Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » China Open 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga Openul Chinei ?
Nigel Bond
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
16%
 16%  [ 2 ]
Mark Williams
0%
 0%  [ 0 ]
Ryan Day
0%
 0%  [ 0 ]
Shaun Murphy
16%
 16%  [ 2 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
50%
 50%  [ 6 ]
John Higgins
16%
 16%  [ 2 ]
Voturi totale : 12

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 25 Mar 2008, 15:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci – Runda 1 (partea 1)

Barry Pinches : „Am jucat un snooker destul de solid, dar lui Graeme nu i-a mers jocul deloc. A avut un sezon prost, dar este un jucător excelent și sunt sigur că o să-și revină. Acum nu vreau să mă gândesc decât la meciul următor, dar aș zice că în momentul de față, oricare jucător poate câștiga oricare dintre turnee – ceea ce vreau să spun e că absolut orice jucător are șansa sa de a câștiga un trofeu cu condiția să prindă o săptămâna bună și să aibă un pic de noroc.”

Graeme Dott : „Am jucat prost, foarte prost. Nu eram obosit – pur și simplu am jucat îngrozitor de prost ! Sigur că sunt dezamăgit, cine nu-i dezamăgit atunci când pierde, dar trebuie să-mi regăsesc forma. Așa nu se mai poate !...”

Ken Doherty : „Sunt foarte bucuros că am câștigat și că am deschis meciul cu un break de peste o sută de puncte. Și că, pe urmă, am revenit în meci deși fusesem condus cu 2-1. Am luat următoarele patru frame-uri și sunt cât se poate de mulțumit. La primul meci ești întotdeauna sub presiune. Ce să mai spun de faptul că venim de la o așa de mare distanță și nu ne convine să pierdem chiar în prima rundă ! Am început sezonul cu rezultate destul de modeste și am jucat prost mai ales fiindcă nu-mi revenisem după eliminarea după primul meci de la Crucible 2007. Avusesem o șansă reală de a deveni Numărul 1 mondial și am ratat-o. O dezamăgire mai greu de depășit... În asemenea condiții, pierzi meciurile din runda întâi și ca urmare îți scade și încrederea. Totuși, de la începutul anului acesta, joc mult mai bine. În plus, acum am și un bebeluș, iar prioritățile și perspectiva asupra vieții s-au cam schimbat : cred că trebuie să ne trăim viața și să ne bucurăm de ea, fără să ne punem singuri sub atâta presiune.”

Stephen Maguire : „O victorie e o victorie… Am avut momente în care am jucat bine, Fergal a avut și el momente în care a jucat bine, așa că până la urmă sunt mulțumit. De la o vreme încoace, muncesc foarte mult și se zice că dacă muncești din greu, apar curând și rezultatele. Cred că trebuie să-mi vină și mie rândul să văd ceva rezultate.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mar 25 Mar 2008, 18:08, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 25 Mar 2008, 16:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru raspuns, Clara.
Ma intreb daca va ramane in continuare la fel cu mesele... Sper sa-l vad si eu pe JoJo ca tot joaca cu Higgie. Asta daca n-o juca vreun chinez la aceeasi ora. Very HappyLaughing

Ce lovitura a reusit Ding la sfarsit. Shocked Shocked Shocked Very nice. Very Happy

P.S. Ma doare Stephen si ma doare Massew. Taz

Later edit: vad ca nu joaca niciun chinez... Si totusi. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată Mrs. Hendry la Mar 25 Mar 2008, 17:05, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Mar 25 Mar 2008, 16:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stie careva ce s-a intamplat in primul frame al intalnirii pur galeze de astazi?

Desi Day a facut un break de 70 de puncte, cel putin eu asa ma vazut pe livescore, inaintea inceperii frameului 2 scorului era 1-0 pentru Stevens Sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 25 Mar 2008, 18:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci – Runda 1 (partea a 2-a)

Ding Junhui : „Cred că am jucat bine. Sunt mulțumit atât de jocul meu ofensiv cât și de loviturile mele de siguranță. În acest sezon, nu am pierdut niciun meci din runda întâi, dar încă nu sunt sigur cât de departe pot să ajung în acest turneu...”

Ding se numără printre sportivii chinezi care vor fi purtătorii torței olimpice. „Este o mare onoare pentru mine. Am urmărit Jocurile Olimpice încă de pe când eram copil și întotdeauna am dorit să fac și eu parte dintre atleții care se întrec în această mare competiție.”

Barry Hawkins : „Sunt foarte încântat de acest scor. Anul trecut, ar fi trebuit să ajung în finală, dar în semifinala cu Jamie Cope am ratat absolut prostește. Sper să joc în continuare la fel de bine ca și azi, fiindcă dacă o să joc așa, am șanse ca de data asta să plec acasă cu trofeul.”

