Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Campionatul mondial 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga campionatul mondial 2008 ?
Ryan Day
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Hendry
14%
 14%  [ 6 ]
Ronnie OSullivan
57%
 57%  [ 24 ]
Liang Wenbo
0%
 0%  [ 0 ]
Ali Carter
4%
 4%  [ 2 ]
Peter Ebdon
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
21%
 21%  [ 9 ]
Joe Perry
2%
 2%  [ 1 ]
Voturi totale : 42

Autor Mesaj
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Sâm 3 Mai 2008, 22:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. Cel mai bun jucător : Ronnie O'Sullivan (n-am ce zice...)
2. Cel mai bun debutant : Liang Wenbo
3. Jucătorul a cărui evoluție a constituit surpriza cea mai plăcută : Ali Carter (in principal, pentru reusita break-ului maxim)
4. Jucătorul a cărui evoluție a constituit cea mai mare dezamăgire : Ken Do`Sad
5. Cel mai bun meci : Ronnie O'Sullivan - Stephen Hendry (doar pentru modul in care l-a batut Ronnie pe Hendry si pentru break-urile sale de peste 100)
6. Cel mai slab meci : chiar nu pot sa ma decid... nici nu le-am urmarit pe toate Sad
7. Cel mai neplăcut moment : ratarea lui Ding la bila neagra din frame-ul 11, in meciul cu Stephen Hendry...
8. Cel mai emoționant moment : n-am trait niciunul Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Rikko80



Data înscrierii: 01/Mai/2008
Mesaje: 2

MesajTrimis: Sâm 3 Mai 2008, 23:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CE MA ENERVEAZA CA A CASTIGAT CARTER!! A AVUT O GRAMADA DE NOROC RATA SI NU LASA NIMIK!! DACA JOACA ASA SI CU RONNIE NU ARE NICI O SANSA!! 8)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Rikko80 Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 3 Mai 2008, 23:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu dimpotriva , ma bucur din suflet pentru Ali! A jucat superb si a avut un parcurs foarte bun.
Abia astept finala!!!! Applause
C'mon boys , show us real class snooker! Majoreta



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Sâm 3 Mai 2008, 23:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca ma uit la istoricul partidelor dintre cei doi , mi se face mila de Ali , 8-0 pentru Ronnie Smile , si cred ca ii va fi foarte greu lui Ali sa tina un echilibru constant intre el si Ronnie dar macar sa fie spectaculoasa finala.

Go Ronnie Yeah

P.S. Cand incepe de fapt finala? La ora 17:00(ora data de WSA la inceputul turneului) sau 17:45(ora la care incepe transmisiunea Eurosport)?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 3 Mai 2008, 23:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Greu, but...

1.Cel mai bun jucător : Ronnie O'Sullivan
2. Cel mai bun debutant : Liang Wenbo
3. Jucătorul a cărui evoluție a constituit surpriza cea mai plăcută : Joe Swail (din pacate in cazul lui Hendry eu ma astept sa fie asa mereu... Razz Iar in cel al lui Liang, a fost cu-adevarat o surpriza, dar pentru mine n-a fost prea placuta. Razz
4. Jucătorul a cărui evoluție a constituit cea mai mare dezamăgire : Joe Swail (tare, nu? Razz)
5. Cel mai bun meci : Din punct de vedere al calitatii jocului, defo Ronson vs Stephen. Dar nu omit nici spectacolul oferit de Maguire in cele doua meciuri castigate de el. Daca e sa vorbim despre un meci strans insa... Habar n-am.
6. Cel mai slab meci : Joe Perry vs Stephen Maguire (stiu ca s-a terminat in decisiv, dar Stephen Maguire a jucat extrem de prost tot meciul, nu stiu cum a ajuns in decisiv... Sau poate am vazut eu greshit. Desi poate restul au dreptate. Poate n-a existat meci slab si sunt eu subiectiva Razz)
7. Cel mai neplăcut moment : Ratarile lui Joe Swail... Si ultima bila rosie aleasa gresit de Magsimus. Si gafa comisa de Liang Wenbo.
8. Cel mai emoționant moment : Dramaticul final de meci Swail vs. Wenbo, indeosebi snookerul reushit de Joe dupa ce Liang aruncase pumnul in aer. Twisted Evil Alte momente emotionante, desigur breakurile de 147 si reactiile celor doi.

In rest... Bravo, Ali! Bravo, bravo!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 4 Mai 2008, 10:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

oh man....im so excited....ronnie in alta finala de campionat mondial...

fingers crossed... Majoreta



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 4 Mai 2008, 10:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciul nu il castiga Ali,eventual il pierde Ronnie.Dar sper sa nu.In acest moment chiar este cel mai bun jucator.Si nu cred ca Ronnie uita ca Ali i-a "furat" 60.000 de lire.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 4 Mai 2008, 11:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca sunt vreo 80,000 de lire ..... btw stie cineva cate finale de campionat mondial a jucat Ronnie pana acum?



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Dum 4 Mai 2008, 11:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

2 a jucat , 2 a castigat.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20162
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 4 Mai 2008, 15:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ali Carter

Dacă acum două săptămâni ar fi venit cineva să-ți spună că o să învingi doi campioni mondiali, o să faci un break maxim și o să ajungi în finala Campionatului mondial l-ai fi crezut ? Presupun că nu. Am jucat bine în ultimele două săptămâni, dar sunt foarte bucuros că m-am calificat în finală.

