Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Welsh Open 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga finala ?
Stephen Hendry
4%
 4%  [ 1 ]
Mark Selby
24%
 24%  [ 6 ]
Ronnie OSullivan
44%
 44%  [ 11 ]
Shaun Murphy
28%
 28%  [ 7 ]
Voturi totale : 25

Autor Mesaj
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 16 Feb 2008, 13:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu l-am votat pe Ronnie. Smile Chiar daca Murphy este in forma, Ronnie este capabil sa castige. Wink Sper sa isi rezolve problemele cu varful tacului... Rolling Eyes
Sa nu uitam ca Murphy juca la fel de bine si la GP dar totusi a pierdut in fata lui Ronnie, chiar daca a condus cu 5-2. Twisted Evil
O sa fie un meci tare. Very Happy GO RONNIE! Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 16 Feb 2008, 15:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tineti minte cat eram cu totii de convinsi ca, dupa "Festivalul Ratarea De Aur", cunoscut sub numele de semfinala O'Sullivan/Maguire de la Mastersul trecut, Ding va face salata de muguri de bambus din Ronnie si-l va bate de numa'-numa? Si ce s-o intamplat in finala?
Ceea ce nu garanteaza ca asa se va intampla si acum.
Mie Ronnie mi s-a parut in crestere de forma, dreptu-i ca nu foarte evidenta, de la meci la meci, la Newport. Si ieri chiar a jucat, s-a implicat, s-a stresat Wink si a luptat, spre deosebire de primele doua meciuri -no offense! - unde a cam luat lucrurile a la legere.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 16 Feb 2008, 15:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu am incredere in Ronnie , acum ramane sa aiba si el incredere in sine! Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 16 Feb 2008, 15:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Primul frame din meciul Hendry v Selby = 45 de minute și 45 de secunde timp de joc efectiv !

Ce bătălie tactică ! Dar, s-a și râs. The Jester etc etc... Wink Cu atât mai redutabil un asemenea adversar pe care nici măcar nu poți să te superi, fiindcă te mai și face să râzi... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 16 Feb 2008, 16:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Suedezii, dragii de ei Arrow http://video.eurosport.se/snooker/video_vid64003.shtml Smile


Le multumesc foarte mult pentru transmisie ..... si calitatea imaginii este foarte buna



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
t.silviu
Addicted to snooker


Data înscrierii: 08/Dec/2006
Mesaje: 112

MesajTrimis: Sâm 16 Feb 2008, 17:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mersi de link, am rascolit jumate din net, pana am zis, hmm ia sa vad si pe forum, si cand colo Yeah


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui t.silviu Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 16 Feb 2008, 19:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumos meci ! 8) Mi-au plăcut duelurile tactice și mă bucur că Stephen a făcut două breakuri atât de frumoase. N-am crezut că poate câștiga, așa că mă cam așteptam ca Mark să fie cel care să se califice în finală, dar scoțianul a luptat frumos. Bravo, domnilor Selby & Hendry !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 16 Feb 2008, 19:15, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 16 Feb 2008, 19:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asa este...bravo Stephen , bravo Mark! Applause



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 16 Feb 2008, 19:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așa cum a remarcat și Dave Hendon, Mark aplică principiul "stilistic" al lui Steve Davis (nici nu e de mirare că Steve îl apreciază pe The Jester ! Wink ) : "play like it means nothing when it means everything".



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 16 Feb 2008, 19:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Mark! Applause Felicitari Stephen! Applause
Nu prea am inteles nimic din finalul meciului, pentru ca imaginea la suedezi mai mult nu a functionat(la mine cel putin). Sad Taz
Chiar daca Mark se numara printre favoritii mei, recunosc ca mi-as fi dorit sa castige Stephen. Smile Imi pare rau ca nu a ajuns in finala dar ma bucur ca in ultimul timp se apropie de adevarata lui valaore. Yeah
Si inca ceva... Atmosfera mi s-a parut un pic prea degajata, cel putin din partea lui Mark Rolling Eyes . Totusi nu mai suntem in Malta Smile. Stephen zambea dar nu stiu daca avea asa de mult chef de glume. Confused Pe de alta parte, a jucat destule meciuri cu Mark Williams si probabil s-a confruntat cu situatii si mai si... Twisted Evil


