Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Grand Prix 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine are șanse mai mari la titlu?
Judd Trump
18%
 18%  [ 2 ]
Ali Carter
18%
 18%  [ 2 ]
John Higgins
36%
 36%  [ 4 ]
Ryan Day
27%
 27%  [ 3 ]
Voturi totale : 11

Autor Mesaj
ambient_kreator



Data înscrierii: 18/Oct/2008
Mesaje: 4
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 18 Oct 2008, 23:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dar se pare ca si-a revenit capitanu' Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ambient_kreator Trimite mesaj privat
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Dum 19 Oct 2008, 0:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Parca frameurile astea decisive sunt date sa fie dramatice, nu-mi vine acum in minte vreunul sa nu fi avut amandoi jucatorii sanse sa-l castige...n-ar fi putut Ali sa-l castige cu un break ca cele cosntruite fluent cu care a revenit in joc?! Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 19 Oct 2008, 1:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In ce forma pare Ryan Day... Sper sa ne astepte un meci de zile mari maine. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 19 Oct 2008, 1:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Auzi, Ryan? Hai ca a treia oara-i cu noroc, dupa doua finale pierdute!
Hai ca poti!
Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 19 Oct 2008, 6:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ryand Day : „Amândoi am jucat foarte bine. Cred chiar că pe Ali tot eu l-am relansat în meci, atunci când am atacat acea bilă roșie la buzunarul verde. Pe urmă, am stat să mai aștept o șansă... Sigur că la 5-5, ar fi putut câștiga oricare dintre noi. M-am simțit foarte aproape de înfrângere cu toate că nu cred că făcusem greșeli prea grave. În decisiv, se punea problema de a găsi o ocazie ca să mă întorc la masă. Și aici a fost vorba tot de o lovitură la o bilă roșie, numai că pe asta am reușit-o – a fost o lovitură foarte bună. Acum sunt în finală, aici, la Glasgow, alături de John Higgins : la ceva mai frumos nici nu puteam spera...”

Ali Carter : „Într-o bună zi, s-ar putea să reușesc și eu să câștig un turneu... Sper să continui să mă calific în ultimul meci. O să vină și ziua în care unul dintre adversarii mei din finală o să piardă lupta. A fost un meci bun. Cred că, în general, a fost un turneu bun și acum îl aștept pe cel care urmează. Am avut câteva ocazii să câștig ultimul frame, dar poate că am riscat prea mult, dar am riscat tocmai pentru că am încercat să obțin victoria, nu să evit înfrângerea.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ANGELA
More than a fan


Data înscrierii: 13/Sep/2008
Mesaje: 41
Locație: Oradea

MesajTrimis: Dum 19 Oct 2008, 6:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Ryan .Și măine să te vedem cu trofeul în mînă.
Au jucat bine amăndoi.Felicitări domnilor. Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ANGELA Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 19 Oct 2008, 11:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciul dintre Ryan Day si Ali Carter a fost unul dintre cele mai frumoase ale sezonului. Very Happy Applause As fi vrut sa castige Ali datorita revenirii superbe dar a gresit prea mult in jocul decisiv. Crying or Very sad Acum, daca Ryan tot a ajuns aici, sper sa nu se piarda cu firea asa cum a facut in precedentele 2 finale. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 19 Oct 2008, 12:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu merg pe mana lui John! Very Happy
C'mon! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 19 Oct 2008, 18:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hmmm... mi se pare mie sau iarasi a inceput "sarabanda ratarilor"? Mr. Green Multe, foarte multe greseli de ambele parti. Confused Si din pacate Ryan repeta evolutia slaba din celelalte 2 finale. Sad Bine ca sesiunea nu a avut decat 7 jocuri. Twisted Evil Macar din punct de vedere al jocului sper sa se schimbe ceva in a 2-a parte, pentru ca in privinta rezultatului nu mai am dubii. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Dum 19 Oct 2008, 18:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca va reusi sa evolueaze cum a facut-o aseara Ryan inca mai are o sansa, mica dar existenta...dar daca va continua sa rateze poate pierde inca din prima repriza a celei de-a doua sesiuni.
Ma intreb ce face acum Ryan, sa fie la masa de antrenament? Dar John?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 19 Oct 2008, 21:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu știu dacă Ryan mai are șanse. John are experiența multor finale câștigate (ca să nu mai vorbim și de chestia cu râul și ramul – care nu l-au ajutat întotdeauna Wink ), deși pentru el asta ar fi a patra victorie și se spune că urciorul nu merge de multe ori la apă... Laughing Laughing E clar că acum va fi o excepție de la spusa proverbului.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 19 Oct 2008, 21:56, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 19 Oct 2008, 21:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tarziu de tot vine al 3-lea frame pentru Ryan. Sad Totusi inca mai sper sa scoata un rezultat onorabil. Hai Ryan! Very Happy

Edit: Pana acum a functionat incurajarea mea pentru Ryan. Rolling Eyes Laughing Acum daca tot a recuperat, sper sa reuseasca sa castige. Very Happy HAI RYAN! Majoreta

Oricum chinuita rau aceasta finala. Rolling Eyes Muuult mai bune au fost cele 2 semifinale...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 20 Oct 2008, 0:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well done, Higgie! Majoreta



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 20 Oct 2008, 2:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo, Higgo !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 20 Oct 2008, 7:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari, John! Applause
Ma asteptam la victoria lui, desi la un moment dat, speram la revenirea lui Ryan, pentru ca am votat cu el! Wink
Felicitari si lui Ryan, pentru ca a revenit cat de cat, si a pierdut la un scor onorabil! Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Grand Prix 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 9 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community