Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Campionatul național 2008
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Lun 15 Sep 2008, 10:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Finalele etapei a V-a a Campionatului National de Snooker


Juniori:

Bogdan Cozmaciuc vs. Sergiu Botis : 3-2


Seniori:

Daniel Bontea vs. Denis Cretu : 3-5



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20201
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 15 Sep 2008, 13:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Etapa a 5-a, Centrul National de Snooker, București, 11-14 septembrie. Felicitări jucătorilor, arbitrilor și organizatorilor, dar înainte de orice, campionilor acestei etape !

Seniori
Sferturi
Daniel Bontea 3-1 Sergiu Botiș
Cornel Dirmină 0-3 Bogdan Marchiș
Bogdan Ioniță 3-2 Bogdan Cozmaciuc
Mihnea Biciușcă 2-3 Denis Crețu
Semifinale
Daniel Bontea 4-2 Bogdan Marchiș
Bogdan Ioniță 3-4 Denis Crețu
Finala
Daniel Bontea 3-5 Denis Crețu

Juniori
Sferturi
Bogdan Cozmaciuc 3-1 Lorin Druță
Gelu Zah 3-0 Roberto Anghel
George Mihalcea 0-3 Mihnea Biciușcă
Sergiu Botiș 3-0 Andrei Roșu
Semifinale
Bogdan Cozmaciuc 3-1 Gelu Zah
Mihnea Biciușcă 0-3 Sergiu Botiș
Finala
Bogdan Cozmaciuc 3-2 Sergiu Botiș



Exact aceleași rezultate ale finalelor dădusem și eu, thanks. Wink Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Rosu Andrei



Data înscrierii: 01/Oct/2008
Mesaje: 4

MesajTrimis: Mie 1 Oct 2008, 18:22    Titlul subiectului: bun gasit Răspunde cu citat (quote)

Bun gasit prieti!
Numele meu este Andrei,fac parte din lotul national de snooker si mi-ar face mare placere sa vorbim si sa impartim impresii despre minunatul sport cu bile,numit snooker Very Happy
Sa fie intr-un ceas bun!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Rosu Andrei Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20201
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 1 Oct 2008, 18:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai venit, Andrei ! Mă bucur că ne-ai găsit și îți urez succes + noroc în sportul acela despre care vorbești. Wink Ti-am urmărit rezultatele din acest sezon și sper să am cât mai multe ocazii de a-ți scrie numele cu... roșu. Wink Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 1 Oct 2008, 19:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai venit , Andrei!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Rosu Andrei



Data înscrierii: 01/Oct/2008
Mesaje: 4

MesajTrimis: Joi 2 Oct 2008, 12:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da asa sper si eu:DVery Happy
o sa incerc sa joc cel mai bun snooker de care sunt in stare Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Rosu Andrei Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 3 Oct 2008, 1:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Welcome! Smile



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lolitaa
A super fan


Data înscrierii: 08/Oct/2008
Mesaje: 93
Locație: Constanta

MesajTrimis: Mie 8 Oct 2008, 8:29    Titlul subiectului: Etapa 6 a campionatului national Răspunde cu citat (quote)

Pentru cei interesati de a-i vedea pe jucatorii nostri la lucru aflati ca in perioada 9-12 oct are loc etapa 6 din campionatul national. Se va desfasura in Bucuresti la Centrul National de Snooker (clubul Aristocrat, intrarea granarului nr 6 langa stadionul lia manoliu).

Joi si vineri (9-10 oct) au loc meciurile din grupe+optimi+sferturi+semifinale la seniori, sambata 11 oct concursul juniorilor iar duminica 12 oct se desfasoara finalele.

