Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Campionatul mondial de biliard artistic 2007
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Dum 9 Dec 2007, 10:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:

Bravo, Gabi!

merg pe o finala Massey vs Lukasz Szywała Wink


Subscriu !
Felicitari Gabi ! Very Happy



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 9 Dec 2007, 13:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari, Gabi! Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Dum 9 Dec 2007, 16:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari, Gabi! Applause



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
BIGRED1984
Fan


Data înscrierii: 27/Aug/2007
Mesaje: 12
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 9 Dec 2007, 23:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

bv Gabi si din partea mea .... interesant ar fi si faptul ca a pierdut la cea mai mica diferenta de scor (13p), deci teoretic ar fi pe 9 Smile ... adevarat e si ca a fost meciul din playoff cu cele mai mici scoruri ... e un rezultat peste asteptarile mele personale , mult succes in continuare



_________________
In me the WishMaster
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui BIGRED1984 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 10 Dec 2007, 17:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mare surpriză la Sankt Petersburg : atât Mike “Tennessee Tarzan” Massey cât și Lukasz “Cool Hand Luke” Szywała au pierdut meciurile din semifinale ! Massey s-a clasat pe locul al 3-lea, iar Szywała a ocupat locul al 4-lea.

Finala i-a avut ca protagoniști pe Sebastian Giumelli și Andy Segal. Scor 141-149, prin urmare, noul campion este ANDY SEGAL (Foto).

După executarea tuturor figurilor, scorul ajunsese (premieră la Campionatul mondial !) la 141-141. S-a trecut la o lovitura de departajare, fiecare jucător având la dispoziție o singură încercare. Giumelli a ratat total, iar Segal a trimis în buzunar vreo două bile. “Așa se scrie istoria”... Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 11:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

That reminds me never to bet on sports. Laughing Laughing Laughing Laughing Clar nu le am cu pronosticurile, dar ma voi mai lansa cu unul la un alt topic.

Thanks for the info! Very Happy Bravo, Andy!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 16:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ceea ce n-am știut în primul moment este că s-au decernat medalii și pe discipline și, așa cum menționam pe pagina anterioară, Gabi a obținut punctajul cel mai mare la Bank/Kick și, ca urmare, și titlul mondial la această disciplină. (Cea mai apropiată comparație care-mi vine în minte acum este cea cu gimnastica, unde există campioni mondiali/olimpici la fiecare aparat.)

Gabi Vișoiu este campion mondial și abia așteptăm să ne povestească și nouă câte ceva de la acest CM.

Mare victorie a unui jucător român din sporturile aparținând familiei biliardului. Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 17:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravooooooo.... Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 19:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Apropo de comparația cu gimnastica : iată medaliații la "individual compus" ( Laughing ) - de la stânga spre dreapta : Sebastian Giumelli (argint), Andy Segal (aur) și Mike Massey (bronz).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
vash
Fan


Data înscrierii: 27/Noi/2007
Mesaje: 17
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 21:02    Titlul subiectului: multumesc mult Răspunde cu citat (quote)

