Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » UK Championship 2007
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va lua trofeul UK 2007 ?
Stephen Maguire
13%
 13%  [ 2 ]
Shaun Murphy
6%
 6%  [ 1 ]
Ronnie OSullivan
66%
 66%  [ 10 ]
Mark Selby
13%
 13%  [ 2 ]
Voturi totale : 15

Autor Mesaj
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 10 Dec 2007, 21:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:


* Te referi probabil la felul in care trage la distanta Ronnie in turneele MT si, mai specific, in cele de puncte, pentru ca in Prem League si la Masters au intrat cu mare veselie in buzunare. Si si cu mare convingere. Laughing Laughing
Deci nu ca ii lipseste capacitatea tehnica, e o chestie de incredere in sine.
Ronnie ar trebui pacalit ca-s toate turneele invitationale si poate asa, da'de, da' de... Laughing



Da, si eu m-am gandit sa il pacalim pe Ronnie. Laughing Laughing

*Bravo Jamie! Applause Daca joaca tot asa nu stiu cine il va putea opri in acest turneu.Desi daca ma gandesc si la ce revenire a avut Barry Hawkins... Confused Si mai e si dorinta de revansa dupa semifinala incredibila de la China Open pierduta de Barry in decisiv. Rolling Eyes Se anunta un meci pe cinste... 8)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 11:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

GOODNESS!
Lipsesc si eu o zi si... Chiar ma gandeam aseara, in timpul snookerului (caci am refuzat sa mai deschid calculatorul - this addiction has to cease, macar pentru o zi pe saptamana!!!!!!!), ca eu il vad pe Jamie Cope in finala (asta daca joaca asa in continuare si n-a fost vorba doar despre o zi buna). Dar acum...
Nu-mi vine sa cred ca s-a calificat Barry! Cat era? 8-2? Nu am cuvinte sa zic cat de mult ma bucur pentru el. Ce revenire fantastica! Si chiar ma intrebam ce mai face, acum ceva vreme, pe acest topic.
Sper sa vedem meciul Cope-Hawkins. Ce meci mare. Once again I agree in totalitate cu tine, Sevilla. Very Happy
N-am favorit in acest meci, dar mi-as dori ca Jamie sa joace asa cum a facut-o cu Higgins pana la sfarsitul turneului. Ce turneu frumos ar fi pentru el si poate pentru noi toti!

Si... Inca o mentiune. Meciul de aseara... Blajinul galez Mark J cu tinerelul Mark Allen... Nu-mi amintesc cand am vazut ultima oara un meci atat de prost. Sau cand l-am vazut ultima oara pe Mark J jucand asa de slab. Rolling Eyes Si la un moment dat Mark J avea o sansa foarte, foarte buna de a pleca pe un 147... Pozitionarea bilelor era extrem de favorabila. Si chiar daca nu pleca pe 147, tot avea posibilitate foarte buna de break mare. Dar parca intentionat isi plasa bila alba in cele mai proaste pozitii. A jucat aproape totul exact invers fatza de cum il stiam eu. Sad

Si un ultim gand... Mark Allen (in ciuda multelor lovituri aiurite de aseara - la un moment dat, cu toate bilele colorate pe punct, isi lasa niste pozitii de am zis ca or vrea sa faca spectacol si sa-si lase cele mai grele unghiuri, or a intrat vreun incepator in el - cu toate ca le-a reusit pe toate asa ca am presupus ca era vorba de prima varianta) are o usurinta fantastica in lovituri... La fel ca Jamie Cope. Numai ca Jamie e mai tare. Sper sa aiba un viitor mare in fata amandoi. Smile

Mi-ar placea ca Jamie, Mark, Stephen Maguire si Marco Fu sa formeze un nou careu de asi. Laughing Laughing Si singurul pe care-l vad cu vreo problema pe-aici este Mark Allen. Ia trezeste-te, baiete! Mai cu talent! Aveti nevoie de doi campioni in familie, I'm sure. Very Happy Twisted Evil



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
xhp
Fan


Data înscrierii: 15/Oct/2007
Mesaje: 16

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 12:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am si eu o intrebare, daca stie cineva:

exista vreun site unde poti sa vezi rezultatele head2head pentru 2 jucatori ?

worldsnooker m-a dezamagit, chiar au o optiune head2 head in menu si ne arata doar un cv pt fiecare, in loc de rezultate directe


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui xhp Trimite mesaj privat
xhp
Fan


Data înscrierii: 15/Oct/2007
Mesaje: 16

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 13:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

worldsnooker scrie ca maguire are 5-3 dupa prima sesiune


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui xhp Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 14:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Penibil meciul dintre Dott si Harold. Angry Nu am vazut de mult un joc atat de lent si de slab. Shocked Chiar daca rezultatul a fost unul pe placul meu as fi preferat sa nu fi vazut o astfel de partida la un asemenea nivel. Bine ca a pierdut Hamilton pentru ca daca ar fi jucat el cu Harold ar fi durat meciul mai mult decat o finala de Campionat Mondial. Mr. Green

