Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » China Open 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Openul Chinei ?
Nigel Bond
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
16%
 16%  [ 2 ]
Mark Williams
0%
 0%  [ 0 ]
Ryan Day
0%
 0%  [ 0 ]
Shaun Murphy
16%
 16%  [ 2 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
50%
 50%  [ 6 ]
John Higgins
16%
 16%  [ 2 ]
Voturi totale : 12

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 17 Dec 2007, 19:56    Titlul subiectului: General Răspunde cu citat (quote)

Pe tabelul publicat de WSA, apare numele lui Graeme Dott ca jucător obligat să ia drumul Prestatynului & calificările încă din runda 1 ! Rolling Eyes Laughing Mare surpriză mare : treabă făcută ca la WSA ! Twisted Evil Laughing

Nicio vorbuliță (încă) despre cele premii...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 27 Mar 2008, 23:12, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mar 25 Dec 2007, 10:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aici ma astept sa faca ceva bun Ding...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
kenvelo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Ian/2007
Mesaje: 120
Locație: Constanta

MesajTrimis: Mie 26 Dec 2007, 16:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

de cand la batut Ronnie anu trecut la Masters nu a mai reusit nimic special.... Smile))



_________________
Addicted to snooker ! Ronnie Is The BesT !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui kenvelo Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 26 Dec 2007, 17:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu zic ca in ultimul timp, Ding s-a prezentat destul de bine. Very Happy Rolling Eyes A ajuns in semifinale in Premier League 8) , iar la NIT si UK a jucat aproape de nivelul lui dar a avut ghinionul sa se intalneasca mai devreme cu Stephen Maguire, care este in mare forma.
Sunt sigur ca in curand va castiga mai castiga un trofeu. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Vin 25 Ian 2008, 16:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ian a facut-o lata... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad La fel si McManus si John Parrot Sad .

Bine ca macar Barry Pinches, Mike Dunn si Matthew Stevens au castigat...



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 8 Mar 2008, 21:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poate cu ocazia asta il vad si eu pe Jujumel, macar asa ca joaca cu Higgins. Very HappyLaughing

Thank you, Clara!

Ma gandeam acum cat de greu e sa treci de calificari... Cu jucatori ca Matthew Stevens, Andrew Higginson, Marco Fu, Mark Allen, Jamie Cope, Barry Hawkins, Anthony Hamilton, etc... Numa' calificari n-ar trebui sa se numeasca astea. Smile



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Zbleic



Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 6

MesajTrimis: Dum 9 Mar 2008, 9:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

se televizeaza ceva la eurosport din meciurile de la china open ? macar semifinale finala ? sau la vreun canal chinezesc? - poate-l gasesc live pe net Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Zbleic Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 9 Mar 2008, 16:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, de obicei Eurosportul transmite întreg turneul, inclusiv meciurile din runda wildcard-urilor. La fel și televiziunea publică chineză CCTV. Cum din ce în ce mai multă lume migrează spre transmisiunile live pe internet ai și opțiunea asta – http://video.eurosport.se/snooker/ de exemplu (fără comentator : tu, jucătorii, arbitrul, muzica bilelor și publicul – ca și cum ai fi în sală, doar că vezi mult mai bine ! Laughing ). Știu că CCTV cu toate canalele lui apare tot timpul pe http://pages.tvunetworks.com/channels/# Slavă Domnului, acum avem de unde alege ! Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Zbleic



Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 6

MesajTrimis: Lun 10 Mar 2008, 21:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

multumesc frumos Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Zbleic Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 12 Mar 2008, 17:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

...si programul poate fi descarcat de aici...
http://pages.tvunetworks.com/downloads/player.html
...unde trebuie cautata sectiunea de sport si apare canalul specializat al televiziunii chineze. Asta numai in cazul in care pica Eurosportul, Doamnie feri!, Shocked ca bufferingul e aproape insuportabil si comentatorii chinezi sunt exagerat de expansivi. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 16 Mar 2008, 17:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

se apropie... abia astept, ca mi-e dor sa vad un snooker de calitate... Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 24 Mar 2008, 15:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Marcus Campbell : „E drept că am făcut două breakuri de peste o sută, dar Ah a jucat foarte bine și a fost un meci greu pentru amândoi. Am fost impresionat de jocul lui. Masa a fost foarte rapidă, ceea ce însemna că bilele lunecau foarte ușor și singura problemă era cea a controlului asupra bilei albe. Am reușit să-mi păstrez acest control – în cea mai mare parte a meciului. Poate că adversarul meu nici nu era obișnuit cu o masă atât de rapidă, la care e nevoie de o mai mare precizie. Dacă o să joace mai mult pe asemenea mese, o să se obișnuiască. Abia aștept să mă întâlnesc cu Mark Williams. Ultima dată când am jucat cu el – a fost tot la Openul Chinei – m-a bătut cu 5-3…”

Fergal O’Brien : „Am avut ocazia să trec la conducere cu 3-1 și în acest caz altfel ar fi mers meciul, dar el a egalat. Totuși, la 2-2, am reușit să-mi regrupez forțele și să mă mobilizez. A fost un sezon foarte bun, iar pentru mine acesta este ultimul turneu, așa că fac tot posibilul să-mi închei sezonul în mod cât mai frumos.”

Marco Fu : „N-am jucat bine. De fapt, Li a jucat mai bine decât mine. Dacă ar fi avut un pic de noroc în ultimul frame, ar fi câștigat și meciul. Nu mi-am găsit ritmul, am avut și ghinion de bile care păreau să stea numai pe lângă mante... În asemenea condiții, e greu să faci și un break de 20 de puncte. Li s-a descurcat foarte bine, iar loviturile lui de siguranță sunt și ele de calitate. Nu-l cunoșteam, însă de fiecare dată când mă întâlnesc cu acești tineri jucători chinezi constat că au progresat foarte mult, prin urmare mă așteptam să am un meci greu. Cu Ronnie am jucat de multe ori și palmaresul meu în aceste întâlniri directe este bun. Are numeroși fani aici, în China, așa că atmosfera va fi excelentă.”

Mark Allen : „N-am mai jucat niciodată cu Neil, dar am foarte multă încredere în mine. Probabil că va fi un meci scurt, agresiv și pe placul fanilor.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mar 25 Mar 2008, 11:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

G. Dott - B. Pinches 1-5 Surprised

sunt la scoala acum... abia astept sa ajung acasa si sa vad meciu dintre ding junhui si joe perry (banuiesc ca va fi televizat)... sper sa nu ma dezamageasca ding Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 25 Mar 2008, 13:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stie cineva daca undeva pe suedezi or somewhere sunt transmise si alte meciuri? Mr. Green



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 25 Mar 2008, 14:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred că inițial era vorba să fie televizate două meciuri - cele de pe mesele 1 și 2, dar am impresia că s-a renunțat la ideea asta... Sad (Că și așa problemele tehnice se țin lanț !... Rolling Eyes )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » China Open 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 1 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community