Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Shanghai Masters 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine gândiți că va fi campionul ?
Steve Davis
4%
 4%  [ 1 ]
Ricky Walden
4%
 4%  [ 1 ]
Mark Selby
24%
 24%  [ 6 ]
Marco Fu
4%
 4%  [ 1 ]
Mark Williams
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
56%
 56%  [ 14 ]
Stephen Maguire
8%
 8%  [ 2 ]
Ryan Day
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 25

Autor Mesaj
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Vin 5 Sep 2008, 15:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Singurul care mai tremura la aceasta ora sunt eu, pentru Ian... Confused Ricky are 3-2, si pare a face 4... Sad Si Ian a condus cu 2-0... C'mon Ian, revino-ti !



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 5 Sep 2008, 15:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deh, și nici nu dă semne că s-ar grăbi... Nu se poate spune că e "ruginit" din cauza vacanței, că doar la NIT i-a bătut pe Mike Dunn, Neil Robertson și Mark Selby ! A mers foarte bine până-n sferturi și acolo Higgo n-a primit deloc victoria cadou - a muncit serios pentru ea... Nu știu ce are Ian azi... Confused



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Vin 5 Sep 2008, 17:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si a pierdut Sad . Din nou aceeasi problema: INCONSTANTA in rezultate !



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 5 Sep 2008, 17:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Las' că-și revine el. Nu suntem decât la începutul sezonului.

Ce debut de meci Bond vs Pettman : primul frame - Nigel cu un 119, frame-ul următor, Stuart răspunde cu un 120 ! 8)

Later edit : Pettman - încă un sutar în frame-ul 3 : 115.

De fapt, știam că așa vor sta lucrurile în acest sezon : meciuri bune de tot, mai ales că acum, la calificări, e plin Prestatyn-ul de foști campioni și vicecampioni mondiali ! Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 5 Sep 2008, 19:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce ma bucur pentru Jimmy, si la ce scor, si cu ce breakuri frumoase! Excelent. Majoreta
Acu', nu stiu cu cine "sa tin" in meciul Bond/Pettman. Confused Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 5 Sep 2008, 20:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hmm... eu tin cu Pettman. Smile Bond mi se pare un adversar mult mai periculos. Wink

Bine ca a castigat Matthew. Very Happy Mi-a fost frica cand am vazut ca tocmai cu Alan McManus a picat, cel care l-a batut acum 2 saptamani la Belfast. Rolling Eyes Cred ca a fost un meci urat: primele 2 jocuri au durat aproape o ora si nu cred ca au existat 2 breakuri mai mari de 20 de puncte. Shocked

Zi grea pentru "debutantii" de la Prestatyn. Rolling Eyes Kendo a pierdut categoric, Lee in joc decisiv... Mark Williams s-a descurcat bine. Very HappyApplause


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 5 Sep 2008, 20:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Teoretic, formula șaisprezecimilor este următoarea :

Dominic Dale – Steve Davis
Ding Junhui – Dave Harold
Neil Robertson – Fergal O’Brien
Stephen Hendry – Ricky Walden
Mark Selby – Judd Trump
Mark King – Jimmy White
Marco Fu – Anthony Hamilton
Shaun Murphy – Andy Hicks
Stephen Maguire – Barry Hawkins
Peter Ebdon – Stuart Bingham
Ryan Day – Mark Allen / Liang Wenbo / Atthasit Mahitthi
John Higgins – Tom Ford
Ali Carter – Mark Williams
Graeme Dott – Jamie Cope
Joe Perry – Matthew Stevens
Ronnie O’Sullivan – Stuart Pettman

Numai că la Shanghai urmează să se dispute și o rundă a wildcard-urilor deci încă nu se știe precis dacă pe tabloul principal, locurile câtorva dintre cei 16 calificați la Prestatyn nu vor fi cumva ocupate de unii tineri jucători chinezi... Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 28 Sep 2008, 19:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

