Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Graeme Dott
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 24 Apr 2006, 22:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

obs.ca ti-ai schimbat avatarul,sevvilla-imi place! Smile
porecla "chelnerul" i-a dat-o posseidon. Laughing



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 25 Apr 2006, 14:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a dorit sa il auda pe Dott; lady e servita:
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/other_sports/snooker/4934572.stm
Tot pe dreapta. Si ca bonus...e si video Wink Wink .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 25 Apr 2006, 14:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Lady Croft a dorit sa il auda pe Dott; lady e servita:
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/other_sports/snooker/4934572.stm
Tot pe dreapta. Si ca bonus...e si video Wink Wink .


A Million thanks!!! Are un accent frumos...numai ca la fel ca Higgie...e relativ inteligibil.. Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 25 Apr 2006, 19:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

thanks si din partea mea! Very Happy
dottie are un pic de accent,dar se poate intelege ce spune,si are o voce subtire ,ca de pitic din alba ca zapada.higgy in schimb are accentul mai pronuntat,mai greu de inteles, Wink dar acest lucru il face mai simpatic. Very Happy ii place mult accentul scotian.
iar steve Wink -total enghish,nu ai dificultati in a-i intelege cuvintele.



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 26 Apr 2006, 10:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da....chiar duce cu gandul la un mic pitic... Wink ....cel de'al 8'lea...Dottie Laughing Laughing Laughing Laughing
[Cum s'a mai spus pe forum....Steve este shi comentator BBC de accea trebuie sa fie inteligibil Razz ]



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 26 Apr 2006, 15:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Îl apreciez foarte mult pe Neil dar...

BRAVO, DOTTY !!!... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 26 Apr 2006, 15:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FELICITARI!!!!!!!!!!!!!!!!



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mie 26 Apr 2006, 23:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Îl apreciez foarte mult pe Neil dar...

Si eu la fel. Very Happy Imi plac amandoi jucatorii, dar ma bucur pentru victoria lui Graeme. Very Happy



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
andolini
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Ian/2006
Mesaje: 108

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 15:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

dott castiga primul sau turneu din cariera...si ce turneu...speram intr-o confirmare a acestei maxime performante in sezonul urmator.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andolini Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 19:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

andolini a scris:
dott castiga primul sau turneu din cariera...si ce turneu...speram intr-o confirmare a acestei maxime performante in sezonul urmator.

Shi eu sper intr'un sezon bun al micului scotzian....shi de ce nu...poate sparge shi blestemul de la Crucilble. Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 19:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ar fi pacat sa nu confirme in sezonul urmator.Nu cred insa ca se gandeste prea mult la acesta acum.Mai important este sa savureze cat mai bine aceste momente. Razz


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 2 Mai 2006, 20:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Mai important este sa savureze cat mai bine aceste momente. Razz

Cred ca savuratul momentelor o sa vina un pic mai tarziu...cred ca pentru un timp ink n'o sa creada ce se intampla. Razz Nu de alta...dar presupun ca e copleshitor sa'tzi cashtiga ca prim turneu Campionatul Mondial. Laughing Laughing [Shaun Murphy shtie Razz ],



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 3 Mai 2006, 7:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Întoarcerea acasă a noului campion mondial

După ce și-a onorat primele obligații de campion mondial – fotografii cu trofeul, cu staff-ul 888.com, cu oficialii WSA – Graeme s-a întors acasă cât a putut de repede.

A ajuns înapoi la Larkhall aseară și tot orășelul a ieșit să-l întâmpine. Ziarul comitatului, The Herald de azi, 3 mai, povestește că s-a organizat o petrecere la unul dintre micile hoteluri din localitate – atât în interior, cât și afară, în stradă. Baloane, șampanie și sunete asurzitoare de claxoane de la mașinile care treceau prin zonă.

Scutit de handicapul cu care s-au luptat confrații săi de la sud de Dealurile Cheviot (dintre care unii au propus foarte serios aducerea unui interpret, care să traducă scoțiana susurată de Graeme în limba engleză ! Confused Laughing ), un gazetar a reușit să-i smulgă câteva vorbe noului campion mondial. (Problema e serioasă : și așa Graeme vorbește repede și pe un ton scăzut. Din cauza a vreo două răcnete emise către plafonul înstelat de spoturi al foaierului cruciblian, bruma de glas din dottare s-a deteriorat până la dogeală, deci nu degeaba ședea perplex și ... tăcut Marius Ancuța în timpul ceremoniei de premiere – nici presa brită n-a înțeles mare lucru din cele ce fuseră spuse atunci & acolo de larkhallez ! În afară de asta, chiar dacă răcnetul și lacrimile din finalul finalei nu l-ar fi redus la neputință vocală, Graeme tot n-ar fi reușit să se facă înțeles prea lesne fiindcă limba vorbită în zona Glasgow-ului este cea mai ininteligibilă ciripeală scoțiană care se poate imagina – o spun din proprie experiență !...).

