lui.

În acest turneu trebuie să vii foarte bine pregătit la absolut fiecare meci. Nu vreau să mă gândesc la titlu, mai ales că nu am un palmares prea strălucit în meciurile cu Stephen Lee. În 1998, în finala de la Grand Prix, m-a bătut cu 9-2 și făcea break după break ! N-am mai jucat împreună de câțiva ani încoace, dar din moment ce l-a eliminat pe Peter Ebdon cu 6-1, înseamnă că e în formă bună. Sper să joc mai bine decât în meciul nostru precedent !”


Ding Junhui : “Am fost sub o mare presiune tocmai pentru că deja cunosc foarte bine stilul de joc al lui Marco. Am avut tot timpul emoții, pentru că doream foarte mult să obțin un rezultat bun și știam că acasă, în China, erau foarte mulți oameni care mă susțineau. Am încercat să fac tot posibilul ca să câștig, dar la acea bilă neagră am comis o mare greșeală. Cred că m-am străduit prea tare...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Sâm 19 Ian 2008, 20:07, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 19 Ian 2008, 16:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superb jocul lui Mark din primul frame! Very Happy

GO MARK! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 19 Ian 2008, 16:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Recunosc ca n-am vazut toate meciurile de la acest turneu, dar, din ce-am vazut, snookerul reusit de Mark Selby in spatele bilei albastre pentru mine reprezinta lovitura turneului. Extrem de frumos. Norocos sau nu, extrem de frumos. Very Happy

Thank you, Clara, pentru declaratii si noutati. Foarte interesante. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 19 Ian 2008, 18:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere ! Smile

POLL ! Cine credeți că va duce acasă trofeul 2008 ?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 19 Ian 2008, 18:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Greu de zis cine va duce acasa trofeul. Din cat am urmarit eu pana acum cei 4 imi par a fi in forme aproximativ egale. Cred ca pana la urma va depinde, asa cum a depins in mare parte la acest turneu (mai ales), de cine poate trage pana la sfarsit.
Eu l-am votat pe Marco Fu, nu pentru ca-l simpatizez ci pentru ca stiu ca atunci cand isi pune ceva in minte e greu de oprit, ca si Stephen Maguire de altfel. Plus ca jocul sau nu este deloc rapid, mai ales daca nu-i merge, si isi poate enerva adversarul la culme din cate cred eu. Daca reuseste sa treaca de Stephen Lee, care cred ca este ceva mai greu de enervat, si mai ales daca ajunge cu Mark Selby in finala... Nu stiu... Eu asa as zice.

Trecand peste, semifinala de astazi este foarte frumoasa. Primele doua jocuri cel putin au fost geniale, dar si restul au stralucit in diferite feluri.

Si pe Mark Selby l-as vedea cu trofeul in brate, insa am senzatia ca este cam emotiv. Si, daca-mi permiteti, o vrea el s-o ia pe urmele lui Ronson, dar nu cred ca e pregatit inca. Pare insa a avea un viitor mare in fata.

Dar, pentru a concluziona, cred ca cei 4 au sanse egale la trofeu. 4 jucatori absolut grozavi. May the stronger one win. Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 19 Ian 2008, 18:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

M-am gandit putin, si cred ca cel mai mult mi-as dori sa castige Stephen Lee. Imi este destul de greu sa aleg, deorece ii apreciez foarte mult pe cei 4 semifinalisti. Smile L-am ales insa pe Stephen Lee deoarece nu l-am mai vazut de mult jucand la potentialul sau maxim si cred ca daca ar invinge ar putea realiza performante interesante si la celelalte turnee 8).
Dar, de votat voi vota cu Mark Selby, pe care l-am considerat favorit inca din momentul in care l-a eliminat pe Stephen.

Kendo nu cred ca mai are sanse sa castige astazi chiar daca nu joaca rau iar despre Marco Fu nu stiu ce sa spun. Confused Ar fi ceva ca dupa ce nu a castigat nici un turneu in toata cariera sa castige 2 intr-un sezon. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 19 Ian 2008, 19:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu încă nu m-am hotărât... Confused

Nu știu dacă Marco Fu va trece de Fatty Lee, în fața căruia, așa cum recunoștea și el, are un palmares cam prost : englezul l-a altoit destul de rău în 4 dintre cele 5 meciuri jucate împreună :

SLee 9-2 Fu Finala GP 1998
SLee 0-5 Fu Regal Welsh Open 2003, Runda a 2-a
SLee 13-7 Fu Crucible 2003, Sferturi
SLee 5-2 Fu British Open 2003, Runda a 2-a
SLee 5-4 Fu Shanghai Masters 2007, Runda 1



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 19 Ian 2008, 20:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce meci de să-ți rozi unghiile ! Ce greșeală a făcut Ken ! Dacă n-ar fi vorba de faimoșii pantofi Oliver Sweeney, aș zice că a judecat cu picioarele !... Twisted Evil Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 19 Ian 2008, 20:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda. Dureros meci. Ken si-a mai spalat cateva din pacate cu superbul snooker in spatele bilei roz, dar intr-adevar greseala de la lovitura combinata a fost impardonabila. Confused Poate ca in spatele ei a stat nehotararea.
Totusi stapanirea de sine se vede atunci cand stii momentul in care trebuie sa risti si cel in care sa nu.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 19 Ian 2008, 20:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

*Eu am votat cu Mark Selby. E drept ca am votatat imediat dupa ce a castigat semifinala cu Kendo! Wink Dar, oricum cu el as fi votat.

*Semifinala Kendo - Selby a fost foarte frumoasa! Very Happy Mark a avut niste lovituri superbe pe care nu credeam ca le va reusi!
In cealalta semifinala il vad castigator pe Marco. Va fi asa? Vom vedea!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Sâm 19 Ian 2008, 21:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am votat Lee ! Very Happy Sper sa joace macar finala !



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 19 Ian 2008, 22:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci
(Sky TV, BBC, Irish Independent)

Mark Selby : “Nici nu pot să vă spun cât de mult înseamnă pentru mine faptul că am intrat în finala Masters-ului ! Mă simt de parcă aș fi fost ridicat până la nori de roata cea mare din parcul de distracții ! Credeam că sunt pe punctul de a fi eliminat și că trebuie să plec acasă. În frame-ul decisiv, m-am rugat să mai primesc o șansă, fiindcă știam că o să pot s-o fructific și, slavă Domnului, am primit-o ! A fost un meci plin de dramatism și, la un moment dat, mi-am spus că, cine știe, poate că totuși nu este „anul meu”... Nici mie nu-mi vine să cred c-am reușit să mă calific în finala Masters-ului ca debutant ! Cât de bucuros am fost când am trimis în buzunar și ultima bilă roșie : Ken este unul dintre acei jucători care nu renunță niciodată și luptă până la capăt ! Acum sper să și câștig turneul. Am toate șansele.”

Ken Doherty : „Sunt foarte supărat. Este o pilulă cam amară – o înfrângere cam greu de acceptat. Am avut o ocazie imensă de a mă califica în finală, dar n-am profitat de ea. În frame-ul decisiv, ambii jucători au șanse egale, totuși cred că am avut și puțin ghinion. Dacă îmi reușea acea lovitură combinată, acum eram în finală... A fost un meci dramatic. Am avut un parcurs bun în acest turneu și am jucat mai bine decât în ultimele câteva sezoane, dar în acest moment nu prea-mi vine să mă consolez cu o asemenea idee. Cu toate astea, trebuie să vedem și aspectele pozitive ale situației..."



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 20 Ian 2008, 3:41, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » The Masters 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 7 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community