Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Grand Prix 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine are șanse mai mari la titlu?
Judd Trump
18%
 18%  [ 2 ]
Ali Carter
18%
 18%  [ 2 ]
John Higgins
36%
 36%  [ 4 ]
Ryan Day
27%
 27%  [ 3 ]
Voturi totale : 11

Autor Mesaj
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 18 Oct 2008, 18:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well done , John! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 18 Oct 2008, 19:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

John Higgins : „E grozav să închei meciul cu un break frumos. Cam la fel ca aseară, în meciul cu Ding. Acum am devenit favoritul la titlu, dar indiferent cu cine o să joc în finală, o să fie un meci greu. Cred că jocul îmi merge bine și, cu toate că la începutul semifinalei n-am fost în stare să leg breakuri prea mari, pe urmă mi-am recâștigat fluența. Mă simt mulțumit de rezultat și plin de încredere. Am pierdut două finale, aici, în Scoția, în fața lui Ronnie O’Sullivan și au fost înfrângeri greu de suportat pentru că jucam în prezența tuturor prietenilor și familiei, care veniseră să mă susțină. Aș dori tare mult ca de data asta să câștig.

Nu-i deloc ușor cu acești tineri – mai toți joacă ofensiv și au un curaj formidabil. De asta mă bucur că am reușit să mă calific în finală. Când conduceam cu 4-1, aveam impresia că lui Judd nu-i prea mergea jocul și că n-o să am nicio problemă. Dar e un mare talent și cred că ar nimeri buzunarele din absolut orice poziție ! Va deveni un mare jucător, nu există nicio îndoială în privința asta. Nu trebuie decât să se obișnuiască să joace în fața camerelor de luat vederi, dar toți am trecut prin asta. Deocamdată, punctează cu o lejeritate care seamănă a joacă și dacă se va pune la punct și cu partea tactică, îl așteaptă un viitor strălucit.”


Judd Trump : „Când am reușit să egalez la 4, am crezut că am o șansă de a câștiga meciul, dar în ultimele două frame-uri tot experiența lui John a contat mai mult. Nu pot să spun că am avut emoții, dar mi-aș fi dorit din toată inima să ajung în finală... Simțeam că aș fi putut s-o câștig. Aveam nevoie de încă o șansă ca să revin la masă. Am profitat de câteva ocazii și am făcut câteva breakuri bune. Sperasem să-l pun sub presiune și, de fapt, în ultimele două frame-uri n-am mai ratat decât două lovituri. Dar jocul lui a fost mult mai bun decât la începutul meciului. Mai sunt probleme tehnice pe care trebuie să le rezolv și poate că ar fi cazul să-mi regândesc și alegerea loviturilor, deși am avut impresia că loviturile alese de mine erau cele corecte. Îi urez mult noroc lui John în finală.”

(Mai ales din Sporting Life Wink )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 18 Oct 2008, 20:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai Ryan cu al doilea Smile

Un link sa vedem evolutia celor doi pana la 23? va rugam frumos Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 18 Oct 2008, 20:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ryan merge la un max !...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 18 Oct 2008, 20:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hmm, e pe un break maxim, frame-ul castigat si noi nu-l vedem...nu-mi place
HAI RYAN... Embarassed




Ultima modificare efectuată de către AndreiCS la Sâm 18 Oct 2008, 20:59, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 18 Oct 2008, 20:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://hotdubzsport.ulmb.com/index.html Channel 1



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 18 Oct 2008, 21:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A ratat bila galbena sau pozitia nu a fost una buna?Sad
Multumesc pentru link...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 18 Oct 2008, 21:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere. Nu ieșise bine de la lovitura precedentă, care fusese prea puternică...

Să vedem ce se întâmplă cu reluarea live streaming-ului..



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 18 Oct 2008, 21:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stiam ca va fi o semifinala mare Wink si favoritul pentru ridicarea trofeului este fara doar si poate galezul
Partida cu Selby sa fie cea care l-a descatusat? nu-mi aduc aminte sa fi evoluat vreodata bine in meciurile directe cu marii jucatori din top 4(de anul trecut...Ronnie, Stephen, Sean si Mark, ca cel de anul asta pare sa-l includa si pe Ryan) si m-am bucurat enorm cand a trecut de sferturi
Hai Ryan!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 18 Oct 2008, 21:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Scor echitabil. Foarte bun meci.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 18 Oct 2008, 21:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cine zicea pe-aici ca Higgins a jucat bine? Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
ambient_kreator



Data înscrierii: 18/Oct/2008
Mesaje: 4
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 18 Oct 2008, 22:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salutare tuturor (pentru prima data). Va anunt cu placere (e preferatul meu) ca Higgins va castiga marele premiu.... ma contrazice cineva Laughing ?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ambient_kreator Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 18 Oct 2008, 22:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai venit !
S-ar putea să te contrazică Higgins... Wink Asta dacă n-a învățat până acum că nu prea e politicos să contrazici pe cineva. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
AndreiCS
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2008
Mesaje: 366

MesajTrimis: Sâm 18 Oct 2008, 22:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Te contrazice procentajul loviturilor de siguranta ale lui Ryan-97%
Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui AndreiCS Trimite mesaj privat
ambient_kreator



Data înscrierii: 18/Oct/2008
Mesaje: 4
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 18 Oct 2008, 23:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca-i acordati prea multe sanse lui Ryan. Nu uitati ce a facut Higgins in meciurile cu Hamilton si cu Ding.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ambient_kreator Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Grand Prix 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 8 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community