Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Shanghai Masters 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine gândiți că va fi campionul ?
Steve Davis
4%
 4%  [ 1 ]
Ricky Walden
4%
 4%  [ 1 ]
Mark Selby
24%
 24%  [ 6 ]
Marco Fu
4%
 4%  [ 1 ]
Mark Williams
0%
 0%  [ 0 ]
Ronnie OSullivan
56%
 56%  [ 14 ]
Stephen Maguire
8%
 8%  [ 2 ]
Ryan Day
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 25

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 4 Oct 2008, 15:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Și la mine la fel. Tot timpul a mers perfect...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 4 Oct 2008, 15:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La mine se tot inchide... Si de multe ori nu se conecteaza. Crying or Very sad



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
BIGRED1984
Fan


Data înscrierii: 27/Aug/2007
Mesaje: 12
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 4 Oct 2008, 16:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca e de la internetul vostru,cine stie ce legaturi sunt taiate. La mine merge TVAnts foarte bine, foarte clar la 200kbps.



_________________
In me the WishMaster
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui BIGRED1984 Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 4 Oct 2008, 16:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Trist in orice caz... Unul din putinele meciuri pe care vroiam cel mai mult sa le vad. Rolling Eyes Shocked Macar de-ash avea pe cine sa dau vina. Dar restul netului merge... Si intern si extern. Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Sâm 4 Oct 2008, 17:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie bate in decisiv.Bravo.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 4 Oct 2008, 17:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda... Cred ca a lui Maguire constiinta il va biciui multa vreme de-acum incolo pentru felul in care a pierdut si ce greseli impardonabile a facut. Adevarul este ca daca joci cu O'Sullivan trebuie sa joci aproape de perfectiune... Ceea ce Stephen poate, dar... Cu toata straduinta lui si felul superb in care a jucat astazi... Din punctul meu de vedere acele greseli au aratat o nesiguranta in fata lui Ronnie. Un soi de jucat cu securea deasupra capului, chiar daca ai un joc in fata... Ce sa-i zici...

Iar O'Sullivan imi pare ca un maestru Zen, pe care nu-l intereseaza cat este scorul sau alte presiuni... Se controleaza extrem de bine iar masa este din nou his playground... Ce sa mai zici...

Pacat pentru Maguire in orice caz... A facut un meci foarte frumos... Si ma bucur c-am apucat sa vad macar secvente si ultimele 3 frame-uri.

Oricum, ce-i al lui Ronson, yet again, e-al lui... Asa ca... Bravo, desigur! Very Happy Concluzie: un meci absolut minunat!

Later edit: Intrebarea lui Dom Dale care suna gen "de ce ai atacat acea bila rosie in ultimul frame, Ronson (la buzunarul de sus, o lovitura pe care n-ar incerca-o mai nimeni), cand ai fi lasat masa absolut deschisa daca o ratai?" mi-a parut retorica... Raspunsul la ea il stia toata lumea deja... Uhm, pentru ca-s Ronnie (and I always go where no man has gone before). I mean, really... Laughing Laughing Did you just ask that? Din ciclul... De ce straluceste soarele? De unde vin norii? Exista spirite? Bygone. Razz Laughing

N-am vrut sa fiu rautacioasa... Expuneam si eu o parere. Atat. Dom Dale is fabulous. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ANGELA
More than a fan


Data înscrierii: 13/Sep/2008
Mesaje: 41
Locație: Oradea

MesajTrimis: Sâm 4 Oct 2008, 17:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da...Un meci minunat am putut să-l văd de la cap la coadă.
Totuși Măguire a jucat foarte bine in prima parte Ronnie a făcut greșeli și el dar cum a spus Mrs.Hendry cei a lui Ronnie e pus deoparte .
Sutarele au fost foarte frumoase.BRAVO Ronnie. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ANGELA Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 4 Oct 2008, 17:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVO RONNIE! Very Happy Applause Amandoi au jucat fenomenal si ar fi meritat sa castige. 8) Evolutia scorului spune totul: 1-0,1-2,3-2,3-4,5-4,5-6...
Fantastice breakurile de 141 si 145 reusite de Ronnnie. Cel putin lovitura de distanta la buzunarul galben din decisiv a fost incredibila. Shocked Applause Amuzante si reactiile comentatorilor chinezi. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 4 Oct 2008, 18:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sevvilla86 a scris:
Amuzante si reactiile comentatorilor chinezi. Laughing


Mie mi se intrerupea din cand in cand imaginea; ca un facut, de cate ori rata Ronnie, dar nu de asta e vorba, ci de faptul ca, atunci cand n-aveam vizual, ma ghidam perfect dupa semnalul audio: Whoaaaahaaaaaaaa=lovitura dificila reusita, de distanta de siguranta, de spargere etc; Ayaaaa, ayayay=eroare jenanta, frame dus, fault intristator.

