Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Welsh Open 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga finala ?
Stephen Hendry
4%
 4%  [ 1 ]
Mark Selby
24%
 24%  [ 6 ]
Ronnie OSullivan
44%
 44%  [ 11 ]
Shaun Murphy
28%
 28%  [ 7 ]
Voturi totale : 25

Autor Mesaj
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2008, 0:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uf .... foarte chinuit...dar ma bucur mult ca a castigat! Iar pumnul strans de la sfarsit si faptul ca a rasuflat usurat ca a reusit sa incheie meciul cu bine arata faptul ca isi doreste sa castige si ca nu si'a pierdut speranta. GO JOHN! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2008, 11:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Steve! Very Happy Applause
Daca repeta performanta de anul trecut, are sanse sa-si pastreze locul in MT. Smile

Si... "Bravo" Matthew! Angry Angry


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2008, 14:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Matthew a văzut cum e când adversarul revine în meci ! Wink Adică așa cum făcea chiar el pe vremea când promitea să fie un mare campion (și nu prea s-a ținut de promisiune, că nu-s la colecție decât un singur turneu de puncte – plus un Masters și un mic Pot Black). Tânărul jucător chinez era condus cu 4-2, dar a luptat, a recuperat și a câștigat frame-ul decisiv cu un break frumos. Chiar pe teritoriul galezului ! Bravo, Tian !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2008, 14:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu este prima data cand Matthew pateste asa ceva. Rolling Eyes A recuperat el extraordinar in multe meciuri dar a si fost invins de foarte multe ori cand nimeni nu se mai astepta.
Oricum, felicitari Tiang! Smile Este un jucator talentat si ar fi pacat daca nu si-ar pastra locul in MT.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2008, 16:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper să și-l păstreze ! Un drac de gazetar galez de la The Western Mail a scris ieri că Stevens riscă "să alunece pe coaja de banană numită Tian Pengfei" !... Cam arogantă remarcă - față de chinez - dar s-a dovedit premonitorie ! Rolling Eyes Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2008, 16:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Steve Davis : “N-a fost un meci frumos, dar o victorie e o victorie. Singurul mod de a-ți păstra încrederea este să câștigi, iar dacă n-ai deja câteva meciuri în mână, e greu. În sport, e vorba de victorie și de pregătirea mentală pentru victorie. La snooker, ca și la golf, dificultatea e mult mai mare, fiindcă între două evoluții ai timp să te gândești – adică există riscul ca „rotițele” să înceapă să se învârtă prost... E din ce în ce mai greu să ajungi la linia de sosire.”

John Higgins : „Dave a jucat bine și, la pauză, când conducea cu 3-1, mă gândeam că dacă mai pierd un frame, nu mai am șanse să recuperez diferența și plec spre casă. I-am și spus că nu merita sa piardă. (Și atunci de ce nu spui că tu nu meritai să câștigi ?!... Rolling Eyes Laughing ) Am avut noroc cu carul și când ți se întâmplă așa ceva, primești darul cu recunoștință... Sper ca acest meci să fi reprezentat un moment de cotitură : trebuie să-mi îmbunătățesc jocul, că așa nu mai merge ! E multă vreme de când n-am mai avut rezultate bune la acest turneu. Dacă o să joc cu Ding, o să fie un meci interesant – dar, la urma urmei, tocmai atunci când te măsori cu cei mai buni ajungi să-ți dai seama de propria ta valoare...” (Mda, dacă ajungi să te măsori cu ei etc. Adică, dacă nu te împiedici de ăștia mai mărunței, ca David Roe. Frumos, Mr Higgins MBE ! Evil or Very Mad Rolling Eyes (Apropo : MBE, OBE etc sunt simple decorații, numai că englezii le adaugă numelui. Regina nu a înnobilat deocamdată niciun jucător de snooker.)

Ryan Day e cu mintea la pregătirile de nuntă, dar tot a reușit să se concentreze : „Mă simt bine în postura de cel mai bine clasat jucător galez. Mark (Williams) și Matthew (Stevens) sunt jucători fantastici, iar Dom a câștigat un turneu chiar în acest sezon, deci concurența e cam dură !... M-am simțit sub presiune, dar sper ca de acum înainte să fiu mai relaxat. Urmează optimile – n-au cum să fie meciuri ușoare, dar în ziua de azi, când nivelul general e atât de ridicat și când pot avea acces la trofee și jucătorii mai slab clasați, câștigarea titlului nu mi se mai pare o imposibilitate. Ar fi grozav să câștig și eu un titlu, iar dacă e să fie tocmai la turneul nostru galez, ar fi extraordinar. Este unul dintre turneele pe care îmi doresc cel mai mult să le câștig...”

Michael Holt a lovit cu furie mănunchiul de bile roșii după 3 x foul & miss : „Am scăpat nepedepsit ! Cred că am avut 10 catralioane de ocazii în meciul ăsta și am ratat de să-mi vină rău, nu altceva !!!... Uneori, îmi pierd încrederea. Știu că joc bine și încerc din toate puterile să obțin rezultate. Foarte frustrant ! Câteodată, mă lasă nervii. Îmi dau seama că am avut noroc. Îmi pare rău pentru Joe, fiindcă la urma urmei victoria ar fi trebuit să fie a lui...”