Mersi pentru incurajari si pentru felicitari. A fost intr-adevar o saptamana minunata din toate punctele de vedere. Imi pare rau si imi cer scuze ca nu v-am tinut la curent cu ce se intampla acolo, dar am si scuze. 1 nu am prea avut timp liber si 2 rusii nu se au bine cu netu' Laughing (la hotel aveam dial up). Cum spunea si clara, am obtinut titlul mondial la bank kick si calificarea in play-off, ceea ce este peste asteptari. Mai mult decat atat am intalnit oameni noi care iubesc acest sport si cu care acum sunt prieten. Toti sunt f "cumsecade" sa zic, nu cu nasul pe sus, nu cu aere de vedete (poate doar andy segal Laughing ). E fantastic sa inveti lovituri de la marele Mike Massey, sa te ajute campionul mondial Tom Rossman la loviturile cu retur si asa mai departe. Ce sa mai zic despre meciul direct cu Eric Yow, caruia ii datorez prezenta mea acolo, pentru ca dupa ce l-am urmarit pe el m-am apucat de acest sport. Inaintea ultimelor 4 lovituri chiar il conduceam 79 la 72, dar lipsa de experienta s-a vazut pe final unde a ales mai bine loviturile si probabil si-a stapanit mai bine emotiile. Oricum, diferenta de 13 puncte inseamna ca rezultatul meciului s-a stabilit la ultima lovitura si, prin urmare, nu are de ce sa-mi fie rusine. Felicitarile mele sincere organizatorilor rusi, care s-au ocupat de cele mai mici detalii si care ne-au tratat regeste. A fost minunat din toate punctele de vedere, mai putin cel turistic, deoarece calificarea in play-off nu mi-a dat sansa participarii la turul orasului. Inchei aici ca sa nu va plictisesc, iar daca mai aveti intrebari, voi raspunde cu placere.

Iata ce spune chiar Eric Yow:
"Vash is AWESOME! How cool is it to make a first-tourney-appearance at a WC and make the finals! And he ALMOST beat me! He even had the lead the majority of our match. But, that's how it goes sometimes."


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vash Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 22:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumim pentru relatare, Gabi. Ne-am închipuit că o să fii extrem (și cu folos Wink) de ocupat ! 8) Nici vorbă să ne plictisești ! După cum vezi, aici lumea a fost alături de tine și ne bucurăm cu toții pentru marele tău succes. Doar nu orice forum se poate lăuda cu onoarea de a avea printre membrii săi un campion mondial !!!...

Te-ai dezmeticit ? Ai avut emoții mari ? Ai stat de vorbă cu granzii cei cu vechi state de serviciu în biliardul artistic ? Ce ți-au spus ? Ce le-ai spus ? Ai făcut poze ? (Mai vrei întrebări ?... Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
vash
Fan


Data înscrierii: 27/Noi/2007
Mesaje: 17
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 22:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

de dezmeticit, cred ca inca nu. Nu am avut emotii decat la o singura lovitura dar asta se intampla in play off pentru calificarea in sferturi. In preliminarii chiar m-am distrat. E ceva sa joci la aceeasi masa cu "il maestro" Stefano Pelinga si sa faci un punctaj mai bun decat el. Bineinteles ca am vorbit cu ei, chiar am primit lectii de la Mike Massey si Tom Rossman si mi-au apreciat calitatile. Dar dupa parerea mea era "dinozaurilor" a apus. Sunt tineri ca andy segal, luke Szywala, Eric Yow, sau chiar eu, care vin puternic din spate si care vor avea din ce in ce mai multe sanse. Altceva....as vrea sa fac un spectacol impreuna cu Pelinga, a zis ca e de acord, sper sa gasesc sponsori rapid si sa va entertain-uim cu un show de zile mari.
Nate bryant aka Okinawa slim, jucator si conducator al WPA-APD (artistic pool division), m-a propus ca membru in "boardul" organizatiei pentru promovarea sportului in europa.



Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vash Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 23:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Super tare, Vash!
Inca o data... Felicitari!

Si speram sa vedem si meciul demonstrativ! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 11 Dec 2007, 23:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Super tare, într-adevăr ! Felicitări și succes mare ! Sper să se realizeze toate aceste proiecte.

Excelente poze ! (Hm... cea de-a doua pare nițel comprimată în partea stângă și cam dilatată în dreapta... Laughing Laughing Laughing )

Super ! Good luck, champ !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 12 Dec 2007, 2:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

L-ați văzut pe Gabi la rubrica de sport a știrilor ProTV ? Eu am prins reluarea știrilor, pe la ora 02.20. Câteva secvențe, dar e bine că nu au lăsat neconsemnată această victorie-eveniment. 8)

Well done, ProTV !

PS Gabi, la Sankt Petersburg l-a rugat cineva pe Mike Massey să tragă o cântare în dulcele-i stil country ?...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community