Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 24, 25, 26  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Campionatul mondial 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga campionatul mondial 2008 ?
Ryan Day
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Hendry
14%
 14%  [ 6 ]
Ronnie OSullivan
57%
 57%  [ 24 ]
Liang Wenbo
0%
 0%  [ 0 ]
Ali Carter
4%
 4%  [ 2 ]
Peter Ebdon
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
21%
 21%  [ 9 ]
Joe Perry
2%
 2%  [ 1 ]
Voturi totale : 42

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20177
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 21 Apr 2008, 14:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La Crucible, Jamie e la debut și cu greu și-ar fi putut găsi un adversar mai redutabil decât campionul mondial 2002. Și cât de bine i-a făcut față ! Nu mă îndoiesc că de acum încolo Jamie va fi o prezență constantă la CM. Mare talent. În conferința de presă a spus că, după părerea lui, a jucat mai bine decât Peter. Poate ar fi fost mai frumos să-i lase pe alții să-l laude. Wink

Declarațiile de la conferințele de presă post-meci (de data asta, prea multe și prea lungi pentru a le mai traduce aici) sunt pe site-ul WSA.

Mă întreb însă dacă aceasta este ultima prezență la Crucible a lui Steve... Sigur că Roșcatul nu mai este jucătorul care a fost în zilele lui de glorie și nici nu putem avea pretenții la repetarea performanțelor de atunci...

Discutabilă decizia directorului de turnee Mike Ganley în legătură cu întreruperea meciului Carter v Hawkins înainte de frame-ul decisiv. Mă întreb dacă s-ar fi întrerupt un meci de-al lui Hendry / O'Sullivan / Higgins /Ebdon... Un articol din The Kent Messenger de azi apropo de subiectul acesta.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20177
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 21 Apr 2008, 15:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un interesant interviu via e-mail cu Liu Chuang publică azi The Independent.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 21 Apr 2008, 16:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Super tare jocul cu nr 10 dintre Hendry - Allen. Nu m-as fi asteptat sa castige Stephen, dar ce magistral a facut-o. Shocked Shocked Shocked Si ce riscant si palpitant. Very Happy Super tare! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Nebunesc, dar super tare! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Zbleic



Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 6

MesajTrimis: Lun 21 Apr 2008, 16:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.gecotv.ro/tvonline/4087/Snooker-world-championship-TV.html
deocamdata merge Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Zbleic Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20177
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 21 Apr 2008, 16:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks, Zbleic. 8)

Mrs. Hendry a scris:
Super tare jocul cu nr 10 dintre Hendry - Allen. Nu m-as fi asteptat sa castige Stephen, dar ce magistral a facut-o. Shocked Shocked Shocked Si ce riscant si palpitant. Very Happy Super tare! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Nebunesc, dar super tare! Very Happy


Hendry nu uită cine este. Și nu-i lasă nici pe adversari să uite ! 8) Superb cum a luat frame-ul ăsta !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20177
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 21 Apr 2008, 18:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciul Hendry v Allen Arrow pe canalul Shanghai Sports.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 21 Apr 2008, 18:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

^ chiar acum vizionez frame-ul decisiv, dar pe website-ul pe care mi l-ai recomandat u prima oara... cat despre meci - deja il vad castigator pe Hendry...

am scris si eu despre turmeu, putin, la mn pe blog



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20177
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 21 Apr 2008, 18:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si ai scris frumos ! 8)

Mulțumim pentru mentiunea pe blogul tău, Redboy ! Very Happy

Ce victorie a scos Hendry ! Smulsă nu atât lui Allen cât din propriii lui nervi și din dorința acerbă de a demonstra că încă este Hendry și că pre mulți mai poate popi el ! BRAVO, STEPHEN ! De multă vreme n-am văzut un meci atât de dramatic.

