Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » WS Bahrain Championship
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga trofeul Campionatului Bahrainului ?
Stephen Hendry
64%
 64%  [ 9 ]
Robert Milkins
0%
 0%  [ 0 ]
Dom Dale
0%
 0%  [ 0 ]
Matthew Stevens
21%
 21%  [ 3 ]
Barry Hawkins
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
14%
 14%  [ 2 ]
Neil Robertson
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 14

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 8 Noi 2008, 18:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo scoțianului Marcus Campbell pentru primul său break maxim competițional ! Applause


Scuze, niet live scoring : sunt pe coclauri... Rolling Eyes Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Theodor Cepraga
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Oct/2008
Mesaje: 249
Locație: Tecuci

MesajTrimis: Sâm 8 Noi 2008, 18:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

steve va putea lua parte la meciul din turul 2?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Theodor Cepraga Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 8 Noi 2008, 20:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciul din optimi al lui Steve (cu Marco Fu sau Dom Dale) va fi pe data de 11, în ultima sesiune. Steve ar ajunge în Regat la vreme pentru întâlnirea din Premier League, dar meciul lui din sferturi la Bahrain Championship (cu Matthew Stevens/ Stuart Bingham/ Ryan Day/ Dave Harold) ar fi joi, adică în aceeași zi cu meciul din Ligă...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Theodor Cepraga
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Oct/2008
Mesaje: 249
Locație: Tecuci

MesajTrimis: Sâm 8 Noi 2008, 20:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

asadar poate juca in turul 2...dar nu poate juca in niciun caz in 1/4?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Theodor Cepraga Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 9 Noi 2008, 2:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sfertul de finală al lui Steve începe, în Bahrain, joi, 13 noiembrie, la ora (României) 14.00. Meciul din Ligă începe, în Anglia, tot joi, 13 noiembrie, la ora (României) 21.30. Dacă Steve are avion (sau, poate, regele Bahrainului îi oferă avionul personal Wink ) după meciul de la Manama (adică, la ritmul în care joaca acum Roșcatul, pe la ora României 17.00-17.30), ar avea timp să ajungă în Anglia, dar ar mai trebui să parcurgă și distanța dintre Londra și Haywards Heath, West Sussex, unde e arena... Cam greu, Theo, mai ales că e vorba de multă oboseală.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Dum 9 Noi 2008, 16:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hmmm , e ora 5 dupa-amiaza si meciurile nu s-au jucat inca>


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Dum 9 Noi 2008, 16:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciurile s-au jucat si se joaca, doar ca probabil ca este si Clara ocupa si nu are timp sa se ocupe de live scoring.

Holt a invins cu 5-3. Murphy - Dunn este 4-4. Si se pare ca Hawkins l-a invins tot cu 5-3 pe KenDo.

Later Edit: Dunn l-a invins pe Murphy in decisiv. Very Happy



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 9 Noi 2008, 18:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

vladch_93 a scris:
Meciurile s-au jucat si se joaca, doar ca probabil ca este si Clara ocupata si nu are timp sa se ocupe de live scoring.


Thanks, Vlad, da, cam așa este. Laughing Mai exact, dusă, cum ziceam, pe coclauri. Alteori, am reușit să plec, să mă preumblu (deși cred că niciodată în timpul turneelor) și să revin pe nesimțite, toooot timpul cu laptopul în cârcă și cu ochii roată după posibilitățile locale de conectare la net, dar de data asta a fost ceva mai greu - nu din cauza internetului, ci a distanțelor și orelor. Live scoring, sper, de mâine seară... Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 9 Noi 2008, 20:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ahahahah. Cat de tare...

