Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Shanghai Masters 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine gândiți că va fi campionul ?
Steve Davis
4%
 4%  [ 1 ]
Ricky Walden
4%
 4%  [ 1 ]
Mark Selby
24%
 24%  [ 6 ]
Marco Fu
4%
 4%  [ 1 ]
Mark Williams
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
56%
 56%  [ 14 ]
Stephen Maguire
8%
 8%  [ 2 ]
Ryan Day
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 25

Autor Mesaj
ANGELA
More than a fan


Data înscrierii: 13/Sep/2008
Mesaje: 41
Locație: Oradea

MesajTrimis: Mar 30 Sep 2008, 18:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din acest turneu am văzut numai meciul de azi cel cu Ronnie și cred că dacă Pettman era mai atent putea să-l bată pe Ronnie,nu a jucat foarte strălucit de bine ,poate ultimul joc.
Pentru Jimmy îmi pare rău că a pierdut.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ANGELA Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 30 Sep 2008, 21:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Speram sa reuseasca sa se concentreze mai mult Jimmy astazi. Intr'adevar nu am vazut meciul lui , si nu stiu exact ce s'a intamplat , dar era asa de frumos daca reusea sa invinga si astazi.
In rest felicitari pentru calificarea mai departe Ronnie , Higgie si Selbs Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 30 Sep 2008, 22:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La felul în care joacă de-o vreme-ncoace, cred într-adevăr că Mr White ar fi putut câștiga meciul, dar sunt mulțumită (și el ar trebui să fie ! Wink ) de revenirea dumisale printre "cei vii" – că tot auzisem & văzusem de atâtea ori cum i se cânta prohodul ori de la nu știu care microfon, ori prin nu știu care fițuică blogoasă cu pretenții de ziar, ba că "ăsta e probabil, ultimul lui meci televizat", ba că "asta e ultima lui calificare la cutare turneu" sau de-a dreptul că "ăsta e ultimul lui sezon în Main Tour" ! Rolling Eyes Laughing (Am mari datorii de dare peste nas, între alții, amicului Dave Hendon. Știe el de ce. Rolling Eyes Twisted Evil )


După meci

Steve Davis : „Sunt foarte bucuros că m-am calificat, mai ales după ce avusesem – și ratasem ! – ocazia de a câștiga cu 5-2. Pe vremea când am debutat eu, stilul general de joc era foarte prudent. Jucătorii pur și simplu nu erau obișnuiți să-și asume riscuri. Acum, se joacă mult mai agresiv. A trebuit să-mi schimb și eu maniera de a aborda nu numai meciurile, ci și fiecare lovitură în parte. Ce să vă spun, e foarte greu – cu atât mai mult cu cât am ajuns un fel de bunic al snookerului. Dacă mi-ar fi spus cineva că o să continui să particip la competiții și după ce depășesc vârsta de 30 de ani nu l-aș fi crezut. Dar uite că exact asta se întâmplă și jocul încă îmi aduce bucurie.”

Stephen Hendry : „Sunt foarte dezamăgit, mai ales că îmi face o mare plăcere să vin în China. Din păcate, de câțiva ani încoace, nu prea joc bine la turneele de aici. Distanța față de casă nu-i o scuză : pur și simplu n-am jucat suficient de bine ca să câștig meciul, asta-i tot. Trebuie să-mi continui munca și să sper că o să apară și rezultatele...”

Ronnie O'Sullivan : „Trebuie să vă spun din capul locului că am avut emoții, fiindcă doresc foarte mult să am rezultate cât mai bune în acest turneu. Aici, oamenii sunt foarte drăguți cu mine și simt nevoia să-i răsplătesc și eu în felul meu. Dorința de victorie m-a pus sub presiune. Poate că ar fi mai bine să mă mai relaxez puțin, ca să mă bucur de snooker ceva mai mult...”

John Higgins : „Am avut noroc. Conduceam cu 3-0, iar scorul ar fi putut deveni 4-0 când Tom a avut șansa de a realiza un break maxim. N-a reușit, dar asta i-a refăcut moralul și a început să joace foarte bine și să reducă, treptat, diferența de scor până a egalat la 4. La drept vorbind, nu știu care dintre noi doi a meritat mai mult victoria... Fanii, întregul public sunt de prima clasă. E o plăcere să joci în fața unor spectatori care își manifestă aprecierea cu atâta căldură.”

Mark Selby : „N-am prea avut ratări și am făcut câte un break de peste 70 de puncte în fiecare frame. Judd n-a putut profita de ocazii fiindcă nu cred că i-am oferit vreuna. Nu mai jucasem cu el niciodată și nu prea știam la ce să mă aștept – auzisem însă că e un adversar periculos, așa că m-am blindat cât am putut de bine.”

