Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » UK Championship 2007
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va lua trofeul UK 2007 ?
Stephen Maguire
13%
 13%  [ 2 ]
Shaun Murphy
6%
 6%  [ 1 ]
Ronnie OSullivan
66%
 66%  [ 10 ]
Mark Selby
13%
 13%  [ 2 ]
Voturi totale : 15

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 11 Sep 2007, 16:25    Titlul subiectului: General Răspunde cu citat (quote)

Azi s-a anunțat rezultatul tragerii la sorți a meciurilor din calificări Arrow Meciuri și rezultate http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=442

În acest sezon, capi de serie sunt numai jucătorii din Top 16, spre deosebire de sezoanele precedente, când și cei din Top 32 aveau locul asigurat. Drept care se dispută 4 și nu 3 runde de calificare.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Vin 14 Dec 2007, 1:31, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 25 Noi 2007, 1:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Saracul Michael White pierde in continuare. Nu stiu cat ii prieste aerul circuitului profesionist... Dar las' ca are el timp sa castige tot ce-a castigat Hendritzu'. Laughing Laughing Laughing Sunt optimista, stiu... Dar nu-mi place sa ma inshel. Sunt convinsa ca va ajunge un mare, mare campion.
Thanks for the results!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 25 Noi 2007, 20:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dramatic meciul lui Jimmy cu Lee Spick,cel putin dupa evolutia scorului Shocked. Din punct de vedere tehnic nu cred ca a fost o infruntare prea grozava, pentru ca nu au fost break-uri prea mari din ce am observat eu.Pacat ca Jimmy a ratat o noua sansa de a reveni. Crying or Very sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 27 Noi 2007, 21:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Grele meciuri au Andy Higginson și FO'B ! Frame decisiv și pentru Mark Davis.

Cred că MacLeod & Joyce o să joace până mâine dimineață...


Later edit : Bravo, Andy Higginson ! 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 28 Noi 2007, 20:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Andrew! Majoreta Lee Spick a fost in forma, dar cu Mark Allen va fi si mai greu. Sper sa treaca totusi mai departe.

Se pare ca si-a revenit Barry Pinches. Rolling Eyes Se prefigureaza un meci teribil in turul urmator cu Hamilton. Laughing

De neinteles ce se intampla cu James Wattana. Confused Nu imi amintesc sa-l mai fi vazut de cand l-a invins pe Ronnie cu 5-0, acum ceva timp.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Vin 30 Noi 2007, 14:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo IAN ! ! ! Laughing Majoreta Yeah

Dar pacat de Matthew, Fergal si Dominic Sad .



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 30 Noi 2007, 15:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

vladch_93 a scris:


Dar pacat de Matthew, Fergal si Dominic Sad .


Da. Sad
Meciul dintre Hamilton si Pinches se desfasoara asa cum ma asteptam. Prima repriza va dura in jur de 3 ore, in timp ce Jamie Cope si Tom Ford au terminat prima sesiune in mai putin de 2 ore. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 1 Dec 2007, 0:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Offffff, ma Massew ma... Daca nu te-ai chinuit si tu sa castigi meciul ala in care conduceai cu 3-0 daca-mi aduc io bine aminte, ma... Sad Acu' iata ce ti se intampla. Sad Sper sa-ti revii, ca mie mi-e dor de tine, ma. Sad
Ma bucur pentru Mark Allen, dar mi-as fi dorit ca el si Higginson sa nu se fi intalnit in calificari... Si Markutzu' King a facut o surpriza frumoasa. Bravo lui!
Nu mai auzisem de multa vreme de Anthony Hamilton. Interesant ca l-a batut pe Barry Pinches. Interesant doar pentru ca eu cred ca Barry Pinches e ceva mai bun. Si ca tot vorbim de Barries. Mi-e dor de Barry Hawkins. El ce-o mai face? Sper sa aiba meci bun cu Carter. Laughing Laughing Aiurea rau cum a pierdut Dom Dale... Nu ma asteptam.

Dar sa lasam comentatul la o parte si sa spunem cel mai important lucru de astazi for me. O castigat JUJUMEL!!!!!!!! Very Happy
GO JOJO! GO GO! CMMON!