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 16 Feb 2008, 20:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci (The Evening Echo)

Stephen Hendry : „Am jucat bine, dar Mark își datorează victoria loviturilor de siguranță. La capitolul acesta excelează, iar eu n-am avut suficientă precizie în a-i închide unghiurile. Parcă uitasem unde e manta inferioară, așa de greu reușeam să las acolo bila albă !!!... De fiecare dată prindeam câte un carambol cu câte una dintre bilele colorate, în timp ce Mark îmi plasa bila albă în cele mai dificile poziții posibile. Se vede că e în formă ! Sigur că sunt dezamăgit că am ratat calificarea în finală, dar am avut o săptămână bună și am constatat că jocul îmi merge din ce în ce mai bine.”

Mark Selby : „Sunt foarte mulțumit de jocul meu – și, la urma urmei, de ce n-aș fi, mai ales după ce am câștigat Masters-ul ?!... În general, nu sunt un om frământat de îndoieli – sunt relaxat și fericit. Pe la începutul meciului, nu prea îmi dau seama de ce, m-am cam chinuit, dar când a fost nevoie de eficacitate, am reușit să punctez, așa cum am făcut-o în ultima vreme. Totuși, cu excepția a vreo două frame-uri, Stephen a jucat mai bine decât mine – numai că eu am reușit să-i fur câteva frame-uri mai fragmentate. Acum sper să-mi mețin forma și să câștig și turneul. Nici n-aș putea să mă simt mai bine decât atât !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 16 Feb 2008, 21:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

OMG, ce prezentare le-a facut celor 2 Rob Walker! Shocked Laughing Am ras cu lacrimi. LOL Mi-a amintit de un prezentator de la noi, parodiat destul de des in emisiunile de umor . Smile Le fel de hotarat este si acel domn. Rolling Eyes Laughing
Ce ciudat este sa-l vedem pe Ronnie pe fotoliul din dreapta. Mad $%$%$%$% de clasament. Taz

Asa... Ronnie incepe cu o lovitura excelenta de distanta. Very Happy Desen superb al bilei albe pe masa si break de 51. Urmeaza o ratare tembele la bila roz.Angry Zid
Dupa care vine baiatul ala la masa si face 1-0. Evil or Very Mad
Asta este, sa vedem ce va fi continuare. Smile Go Ronnie! Majoreta

Later edit: Asadar 2-2 la pauza. Smile Joaca Murphy bine, dar si Ronnie este in forma in seara asta. Very Happy Si procentaj de 100 % la loviturile de siguranta. Surprised Applause Iar break-ul de 113 din jocul 4 a fost awesome. Tot asa, Ronnie! Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
BIGRED1984
Fan


Data înscrierii: 27/Aug/2007
Mesaje: 12
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 0:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce l-a spulberat Ronnie ... ce finala , ce finala ... asteptam 147 maine Smile
Bv Ronnie



_________________
In me the WishMaster
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui BIGRED1984 Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 0:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)


BRAVO RONNIE! Majoreta
A fost unul dintre cele mai bune meciuri din ultimul timp. Yeah Din toate punctele de vedere. Wink Dupa ce Ronnie a facut 3-2 nu am mai avut emotii, pentru ca mi-am dat seama ca meciul era deja castigat. Se vedea ca Ronnie este conectat si ca jocul sau este mult mai bun decat cel al lui Murphy. Very Happy Cred ca a fost cel mai bun joc tactic al sau din toata cariera. 8) Iar loviturile de distanta au fost superbe. Applause Notworthy
Cred ca maine va fi un meci si mai frumos. Selby este mai bun decat Murphy, dar daca Ronnie va juca la fel ca in seara asta va castiga. Very Happy
Oricum, oricare va fi rezultatul eu sunt multumit. Smile Si da, nu m-ar mira sa vedem macar o tentativa de 147 maine. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 0:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)


Ce ma bucur ca n-am avut dreptate in privinta lui Murpy si ca pronosticul meu a cazut!!!
Bravooooo, Ronnieee!!!

Sper sa fie la fel si in finala!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Welsh Open 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Următoare
Pagina 6 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community