Judd Trump : „Mark a jucat foarte bine. De fiecare dată când am mai ajuns și eu la masă ori mă găseam în snooker, ori aveam bila albă lipită de vreo mantă...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 30 Sep 2008, 22:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
că tot auzisem & văzusem de atâtea ori cum i se cânta prohodul ori de la nu știu care microfon, ori prin nu știu care fițuică blogoasă cu pretenții de ziar, ba că "ăsta e probabil, ultimul lui meci televizat", ba că "asta e ultima lui calificare la cutare turneu" sau de-a dreptul că "ăsta e ultimul lui sezon în Main Tour" ! Rolling Eyes Laughing (Am mari datorii de dare peste nas, între alții, amicului Dave Hendon. Știe el de ce. Rolling Eyes Twisted Evil )


Si eu ma bucur ca a reusit sa le dea peste nas "specilistilor" de pe bloguri. Twisted Evil Evil or Very Mad Pacat pentru infrangerea de astazi, a condus cu 2-0, 3-2 si 4-3. Sad Clar ar fi putut sa invinga...

* Mi-a placut ca Ronnie a fost suficient de concentrat pentru a castiga meciul. Very Happy Nu a stralucit prea mult dar a profitat foarte bine de greselile lui Pettman. 8) Si bine ca a decurs normal conferinta de presa. Mr. Green
Ma bucura foarte mult si victoria lui Steve dar as fi vrut sa nu fi jucat tocmai cu DD. Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 1 Oct 2008, 0:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, mare păcat de DD ! Sad

O zi în plus de pregătire/relaxare pentru Jamie Cope, care sare șaisprezecimile din motive de accident. Al lui Dotty. Scoțianul redevine ghinionist în serie (!) : nu numai că, vineri, a pierdut (din nou !) cursa de la Glasgow la Heathrow, unde urma să se îmbarce în avionul de Shanghai și a ajuns mai târziu decât a vrut, dar ieri, la un mic fotbal cu ceilalți jucători, s-a accidentat la mâna stângă și a fost nevoit să se retragă din turneu. Se pare că e vorba de o fractură și că soluția cea mai bună și mai rapidă ar fi cea chirurgicală. Se speră că Graeme va reveni în arenă la Grand Prix.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 1 Oct 2008, 10:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Si eu ma bucur ca a reusit sa le dea peste nas "specilistilor" de pe bloguri. Twisted Evil Evil or Very Mad Pacat pentru infrangerea de astazi, a condus cu 2-0, 3-2 si 4-3. Sad Clar ar fi putut sa invinga...


Acela a fost meciul pe care l-am urmărit în sesiunea respectivă și l-am văzut pe Jimmy reușind niște lovituri incredibile, care nu m-au încântat numai tehnic, ci și pentru că demonstrau un temei psihic solid : nu te lansezi în execuții absolut "extraterestre", de o virtuozitate care te amuțește, decât dacă ai încredere în jocul tău, iar recăpătarea încrederii mi se pare partea cea mai importantă din revenirea lui.

Am impresia că meciul cel mai bun din prima sesiune de azi este cel dintre Ebdon și Bingham : ambii jucători par nu numai în formă, ci și în vervă : ritm alert, breakuri mari... Până acum am "stat" cu Williams v Carter, dar mă mut imediat ! Laughing (Putem urmări exact meciul pe care dorim să-l vedem. Îl alegem dând click pe una dintre pozele din partea dreaptă. Arrow http://living.smgbb.cn/snooker/ )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 1 Oct 2008, 13:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Putem urmări exact meciul pe care dorim să-l vedem. Îl alegem dând click pe una dintre pozele din partea dreaptă. Arrow http://living.smgbb.cn/snooker/


Thanks! Very Happy

Surprinzatoare rezultatele din sesiunea de dimineata. Surprised Cel mai mult ma bucura victoria lui Mark Williams . Very Happy Nu ma asteptam, mai ales dupa ultimele rezultate. Rolling Eyes
Continua forma buna a lui Dave Harold. Smile Dar Ding nu prea a fost in apele sale( din nou Rolling Eyes )...