Ma uitam la Dom Dale in timp ce iesea din arena si ziceam cu voce tare: "Hai razi ca stii ca vrei sa razi..." Si, vorba ceea, buzele i se incretzeau ushurel... Si chiar inainte sa iasa omul afisheaza a huge grin in front of the camera. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Scumpul de el. Very Happy Laughing

Si... Later edit: Observ ca Joe Swail a pierdut din nou... 1-5 cu Milkins (Thank you pentru scoruri!). Ce aiurea din partea lui. Sad Si din nou imi aduc aminte de cum a ratat calificarea in top 16 mondial. Si din nou ma enervez. Evil or Very Mad Mad



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Lun 10 Noi 2008, 8:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa prima zi un singur comentariu:"vedetele" au venit pentru ca trebuiau sa vina,nu ca sa joace.Murphy de nerecunoscut.Iar Fu cred ca si daca isi propunea sa rateze atat nu o facea.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 10 Noi 2008, 14:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Steve Davis s-a retras. Din ce motive ? Păi, medicale, cum altfel ?!... Rolling Eyes Twisted Evil Laughing

Probabil însă că o să se facă bine repede de tot, fiindcă azi, luni, trebuie să fie prezent în zona Blackpool (așa cum anunța, cu trei zile în urmă, o gazetă locală). Steve participă la un proiect de orientare spre succes a tineretului din zonele defavorizate. Merge prin țară și le vorbește puștanilor despre sport, disciplină, bucuria victoriei, onoarea de a lupta și de a învinge cinstit și toate celelalte lucruri pentru care, dacă ai ceva minte & inimă, nu se poate să nu îndrăgești snookerul. În plus, le mai oferă și ocazia de a juca un frame-două cu el.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 10 Noi 2008, 21:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aye, aye, domnu' Hendry! Tot asa, hai ca-i bine. Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 10 Noi 2008, 22:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well done Matts! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 10 Noi 2008, 22:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Indeed! Ce rezultate fenomenale astazi... Hendo il invinge pe Walden. YAY! Very Happy Si Massew il white wash pe Bingham. Shocked Shocked N-am vazut asha ca nu stiu ce s-o fi intamplat, dar tare mi-ash bucura sa revina intr-un final la forma pe care o avea odinioara.

Si un Milkins care taie si spanzura...

Ma intreb daca o avea cineva tupeu maine sa nu dea Mark Allen vs Judd Trump, ca ar fi chiar culmea. =)))))

Pe de alta parte Mark King are meci extrem de greu cu Lee, dar pun pariu ca de difuzat va fi difuzat meciul lui Magsimus... Aproape ca-mi pare rau. I don't know. Sper sa pot vedea si eu undeva meciul lui King... Undeva, cumva. Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 11 Noi 2008, 12:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Stephen Hendry : „A fost un meci de foarte bună calitate, de la prima până la ultima lovitură : probabil, cel mai bun meci al meu din acest sezon – nu că ar fi fost prea multe alte meciuri bune cu care să-l compar !... Ricky e unul dintre jucătorii care, în acest moment, sunt în formă, deci știam că urma să am un meci greu. Câțiva dintre favoriți nu mai sunt în competiție, dar dacă o fi s-o câștig eu, fiți siguri că n-o să-mi fac probleme din cauza asta ! Mai sunt destui jucători de top aflați încă în arenă. Dar problema e că, deocamdată – adică în acest sezon – încă n-am câștigat două meciuri unul după altul, așa că sper să-mi păstrez elanul. M-am bucurat să văd, în seara asta, un public numeros. Poate se duce vorba că e un spectacol interesant, fiindcă tocmai de asta avem nevoie : lumea trebuie să vină la meciurile de snooker și să învețe să îndrăgească și să susțină acest sport.”

Joe Perry : „Am jucat bine, am punctat masiv și n-am avut decât vreo două-trei lovituri ratate. Cu atâtea retrageri și eliminări, calea spre titlu pare acum larg deschisă. Cel puțin pe hârtie, fiindcă rezultatele din ultimele turnee au arătat că nu mai există nume mari care să domine circuitul și să câștige titlu după titlu, ceea ce înseamnă că ne putem aștepta la meciuri foarte dificile cu oricare dintre jucătorii rămași în competiție – cu sau fără capi de serie, lupta a devenit la fel de grea. În acest sezon, am câștigat toate meciurile din prima rundă, numai că mai departe am dat de adversari mai în formă sau mai norocoși – de două ori m-am întâlnit cu O’Sullivan, iar acum aș avea de jucat cu Maguire, dar presupun că tocmai de ei trebuie să treci dacă vrei să câștigi trofeul...”

