Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

CAMPIONATUL NAȚIONAL 2007
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20164
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 30 Oct 2007, 22:36    Titlul subiectului: CAMPIONATUL NAȚIONAL 2007 Răspunde cu citat (quote)

A trecut primul turneu și al doilea se apropie cu repeziciune. Aici puteți comenta performanțele (proprii Wink ), condițiile de concurs etc, vă puteți exprima impresiile și doleanțele (măcar așa, ca să fie exprimate Wink ). Ca de obicei, orice critică va fi emisă cu bună credință și cea mai sinceră intenție constructivă. Cred că părerile competitorilor sunt primele care ar trebui ascultate, pentru că sportivii justifică existența structurilor organizatorice și nu invers. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Sâm 24 Mai 2008, 18:26, modificat de 4 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20164
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 2 Noi 2007, 2:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Etapa a 2-a, 1-4 noiembrie, Cluj. Doar nouă competitori înscriși... Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20164
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Noi 2007, 1:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La Cluj, în competiția seniorilor, lucrurile s-au "restructurat" bine : din cauza retragerii de ultim moment a unuia dintre cei 9 înscriși, s-a recurs la împărțirea celor 8 rămași în două grupe. Ideea mi se pare foarte bună. Tinerii noștri au nevoie de cât mai multe meciuri.

Grupa A
Marcel Bera 1-2 Crețu Denis
Denis Crețu 2-0 Horia Câmpeanu
Denis Crețu 2-0 Eduard Hermel
Eduard Hermel 0-2 Marcel Bera
Horia Câmpeanu 2-1 Marcel Bera
Eduard Hermel 2-0 Horia Câmpeanu

Grupa B
Cristian Muntean 2-0 Florin Ghimpu
Cristian Muntean 1-2 Cristian Chircu
Vlad Ionașcu 2-0 Cristian Muntean
Vlad Ionașcu 2-0 Cristian Chircu
Florin Chimpu 0-2 Vlad Ionașcu
Cristian Chircu 2-0 Florin Ghimpu

Calificați în semifinale :
Grupa A
1. Denis Crețu
2. Horia Câmpeanu
Grupa B
1. Vlad Ionașcu
2. Cristian Chircu

La juniori, Vlad Ionașcu al nostru (același din competiția de seniori ! 8) ) va juca finala cu Bogdan Cozmaciuc, învingătorul semifinalei cu Cristian Muntean (scor 3-0).

Informații furnizate, de la fața locului, de către prietenul nostru Vlad Ionașcu (a.k.a. Ronnie147). MULȚUMIM, VLAD !

SUCCES TUTUROR (ceea ce este, bineînțeles, o imposibilitate ! Wink ), deci, măcar atât : BUCURAȚI-VĂ DE SNOOKER !

Semifinalele seniorilor plus finala juniorilor, mâine.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20164
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Noi 2007, 18:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-a încheiat și sărbătoarea snookeristică de la Cluj. Victorie pe toată linia pentru Vlad Ionașcu :

JUNIORI
Finala
Vlad Ionașcu 3-2 Bogdan Cozmaciuc

SENIORI
Semifinalele
Horia Câmpeanu 0-4 Vlad Ionașcu
Denis Crețu 4-3 Cristian Chircu
Finala
Denis Crețu 2-4 Vlad Ionașcu

Dublu campion VLAD IONAȘCU !


FELICITĂRI TUTUROR COMPETITORILOR, FELICITĂRI DUBLULUI CAMPION ! Applause

(Pe dublul campion îl așteptăm să ne povestească cum a obținut și cum trăiește această superbă & dublă victorie. Deocamdată, mi-a mărturisit că încă se simte "în transă". Ceea ce e perfect explicabil. Wink Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Sâm 3 Noi 2007, 20:47, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 3 Noi 2007, 18:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo,Vladut! Felicitari! Smile
Tot inainte!



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Sâm 3 Noi 2007, 19:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Vlad !
Tine-o tot asa ! Very Happy



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 3 Noi 2007, 20:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari, Vlad! Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 3 Noi 2007, 20:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari, Vlad! Frumoasa dubla! Applause Si cu un whitewash in semifinala seniorilor... Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Sâm 3 Noi 2007, 21:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Vlad! Applause Tine-o tot asa!



