Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Welsh Open 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga finala ?
Stephen Hendry
4%
 4%  [ 1 ]
Mark Selby
24%
 24%  [ 6 ]
Ronnie OSullivan
44%
 44%  [ 11 ]
Shaun Murphy
28%
 28%  [ 7 ]
Voturi totale : 25

Autor Mesaj
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 23:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sincer...si eu , mult de tot!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 23:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:
Sincer...si eu , mult de tot!

si ni s-a indeplinit dorinta...

Doamne... ce meci... "fenomenal !!" Smile

Cat despre jocul decisiv, chiar nu stiu ce ne rezerva... n-as putea da un pronostic. Neutral



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 23:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Maaaaaark ma imbolnavesc de inimaaaaaaaaaaa......vaaaaaaaaaaaaii...ce meci superb. Sunt total in priza. Pe cat de linistita am fost in prima sesiune a finalei pe atat de agitata sunta acum... GO MARK! Hai ca poti!!!!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 18 Feb 2008, 0:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Selby a castigat... victorie meritata dupa o revenire spectaculoasa... nimic altceva de spus Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 18 Feb 2008, 0:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Jos palaria , Mark! Applause Applause Applause Applause Applause Applause
bravo Ronnie pentru modul in care a jucat pe tot parcursul finalei...superba finala!
Huh...ce de emotii am avut!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
The Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Oct/2005
Mesaje: 133
Locație: Bucuresti/Militari

MesajTrimis: Lun 18 Feb 2008, 0:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Parerea mea, poate un pic subiectiva, Ronnie a pierdut finala, n-a castigat-o Mark Wink

Prea multe bile ratate de Mark, care il lasau intr-o pozitie de siguranta....a avut mare noroc meciul asta. In jocul cu numarul 15, a ratat iar alba a ramas in snooker fata de bila rosie prin bila verde...altfel se termina 9-7 pt Ronnie.

Ronnie a avut meciul...dar asta este..


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui The Rocket Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 18 Feb 2008, 0:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

...ce sa zica un fan de-al lui Ronnie Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
The Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Oct/2005
Mesaje: 133
Locație: Bucuresti/Militari

MesajTrimis: Lun 18 Feb 2008, 0:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ultima oara cand a jucat cu Selby, am observat un break de 147 in decisiv...acum, am observat cum Ronnie i-a cedat meciul, cand a incercat la mijloc.

Numai ca spre deosebire de Mark, lui Ronnie i-a intrat si alba, probabil daca era Mark...alba se intorcea si se pozitiona in spate la neagra Very Happy..la cum au decurs lucrurile azi.


Am o intrebare, Mark se antreneaza cu Ebdon ?..asa s-ar explica de ce sta 5 minute pe o lovitura.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui The Rocket Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ronnie147
Addicted to snooker


Data înscrierii: 04/Dec/2005
Mesaje: 263

MesajTrimis: Lun 18 Feb 2008, 1:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

The Rocket a scris:
Am o intrebare, Mark se antreneaza cu Ebdon ?..asa s-ar explica de ce sta 5 minute pe o lovitura.

Cat timp Mark se incadreaza in cele doua minute, nimic nu este neregulamentar.
In regulament este mentionat ca daca un jucator este deranjat de jocul lent al adversarului ii poate solicita arbitrului sa il roage pe acesta sa incerce sa joace putin mai repede. Din moment ce Ronnie nu a facut-o, inseamna ca nu l-a deranjat.
In plus, fiecare jucator participa cu armele proprii. Este clar ca Ronnie poate juca deschis si foarte rapid. Tactic a jucat excelent acolo Mark.
Felicitarile mele pentru un turneu excelent si un trofeu meritat.



_________________
ONLY POT THE BLACK FOR PERFECTION!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie147 Trimite mesaj privat
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Lun 18 Feb 2008, 1:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oricat de bun ai fi ... trebe' sa fii tare nebun sa joci bila rosie cu manta la buzunarul de mijloc. Ronnie chiar a abordat "copilareste" ultima bila rosie cand putea foarte bine sa puna rosia pe manta superioara si alba pe undeva prin spatele bilei maro; si asta mai ales in conditiile in care Mark a avut un noroc fantastic la unele lovituri (vezi situatia de mai sus cu snooker dupa bila verde).



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 18 Feb 2008, 5:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După finală

Mark Selby : „Cine și-ar fi închipuit așa ceva ?!... Acum un an și jumătate, băteam drumul Prestatyn-ului, pentru calificări... Când eram condus cu 8-5, credeam că nu mai am nicio șansă – se știe că dacă îl lași pe Ronnie să ia un avans fie și de un singur frame, te face una cu pământul. Dar am încercat să-mi creez o stare pozitivă și să mă gândesc la meciurile pe care le-am câștigat până acum. Este destul de ciudat, dar asta m-a ajutat să mă simt din ce în ce mai relaxat. Dacă a existat un moment-cheie al meciului, acela trebuie să fi fost la 8-7, atunci când am ratat o lovitură de distanță la o bilă roșie, dar bila albă a ajuns în apropierea mantei inferioare și s-a oprit în spatele bilei verzi. Ronnie deja avea un avantaj de 30 de puncte, iar dacă bila albă ar fi rămas descoperită, meciul ar fi fost încheiat. Am avut mare noroc.