Ryan Day : „Dave a jucat bine încă de la începutul sezonului și e un tactician foarte bun, dar și eu sunt plin de încredere așa că n-am simțit niciun moment că aș fi fost în pericol. După un parcurs foarte bun precum cel de la Glasgow, nu doresc decât să continui în același ritm. Cred că sunt printre cei mai buni dintre jucătorii aflați acum în formă și nu am nici măcar o umbră de îndoială : sunt într-adevăr capabil să câștig acest turneu. Matthew e unul dintre cei mai buni prieteni ai mei, am și călătorit spre Bahrain împreună, dar ar fi fost preferabil pentru el să fie în cealaltă jumătate a tabloului. Oricum, știu că fiecare dintre noi o să joace cât mai bine și o să încerce să câștige titlul.”

Dave Harold : „După părerea mea, în acest moment, Ryan este numărul unu. Joacă foarte bine și nu prea ai cum să-l pui sub presiune. În mod cert, este favoritul la titlul Campionatului Bahrainului. Se află în prima jumătate a tabloului și nu va fi deloc ușor de oprit. E adevărat, mi s-a părut că a avut și ceva norocfiindcă că am impresia că am jucat bine, numai că trebuie să fii într-o formă de zile mari ca să-l învingi. Dacă nu, iei bătaie. În ultimul frame, am fost tare dezamăgit : executasem o lovitură de siguranță foarte bună, dar el a găsit bila și a trimis-o în buzunar ! Pur și simplu n-avea dreptul să reușească așa ceva, dar ăsta-i Ryan al nostru ! Ar fi trebuit să trec și eu la un nivel superior al jocului meu, numai că... nu l-am mai găsit...”

Matthew Stevens : „O victorie la zero e un rezultat mare, deși Stuart nu era deloc în formă. Dar mă bucur să văd că mai ratează și adversarii mei nu numai eu ! În calificări, am jucat destul de bine, dar și acolo nivelul este foarte ridicat. Recent, am jucat cu David Gilbert : eram la 2-2, după care el a făcut două breakuri de peste 90 și unul de peste 100 ! În ultimele trei frame-uri, n-am executat nici măcar o singură lovitură... M-am antrenat serios în ultimele patru săptămâni și mă bucur că m-am calificat în optimi.”

Robert Milkins : „Mi-am complicat singur situația, dar a trecut foarte mult timp de când n-am mai jucat într-un meci televizat, mai ales în condițiile în care să existe șanse de a mă califica în optimi. La început, am jucat bine, am făcut un break de peste o sută și am ajuns să conduc cu 4-1, dar la 4-3, simțeam că pierd controlul asupra meciului. Jocul meu tactic a fost bun și tocmai datorită lui am reușit să rezist, numai că loviturile de siguranță nu sunt suficiente : trebuie să mai și trimiți bilele în buzunar. De fapt, de vreun an încoace, joc destul de bine însă nu reușesc să obțin rezultate, iar asta e foarte frustrant. Urmează să joc cu Michael Holt și știu că nu va fi un meci ușor, mai ales că, pentru mine, Michael e jucătorul-baubau : niciodată n-am câștigat în fața lui...”

Neil Robertson : „A fost un adevărat maraton, dar am jucat bine și am condus cu 4-1. N-am ratat decât o singură lovitură mai ușoară și numai din cauza ghinionului n-am reușit să fac breakuri mai mari. La un moment dat, Marcus a avut noroc la o lovitură, iar eu am greșit execuția cu sprijinul la bila maro, după care el a revenit în meci și a jucat foarte bine. În decisiv, cred că am reușit cele mai bune lovituri de siguranță din viața mea. Pe urmă, am închis masa și am răsuflat ușurat.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » WS Bahrain Championship Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 2 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community