Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Campionatul național 2008
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 15 Ian 2008, 2:54    Titlul subiectului: Campionatul național 2008 Răspunde cu citat (quote)



Se apropie prima etapă din Campionatul național 2008 : 31 ianuarie – 3 februarie, la Centrul național de snooker din București. Ultima zi de înscriere : 31 ianuarie, ora 15.00.

Etapa a 2-a : 13-16 martie, București
Etapa a 3-a : 8-11 mai, Cluj
Etapa a 4-a : 17-20 iulie, Constanța
Etapa a 5-a : 18-21 septembrie, București
Etapa a 6-a : 23-26 octombrie, Iași
Etapa a 7-a – Finala : 11-14 decembrie, București

Calendarul competițional 2008 Arrow http://www.snooker.ro/etape_national.php



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 19 Feb 2009, 18:20, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Mar 15 Ian 2008, 16:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Joi 31 ianuarie ora 18.00 vor avea loc sedinta tehnica si tragerea la sorti la Centrul National de Snooker.

Este important ca pana la aceasta data toti sportivii sa achite taxa de legitimare pentru anul in curs in valoare de 200 lei si taxa de participare la competitie de 50 lei. O data cu plata taxei trebuie metionat si clubul pentru care joaca (din cele afiliate Federatiei Romane de Snooker), urmand ca federatia sa trimita jumatate din taxa anuala catre acest club.

Etapa I isi va desfasura efectiv meciurile intre 1-3 februarie, duminica 3 feb fiind programate finalele. Competitia se desfasoara pentru Seniori, Juniori (max nascuti 1990) si Fete (la etapa finala 2007 au fost 5 participante).

Competitia se va desfasura sub forma de grupe, nr acestora fiind stabilit in functie de nr. de participanti. Ex: pt un tablou de concurs de 32 de participanti se vor forma 8 grupe de cate 4, fiecare grupa avand alocata cate o masa pentru disputarea meciurilor (sunt 8 mese la Centrul National de Snooker); in grupe se va juca "best of 3", se vor califica primii 2 urmand apoi a se disputa optimile si sferturile "best of 5", semifinalele "best of 7" si finalele "best of 9". Daca vor fi mai mult de 32 de participanti, se vor disputa meciuri de calificare pentru faza grupelor.

La turneu va fi prezent si Maxime Cassis pentru a-i evalua pe : Stefan Muntean, Edmond Hermel, Vlad Ionascu, Adrian Nedelici in vederea obtinerii certificarii internationale de "Class 3 Referee".

Pe data de 2 februarie va veni si Wayne Griffits pentru a antrena timp de o saptamana loturile nationale.



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 4 Feb 2008, 18:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-a încheiat PRIMUL TURNEU DIN 2008.

SENIORI
Sferturi
Denis Crețu 3-0 Horia Câmpeanu
Daniel Bontea 3-0 Paul Croitoru
Babken Melkonian 3-0 Bogdan Ioniță
Renaud Devriese 3-0 Cristian Chircu
Semifinale
Denis Crețu 3-4 Daniel Bontea
Babken Melkonian 1-4 Renaud Devriese
Finala
Daniel Bontea 4-5 Renaud Devriese

JUNIORI
Finala
Bogdan Cozmaciuc 3-1 Andrei Roșu

LADIES
Finala
Alexandra Mușeteanu 2-1 Andreea Horvat

Rezultate complete > www.snooker.ro



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 6 Feb 2008, 22:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am si eu o intrebare... Ce premii sunt la aceste turnee? Spre exemplu la fete cu cat a fost premiat locul I? Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 6 Feb 2008, 23:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bună întrebare, Mrs Hendry (și nu numai în privința competiției feminine). Am pus-o și eu, încă de anul trecut, când invitam sportivii să comenteze turneele, performanțele (proprii ?... Wink ), condițiile de concurs etc, dar și să-și exprime impresiile și doleanțele, orice opinie/critică emisă cu bună credință și sinceră intenție constructivă fiind cât se poate de bine venită, mai ales că, nu-i așa, părerile competitorilor sunt primele care ar trebui ascultate din moment ce sportivii justifică existența structurilor organizatorice și nu invers. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Joi 7 Feb 2008, 13:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asta este o chestiune destul de delicata... Momentan se pot oferi numai cupe/medalii/diplome... antrenament gratis la Centrul National de Snooker ...

Pentru a avea premii la competitii este nevoie de sponsori... iar pt a fi sponsori trebuie promovare. La promovare se lucreaza...se trimit dosare de sponsorizare etc.. Momentan se asteapta raspunsul Loteriei Romane ce ar trebui sa vina pe undeva prin martie.

Mrs Hendry.. tu daca ai participa la fete in mod sigur nu ai avea probleme in obtinerea locului I (si cupele care se dau sunt f. faine).

Se premiaza cel mai mare break de peste 50 in bani (parca 200 lei) si de asemenea s-a premiat si primul break de peste 100 al lui Babken (1000 lei).

Trebuie sa recunosc ca snooker-ul in Romania este la inceput de drum (de 4 ani asociatia si de mai putin de un an federatia) si mai sunt multe lucruri de pus la punct. Anul acesta este cu atat mai trist cu cat este an olimpic iar snooker-ul nu este un astfel de sport... Sad

Toti se plang ca nu sunt premii la competitii dar trebuie sa inteleaga ca Romania trebuie sa participe la competitii internationale iar pentru asta ei trebuie sa depaseasca acest nivel de joc ("ma bag si eu la asta ca sa iau banii" cand oricum nivelul este unul modest). Federatia incearca sa promoveze sportivi acolo sus iar cine ajunge va avea si ceva satisfactii materiale. Este greu... dar este un inceput !!!