Excelent meci! Mana sus cine s-a asteptat sa se demoralizeze Ronson in jocul 8 dupa ce a intrat si o bila rosie din spargerea la bila neagra. (ala io, ala io.... Razz ) Cum zicea Mrs. H, cand se poate concentra, frumos spectacol ii reuseste.
Prima repriza cam chinuitzica, asa, dar a doua, atac-contraatac, o greseala pe joc, m-ai lasat in bile te-am taxat, hai cu breakul mare.
Entuziasmant.
Chiar ma intreb oare de ce radea Maguire asa din inima la interviul de dupa? Ronnie casca, isi aranja freza, se uita pe sus si Maguire...tot de-o veselie. Poate relaxarea ca s-a terminat.
Ohh ce meci. Ce bila rosie in decisiv. Miau!
Ma duc sa torc putin. Razz


Teoretic meciul diseara de la 20.45 pe Eurosport 1, cu un spatiu generos de emisie.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Sâm 4 Oct 2008, 20:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Of , ce-i si cu Eurosportul asta , au o lista de prioritati magnifica Smile , bine ca au dat inainte si Sarituri cu Schiurile , nu ca nu mi-ar place sportul , ba chiar ma uit la el , dar printre loviturile lui Ronnie si Maguire inca imi rasuna in urechi comentariul lui Hobana , "si acum pe bara de start urmeaza cel caruia i se mai spune si batman....singurul om din istorie care a castigat de 3 ori consecutiv Cupa Mondiala si in total de 4 ori...." , ca sa nu zic si de comentatorii de snooker dar lasa ca mai bine mai tarziu decat niciodata.

Acum sunt curios cat o sa tina streakul asta de victorii a lui Ronnie , deocamdata 14 meciuri consecutive si 2 titluri dar mai e mult pana la recordul lui Hendry , 36 de victorii consecutive si 5 titluri. Sa vedem maine.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 4 Oct 2008, 20:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci


Ricky Walden : „Sunt în al nouălea cer de bucurie că m-am calificat în prima mea finală de turneu de puncte, dar lupta cu Mark a fost foarte grea. Am avut și un pic de noroc – poate ca o compensație pentru că m-a urmărit ghinionul atâta amar de vreme. În orice caz, acum sunt un om fericit. Nu-mi pasă cu cine urmează să joc mâine – știu că e un răspuns-clișeu, dar chiar așa stau lucrurile. Pe de o parte, Stephen și cu mine suntem buni prieteni și m-aș fi bucurat să disputăm finala împreună, dar, pe de altă parte, Ronnie e cel mai bun jucător din lume. Cu oricare dintre ei poate fi un meci dificil, dar și frumos. Dacă sunt mirat de victoria de azi ? Ca să fiu sincer, nu, pentru că de cel puțin trei ani încoace tot visez cu ochii deschiși că am ajuns într-o asemenea postură, că joc în faze finale și câștig trofee, dar ce bine e când visul devine realitate !...”

Mark Selby : „Bineînțeles că sunt dezamăgit că am pierdut – mai ales după ce condusesem cu 4-1. Până când s-a ajuns la acest scor, Ricky nu jucase prea grozav, dar după aceea a început să joace din ce în ce mai bine. Se pare că, în general, am rezultate bune la turneele din China și am crezut că de data asta am șansa de a câștiga trofeul, numai că nu s-a întâmplat așa... Nu pot să-mi dau seama ce n-a mers bine în jocul meu și de ce n-am fost în stare să profit de atâtea ocazii câte am avut...”

Ronnie O’Sullivan : „Nu m-aș așteptat să mă calific în finală, dar mă bucur că am reușit, chiar dacă trebuie să recunosc că am avut și un pic de noroc. Pe la începutul meciului, am ratat destul de multe ocazii. Aș fi putut conduce cu 4-0, dar scorul era 2-2... De obicei, când faci asemenea greșeli, le și plătești. În decisiv, nu-mi doream decât să mai ajung la masă o dată, o singură dată, fiindcă simțeam că n-aveam nevoie decât de încă o șansă.”

A fost întrebat dacă e de părere că are un avans confortabil față de ceilalți jucători. „Păi, depinde de cât de bine joci atunci când nu joci bine, fiindcă doar nu poți să fii tot timpul în formă maximă. Dacă rămâi totuși la un nivel destul de bun chiar și atunci când joci mai slab, atunci poți să ai o oarecare constață în rezultate. Asta-i ceea ce-i definește pe jucătorii de top, iar de un an încoace, eu am fost cel mai constant. La ce bun să câștigi un turneu și pe urmă să pierzi primul meci din următorul ?!...”

Stephen Maguire : „Azi am jucat puțin mai bine decât în meciurile de până acum, dar asta n-a fost suficient ca să mă ajute să intru în finală. A existat șansa de a câștiga semifinala – și am ratat-o. Când conduceam cu 5-4, am avut un moment de șovăială : n-am fost sigur că bila roșie avea într-adevăr drum liber spre buzunar și nu mă puteam hotărî ce să fac... O greșeală de începător ! Ar fi trebuit pur și simplu să mă ridic de pe lovitură și gata ! Asta e diferența dintre Ronnie și noi, ceilalți : el n-are nevoie decât de o singură șansă. În decisiv, îndată ce l-am văzut intrând în bile, am fost sigur că n-o să mă mai lase să revin la masă...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 5 Oct 2008, 6:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da,Ronnie a valorificat la maxim sansa din decisv.Nu stiu ce jucator ar fi jucat acea bila la buzunarul galben intr-un asemenea moment.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 5 Oct 2008, 9:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca Ronnie nu si-a facut somnul de dimineata Razz .Greseste,baga bila alba in gaura Shocked .Walden incearca.Doar 5-4 la pauza.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Dum 5 Oct 2008, 16:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari maxime Ricky Walden. A dovedit un psihic imbatabil si o forma de zile mari. Numai daca te uiti la numele pe care le-a insirat pe tot parcursul concursului, si iti dai seama de performanta extraordinara pe care a reusit-o. Inca o data felicitari! Applause Majoreta Applause



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 5 Oct 2008, 17:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Applause Applause FELICITĂRI, RICKY ! Applause Applause

Frumos meciul, frumoasă performanța, frumoasă și mașina Roewe care se adaugă la premiul în numerar ! 8) Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Shanghai Masters 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 7 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community