Semifinala a fost un meci greu, lung și dramatic, despre care ai fi zis că o ia când într-o direcție, când într-alta. Ce ai simțit în acel frame care s-a dovedit a fi ultimul – adică în momentul în care ai ratat lovitura la acea bilă roșie ? Nu ți-a fost teamă că ai ratat ocazia de a intra în finală ? Nu, nu prea. Am avut ghinion : ieșisem bine după lovitura la bila albastră și intrasem în pachetul de bile roșii, dar nu mai aveam ce juca în afară de acea lovitură combinată. N-aveam ce face, îmi pierdusem poziția...

În sesiunea de după-amiază, a fost un frame important în care Joe era pe cale să închidă masa ca să treacă la conducere cu 13-10. Asta i-ar fi asigurat un avantaj substanțial înainte de sesiunea de seară. Fiecare frame e un frame important și chiar atunci când conduci cu 13-10 tot mai ai un drum destul de lung până în finală. Joe simte, probabil, că victoria i-a cam scăpat printre degete. La fel aș fi simțit și eu dacă aș fi fost în locul lui. Din păcate, trebuie să existe și un învins – mă bucur doar că nu sunt eu acela...

Nimeni nu ți-a pus niciodată la îndoială talentul : de câteva sezoane bați la ușa etapelor superioare. De ce crezi că tocmai acum ai ajuns să pășești peste prag ? Poate faptul că nu mi-am mai dat cu stângul în dreptul. Nu m-am mai gândit decât la jocul meu, fără să-mi mai fac probleme și în legătură cu adversarul. M-am concentrat numai asupra fiecarui frame în parte, frame cu frame. Mai departe, ce-o fi o fi.

Ți-a dat mai multă încredere faptul că ai reușit să-ți păstrezi calmul și concentrarea chiar și la acea ultimă bilă neagră din breakul maxim ? Un break maxim reprezintă întotdeauna o realizare cu totul specială – cu atât mai mult aici, la Crucible : dacă aș fi reușit această performanță la un alt turneu, poate că ea ar fi trecut neobservată – la Campionatul mondial era mai greu de ignorat. M-am bucurat că am intrat în istorie – ca să nu mai spun și că am câștigat și niște bani dintr-asta ! Nu foarte mulți jucători se pot lăuda cu o asemenea realizare la Crucible, așa că, da, ea mi-a dat un plus de încredere.

Despre finală ce crezi ? Încă un meci cu Ronnie... Crezi că de data asta l-ai putea învinge ? Tot ce pot să spun este că o să încerc ! Vreau să câștig cât mai multe frame-uri. Dacă o să mă mai vedeți în picioare și la ultima sesiune, mai vorbim atunci...

Ce ți-a dat o satisfacție mai mare : victoria din seara asta sau realizarea breakului maxim ? Ce întrebare grea !... Poate că, totuși, victoria de azi, dar ambele succese sunt la fel de importante.

Amândouă bunicuțele mele au murit acum câteva săptămâni, la scurt timp una după cealaltă. Cât de mult s-ar fi bucurat să mă vadă în finală... Păcat că nu sunt aici, dar acum am alături doi îngeri...


Joe Perry

O înfrângere greu de acceptat ? Sunt cătrănit rău de tot. N-aș fi crezut niciodată că o înfrângere în semifinale o să fie așa de greu de suportat. Mă simt groaznic. Dar trebuie să existe un învingător și un învins și, din păcate, învinsul am fost eu...

Ai făcut față cu succes presiunii din frame-ul decisiv al meciului cu Stephen Maguire și s-ar fi zis că și în seara asta te îndreptai tot spre un decisiv. Presiunea era imensă și cred că am vrut prea mult de la acea lovitură la bila roșie. Ar fi trebuit să mă concentrez numai asupra trimiterii ei în buzunar. În seara asta, lucrurile n-au mers bine pentru mine și am avut ghinion. Am avut și momente bune – dar doar atât : câteva momente. Mi-ar fi plăcut tare mult să joc finala cu Ronnie. Vă spun sincer : aș fi preferat să fiu învins cu 18-0 în finală decât să pierd semifinala cu 17-15 !... Sper că Ali va juca în așa fel încât să aibă de ce să fie mândru de el însuși și că va fi o finală frumoasă...

Dar există, totuși, și elemente pozitive. Peste vreo două săptămâni, o să fiu mulțumit de parcursul pe care l-am avut la Crucible, în acest an. În plus, am revenit în Top 16. Acum nu simt decât dezamăgirea, dar o să am timp să mai reflectez și când poștașul o să-mi aducă banii pe care i-am câștigat aici, vă spun eu că o să mă simt de-a dreptul fericit.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Dum 4 Mai 2008, 16:08, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 4 Mai 2008, 15:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim pentru declaratii! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 4 Mai 2008, 16:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eurosportul e iarasi dus cu capra.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 4 Mai 2008, 16:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rooniefan a scris:
Eurosportul e iarasi dus cu capra.

http://video.eurosport.se/snooker/video_vid71101.shtml
Poti urmari aici.



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 4 Mai 2008, 16:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc.Noroc ca s-au inventat transmisiile pe net.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 4 Mai 2008, 17:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelent debutul lui Ronnie cu 99% lovituri de buzunar reusite in primele 3 jocuri. Very Happy Surprised Applause Dar apoi o lovitura de distanta ratata total in jocul 4 care i-a permis lui Ali sa reuseasca un break de peste 100. Evil or Very Mad Iar Ali arata ca este capabil sa profite atunci cand i se ofera o sansa.
Oricum am vazut pana acum ca prima sesiune a fost mai mult de incalzire pentru Ronnie asa ca daca a reusit deja sa preia conducerea inseamna ca lucrurile stau foarte bine. Wink Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Campionatul mondial 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26  Următoare
Pagina 23 din 26

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community