Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » China Open 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Openul Chinei ?
Nigel Bond
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
16%
 16%  [ 2 ]
Mark Williams
0%
 0%  [ 0 ]
Ryan Day
0%
 0%  [ 0 ]
Shaun Murphy
16%
 16%  [ 2 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
50%
 50%  [ 6 ]
John Higgins
16%
 16%  [ 2 ]
Voturi totale : 12

Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 27 Mar 2008, 3:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks pentru declaratii! Very Happy

Joe Swail nu mi s-a parut in cea mai buna forma azi. Stiu ca poate mult mai mult.

M-a zapacit azi dimineata. M-am bucurat foarte tare ca l-am revazut, dar... In primul rand nu-mi amintesc sa mai fi tinut vreodata cu cineva, in afara lui Jo, care juca impotriva lui Higgins... Poate doar cu Hendry cand a jucat cu el parca, desi nu tin minte daca am vazut un astfel de meci.
In al doilea rand in meciul de azi dimineata au jucat amandoi foarte aiurea. Norocul lui Higgins e ca joaca in compania lui Mark King mai departe (Nu ca Mark King n-ar fi grozav, dar Higgins si cand joaca prost tot joaca mai bine decat multi altii)... Cat despre JoJo... Stiu ca atunci cand vrea el joaca absolut mirific. Azi a fortat buzunarele de n ori si a ratat de fiecare data. A jucat frumos, dar fara sa adune suficiente puncte. Traseul albei in cazul sau mi se pare absolut ciudat de fiecare data. Dar uneori reuseste niste pozitionari si caramboluri pe care nu cred ca le-am mai vazut la cineva. Dar tot ce mi-a ramas in minte despre meciul de azi dimineata este "scrappy". JoJo a avut nenumarate sanse de a castiga. A avut sanse sa preia conducerea si chiar sa se distanteze la doua jocuri (daca ar fi preluat conducerea si) daca nu s-ar fi grabit si nu ar fi fortat. Dureros. Si mai dureros ca n-a castigat dupa ce a reusit sa duca meciul la 4-4. Imi pare rau pentru treaba cu blitzul, dar nu cred ca acolo s-a jucat meciul.
Cu toate ca a fost un meci "scrappy" ma bucur mult ca l-am vazut, ma bucur ca a ajuns la 4-4 si ma bucur pentru loviturile frumoase pe care le-a dat, caci au fost destule si dintr-acelea. Si ma mai bucur si ca l-am inregistrat. Mr. Green
Si ultima chestie... Nu ajungi in fiecare zi la 4-4 cu Campionul Mondial. Pacat ca nu a reusit sa castige. Plecase foarte frumos in ultimul joc.

In fine... Nu stiu ce relevanta are ce-am zis... M-am eliberat si eu putin de stresul de azi-dimineata. Mr. Green Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Joi 27 Mar 2008, 13:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am venit de la scoala si vad ca am prins la fix meciu` mult asteptat...

totusi, ce are Ding ? pare racit, sau nu stiu... nici primele lovituri ale sale nu-s prea sigure... Sad

later edit : la pauza, sunt multumit de jocul prestat de Ding... Very Happy si e clar ca-i racit...

later edit 2 : nu stiu ce sa mai zic... sunt trist... si consider ca Ding merita victoria... (nu sunt subiectiv)
asta e... si-a jucat sansa pana la capat si a demonstrat ca e un jucator foarte bun si pentru asta il apreciez...

in continuare, am sa-l sustin pe Mark Selby



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 27 Mar 2008, 18:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur foarte mult ca a castigat Mark (Selby)! Very Happy
Hai, Mark! Sa ajungi in finala si s-o castigi! Majoreta



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 27 Mar 2008, 18:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

GO MARK! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 27 Mar 2008, 19:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:


Ronnie O'Sullivan : „ M-am străduit să câștig și sunt foarte dezamăgit că am pierdut, dar întotdeauna trebuie să fie cineva care să piardă. Marco a avut o zi mai bună decât am avut eu și m-a învins. N-am de ce să mă plâng. ”


Clara White a scris:
Marco Fu : „Nu mi s-a părut că Ronnie era foarte concentrat. Uneori, juca oarecum la întâmplare, dar acesta e un lucru asupra căruia eu nu am niciun control. ”


Se pare ca cei 2 vorbesc despre meciuri diferite. Rolling Eyes Laughing Dar Marco este singurul care se refera la cel de ieri. Oricum, am vazut si eu acuma conferinta de presa a lui Ronnie si .... Confused