Despre Mark J. ce sa mai zic. Crying or Very sad Ma asteptam ca dupa victoria in fata lui Ricky Walden,care in mod normal nu e un adversar prea usor de invins, sa vedem ceva mai mult din partea lui. Probabil diferenta ar fi trebuit sa fie mult mai mare daca Allen ar fi fost mai atent.Sper sa isi revina Williams pentru ca altfel are toate sansele sa o pateasca la fel ca Jimmy. Crying or Very sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 15:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Offfff... Pe Eurosportu' nostru, Ronson cu King, "suiedezii" transmit acelasi meci, dar si Marco vs Joe Perry. Doua meciuri foarte tari... Dar parca tot vreau sa-l vad pe cel dintre Barry si Jamie. Rolling Eyes Of...



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 16:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Offfff... Pe Eurosportu' nostru, Ronson cu King, "suiedezii" transmit acelasi meci, dar si Marco vs Joe Perry. Doua meciuri foarte tari... Dar parca tot vreau sa-l vad pe cel dintre Barry si Jamie. Rolling Eyes Of...

Asta este opera BBC-ului, care se orienteaza dupa palmares si nu dupa rezultatele din turneul in curs. Cred ca toata lumea si-ar dori ca al doilea meci televizat sa fie cel dintre Hawkins si Cope dar ce sa facem?
Intre timp...slow down, Ronnie, ca te prinde radarul! Laughing
Sa vedem diseara... Confused


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 17:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

xhp a scris:
am si eu o intrebare, daca stie cineva:

exista vreun site unde poti sa vezi rezultatele head2head pentru 2 jucatori ?

worldsnooker m-a dezamagit, chiar au o optiune head2 head in menu si ne arata doar un cv pt fiecare, in loc de rezultate directe


Există, dar tebuie să plătești informațiile. Eu am o carte de vreo 4 kg (și tipărită cu litere foarte, foarte mici !), cu toate meciurile profesioniștilor, dar durează mult să le număr. Rolling Eyes Ce head to head te-ar interesa ?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 17:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dureros ce i se intampla lui Mark King. Shocked Crying or Very sad



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 19:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Ronnie! Yeah Applause
Pentru prima data dupa mult timp supararea lui Ronnie de dupa un meci mai modest are efecte pozitive. Very Happy 8) Si se pare ca palmaresul intalnirilor directe dintre el si domnul Mark King se va imbunatati. Laughing

*Fascinant ce se intampla intre Williams si Allen. Fascinant, mai ales pentru ca nu am vazut nimic din ce au jucat dumnealor in aceasta seara. Shocked Bravo Mark J! Very Happy Very Happy

Si Mark Selby pare ca nu se pierda cu firea in fata jocului sau mai bine zis a anti-jocului practicat de Harold. Smile Sper sa-i urmeze si Ding exemplul si sa treaca de Bond. Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 20:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Maguire, un hop prea mare pentru Ian ? ? ? Question Sad Sad



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 20:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am venit si eu acum acasa....m-am uitat la scoruri si mi-a pikt fatza (scuzati expresia) 7-1 pt ronnie...uuu, that's the stuff, go ronnie!!!



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 21:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVOOO RONNIE!!

GO SELBS! :*



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 21:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vă amintiți că menționam la NEWS ( http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=64&start=2055 ) posibila revenire a lui Mark Williams la Terry Griffiths ? Well, așa s-a întâmplat și se pare că a fost o idee foarte bună ! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
xhp
Fan


Data înscrierii: 15/Oct/2007
Mesaje: 16

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 22:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
xhp a scris:
am si eu o intrebare, daca stie cineva:

exista vreun site unde poti sa vezi rezultatele head2head pentru 2 jucatori ?

worldsnooker m-a dezamagit, chiar au o optiune head2 head in menu si ne arata doar un cv pt fiecare, in loc de rezultate directe


Există, dar tebuie să plătești informațiile. Eu am o carte de vreo 4 kg (și tipărită cu litere foarte, foarte mici !), cu toate meciurile profesioniștilor, dar durează mult să le număr. Rolling Eyes Ce head to head te-ar interesa ?


in general vorbeam , imi place sa pariez pe snooker din cind in cind si ar fi interesant sa vad rezultatele anterioare
la tenis, de exemplu, daca intri pe atptennis.com, iti arata inclusiv tot felul de statistici pentru intilnirile dintre jucatori (si fara sa platesti nimic Smile )


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui xhp Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » UK Championship 2007 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Următoare
Pagina 4 din 14

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community