Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Welsh Open 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga finala ?
Stephen Hendry
4%
 4%  [ 1 ]
Mark Selby
24%
 24%  [ 6 ]
Ronnie OSullivan
44%
 44%  [ 11 ]
Shaun Murphy
28%
 28%  [ 7 ]
Voturi totale : 25

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 15 Feb 2008, 19:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E OK acum ! Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 15 Feb 2008, 19:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ca a castigat Ronnie jocul 3 ca altfel era de rau. Ali pare pus pe fapte mari.
Au fost foarte frumoase loviturile de siguranta de la ultima bila rosie. 8) Iar bila verde jucata de Ronnie cu sprijinul in aer a fost Shocked
Se pare ca pentru Ronnie va fi un meci mai greu decat ma asteptam...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Vin 15 Feb 2008, 20:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nici unul nu merita sa castige.Ali s-a batut singur.Daca R joaca asa si cu Murphy e de rau.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 15 Feb 2008, 20:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVO RONNIE! Majoreta
O victorie ramane o victorie, chiar daca jocul nu a convins nici astazi Rolling Eyes . Pai bre, daca in decisiv adversarul ar fi fost Murphy si nu Carter acum iti faceai bagajele...
Ma enerveaza ca maine va juca cu Murphy, pentru ca as fi vrut sa-si pastreze invincibilitatea in fata lui. Dar daca va juca tot asa, slabe sanse... Doar daca nu face Joe Perry o minune in seara asta. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 15 Feb 2008, 21:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Murphy e in mare forma de cateva turnee incoace...iar daca Ronnie continua aceasta lipsa de forma Shaun are drum liber...
Este important ca a reusit sa castige , dar a fost un meci taaaare chinuit...



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 15 Feb 2008, 21:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
O victorie ramane o victorie, chiar daca jocul nu a convins nici astazi Rolling Eyes . Pai bre, daca in decisiv adversarul ar fi fost Murphy si nu Carter acum iti faceai bagajele...


Are un vârf nou la tac, dar chiar și cu o asemenea circumstanță atenuantă, jocul lui tot nu convinge, așa cum a zis Sevvilla... Confused



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 15 Feb 2008, 22:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Stephen Hendry : “Jocul meu este foarte solid, mă simt relaxat și loviturile de siguranță sunt excelente. Lipsesc doar breakurile mari. Cel de-al 6-lea frame a fost foarte important : Stephen a încercat să mai reducă diferența de scor și timp de două frame-uri aproape că n-am mai reușit să trimit în buzunare nicio bilă.

Sunt sătul până peste cap să tot aud pe unii și pe alții spunând “ehei, așa juca Hendry în zilele lui de glorie...” Nu amintirea zilelor de glorie este cea care mă motivează, ci dorința de a câștiga noi titluri. Oricum, actualii jucători de top nu sunt mai buni decât cei din top-ul de acum 10 ani. Singura diferență este că în acest moment sunt mai mulți jucători buni. Pe atunci, aveai primele două-trei meciuri destul de ușurele și abia după aceea întâlneai un adversar serios. Acum, dacă nu joci bine în primul meci, ești eliminat din turneu.”


John Higgins : „Am fost departe de a face jocul meu cel mai bun, dar Mark are ceva special în acest moment și este plin de încredere. Dacă se va menține la acest nivel și la Crucible, poate doar Ronnie să-l mai poată opri... Deja este un jucător complet, printre cei mai buni ai momentului. A progresat enorm de la finala Campionatului mondial încoace. Sunt dezamăgit pentru că aveam speranțe mari în acest sezon și uite că ele nu s-au realizat... Pregătirea susținută e soluția – nimic n-o poate înlocui – așa că, dacă țin să-mi păstrez titlul mondial, trebuie să mă pun serios pe treabă și asta o să și fac, fiindcă n-am de gând să cedez trofeul fără luptă...”

Mark Selby : „Sunt bucuros că John a avut asemenea cuvinte de apreciere la adresa mea. Trebuie să-i mulțumesc și lui Steve Davis, care a spus că, după părerea lui, în acest moment sunt cel mai bun jucător de pe planetă ! Cred că principalul progres pe care l-am înregistrat în acest sezon constă în capacitatea de a-mi fructifica ocaziile. Înainte, îndată ce ajungeam în fazele superioare ale turneelor, mă cuprindeau emoțiile. Acum mă simt mai relaxat și asta mă ajută foarte mult. Dar mai am destule lucruri de perfecționat – de fapt, trebuie să progresezi tot timpul. Sunt în relații amicale cu John, mai ales că am jucat de multe ori împreună, dar la masa de snooker nu se mai pune problema prieteniei. Acum mă așteaptă un alt meci greu cu Stephen. M-a învins săptămâna trecută, la Cupa Maltei și este un jucător de clasă, care are în continuare capacitatea de a câștiga titluri.”

Ronnie O’Sullivan : “Uneori, Ali se cam chinuie să ajungă la linia de sosire – se și vede cât e de agitat. Eu căutam să-mi păstrez concentrarea, fiindcă simțeam că o să mai am o șansă chiar și în ultimul frame, când el era la masă și jocul îi mergea bine. Atâta timp cât n-am renunțat la luptă, am fost convins că pot să câștig. Ieri mi-am schimbat pastila tacului – cu cea veche nu-mi mai ieșea efectul lateral și loviturile nu aveau suficientă finețe. Azi am ratat destul de mult și sunt dezamăgit din cauza asta... De fapt, am jucat de-a dreptul prost...