Imi pare rau ca au pierdut Ding si Marco dar ma bucur foarte mult pentru victoria lui Mark Williams. Dintre cei ramasi in competitie, Williams este singurul meu favorit Majoreta. In rest pe toti ceilalti, cu 2 exceptii , as fi vrut sa-i stiu eliminati deja. Twisted Evil


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 27 Mar 2008, 20:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se pare ca Selbs e on a winning streak. Laughing Laughing Sunt curioasa in ce forma va fi Higginsu'. In rest, sferturi de finala care de care mai interesante.
Fascinant oricum ca Marco l-a batut pe Ronson si dupa a fost batut de Selby. De asemenea fascinant ca Peter Ebdon l-a invins categoric pe Jamie Cope si a fost invins aproape la fel de catre Mark J. Laughing Laughing

Favoritii mei incepand cu acest moment sunt Higginsu' si Magsimus. Sper sa reuseasca unul dintre ei sa faca o figura frumoasa, intre noi fie vorba mai mult Maguire, caci i-ar mai folosi o victorie. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 27 Mar 2008, 22:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

John Higgins : „Aș dori mult să câștig turneul pentru că până acum n-am decât un singur trofeu obținut în Extremul Orient (China International, în 1999). O victorie mi-ar da încredere că la Crucible aș putea să joc bine și să-mi apăr titlul mondial. A fost un meci de calitate. Cel de ieri a fost fragmentat rău de tot și m-am socotit norocos că m-am calificat în optimi, cu toate că-n ultimul frame reușisem un break mare, care m-a făcut ceva mai încrezător. Azi, i-am oferit lui Mark câteva ocazii, dar el n-a profitat de ele. Sunt convins însă că următorul meu adversar nu mă va lăsa să scap nepedepsit, așa că ar fi cazul ca mâine să joc ceva mai bine. Indiferent cu cine o să mă întâlnesc în sferturi, o să am un meci greu. În sezonul ăsta, am fost învins atât de către Mark Selby – la Openul galez, cât și de către Marco Fu – la Grand Prix. Amândoi au avut un sezon bun, la fel ca și Ronnie O'Sullivan, Shaun Murphy și Stephen Maguire. Cred că aceștia sunt cei mai buni cinci jucători ai sezonului.”

Nigel Bond : „Pentru mine, sezonul viitor va fi cel de-al 20-lea pe care-l petrec în Main Tour, dar încă îmi face o mare plăcere să particip la turnee. Cu motivarea la pregătire merge ceva mai greu, dar cei cu care joc de obicei sunt Shaun Murphy și Mark Selby, așa că valoarea unor asemenea parteneri reușește să-mi păstreze viu și interesul pentru antrenamente.”

Ding Junhui : „Am jucat destul de bine, dar în frame-ul decisiv am avut un pic de ghinion. Mă aflam sub o presiune imensă. Am avut ocazii și n-am profitat de ele. Amândoi am comis destul de multe greșeli. Tot sunt mulțumit că măcar am câștigat primul meci, așa că înfrângerea de azi nu mă întristează chiar așa de tare. Acum mă întorc în Anglia ca să mă pregătesc pentru Campionatul mondial. Prefer să stau acolo, unde atenția generală nu este concentrată asupra mea într-o asemenea măsură ca aici...”

Mark Allen : „N-am prea avut ratări și am fructificat ocaziile care mi-au fost oferite. Ali a avut parte și de ceva ghinion, iar eu am profitat de asta. Acum, obiectivul meu principal e să ajung în Top 16. După aceea pot să-mi pun în plan și câștigarea câtorva titluri. Oricine ar fi următorul meu adversar știu că va fi vorba de un jucător redutabil. Am încredere în mine, dar în același timp sunt și realist : poate că nu acesta este sezonul în care să câștig Openul Chinei, dar sper să obțin într-o zi și această victorie.”

Shaun Murphy : „Sunt foarte bucuros că m-am calificat. Am făcut câteva breakuri destul de bune și am reușit să fac și un joc tactic destul de bun. Sunt sigur că meciul a fost urmărit cu mare interes și cu mare plăcere. Amândoi am avut atât momente norocoase cât și porția corespunzătoare de ghinion, dar cred că Ding a fost cel mai ghinionist, mai ales în frame-ul decisiv, când acea bilă maro a rămas chiar pe marginea buzunarului. Sigur că, în ceea ce mă privește, nici nu putea să se oprească într-un loc mai bun ! Cred că am beneficiat și de un avantaj psihologic enorm, anume că, așa mare jucător cum este, Ding n-a câștigat niciunul dintre meciurile noastre. Dar, nicio grijă, vine ea și ziua în care o să mă învingă ! Cred că azi a cântărit mult și ceea ce, după părerea mea, a reprezentat handicapul lui cel mai mare : faptul că tot publicul, toți fanii, toți chinezii se așteptau ca el să câștige. Purta pe umeri greutatea speranțelor unei întregi națiuni și nici nu pot să-mi închipui cât de apăsător poate fi acest lucru…”