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 3 Noi 2007, 23:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVOOOOOO!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2007, 6:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In sfarsit am ajuns acasa si ii multumesc pentru asta lui Alexandru Crisan (unul dintre arbitrii internationali ai Romaniei, pentru cei care nu il cunosc).
In primul rand felicitari tuturor jucatorilor, organizatorilor si arbitrilor care au onorat acest turneu. Multumesc, nu in ultimul rand, d-lui Francisc Toba (presedintele Federatiei de Snooker din Romania) pentru prezenta dumnealui la acest turneu.
Multumesc tuturor pentru felicitari. Sper sa nu fie ultima performanta de acest gen si sa continui la fel in turneele urmatoare si aici nu ma refer neaaparat la victorii ci la snooker-ul de calitate.
Sunt foarte fericit si in acelasi timp eliberat de presiunea acumulata in aceste zile. Ii multumesc lui Bogdan pentru un meci extraordinar in care majoritatea frame-urilor au fost echilibrate si aproape fiecare avand un total de puncte de peste 120. Amandoi am prins o zi buna si a iesit, in opinia mea, cel mai frumos meci din toata etapa.
In finala cu dl. Cretu, marturisesc, obiectivul meu era sa castig si eu un frame, sa nu pierd white washed. Am inceput tare in primul frame sperand sa il castig pe acesta si mizand pe faptul ca adversarul meu nu era incalzit. Aproape sa reusesc dar o lovitura absolut incredibila la bila roz si una pe masura la bila neagra au facut 1-0 pe tabela. Am reusit sa egalez la o diferenta destul de consistenta si de atunci am crezut ca pot castiga. 1-2, 2-2, 2-3. In ultimul frame dl. Cretu a jucat bine si foarte atent. Deja ma gandeam...ok, frumos meci, chiar de ar fi sa pierd in frame decisiv. Au urmat doua break-uri de 24 si unul de 18 ale mele...frame. Denis Cretu - Vlad Ionascu 2-4
Nu prea imi venea mie sa cred dar dupa ce m-am dezmeticit am fost foarte fericit. Very Happy
Multumesc inca odata pentru felicitari, iar acum sa ne dam deoparte si sa ii lasam pe baieti sa isi faca treaba la Northern Ireland Trophy.



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2007, 22:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si ca sa intru putin in culise:

Ionascu Vlad vs. Cozmaciuc Bogdan (finala Juniori)

1. 64 - 15 (1-0)
2. 49 - 71 (1-1)
3. 62 - 21 (2-1)
4. 52 - 75 (2-2)
5. 42 - 33 (3-2)

Cred ca scorurile din frame-uri vorbesc de la sine. Cel mai mare break al meciului a fost realizat de Bogdan : 30. In rest au mai fost cel putin 5 break-uri de 16 puncte. Iar la capitolul lovituri de siguranta... super super bine amandoi.

Cretu Denis vs. Ionascu Vlad

1. 66 - 58 (1-0) - decis la bila neagra
2. 33 - 66 (1-1)
3. 28 - 57 (1-2)
4. 54 - 46 (2-2) - decis la bila neagra
5. 14 - 69 (2-3)
6. 11 - 65 (2-4)

Break-urile mai mari au fost toate ale lui Vlad : 24, 19, 14, 23, 17, 14, 24, care s-a mentinut constant pe toata durata meciului.



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20164
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 4 Noi 2007, 22:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În detalii mai degrabă decât în culise. Wink Mulțumiri. Poți să intri și în alte detalii, de exemplu în legătură cu premiile ?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Denis
More than a fan


Data înscrierii: 20/Dec/2005
Mesaje: 33
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 5 Noi 2007, 0:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ai avut un parcurs foarte bun pe toata durata turneului iar ambele titluri le meriti pe deplin.

Felicitari si mult succes in continuare.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Denis Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20164
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 5 Noi 2007, 0:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Toată stima pentru mesajul de mai sus al lui Denis. Într-adevăr, meritul lui Vlad e mare tocmai pentru că a avut adversari de un asemenea calibru și de o asemenea sportivitate.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 1 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community