Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Welsh Open 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga finala ?
Stephen Hendry
4%
 4%  [ 1 ]
Mark Selby
24%
 24%  [ 6 ]
Ronnie OSullivan
44%
 44%  [ 11 ]
Shaun Murphy
28%
 28%  [ 7 ]
Voturi totale : 25

Autor Mesaj
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 14 Feb 2008, 0:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai Mark W.! Majoreta



Later Edit: Bravoooooooooooo...vaaaai cat ma bucur pentru Mark! Applause Applause Applause Applause Applause



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 14 Feb 2008, 1:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A scris-o si Dave Hendon pe blogul dumisale, snookerscene.blogspot.com, si nici eu nu ma pot abtine: uite, la ora asta inca se mai joaca un meci. Si e abia pauza dintre reprize. Deci la 11.26 inca se mai pot desfasura cinci jocuri. Mare geniu tre' sa fi fost ala care a decis ca primele meciuri ale zilei sa inceapa la ora 13 si cele din grupa a doua "nu mai devreme de 14.30". Da. S-au alocat 90 de minute pentru un best-of-nine.
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Mare bataie de joc, mare. Si vazut-ati cata lume era ieri in sala? Abia la meciul O'Sullivan/Trump s-a mai simtit ca e un turneu de puncte prestigios si cu vechime, in rest, cati pe scena atati si-n sala.
Foarte trist.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 14 Feb 2008, 2:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Mark Williams : “Sunt foarte bucuros că am învins un adversar de talia lui Marco, pe care l-aș considera printre cei mai buni 3 sau 4 jucători din lume în acest moment. Sunt de-a dreptul fericit, mai ales că am putut să recuperez diferența de scor și să revin în meci de la 2-4. N-am câștigat prea multe dintre aceste frame-uri foarte muncite, dar, cumva-cumva, am reușit să i-l fur pe ultimul. Problema este că necâștigând un număr de meciuri, nu mai ai nici motivație, nici elan, nici noroc. La un moment dat, am avut impresia că l-am pus sub presiune, numai că imediat după aceea l-am văzut ducându-se la masă și executând niște lovituri superbe. Crezusem că o să câștige și frame-ul decisiv. Stăteam ca pe ghimpi în fotoliu și-mi spuneam „Nu, nu și de data asta !” Din fericire pentru mine, a ratat. M-am întors la masă și pot să vă asigur că acea închidere de 30 de puncte cu care am încheiat și meciul nu era chiar așa de complicată, dar pentru mine, în acel moment, a fost cea mai cumplit de grea închidere de masă din câte am văzut în viața mea !...

Îmi dau seama foarte bine cât de importantă este această victorie pentru situația mea din clasament. Nu știu ce rezultate au avut aici jucătorii clasați în apropierea poziției mele, dar știu că dacă aș fi pierdut, aș fi ajuns acum pe locul 34 sau 35 – și asta în condițiile în care nu mai sunt de disputat decât două turnee de puncte. Dar, în fine, încă sunt aici și sper ca lucrurile să meargă ceva mai bine măcar de acum încolo și să câștig și eu niște puncte. Oricum, în acest moment, punctele reprezintă singurul meu obiectiv...”
(Wales and West Sports)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 14 Feb 2008, 11:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

multumesc pentru declaratie!Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 14 Feb 2008, 13:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Mark! Applause Yeah
Va fi greu cu Murphy, dar nu imposibil... Majoreta

Cat despre Ronnie, sper sa joace mai bine astazi, pentru ca altfel nu o sa poata sa treaca de Steve. Rolling Eyes Si nici nu cred ca ar merita sa mearga mai departe daca repeta prestatia de ieri...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Joi 14 Feb 2008, 14:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Offf... e a nu stiu cata oara cand il vad pe Ding in fata lu` Higgins... Neutral



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
ruxi
A super fan


Data înscrierii: 28/Noi/2005
Mesaje: 74
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 14 Feb 2008, 15:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se poate urmari pe undeva meciul lui Ronnie cu Steve?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ruxi Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 14 Feb 2008, 15:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Arrow http://video.eurosport.se/snooker/video_vid63994.shtml Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Joi 14 Feb 2008, 17:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc Clara pentru link! Very Happy Ce lovituri de distanta reuseste Steve, pacat ca se incurca des in situatii usoare. Foarte greu de dat un pronostic, totusi eu prevad un decisiv...



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Joi 14 Feb 2008, 18:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aveti idee care dintre cele doua meciuri de la 21 va fi difuzat pe Eurosport ?



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 14 Feb 2008, 18:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În mod normal, meciul Ding v Higgins.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 14 Feb 2008, 18:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mare noroc am avut Rolling Eyes , conexiunea nu mi-a permis sa vad primele trei jocuri din meciul O'Sullivan/Davis, grrr! Mad Si am auzit de prin targ ca au fost tare frumoase si tare fluente...
Dar superba inchiderea de masa din jocul 4, ce-mi place cum intra bilele apropiate de mante!
Si apoi si-a revenit Steve, ce lovituri de distanta reusea, pacat de preponderenta caracterului defensiv.
Frumos meci, stresat rau Ronnie - varful tacului, manichiura etc. -si nu in viteza de croaziera. Inca. Daca nici in sferturi nu se trezeste...
Ce n-as da sa revina Robertson, sa dispute sfertul cu Ronnie si sa-si ia o infrangere categorica si nemiloasa, asta asa, sa fie ei chit. Twisted Evil


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 14 Feb 2008, 19:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ronnie O’Sullivan : „Mă bucur că m-am calificat în sferturi. Mă bucur că am mai câștigat un meci aici, la Newport și, în general, totul e în regulă. Am făcut o închidere de masă frumoasă în frame-ul al 4-lea și cred că acela a fost momentul decisiv al meciului, fiindcă dacă aș fi greșit, scorul ar fi putut să devină 2-2. Mă simt pregătit pentru meciul următor, pentru cel din semifinale și pentru finală, iar dacă reîncep să joc bine, am șansa să reîncep și să câștig ceva titluri. Îmi face plăcere să joc snooker, atât la meciuri cât și la antrenament. Snookerul a redevenit acel hobby care era altădată și asta e ceva fantastic. Chiar dacă aș fi pierdut meciul de azi, tot mi-aș fi păstrat bucuria de a juca snooker.”

Mark Selby : „Parcă încă mai sunt în acea stare de grație de la Wembley Arena !!!... Câștig frame-urile dintr-o singură vizită la masă ori de câte ori mi se ivește ocazia ! Jocul îmi merge cât se poate de bine și, după finala de la CM de anul trecut, am și încrederea că pot să-i înving chiar și pe jucătorii cei mai buni din lume. Încerc totuși să rămân relaxat și să mă bucur de snooker, mai ales că-mi dau seama că există foarte mulți oameni care ar da oricât ca să fie în locul meu – eu fac ceea ce-mi place, că dacă n-ar fi snookerul, aș munci și eu, ca atâția alții, într-o fabrică sau ceva de genul ăsta...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 14 Feb 2008, 19:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Ronnie!
Nu am vazut meciul dar din ce am citit inteleg ca a fost unul destul de bun.
Tinand cont de istoria intalnirilor directe, sper sa joace in sferturi cu Ali. Dar nici o revansa cu Neil nu ar fi rea. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 14 Feb 2008, 19:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Goooo Selbs! Very Happy Sa o tina tot asa. Wink

Pentru diseara sustinerea mea se indreapta catre Higgie si Mark Williams! Very Happy Go guys! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Welsh Open 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Următoare
Pagina 3 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community