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 7 Feb 2008, 16:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Este adevărat că la noi acest sport se află încă la primii pași, iar federația este foarte tânără și mi se pare normal să avem puțintică răbdare. Și încredere. Să sperăm că măcar de acum încolo atmosfera va fi propice dezvoltării snookerului și susținerii jucătorilor, nu ciocnirilor de orgolii, împărțirii în tabere, aruncării cu acuze etc... ca la noi. Oare am pretenții prea mari dacă doresc să văd oamenii din conducere formând o echipă care să urmărească în mod constant interesul snookerului ? Dacă doresc să văd jucătorii tratând acest sport cu seriozitate și dedicare, fiind la rândul lor tratați cu respect și încredere ?... Aș zice că nu am (totuși) pretenții exagerate.

Iar premiile n-ar trebui să fie o chestiune delicată, Alex. Cum nu avem staruri comparabile cu ale „lor” și sponsori comparabili cu ai „lor”, nu putem spera nici la premii comparabile cu ale „lor”, însă ele, premiile, reprezintă un stimulent absolut necesar.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Joi 7 Feb 2008, 18:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Oare am pretenții prea mari dacă doresc să văd oamenii din conducere formând o echipă care să urmărească în mod constant interesul snookerului ? Dacă doresc să văd jucătorii tratând acest sport cu seriozitate și dedicare, fiind la rândul lor tratați cu respect și încredere ?



Pretentiile chiar nu sunt exagerate.

Jucatorii sunt tratati cu respect si incredere cel putin de mine... si nu cred ca este vreun jucator care sa ma contrazica... De acord, mai exista divergente din cauza nerespectarii regulamentului dar sunt numai de moment (e de bun simt sa ai meci si sa ai telefonul inchis pe durata meciului, nu sa te apuci sa vorbesti la el). Daca ei trateaza snooker-ul cu seriozitate si dedicare ? (se observa o imbunatatire a mentalitatii oricum).

Iar la partea de premii eu am incredere ca cel putin in a doua parte a acestui an vor fi premii (cat de mici dar macar acopera ceva din eforturile de participare ale fiecaruia).



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 11 Feb 2008, 4:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks for the info! Smile



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 15 Feb 2008, 14:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Important este sa participi daca vrei sa progresezi!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Sâm 16 Feb 2008, 13:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai hai s-o recunoastem : snooker-ul este pasiune pentru majoritatea practicantilor.

Te antrenezi, te antrenezi, mai joci cu un prieten dar tot trebe' sa participi ca sa ai o idee macar de nivelul la care ta afli.

Ce pot eu sa mai spun de snooker lately este ca Denis Cretu a reusit si el un break de peste 100 de puncte, 107 mai exact, ieri la un meci de antrenament cu Horia Campeanu. Se pare ca Babken a fost deschizatorul de drum Smile .

Am actualizat snooker.ro si acum gasiti profilele sportivilor in sectiunea www.snooker.ro/membri.php .



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 14:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

andydrak a scris:

Am actualizat snooker.ro si acum gasiti profilele sportivilor in sectiunea www.snooker.ro/membri.php .


Abia azi am reușit să văd updatările. GOOD JOB, ALEX ! Profilurile erau (și sunt) foarte necesare. Well done ! 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 14:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

andydrak a scris:
Pai hai s-o recunoastem : snooker-ul este pasiune pentru majoritatea practicantilor.

Te antrenezi, te antrenezi, mai joci cu un prieten dar tot trebe' sa participi ca sa ai o idee macar de nivelul la care ta afli.

Ce pot eu sa mai spun de snooker lately este ca Denis Cretu a reusit si el un break de peste 100 de puncte, 107 mai exact, ieri la un meci de antrenament cu Horia Campeanu. Se pare ca Babken a fost deschizatorul de drum Smile .

Am actualizat snooker.ro si acum gasiti profilele sportivilor in sectiunea www.snooker.ro/membri.php .


Cum pot afla mai multe detalii despre Clubul Sportiv de Snooker din Constanta?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Dum 17 Feb 2008, 15:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut.

Pentru inceput eu zic ca este cel mai bine sa iei legatura cu Directorul Tehnica al Federatiei Romane de Snooker, dl. Dragos Cozmaciuc, tel 0722.465.155 si te va indruma corespunzator.

Oricum, din cunostintele mele, in Constanta poti juca snooker numai in City Billiards pe Str Rascoala din 1907. Acolo s-a tinut etapa 3 de anul trecut de la inceputul lui decembrie (au 2 mese de snooker Riley Aristocrat).



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 23 Feb 2008, 17:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
andydrak a scris:

Am actualizat snooker.ro si acum gasiti profilele sportivilor in sectiunea www.snooker.ro/membri.php .


Abia azi am reușit să văd updatările. GOOD JOB, ALEX ! Profilurile erau (și sunt) foarte necesare. Well done ! 8)


Subscriu. Bravo! Very Happy

Si felicitari lui Denis Cretu pentru breakul realizat!!!
Applause Applause



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 1 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community