Pariez că cine mi-a citit pronosticurile din pagina anterioară a crezut că la meciul Hendry v Allen bat cele câmpii... Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 21 Apr 2008, 22:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

^ cu placere... si sa dea Domnu` sa se adevereasca pronosticul tau si in cazul meciului dintre Ding si Fu... imi place de Marco, dar Ding este... Ding. Very Happy

app.. aveti idee pe la ce ora o sa se dispute meciul ? Neutral



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20177
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 21 Apr 2008, 22:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Prima sesiune, la ora 12.00, a doua, la ora 21.00.

Oare în meciul Mark Williams v Mark Davis ne îndreptăm spre al doilea whitewash din istoria crucibliană ?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 21 Apr 2008, 22:14, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 21 Apr 2008, 22:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

perfect... si-asa nu aveam de gand sa stau la ultima ora (de scoala) de maine Very Happy

multumesc pentru raspunsul prompt !



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013


Ultima modificare efectuată de către Redboy la Lun 21 Apr 2008, 22:13, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 21 Apr 2008, 22:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Stephen! Very Happy

Trebuie sa mentionez ca nu ma asteptam si nu mai credeam asa ceva. Embarassed

N-am vazut mult din meciul Williams vs Davis, dar Mark Williams pare in forma buna. Poate va produce niste surprize de mari proportii la acest turneu. Very Happy Stiu ca lui nu-i prea pasa de snooker, dar mai stiu si ca exista oameni carora le pasa de el, ba chiar fani as putea sa-i numesc. Laughing

Oricum, mai e mult pana departe... As vrea sa nu mai fiu asa de negativista, dar uneori chiar nu pot... Imi sugera un prieten de pe forumul nostru sa facem un poll cu toti cei 32 pentru ca lumea sa-si dea cu presupusul legat de cine va castiga... Nu stiu in ce masura ar fi o idee buna... Desi la primii 16 presupun ca ar merge. Very Happy

In fine...

Pronosticurile tale sunt excelente, Clara. Incep sa ma gandesc sa pariez. Twisted Evil Laughing

Mereu imi trece prin minte cat de greu este sa dai un favorit la castigarea Campionatului Mondial... Cu toate astea, voi risca sa zic ca eu il vad castigator pe Stephen Maguire. Este intr-o forma absolut fabuloasa si daca ar reusi sa castige al treilea (daca nu ma insel) turneu in acest sezon (si ce turneu!) cred ca ar fi o realizare mareatza care l-ar propulsa spre liga mai marilor acestui sport. Si, intre noi fie vorba, cred ca o si merita.
Asta nu inseamna ca tin cu el sau ca sunt o fana... Inseamna doar ca imi pare jucatorul cel mai puternic. Dar, desigur, e greu sa ghicesti cine va lua trofeul. Rolling Eyes

Ca preferatzi insa, imi mentin promisiunea de a da o petrecere daca noul posesor al trofeului se va numi Joe Swail sau Stephen Hendry. Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată Mrs. Hendry la Lun 21 Apr 2008, 22:22, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Lun 21 Apr 2008, 22:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

"6-0 pentru Williams si acum probabil ca va ma incerca 147." Cu greu ma abtin sa nu rad de dragii nostrii comentatori , dar ar fi frumos sa fie chiar asa ca la cate nereusite s-au acumulat pentru Mark ar merita un 147.

Si meciul lui Steve devine palpitant....


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 21 Apr 2008, 22:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

7-0 pentru Williams... (cel putin, asa va fi)
de Mark Davis imi este putin mila... este cu moralul la pamant... nu m-as mira sa vad un 10-0 Neutral

later edit : 8-1... chiar ma bucur ca a castigat (destul de frumos) Davis un frame...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20177
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 21 Apr 2008, 23:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu pot să cred ce schimburi de lovituri senzaționale după atâtea ratări ! O fi adevărat că Teatrul Crucible își ocrotește vechii favoriți și-i aleargă pe cei mai noi de nu se văd !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Campionatul mondial 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 24, 25, 26  Următoare
Pagina 4 din 26

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community