Detaliile complete le puteti gasi pe www.snooker.ro, situl federatiei. Participa mai toti cei din top 16 de la noi, asa ca, cel putin in fazele superioare, merita urmarite meciurile.

eu voi fi acolo (ca spectator ca nu trag sperante ca voi fi in semifinale sau finala Very Happy )


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lolitaa Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20201
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 9 Oct 2008, 2:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mulțumim pentru anunț, Lolitaa și good luck ! Sper că nu vei fi doar spectator la (măcar) semifinale ! Wink 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lolitaa
A super fan


Data înscrierii: 08/Oct/2008
Mesaje: 93
Locație: Constanta

MesajTrimis: Joi 9 Oct 2008, 6:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Mulțumim pentru anunț, Lolitaa și good luck ! Sper că nu vei fi doar spectator la (măcar) semifinale ! Wink 8)


Mercic de urari Clara. Nu sunt lipsit de optimism sau incredere, insa in acelasi timp sunt realist, mai am de invatat Wink Avand in vedere ca ii cunosc cam pe toti cei ce participa cred ca as putea desena mai tot tabloul pana in semifinale cu o marja de eroare de maxim 15%

Sper totusi sa vina cativa spectatori in fazele superioare. Cine a participat vreodata la un concurs sportiv va intelege ce inseamna pentru un jucator sa aibe un astfel de incentive pe care daca stii sa il transformi in incredere si dorinta de reusita iti poate imbunatati performantele.

Se intreaba lumea cum de a putut pierde Ronnie finala cu Ricky, diferenta de valoare intre ei fiind mare. Eu am o singura explicatie: sala era dezolant de goala fata de capacitatea ei. Iar in timp ce pe Ricky nu prea-l interesa, incentivul lui era sa castige primul trofeu din cariera, nu acelasi lucru se poate spune despre maestru Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lolitaa Trimite mesaj privat
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Sâm 11 Oct 2008, 9:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lolitaa a scris:


as putea desena mai tot tabloul pana in semifinale cu o marja de eroare de maxim 15%



Pai e mare domne' marja ta de eroare Razz ... Eu il desenez cu o marja de 2,39 % Smile Razz .



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 11 Oct 2008, 17:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lolitaa a scris:
Se intreaba lumea cum de a putut pierde Ronnie finala cu Ricky, diferenta de valoare intre ei fiind mare. Eu am o singura explicatie: sala era dezolant de goala fata de capacitatea ei. Iar in timp ce pe Ricky nu prea-l interesa, incentivul lui era sa castige primul trofeu din cariera, nu acelasi lucru se poate spune despre maestru Rolling Eyes


Asta e ca chestia aia cu Stephen Hendry care zicea ca "pe mine nu ma iubeste nimeni"? Laughing Nu mai intru in detalii, inteleg ce zici, dar na, nu m-am putut abtzine, caci trebuie sa vedem si partea aceea a paharului. Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20201
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 11 Oct 2008, 19:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Etapa a 6-a, Centrul National de Snooker, București. Mâine finalele (se vede cine cu cine Wink ).


SENIORI
Sferturi
Denis Crețu 3-2 Vlad Ionașcu
Bogdan Marchiș 3-0 Adrian Toader
Babken Melkonian 3-0 Mihnea Biciușcă
Sergiu Botiș 0-3 Daniel Bontea
Semifinale
Denis Crețu 4-0 Bogdan Marchiș
Babken Melkonian 4-3 Daniel Bontea


JUNIORI
Sferturi
Bogdan Cozmaciuc 3-0 Ștefan Cotitosu
Lorin Druță 3-2 Sergiu Botiș
Mihai Sângeorzan 0-3 Gelu Zah
Andrei Hentea 2-3 Andrei Roșu
Semifinale
Bogdan Cozmaciuc 3-1 Lorin Druță
Gelu Zah 3-0 Andrei Roșu

Rezultate complete Arrow http://www.snooker.ro



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20201
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 12 Oct 2008, 18:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Finalele de azi s-au încheiat cu următoarele rezultate :

SENIORI
Denis Crețu 2-5 Babken Melkonian

JUNIORI
Bogdan Cozmaciuc 3-1 Gelu Zah

Felicitări învingătorilor, dar și celorlalți jucători precum și arbitrilor și organizatorilor !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20201
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 14 Oct 2008, 0:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O rugăminte, Ladies & Gents : nu am găsit rezultatele de la competiția feminină (din etapa a 6-a) și nu-mi place deloc ideea că tocmai doamnele par neglijate ! Wink Dacă este cineva care are această informație, e invitat(ă) să o posteze aici. Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 4 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community