Neil Robertson : „Nu prea mi-am găsit ritmul. Am preferat să atac, nu să stau și să aștept greșeala adversarului. În acest sezon am jucat cam... pietonal. Anul trecut, viteza mea era de 13 secunde/lovitură, dar acum nu mai am aceeași fluență și nici nu mai atac orice bilă. Acum prefer să analizez un pic opțiunile înainte de a mă lansa în ofensivă.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mie 13 Feb 2008, 16:38, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2008, 16:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asteptam cu nerabdare declaratiile... Razz.. merci mult , Clara! Notworthy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2008, 16:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere. Dom Dale n-a spus mare lucru : a vorbit despre Viena și i-a trimis pe gazetari la dicționare, pentru că foarte cultivatul galez a explicat arhitectura imobilului în care locuiește acum și a descris casa ca fiind "festonată cu cariatide". Deh, cuvinte pe care cronicarii sportivi nu le folosesc chiar în fiecare zi... Rolling Eyes Twisted Evil Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2008, 18:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma pregateam sa spun la 4-1 ca Judd nu i-a pus destule probleme lui Ronnie.Mai bine ca nu am facut-o. Laughing Rolling Eyes Sunt foarte curios ce o sa spuna Ronnie la conferinta de presa despre ultimele jocuri. Daca va continua sa se joace astfel cu ocaziile nu-l vad prea bine. Confused In orice caz, felicitari pentru victorie! Smile Dar cam atat. Sad
S-a vazut ca Judd n-are experienta. Ar trebui sa ajunga mai des in fazele televizate, pentru ca ca talent are din plin. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2008, 18:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cat p-aci a fost sa...avem decisiv. Si Ronnie nu mi-a parut foarte in largul sau, din contra. Stresat, tensionat, cu un joc de distanta egal cu 0 in prima repriza si cu nervii cam intinsi.
Maxul ratat sau, hai, ratarea castigarii jocului dintr-o singura vizita cred ca a fost cireasa de pe tort si stiu din surse sigure ca Ronnie a fost cam iritat si nervos la conferinta de presa.
Curajos, tanarul Trump. Trage la distanta de parca s-ar sfarsi lumea maine! Very Happy Pacat ca nu-i iese mai bine partea pozitionala a loviturilor lungi, desi aici tre' si olea' de noroc.
Phew.
A trecut si primul tur!
Phew. *zambaret ce respira usurat* Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2008, 18:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Prost dispus, atrăgându-i atenția, mai în glumă mai în serios, lui Dom Dale să nu-l întrerupă în timpul interviului ( Shocked Ha ?!?!... Adică să nu-i pună întrebări ?... Laughing ), Ronnie O’Sullivan a spus : “Judd este un jucător bun, toată lumea știe asta. Are talent, numai că talentul trebuie tradus în victorii. Încă e prea devreme să facem aprecieri asupra lui, pentru asta e nevoie să mai treaca 15-20 de ani. (?!?!?!...) Sunt într-o formă destul de bună, pot să trimit bilele în buzunare și să punctez. În unele zile jocul e mai fluent decât într-altele, dar îmi face plăcere să joc și nu mă simt sub presiune. încă sunt un jucătr competitiv și îmi doresc să câștig - deși poate nu la fel de mult ca altădată. Simt că mă aflu într-un moment bun și mă bucur că am o activitate care îmi place și care îmi aduce bani frumoși, astfel încât îmi asigură o mai mare libertate de alegere. Steve este un mare jucător, o legendă, un ambasador al acestui sport și îmi face întotdeauna plăcere să joc în compania sa, așa că așept cu nerăbdare meciul din optimi.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mie 13 Feb 2008, 19:27, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2008, 19:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mii de multumiri pentru declaratie! Very Happy Si in special pentru promtitudine 8)
Clara White a scris:
După meci

Ronnie O’Sullivan a spus : “. Încă e prea devreme să facem aprecieri asupra lui, pentru asta e nevoie să mai treaca 15-20 de ani.


Shocked LOL
Cred ca de mult nu am mai ras asa. Laughing Asadar Judd are 18 ani si Ronnie are 32. Daca pentru Judd trebuie sa mai asteptam cel putin 15 pentru a ne face o parere despre el, in mai putin de un an vom putea spune daca Ronnie este un jucator valoros sau nu.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2008, 19:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thank you, Clara! Very Happy

Eu zic ca pentru un pusti de 10-12 ani, cat i-o fi dat adversarul sau, Judd s-a tinut chiar bine in fata lui Ronson. Laughing Laughing Laughing
Oricum sa ai 55 de puncte avans si sa dai ca nebunul in manunchiul de bile rosii... O fi presiunea scorului, da' totusi se presupune ca ai muncit pentru alea 55. Rolling Eyes

P.S. Nici eu, inainte sa verific, nu i-as fi dat mai mult de 15. Twisted Evil Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată de către Mrs. Hendry la Mie 13 Feb 2008, 19:49, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2008, 19:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere. Smile

Mdeh, ar fi trebuit să ne obișnuim deja cu declarațiile o'sullivaniene și cu faptul că, în acest subiect, marea deosebire dintre Ronnie și un popă este că trebuie să luăm de bun ceea ce face, nu ceea ce spune... Wink Laughing Laughing

Și apropo de înnobilare : există unele zvonuri că primul snookerist înaintea numelui căruia va sta scris "Sir" va fi, cum mi se pare și firesc, Steve Davis.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 13 Feb 2008, 22:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Applause JUNHUI, dar Applause și MARCUS CAMPBELL !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Welsh Open 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Următoare
Pagina 2 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community