WILDCARD-iștii 2008


XIAO GUODONG
Are 19 ani și anul trecut a câștigat Campionatul Under-21 al Asiei. În acest sezon, luptă pentru un loc printre calificații PIOS (în vederea revenirii în Main Tour, la începutul sezonului 2009-2010), astfel încât s-a alăturat compatrioților săi stabiliți la Sheffield (unde au închiriat, toți, o casă vizitată din când în când de câte unul dintre părinții tinerilor – cel mai des vine mama lui Ding). Bun sezon : pe 30 iunie, la Leeds, a devenit campionul Openului Angliei (Paul Hunter English Open) după victoriile asupra lui Joe Perry – 5-2 (în semifinale) și Ben Woollaston – 6-2 (în finală). În afară de asta, Guodong a mai învins și în cel de-al doilea event din PIOS, după ce i-a bătut, între alții, pe foarte promițătorul irlandez David Hogan (4-2), pe foștii profesioniști Lee Richardson (4-2), Hugh Abernethy (4-1) și Chris Melling (4-3) și pe actualul vicecampion european Craig Steadman (5-0).

Cu Jimmy s-a mai întâlnit o dată, la calificările pentru NIT 2007 (când Mr White era rău de tot „sub vremi”) și l-a tratat cu ditamai whitewash-ul.

Xiao Guodong în turneele chinezești de până acum :
Shanghai Masters 2007, Runda wildcard-urilor : Xiao Guodong 5-2 Michael Judge; Șaisprezecimi : Xiao Guodong 1-5 Stephen Maguire
China Open 2007, Runda wildcard-urilor: Xiao Guodong 5-3 Tom Ford; Șaisprezecimi : Xiao Guodong 0-5 Matthew Stevens
China Open 2005, Runda wildcard-urilor : Xiao Guodong 3-5 Dave Harold


YU DELU
Va împlini 21 de ani pe 11 octombrie. Redutabil, aș zice.
În turneele chinezești de până acum :
Shanghai Masters 2007, Runda wildcard-urilor : Yu Delu 5-3 Mike Dunn; Șaisprezecimi : Yu Delu 2-5 Ding Junhui
China Open 2008, Runda wildcard-urilor : Yu Delu 3-5 Ricky Walden
China Open 2007, Runda wildcard-urilor : Yu Delu 5-1 Joe Jogia; Șaisprezecimi : Yu Delu 3-5 Ali Carter
China Open 2006, Runda wildcard-urilor : Yu Delu 5-1 Andrew Norman; Șaisprezecimi : Yu Delu 1-5 Graeme Dott
Azi, meci cu Tom Ford.


CAO XINLONG
Are 27 de ani și sunt convinsă că răsuflă ușurat că a scăpat de Ali, dar mai ales de Fergal.
În turneele chinezești de până acum :
Shanghai Masters 2007, Runda wildcard-urilor : Cao Xinlong 1-5 Fergal O’Brien
China Open 2008, Runda wildcard-urilor : Cao Xinlong 2-5 Fergal O’Brien
China Open 2005, Runda wildcard-urilor : Cao Xinlong 1-5 Ali Carter
Azi, meci cu Stuart Pettman.


A BULAJIANG
Are 27 de ani și încă niciun succes în aceste turnee – dacă facem abstracție de munca grea la care l-a supus astă-primăvară pe încăpățânatul scoțian Marcus Campbell.
În turneele chinezești de până acum :
Shanghai Masters 2007, Runda wildcard-urilor : A Bulajiang 2-5 Tony Drago
China Open 2008, Runda wildcard-urilor: A Bulajiang 4-5 Marcus Campbell
Azi, meci cu Judd Trump.


ZHANG ANDA
Are 16 ani și în sezonul trecut a pierdut finala Campionatului mondial Under-21 (la 15 ani ! Wink ) în fața englezului de origine cipriotă Michael Georgiou.
În turneele chinezești de până acum, o singură prezență – în Runda wildcard-urilor de la China Open 2008 : Zhang Anda 1-5 Barry Pinches
Azi, meci cu Ricky Walden.


LI YUAN
Are 18 ani și a pierdut (cu 1-6) în fața lui Li Hang (debutant MT 2008) finala din acest an a Campionatului Under-21 al Asiei. Bună prestație, tot astă-primăvară, în meciul cu Marco Fu, unde, din fericire pentru acesta, a învins experiența...
În turneele chinezești de până acum, o singură prezență – în China Open 2008 , Runda wildcard-urilor: Li Yuan 4-5 Marco Fu
Azi, meci cu Andy Hicks.


LI YAN
Are 15 ani și e stângaci. Debut printre wildcard-iști. Azi, meci cu Anthony Hamilton.