Am avut faze în care am jucat bine, dar am mai multe au fost cele în care am ratat. Nu se compară cu felul în care am jucat la Masters. În mare, Ronnie a jucat mai bine, mai ales din punctul de vedere al construirii breakurilor. Eu n-am reușit să punctez prea solid, dar datorită loviturilor de siguranță am rămas în meci. Slavă Domnului că am avut acest plan B la care să recurg. Am făcut mari eforturi ca să-mi păstrez concentrarea și sunt mulțumit de breakul din frame-ul decisiv : având în vedere situația, a fost un break bun. M-a surprins acea lovitură a lui din decisiv – se vedea un pic de frustrare.

Victoria la Masters a fost foarte importantă, dar faptul că la nici măcar o lună după aceea, câștig primul meu turneu de puncte constituie un eveniment foarte special. M-aș fi întors acasă mulțumit chiar și dacă aș fi pierdut finala, dar așa, după ce l-am învins pe cel mai bun jucător, în fața unei săli arhipline, sunt de-a dreptul fericit și plin de încredere. N-ar fi niciun motiv să nu sper în victorie și la Crucible...”


(Nostim a fost că The Jester încă nu prea conștientizase faptul că învinsese : a spus că ceea ce speră este ca la Crucible să meargă încă și mai departe !!!... Adică, unde ?!... Shocked Laughing A auzit careva, cumva, că la Sheffield s-ar pune de vreo post-finală ?!... Laughing )

Ronnie O’Sullivan : „Am greșit când m-am hotărât să execut acea lovitură – a fost mai mult în glumă și poate că merita să-ncerc. Dacă o să te uiți la înregistrare o să vezi că am avut ocazii în fiecare din ultimele patru frame-uri. Am avut ocazii și n-am profitat de ele. Dacă nu profiți de ocazii, nu poți să te aștepți să câștigi meciurile și exact așa s-a întâmplat. Eu joc ofensiv și la început am reușit să țin meciul sub control, dar Mark a început să joace foarte tacticizat. Nu știu dacă este sau nu un jucător talentat. Face un joc foarte negativ. Nu atacă bilele decât dacă știe că le poate plasa în poziții de siguranță. În privința asta, seamănă cu Graeme Dott sau cu Peter Ebdon. E greu să joci cu asemenea adversari – frame-urile se lungesc și ai de făcut față la lungi schimburi de lovituri de siguranță. E greu să-ți găsești ritmul, dar nu pot să mă plâng pentru că am avut și eu șansa mea.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Lun 18 Feb 2008, 8:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Parca am mai vazut acest meci,acum cativa ani in companie lui Ebdon.Dupa 8-5 Roonie s-a deconcentrat si nu a mai reusit sa intre in meci.Pacat.Sper sa se revanseze la CM.
Nu am vazut un jucator mai norocos ca Selby.Oricat de prost juca ramanea bine.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Zbleic



Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 6

MesajTrimis: Lun 18 Feb 2008, 11:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eh, spre deosebire de Murphy, Selby a fost onest in declaratii ... pacat ca Ronnie a sugerat despre el ca n-ar fi talentat, se vede clar ca a fost frustrat de pierderea meciului (evident sunt fan Sullivan Very Happy )


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Zbleic Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 18 Feb 2008, 12:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Dacă o să te uiți la înregistrare o să vezi că am avut ocazii în fiecare din ultimele patru frame-uri. Am avut ocazii și n-am profitat de ele. Dacă nu profiți de ocazii, nu poți să te aștepți să câștigi meciurile și exact așa s-a întâmplat.

Buna dimineata, domnu' O'S! Rolling Eyes Ocaziile nefructificate se razbuna in toate sporturile. Bine macar ca a recunoscut chestia asta! S-a dus totul pe pustii cand n-a fost in stare sa faca 9-5 si...asa-i trebuie! Cand ai sanse si nu profiti de el apai numai vina ta e!
Si jos palaria pentru Selby ca a revenit asa.
Desi in continuare cred ca a invatat sa joace snooker pe vapor, ma ameteste cu balansul ala. Twisted Evil


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
The Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Oct/2005
Mesaje: 133
Locație: Bucuresti/Militari

MesajTrimis: Lun 18 Feb 2008, 12:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum a revenit Selby ?...a revenit cu mult noroc, asa a revenit Selby.

Ronnie are perfecta dreptate, Mark este un jucator lent in genul lui Ebdon sau Dott, care rar ataca bilele, nu risca...nimic..si sta exagerat de mult pe o lovitura. Wink. Iar daca talentul lui este sa-si scoata adversari din mana, prin tot felul de pauze stupide si prin gandirea unei lovituri de 3 ori mai mult decat ar trebui...ii dau din nou dreptate "rachetei", nu pare un jucator talentat Wink.

Sunt curios daca si biliardul il joaca la fel de lent Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui The Rocket Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2007-2008 » Welsh Open 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Următoare
Pagina 9 din 11

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community