Ultima modificare efectuată de către sevvilla86 la Dum 5 Oct 2008, 20:06, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 1 Oct 2008, 14:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelent link-ul. Nu stiu de unde le faci rost dar le faci bine. Multumiri maxime!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 1 Oct 2008, 23:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere. Wink Smile

După meci

Dave Harold : „Până la pauză, meciul a fost foarte slab și fragmentat. După aceea, amândoi am încercat să mai apăsăm un pic pe accelerație. Am simțit că, la început, Ding a avut emoții. În ultimul timp, nu a câștigat prea multe meciuri și asta i-a redus încrederea. Dar așa se întâmplă cu fiecare dintre noi – toți avem perioadele noastre de formă mai proastă. N-ar trebui să-și facă griji : după câteva victorii, o să-și recapete siguranța și o să reînceapă să joace la valoarea lui reală.” Adorabil Dave ! Întotdeauna a fost foarte „mămos” (!) cu cei tineri. Cred că e un tată foarte bun pentru cei trei copilași – mezina n-are decât patru luni și jumătate... Smile

Ding Junhui : „Nu m-am putut concentra așa cum ar fi trebuit... Acum o să mă întorc în Anglia și o să muncesc foarte serios...”

Ryan Day : „Cred că scorul de 5-0 reflectă corect realitatea meciului. Am jucat foarte bine. Mă simt bine la turneele din China și aș dori ca de data asta să câștig și finala, ca să-mi trec în palmares prima mea victorie într-un turneu de puncte. Dar mai sunt foarte mulți jucători buni pe care trebuie să-i înving înainte de a mă gândi la titlu.” Rolling Eyes Hello, Mr Day, nu ți-a spus nimeni că învingătorul trebuie să fie (sau măcar să pară) generos și să accepte victoria cu eleganță și nu cu infatuare ?... Ia citește mătăluță, de pildă, mai sus, declarația lui nenea Dave sau mai jos, declarația lui nenea Peter, ca să înveți câte cevașilea d-acolo ! Evil or Very Mad

Stephen Maguire : „A fost un meci de calitate de la început până la sfârșit. Amândoi am jucat un snooker solid și am realizat breakuri bune. Ardeam de nerăbdare să trec linia de sosire, așa că acum răsuflu ușurat. Îmi place să vin la turneele din China – atmosfera e întotdeauna foarte plăcută. Bineînțeles, contează și faptul că de aceste locuri mă leagă amintiri foarte frumoase, mai ales victoria de la ediția inaugurală. Ar fi formidabil dacă aș reuși să repet această performanță. Tot ce pot să fac e să mă străduiesc să-mi ating acest obiectiv și sper ca prin jocul meu să le ofer o bucurie fanilor acestui sport.”

Peter Ebdon : „Am jucat binișor, am făcut și un break mare, dar Stuart a jucat mai bine, în special în ultimele două frame-uri. Sunt dezamăgit că am pierdut. Facem un drum lung până în China și înfrângerea în primul meci e cu atât mai neplăcută, dar e clar că astăzi a învins cel mai bun. Îmi doream să mă descurc mai bine și sunt un pic trist fiindcă nu cred că fanii chinezi m-au văzut dând într-adevăr tot ce am eu bun în aceste turnee găzduite de ei...”

Stuart Bingham : „Am jucat destul de bine. Orice victorie asupra lui Peter Ebdon, fost campion mondial, reprezintă un rezultat excelent. Am fost condus cu 3-2, dar pe urmă am făcut un break de peste o sută și asta mi-a dat mai multă încredere.”

Andy Hicks : „Sunt foarte bucuros. Pentru mine, o victorie obținută asupra unui jucător de valoarea lui Shaun contează foarte mult. În primul meci, jocul mi-a mers ceva mai greoi, tocmai de aceea e așa de important că am învins în mod convingător un jucător de top.”

Shaun Murphy : „Cum se explică rezultatul ? Păi, dacă ați văzut meciul v-ați lămurit cam cum au stat lucrurile : Andy a jucat bine, iar eu am jucat prost. O explicație mai simplă zău că nu există !”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 2 Oct 2008, 10:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Mark S. !!! Daca isi pastreaza ritmul din primele doua meciuri in continuare, cu siguranta va castiga acest turneu.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
alexandra0003
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Aug/2006
Mesaje: 230
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 2 Oct 2008, 11:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumiri pentru declaratii (si pentru cele din 30 septembrie Smile )! Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alexandra0003 Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 2 Oct 2008, 11:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well done Selbs. Frumoasa forma pe care o are la acest turneu. Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 2 Oct 2008, 14:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Applause Applause 147 Jamie Cope ! Applause Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 2 Oct 2008, 14:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Jamie! Smile Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 2 Oct 2008, 14:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper să vadă toată lumea breakul - eu am avut șansa de urmări tocmai acel meci - pentru că televiziunea chineză înregistrează toate meciurile.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Shanghai Masters 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 3 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community