Stephen Hendry : „Am pierdut pentru că Barry a jucat mai bine decât mine. Începând cu cel de-al doilea frame, nu mi-a oferit prea multe șanse și și-a dovedit superioritatea în meci. Înfrângerea aceasta nu are nicio legătură cu Campionatul mondial și nu spune nimic în privința performanței mele la Crucible 2008. Bineînțeles că sunt dezamăgit, pentru că aș fi dorit să am un rezultat bun aici, la Beijing, dar pentru asta se vede că va trebui să aștept sezonul viitor...”

Ryan Day : „O fi ceva în aerul din China care mă ajută să câștig...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 26 Mar 2008, 15:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

C'mon Ronnie! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mie 26 Mar 2008, 15:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

a fost frumos spectacolul oferit de Ronnie de la finalul meciului jucat cu M. Fu Smile) mi-a placut...

l-a suparat rau ratarea de la bila maro...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Mie 26 Mar 2008, 15:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am sperat pana in ultimul moment ca Ronnie va face ceva si va castiga ... Sad
A vrut, dar a ratat destul de usor ... Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 26 Mar 2008, 16:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

redboy a scris:
a fost frumos spectacolul oferit de Ronnie de la finalul meciului jucat cu M. Fu Smile) mi-a placut...

l-a suparat rau ratarea de la bila maro...


Si ala este exact motivul pentru care s-a aruncat asa de nebuneste la restul de bile de pe masa.
Dupa un break de 50 asa de frumos, fluent, spectaculos...sa rateze complet neasteptat. Ala a fost momentul in care O'S si-o fi zis in sinea sa interioara Razz ca nu mai merita sa castige meciul.
Chestie pe care am senzatia ca o cam regreta acum, dar putin prea tarziu.
Super meci, excelent a revenit de la 2-1 si 3-2, faine breakuri, alert...
'Mon, Ronnie, 'ai acasa, ca vine Sheffieldul. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 26 Mar 2008, 17:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciul de astazi cred ca a fost de departe cel mai bun de la China Open. Smile Pacat de atitudinea asta gen: "Ce bun sunt! Pot sa castig chiar daca imi bat joc..." Laughing
Au fost cateva momente de-a dreptul socante Shocked : cand Ronnie a refuzat sa joace bila neagra si a jucat cu manta la bila galbena, ratararea la bila maro dupa o serie de lovituri minunate, loviturile de la bila albastra din final( cum sa bati domne' atata drum ca sa lovesti bilele in halu ala? Evil or Very Mad) si bila roz pe care a incercat sa o joaca la buzunar. LOL
Ar fi fost nedrept pentru Marco sa fie invins de un jucator cu o asemenea atitudine. Wink

*O veste buna pentru mine: si Dott a pierdut! Twisted Evil Si o veste proasta pentru domnul Ancuta: a castigat Williams Mr. Green


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mie 26 Mar 2008, 17:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CristinaRo a scris:
A vrut, dar a ratat destul de usor ... Sad

pe final, n-a mai vrut Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 26 Mar 2008, 18:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
( cum sa bati domne' atata drum ca sa lovesti bilele in halu ala? Evil or Very Mad)


Pai, sevilla, nu numa' pentru turneu a batut Ronnie atata drum. A trecut si prin Guangzhou, s-a intalnit cu fanii, a fost aproape asaltat de o donsoara studenta, chestie care l-a ambarasat nevoie mare, Razz s-a intalnit cu oamenii de la Vasto, a participat la un eveniment caritabil si abia apoi a zburat aproape 2000km pana la Beijing.
(Toate astea gratie paginii oficiale a turneului si autotraducatorului. Mare sursa de amuzament mare! Laughing )
Deci n-a fost chiar degeaba toata deplasarea.
Cand joaca asa repede nu-i a buna, oricat de incitant si placut ar fi de urmarit.
Hai, Marco, hai, Ding, hai..oricine in afara de doi jucatori. Dau premiu cui ghiceste care-s ei. Razz Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mie 26 Mar 2008, 20:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sunt de acord cu tot ce s-a spus despre frumusetea meciului si despre nebunia lui Ronnie din timpul lui. Numai ca in calitate de fan mi s-a parut ca s-a jucat cu noi si cu publicul. Chiar ca nu i-am inteles atitudinea de aparenta detasare... Mai nou am impresia ca incepe sa sufere de sindromul FU (Nu prea mai castiga in fata lui) Una peste alta este incredibil cum imbina lovituri magice cu ratari de doi lei. Angry si cand te gandesti ca am fugit de la firma sa vad cum castiga meciul. HAI RONNIE!!! Majoreta Ce-a declarat fratilor????