Ryan Day : „Și eu și Mark suntem în formă, așa că va fi o bătălie frumoasă.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 27 Mar 2008, 22:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Oricum, am vazut si eu acuma conferinta de presa a lui Ronnie si .... Confused


O'Sullivan under fire after making lewd remarks
http://sport.guardian.co.uk/snooker/story/0,,2268701,00.html

David Hendon, Thursday March 27, 2008

Ronnie O'Sullivan faces a heavy fine and a disrepute charge after being caught on camera making lewd remarks following his exit from the China Open. The game's governing body, the World Professional Billiards and Snooker Association, are reviewing a tape of his press conference where he appeared to make suggestive remarks while his answers were being translated into Chinese.

The tape shows O'Sullivan growing restless at the time taken for the translation. After answering the first question, and while it was being translated into Chinese, he is seen pointing to his penis and asking out loud: "Do you want to suck that? Do you want to come and suck on that later?" He then laughs and says: "Anyone want to give me a nosh? Suck my dick."

O'Sullivan then answered two questions about the match - a 5-4 defeat against Marco Fu - before asking an official: "F*** me, how many more questions are they going to ask?" The reply comes back, "one more."

While it is being asked, O'Sullivan refers to the size and shape of his penis.

The 32-year-old must now await for the view from the WPBSA, whose company secretary, Elaine Eyers, will watch the tape and decide whether to report him to the disciplinary committee. In December 2006, he received the personal backing of Sir Rodney Walker, the WPBSA chairman, after walking out of his UK Championship quarter-final against Stephen Hendry at York in the sixth frame when he was trailing 4-1. He was eventually fined £21,000 despite evidence from doctors attesting to his fragile mental state.

O'Sullivan, the world champion in 2001 and 2004, is no stranger to controversy. He assaulted a tournament official at the 1996 world championship and was stripped of the 1998 Irish Masters title after failing a drugs test.

Against Fu, he was slapdash in attempting two difficult blues in the decider, the latter of which left the Hong Kong player with a simple pot for the match.

O'Sullivan has been treated for depression and is known to have a low boredom threshold. He once stated he did not like travelling to China because "they don't speak English." He has, though, become more enthusiastic about the country since signing a six-figure advertising deal with a Chinese watch company last year.


Prefer să nu traduc...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 27 Mar 2008, 23:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cand am auzit prima oara inregistrarea am crezut ca nu aud bine si ca mi se pare ca aud ce aud. Dar acum citind mi se pare absolut e necrezut! Shocked Shocked Nu stiu cat de serioasa o sa considere Ronnie treaba asta [poate o va considera serioasa numai in momentul auzirii sumei cu care va fi sanctionat] dar eu consider ca asta intrece orice limita. Shocked Shocked Gluma'i gluma...dar asta e... Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 28 Mar 2008, 12:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shocked
Chiar sunt socata ... Shocked



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 28 Mar 2008, 12:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well done, Mags! Forza in continuare!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 28 Mar 2008, 12:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mă așteptam la victoria lui, dar nu chiar la zero ! Laughing Mă bucur pentru Mags. 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 28 Mar 2008, 23:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci - sferturile

Stephen Maguire : „O victorie la zero e un rezultat bun indiferent de meci, dar dacă e vorba de un sfert de finală disputat în compania lui Nigel, care, în această săptămână, a fost unul dintre cei mai buni jucători din turneu, e de-a dreptul fantastic. Ar fi putut să câștige primul frame, dar am reușit să recuperez diferența de peste 50 de puncte și să închid masa. Asta i-a distrus încrederea și până să-și revină, deja era condus cu 4-0. Iată ce importanță are un prim frame ! Cu Ryan am mai jucat de două ori – o dată a câștigat el, o dată eu, așa că, deocamdată, scorul e 1-1. Practic, am crescut împreună în circuitul de juniori, așa că ne cunoaștem bine și, în afara competiției, suntem prieteni buni.”