Meci greu in continuare cu Mags. Foarte greu, nu greu. Show him the game, JOJO! Very Happy SHOW HIM THE GAME! Very Happy Mai ales ca Mags tocmai ce-a castigat un turneu. Very Happy Ar fi frumos. GO!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 8 Dec 2007, 13:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intrucat E1 nu ne ofera nimic live astazi, o sugestie pentru cei care nu receptioneaza E2 si doresc sa urmareasca meciurile dupa-amiezii online:
http://www.eurosport.se/mclivevideo.shtml
Prietenii nostri, suedezii, vor transmite de la doua mese, de la ora 15 (ora Romaniei). Ramane de vazut care meciuri.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 8 Dec 2007, 13:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim, Miss C.! Smile
Chiar incercam sa caut ceva! Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 8 Dec 2007, 17:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wow! In ce forma e Magsimus! 3 breakuri de peste 100, din 5 jocuri castigate. Shocked Nu te lasa, Juju! E totusi primul la 9! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 8 Dec 2007, 17:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Wow! In ce forma e Magsimus! 3 breakuri de peste 100, din 5 jocuri castigate.


Cred că numai două breakuri 100(+), Mrs Hendry. Dacă nu mă înșel, la ultimul s-a oprit la 97...

JoJo trebuie să se "adune" și să-i dea scoțianului o replică mai consistentă.

Și Ding s-a oprit, în primul frame, la 90...

Ca de obicei, SCORURILE LIVE Arrow Meciuri și rezultate http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=17351#17351



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Sâm 8 Dec 2007, 20:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De la 5 - 0 pentru Ebdon, Ian a reusit sa revina in meci ! 5 - 3. Very Happy C'mon IAN !



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 9 Dec 2007, 0:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Mark Allen : “Având în vedere cine mi-a fost adversar, trebuie să consider victoria aceasta ca fiind cea mai importantă din întreaga mea carieră. N-a fost cel mai bun meci al meu, dar în mod sigur rămâne cea mai mare victorie. Când am început să joc snooker, pe Stephen îl admiram cel mai mult. După meci, cineva mi-a spus “tocmai mi-ai înfrânt idolul”, numai că l-am învins nu numai pe idolul persoanei respective, ci și pe propriul meu idol ! Încă mai continuă să mă intimideze un pic. Înainte de meci, eram în sala de antrenament, iar el se încălzea la masa alăturată și nu-mi venea să cred că e acolo ! Prima oară când am jucat cu el, acum doi ani, la NIT, mai mult l-am urmărit pe el decât să-mi fac jocul meu, așa că m-a învins fără probleme. De data asta, am hotărât că cea mai bună soluție e să nu mă mai uit la el deloc. Când era la masă, îmi fixam privirea în altă parte și ascultam sunetul loviturilor.

De la Campionatul mondial încoace, am jucat bine, iar faptul că l-am învins pe Ken Doherty la Crucible mi-a demonstrat că pot câștiga destul de ușor și meciurile cu jucătorii de top. Mă simt plin de încredere și simt că mă mai așteaptă multe alte victorii, pentru că încă n-am jucat la nivelul maxim la care știu că pot să joc. Astăzi, Stephen n-a fost în formă, dar chiar și așa, tot a trebuit să câștig frame-urile prin breakuri solide. Poate că victoria asta o să le deschidă ochii oamenilor și așa o să vadă de ce sunt în stare.”


Stephen Hendry : „Am mai avut și până acum meciuri grele în prima rundă, dar am reușit să le câștig. Acum, problema este că nu am un sezon bun și nu stau prea bine la capitolul încredere. La antrenament, joc la fel de bine pe cât am jucat în întreaga mea carieră, dar am nevoie de vreo două victorii ca să-mi recapăt încrederea. Fără victorii, e greu să lupți cu convingerea că vei învinge... Ar fi trebuit să egalez la 2, dar am executat cam neglijent o lovitură la bila neagră și m-am trezit în snooker la următoarea bilă roșie... Mark a progresat foarte mult de la ultimul nostru meci. A jucat foarte bine, a făcut breakuri bune și a câștigat multe frame-uri dintr-o singură vizită la masă. A și beneficiat de foarte multe greșeli neforțate comise de mine, ceea ce e foarte frustrant. Încă se mai lansează în unele lovituri puțin prea riscante, dar la fel fac și eu, așa că n-am dreptul să-l critic...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20081
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 9 Dec 2007, 5:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Noul maestru de ceremonii este Rob Walker, despre care putem afla câte ceva vizitând site-ul dumisale Arrow http://www.robwalkertv.com/

Primul lucru pe care-l aflăm este că omul știe destul de bine să se "vândă". Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » UK Championship 2007 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Următoare
Pagina 1 din 14

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community