PREMII, PUNCTE, SCORURILE LIVE Arrow Meciuri și rezultate http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=510


Se televizează meciurile Jimmy White – Xiao Guodong și Liang Wenbo – Atthasit Mahitthi. La British Eurosport cel puțin... Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 29 Sep 2008, 12:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Mr White ! Pentru victorie și pentru primul break de peste 100 al ediției 2008 a turneului ! 8) Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 29 Sep 2008, 12:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well done , Jimmy! Very Happy
Ma bucur tare mult pentru victoria lui! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Lun 29 Sep 2008, 13:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Mister White !!! Remarcabil de bine ii merge jocul. Acum urmeaza revansa cu Mark King. De abia astep.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 29 Sep 2008, 15:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Terry Camilleri se află sub o oarecare presiune : e programat să arbitreze finala și e posibil să aibă ceva emoții : va fi prima sa finală de turneu de puncte în afara Maltei. (Debutul într-o finală de turneu de puncte a fost la Cupa Maltei, în 2007.)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 29 Sep 2008, 16:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce mult ma bucur ca Jimmy White a trecut de aceasta runda! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 29 Sep 2008, 19:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Jimmy! Very Happy Applause Ma temeam ca il vor afecta problemele cu gatul dar se pare ca jocul ii merge bine in continuare. Very Happy Sper sa ajunga cat mai departe la acest turneu. Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 29 Sep 2008, 20:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, a jucat fluent și a făcut breakuri de 51, 57, 60, 67 și 102. Nu s-ar fi zis dacă te-ai fi luat după comentariile severe ale lui Sandy Bontea : fiecare lovitură era ori "prea așa", ori "prea pe dincolo"... Wink Laughing Laughing

Jimmy tot nu se simțea refăcut după accident – a cerut și obținut permisiunea de a nu se așeza pe fotoliu în timpul meciului. Probabil, fiindcă-i era mai bine stând în picioare. În afară de asta, fotoliile astea seamănă mai mult cu nște scaune de mașină și mai au și tetieră...


După meci

Jimmy White: „Astă-vară m-am hotărât să joc ceva mai puțin golf și mai mult snooker, așa că am muncit mult. Sunt mulțumit de meci și, în general, de faptul că încep să se vadă și rezultatele antrenamentelor. Stau bine și la capitolul pregătirii, și la cel al concentrării – cu alte cuvinte, joc de o sută de ori mai bine decât în sezonul trecut. Știam că Xiao are un parcurs bun în PIOS, deci mă așteptam să-l văd jucând bine.”

Anthony Hamilton : „A fost un meci foarte slab : eu eram năuc și frânt de oboseală după călătoria cu avionul, iar el avea emoții. Stranie senzație să ți se întrerupă meciul la 4-1... Adevărul e că primul frame a durat atât de mult pentru că după jumătate de oră de chin, am căzut de acord amândoi asupra refacerii și am luat-o de la capăt... timp de încă 56 de minute ! Cam la fel s-a întâmplat și în cel de-al doilea frame numai că refacerea a avut loc după numai 20 de minute. Și uite-așa, după vreo oră și trei sferturi, nu încheiasem decât un singur frame !!! Nu mai am meci până miercuri, deci sper să am timp să-mi revin...”

Tom Ford : „Mă simt obosit după un zbor așa de lung și încă am ochii umflați, dar am jucat fără să fac prea multe greșeli. Sper să mă odihnesc bine la noapte, findcă altfel jocul îmi merge bine și aș vrea ca acest lucru să se vadă și-n meciul cu John.”

Liang Wenbo : „Am avut mare noroc că am câștigat, fiindcă n-am jucat bine. Acum sunt fericit, dar dacă aș fi pierdut, m-aș fi simțit groaznic...”

Stuart Pettman (accidentat la degetul mare de la un picior pentru că a făcut o „miuță” cu băieții în seara precedentă) : „A fost un meci bun, cu foarte puține ratări, iar eu am profitat de ocaziile care mi-au fost oferite. Abia aștept să joc cu Ronnie. Meciul va fi transmis în direct și asta-i ceea ce ne dorim cu toții : să facem meciuri bune, la masa televizată. Sunt obligat să joc bine, fiindcă el e favoritul momentului.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Shanghai Masters 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 2 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community