Nigel Bond : „Stephen e în mare formă și, oricum, se numără printre cei mai buni patru jucători ai sezonului. Am avut un meci greu. N-am comis multe greșeli – de fapt, doar vreo două ratări și vreo două lovituri de siguranță executate neglijent, dar nici n-am prea ajuns la masă, iar el n-a greșit mai nimic.”

Ryan Day : „A fost un meci de calitate, cu breakuri frumoase și lovituri de siguranță foarte bune. Sunt mulțumit că am învins. Jocul meu a fost solid în toate compartimentele sale și mă bucur că mi-am păstrat încrederea și m-am detașat de la 3-3 ca să câștig cu 5-3.”

Mark Williams : „La 3-3, am spart mănunchiul de bile roșii, dar n-am mai avut continuare. Dacă în acel moment aș fi avut o bilă roșie disponibilă, cred că aș fi câștigat meciul...”

John Higgins : „Mark a jucat bine, dar și eu i-am acordat prea multe șanse. Loviturile mele tactice au fost foarte slabe și i-am creat cu mare ușurință foarte multe ocazii. De asta și sunt atât de dezamăgit. El a jucat așa cum a jucat tot sezonul și dacă nu ești pe fază, te bate de nu te vezi. În acest moment, este plin de încredere și-ți dai seama de asta după felul în care se îndreaptă spre masă : nici prin gând nu-i trece că ar putea rata. Când ajung în țară, o să-mi petrec câteva zile cu familia, după care mă duc la club, unde o să mă pregătesc în cele două săptămâni care preced Campionatul mondial. Mă așteaptă multă, multă muncă…”

Mark Selby : „Am jucat bine pe tot parcursul meciului. Cred că săptămâna asta e prima oară când reușesc să fiu atât de constant. Jocul meu tactic a fost solid și în general n-am prea avut ratări. Așa și trebuie să joci atunci când îl ai ca adversar pe John Higgins, altfel cum ai putea să-l învingi ?!... Dar nu e vorba numai de el – eu îmi respect absolut toți adversarii și mă pregătesc la fel de serios înainte de fiecare meci, numai că în compania lui parcă joc mai bine ca de obicei. Asta îmi dă încrederea să mă gândesc că dacă sunt în stare să joc la fel de bine și de acum încolo, aș avea șanse să câștig și turneul.”

Shaun Murphy : „Mă bucur de victorie și mai ales de constanța formei bune în care mă aflu. Cred că noi patru care am rămas în competiție am fost cei mai buni jucători ai săptămânii și, în afară de Ronnie O’Sullivan, probabil că suntem și cei mai buni jucători din lume în acest moment. Mark Selby și cu mine suntem prieteni foarte buni și am jucat multe meciuri frumoase împreună. Suntem amândoi în formă, de aceea cred că va fi și acum un meci frumos, care se va încheia cu un scor foarte strâns.”

Mark Allen : „N-am meritat victoria fiindcă n-am jucat suficient de bine ca s-o câștig. Sunt dezamăgit. Avusesem impresia că sunt în creștere de formă, mai ales că aseară jucasem foarte bine. Astăzi, însă, jocul nu mi-a mers absolut deloc. Abia spre sfârșit mi-am mai revenit un pic, dar când adversarul tău e un jucător de clasa lui Shaun, nu mai ai cum să recuperezi...”

Pentru moment, adică după sferturi, Top 16 arată cam așa :
.1 Ronnie O'Sullivan - 42550 puncte
.2 Shaun Murphy - 41850
.3 Stephen Maguire - 40226
.4 Mark Selby - 38325
.5 John Higgins - 35526
.6 Neil Robertson - 30550
.7 Ryan Day - 30276
.8 Ding Junhui - 29794
.9 Peter Ebdon - 29375
10 Stephen Hendry - 29275
11 Ali Carter - 27576
12 Graeme Dott - 27144
13 Marco Fu - 27000
14 Joe Perry - 26825
15 Mark Allen - 25725
16 Matthew Stevens - 25413



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 29 Mar 2008, 9:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Break maxim la China Open 2008 ! BRAVO, MAGS ! Majoreta

Primul break maxim de când turneul poartă această denumire.

Breakurile maxime realizate la diferitele turnee asiatice :
1988 : James Wattana (în meciul cu Pang Wei Guo, China International)
1998 : Adrian Gunnell (în meciul cu Mario Wehmann, Thailand Masters, calificări)
1998 : Mehmet Husnu (în meciul cu Eddie Barker, China International, calificări)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 29 Mar 2008, 9:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MAGGGSSSIIMMMUUUUSSS!!!

Felicitari!!! Applause Applause Applause Applause Applause



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » China Open 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 3 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community