În acest moment, jucători ca Mark Selby și Shaun Murphy demonstrează că sunt capabili să câștige turnee. Cei mai bătrâiori, ca John Higgins, Stephen Hendry, Mark Williams și cu mine încă mai putem și noi să realizăm asemenea performanțe, numai că nu mai scăpăm nepedepsiți atunci când jucăm neglijent. Tipii ăștia nou veniți sunt gata de luptă și nu se tem deloc să ne dea la o parte. Așa eram și eu când eram mai tânăr – abia așteptam turneul următor sau sezonul următor și îmi petreceam vara la masa de antrenament !... E foarte bine pentru snooker. E bine și pentru noi, că avem concurență și stimulente. Acum, deh, îmi pot permite să privesc lucrurile cu oarecare filozofie, fiindcă fiecare jucător are perioada lui de glorie. Dar de-acum trebuie să am grijă să-i opresc și să-i împiedic să câștige chiar așa de multe titluri !...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 15 Feb 2008, 22:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, ca si domnul Ancuta pronostichez o finala intre Shaun Murphy si Mark Selby Rolling Eyes . Apropo, nu prea ma pricep la pronosticuri. Exclamation Twisted Evil
Ceea ce observ, este ca la acest turneu, Ronnie nu mai are un break-building la fel de bun ca de obicei. Confused Un singur break de peste 100 in 3 meciuri mi se pare mult prea putin pentru el. Sad Pe de alta parte, mi se pare ca prea este ridicat in slavi Murphy asta. Evil or Very Mad Doar 2 jocuri o sa-i ia Ronnie? Mad Mai vedem...In concluzie, eu zic ca daca Ronnie va juca la fel ca astazi va pierde. Sad Daca nu, vom avea un meci interesant si este posibil ca unii sa aiba o surpriza. Smile

Despre Mark Selby am mai spus ca este poate cel mai bun la ora actuala 8). Dar lui Stephen incepe sa-i mearga jocul deci lucrurile nu sunt asa sigure. Wink Selby ramane insa favorit ...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 15 Feb 2008, 22:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Selbs incepe sa'mi devina din ce in ce mai drag , plus ca jocul lui din fericire devine din ce in ce mai bun. Un turneu de puncte in palmaresul lui Selbs ar sta foarte frumos. Go Selbs! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20205
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 15 Feb 2008, 23:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poftim de votați, ladies & gents ! Smile Cine credeți că are șanse mai mari la titlul 2008 ?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 16 Feb 2008, 0:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Shaun Murphy ... l-am votat deja, chiar ma gandesc sa pariez pe el (este cotat cu 3.6 la castigarea trofeului, si e pe locul 3 ca favorit dintre cei 4 ramasi in concurs)



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 16 Feb 2008, 0:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

SHAUN MURPHY am votat si eu.
Mi se pare inspaimantatoare forma in care se afla Surprised Razz , dand senzatia ca nu e "capabil" sa rateze mai nimic la masa de joc. Shocked 8)
In plus, forma constanta dovedita pe parcursul acestui sezon (jucand cel putin semifinalele turneelor de pana in prezent), precum si faptul ca a castigat acum cateva zile Cupa Malta, il recomanda ca favorit principal si pentru Welsh Open, dupa parerea mea.

Votand astfel, am respectat aplicarea aceluiasi principiu, potrivit caruia votul reflecta cine anume cred ca are cele mai mari sanse, obiectiv vorbind, de a castiga trofeul, nu cine anume mi-as dori sa realizeze acest lucru (din punct de vedere subiectiv). Smile Wink



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 16 Feb 2008, 4:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Ceea ce observ, este ca la acest turneu, Ronnie nu mai are un break-building la fel de bun ca de obicei. Confused Un singur break de peste 100 in 3 meciuri mi se pare mult prea putin pentru el. Sad


La fix cu observatia asta, sevilla. Si nu ca nu face sutare, sincera sa fiu chiar nu ma intereseaza daca e break de 95 sau de 100, ca nu tin la statistici foarte mult. Mai ingrijorator mi se pare ca e "acolo", intre bile, facand ce-i place dumisale mai mult la masa de snooker si anume construind si desenand impecabil si...buf! Te pocneste ratarea asa iute ca nici nu stii ce te-a lovit. Varf nou, ok, pare-se ca e foarte diferit de cel vechi. Talisman (cel vechi) versus Elkmaster (cel nou), poate ne lamuresc ai nostri jucatori.
N-AM VAZUT BILA VERDE DIN JOCUL 3 SI MOR DE CIUDA! Evil or Very Mad Se milostiveste cineva cu un Youtube mic pentru ea, va rog? Multumesc mult.
Clar, daca mai ofera sanse asa cum a facut-o azi, pierde.
Dar catusi de putin n-are intentia sa piarda la Murphy. Si pe Shaun il chinuie si-l rascolesc Twisted Evil amintirile de la GP, unde asa lejer conducea cu 5-2...si asa frumos intrase in jocul 8...In fine. Ne asteapta un meci fain.
Gooo, The Ronstah! Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 16 Feb 2008, 10:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu tot cu Murphy am votat. Cred ca e cel mai in forma dintre toti. Ma tenta sa votez si cu Mark Selby, dar am ales Murphy. Se pare ca din cei patru, Ronnie are cea mai slaba forma. Nici nu prea stiu ce cauta aici! Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Sâm 16 Feb 2008, 13:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am votat Ronnie... Desi are cel mai greu meci din acest sezon, cu un Murphy intr-o forma incredibila... L-a invis odata... Oare va putea sa o faca si a 2-a oara ?



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Welsh Open 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Următoare
Pagina 5 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community