Dar gazetarul local n-a avut asemenea dificultăți și l-a abordat pe încă euforic-fericitul nou campion. Graeme : „Mă bucur extraordinar că mă simt atât de apreciat și că acum, cu ocazia asta, se vorbește și despre orașul nostru. Totul pare încă atât de ireal ! Nu-mi vine să cred. Chiar dacă de acum încolo n-o să mai câștig niciodată nici un meci, numele meu va rămâne înscris pe trofeul ăsta ! E incredibil !” La capitolul proiecte pentru viitorul imediat, Graeme a spus : „După petrecerea asta, nu am alt plan decât să mă odihnesc și să țin tacul în cutia lui câtva timp. Poate că o să joc puțin golf...”

Un fapt interesant. Așa cum a povestit abia acum, cu patru nopți înainte de finală (deci după prima sesiune a semifinalelor, când Graeme era condus cu 5-3 !), John Dott, tatăl lui, a visat că firicelul de fiu-său a câștigat titlul mondial !!!... „Lui nu i-am spus nimic, dar când l-am auzit declarând la conferința de presă că victoria e un vis împlinit, m-am gândit că habar n-are el cât adevăr e în cuvintele acelea !... Așa niște emoții mă cuprinseseră în timpul finalei, că n-am fost în stare să urmăresc meciul și chiar atunci când mă uitam la monitor, tot nu reușeam să înțeleg nimic. N-am știut că Graeme a câștigat decât când am auzit publicul urlând. În viața mea nu m-am simțit așa de mândru și de fericit ca în momentul acela !”

Reporterul a cules și impresiile câtorva localnici. Sandy Lambie, 31 de ani, proprietarul unui bar din Larkhall : „A fost mare nebunie pe-aici ! Eram cu toții ca puși în priză. Din cauza ăstora de la primărie, a trebuit să închid barul înainte de terminarea meciului, așa că atunci când Graeme a câștigat, nu eram decât eu singur și m-am apucat să urlu ca un nebun în fața televizorului ! E mare lucru că se vorbește și de orășelul nostru. Nu că asta o să-l schimbe cu ceva pe Graeme. Tot o să vină pe aici joia, la o bilă. Dar el nu intră-n echipă decât dacă iese cineva, că snooker știe, dar la pool e zero !”

Donna MacLellan : „Am plâns de bucurie când l-am văzut campion ! E un om așa de drăguț și așa de cuminte ! Nu bea deloc alcool și chiar mă gândeam că probabil și acum tot cu bere dezalcoolizată își sărbătorește victoria !”

Kerry Brown, barmaniță la clubul de snooker Thistle : „Aici, în clubul nostru, s-a format Graeme ca jucător. Acum, tot orașul nu vorbește decât de el și despre victoria lui !”

Craig Baillie a urmărit meciul la clubul de snooker, împreună cu prietenii : „Ce era aici !... Țopăiam cu toții de bucurie ! Ce realizare extraordinară ! Graeme e un băiat foarte modest, fără fasoane și aere, tare mult ne-am bucurat ! Întregul oraș e foarte mândru de el !”

În acest weekend, Graeme vrea să-și prezinte trofeul pe stadionul echipei Glasgow Rangers, dar i-a pus sponsorului o condiție : să scoată ororile de panglici late cu alb și verde de pe trofeu, pentru că acelea sunt culorile rivalilor de la Celtic ! Reprezentantul celor de la 888.com, Rob Mitchell a declarat : „Suntem încântați să ne conformăm cererii campionului mondial, chiar dacă ea pare oarecum ciudată.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 3 Mai 2006, 8:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

thanks,clara! Smile interesant-nu stiam ca dott nu bea alcool.auzi tu,sa sarbatoreasca cu bere fara alcool Laughing
mie mi se pare vorbele lui dott pot fi intelese mai usor decit cele ale lui higgy. Wink



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 3 Mai 2006, 14:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snooky a scris:
mie mi se pare vorbele lui dott pot fi intelese mai usor decit cele ale lui higgy. Wink

Asha spun shi eu...Razz
Thank you , Clara. Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Jucătorul preferat Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 5 din 7

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community