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 26 Mar 2008, 22:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci – Runda 1 (partea a 3-a)

Shaun Murphy : „Sunt foarte, foarte mulțumit că am câștigat. Nu-mi convine să dau ocol unei jumătăți din globul pământesc ca pe urmă să pierd meciul din runda întâi ! Sunt mulțumit că m-am calificat în optimi. Cu toate că ultimul frame a bătut recordul duratei, sunt mulțumit și de meci : am jucat bine de la început până la sfârșit. Loviturile de siguranță au fost bune, loviturile de buzunar au fost bune și, în general, dacă aceste două compartimente ale jocului merg bine, câștigi meciul. Dave este un jucător foarte bun și practică un snooker care îți pune probleme, așa că nici nu mă așteptam ca meciul să se termine într-o oră. Știam din capul locului că avea să fie o înfruntare lentă și foarte dificilă. Ne-am obișnuit să vedem că majoritatea jucătorilor preferă un stil de joc mai agresiv, dar suntem aici ca să câștigăm victorii, de aceea trebuie să le acordăm tot respectul și jucătorilor care practică un snooker mai tacticizat. Recunosc că în tot timpul ultimului frame simțeam o acută nevoie să merg la toaletă și ajunsesem să nici nu-mi prea mai pese dacă-l câștig sau îl pierd...”

Joe Swail : „Sincer să fiu, cred că am jucat destul de bine, numai că m-a deranjat acel blitz declanșat în câmpul meu vizual tocmai în frame-ul decisiv, așa că vă dați seama cât sunt de furios ! John a dovedit ce mare campion este și a închis masa cu un break de șaizeci și ceva de puncte – bravo lui !”

Peter Ebdon : „Sunt absolut încântat – e primul meci pe care-l câștig într-un turneu de peste mări din anul 1973 încoace !!!... (Dacă am lua ad litteram remarca aceasta, ar însemna că Peter a repurtat precedenta sa victorie „într-un turneu de peste mări” la frageda & nevinovata vârstă de 3 anișori ! Laughing ) Mă bucur de victorie. Masa a fost foarte bună, cu un postav foarte fin. Felicitări celor de la Star ! E fantastic să constatăm cu toții ce eforturi au făcut oamenii din conducerea federației chineze împreună cu ceilalți organizatori pentru ca acest turneu să constituie un mare succes.”

Jamie Cope : „Cu Peter urmează să joc din nou luna viitoare, la Crucible, așa că înfrângerea de azi reprezintă încă un motiv să aștept cu mare nerăbdare acel meci ! Ar fi trebuit să câștig primele 3 frame-uri și totuși m-am trezit condus cu 2-1. Am mai avut o șansă și în frame-ul al 4-lea și am ratat-o și pe aceea, după care mi-a mers din rău în mai rău. Adevărul e că n-am jucat bine și n-am reușit să controlez bila albă așa cum ar fi trebuit...”

Ronnie O'Sullivan : „Am încercat să mă exprim pe mine însumi și a fost un meci bun pentru că amândoi am jucat deschis. Marco m-a stimulat să joc ofensiv. M-am străduit să câștig și sunt foarte dezamăgit că am pierdut, dar întotdeauna trebuie să fie cineva care să piardă. Marco a avut o zi mai bună decât am avut eu și m-a învins. N-am de ce să mă plâng. Am jucat bine, dar el a jucat și mai bine. Mi s-a întâmplat să câștig turnee și totuși să mă simt nefericit și să închei seara în lacrimi. Cel mai important lucru e să mă bucur de snooker. Meciul s-a terminat, de-acum face parte din istorie, așa că-i urez lui Marco succes mai departe.”

Marco Fu : „Nu mi s-a părut că Ronnie era foarte concentrat. Uneori, juca oarecum la întâmplare, dar acesta e un lucru asupra căruia eu nu am niciun control. În frame-ul decisiv, când eram condus cu 50-0, nu mai credeam că o să mai ajung la masă așa încât, atunci când mi s-a ivit această șansă, m-am simțit norocos și n-am avut emoții. Am jucat bine încă de la începutul meciului și am profitat de toate ocaziile oferite. Azi am fost mult mai relaxat decât la meciul din runda întâi.”

Neil Robertson : „Ar fi fost frumos să fi reușit breakul maxim... Am fost la doar un centimetru distanță de succesul acelei lovituri care ar fi trimis în buzunar și ultima bilă roșie... Concluzia e că am jucat bine, dar tot sezonul parcă am avut baftă numai de adversari aflați în formă. Sper să-mi păstrez performanțele cele mai bune pentru Campionatul mondial !”

Mark Allen : „Sunt întotdeauna fericit când îl înving pe un jucător dintre cei de top, deși azi am avut și un pic de noroc, ceea ce nu mi-a stricat deloc. Nici în frame-urile pe care le-a câștigat Neil n-am făcut prea multe greșeli, deci mă simt plin de încredere.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată Clara White la Joi 27 Mar 2008, 0:02, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 26 Mar 2008, 22:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim din suflet pentru declaratii! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 26 Mar 2008, 22:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere. Wink Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » China Open 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 2 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community