Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » WS Bahrain Championship
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga trofeul Campionatului Bahrainului ?
Stephen Hendry
64%
 64%  [ 9 ]
Robert Milkins
0%
 0%  [ 0 ]
Dom Dale
0%
 0%  [ 0 ]
Matthew Stevens
21%
 21%  [ 3 ]
Barry Hawkins
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Allen
0%
 0%  [ 0 ]
Stephen Maguire
14%
 14%  [ 2 ]
Neil Robertson
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 14

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 9 Oct 2008, 22:18    Titlul subiectului: General Răspunde cu citat (quote)

Istoria turneului a început cu probleme. Nu mai reiau întreaga poveste ( Arrow NEWS 155 http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=64&start=2310 ). Încă nu au fost anunțate premiile (doar fondul de premiere : 132 000 de dinari bahrainezi – echivalentul a 197 500 de lire sterline). Așa cum ne așteptam, dintre cei patru jucători vizați direct de gafa WSA, trei au anunțat deja că nu vor participa : John Higgins, Mark Selby și Ding Junhui. Al patrulea, Steve Davis, aflat la mare nevoie de puncte, s-a înscris totuși și va disputa meciul său de calificare. Dacă, în calitate de bun prieten al lui Barry Hearn, a primit sau nu OK-ul acestuia pentru călătoria către regatul-insulă, deocamdată nu se știe. Oricum, sunt bune și punctele (eventual) câștigate la Pontin's. Wink

Nici logo-ul competiției nu a fost încă dezvăluit. Până când va fi, am pus în locul lui portretul unei simpatice (deși cam împopoțonate) locuitoare a Bahrainului. (Ar fi putut fi de oriunde altundeva din arealul dumneaei, dar poza asta – adică originalul mult mai mare – e chiar din această țară.) Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mie 12 Noi 2008, 23:14, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 15 Oct 2008, 19:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

The Irish Daily Star de azi îl citează pe Ken Doherty, care, alături de Matthew Stevens și de Jamie Cope, intră direct pe tabloul principal ca urmare a absenței celor trei capi de serie (John Higgins, Mark Selby și Ding Junhui, care au de jucat în Ligă) : „Am răsuflat ușurat când am aflat că sunt calificat în turneul din Bahrain ! Tare-i greu cu rundele astea de calificare de la Prestatyn – pur și simplu mă distrug psihic... Ultima dată, în calificările pentru Shanghai Masters, am pierdut (cu 1-5) în fața lui Jimmy și a fost un meci foarte greu. După aceea, m-am dus la gară. Stăteam pe peron și-mi venea să plâng. Totul e atât de diferit acolo – nu seamănă deloc cu ceea ce am fost noi obișnuiți... Am probleme mari, trebuie să-mi adaptez jocul și starea psihică la atmosfera din boxele acelea strâmte... Mă bucur că măcar la acest turneu am scăpat de calificări. Sper să am rezultate bune și să mai adun puncte...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 15 Oct 2008, 21:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte interesanta aceasta declaratie a lui Kendo. Una din putinele dati in care am auzit un jucator declarand ceva legat de partea emotionala (poate ma insel eu, dar nu-mi amintesc si nu cred ca exista multi jucatori care ar da pe fata ca le vine sa planga uneori - legat de sportul in cauza, desigur... Imi amintesc doar de Ronson ca zicea asa ceva la un moment dat, dar el avea si alte probleme).

Thank you!



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 15 Oct 2008, 21:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

You're welcome. Smile Așa mi se pare și mie : nu mulți vorbesc despre așa ceva, dar Ken e foarte sensibil și mai e și căsătorit cu un medic psihiatru de la care trebuie să fi învățat că e bine să discuți deschis despre problemele tale... Laughing Laughing

Totuși la Prestatyn Ken e într-o companie ilustră alături de Steve, Jimmy, Mark Williams etc. Lui Jimmy i-au trebuit multe luni și etape de calificare ca să se obișnuiască. Dar cred că șocul trebuie să fie enorm... În afară de asta, atmosfera de acolo trebuie să fie apăsătoare. Tony Drago spunea că la Pontin's poți să și omori pe cineva, să-i îngropi liniștit cadavrul și să scapi nepedepsit, fiindcă nu e nimeni prin preajmă să te vadă !...

Acum, situația s-a mai schimbat. De când vin acolo atâtea vedete mondiale, vine și publicul...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 29 Oct 2008, 17:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Tony Drago spunea că la Pontin's poți să și omori pe cineva, să-i îngropi liniștit cadavrul și să scapi nepedepsit, fiindcă nu e nimeni prin preajmă să te vadă !...


Laughing Laughing



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 29 Oct 2008, 20:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Azi : primul break maxim din cariera de profesionist a tânărului Liang Wenbo ! 8) Very Happy
Pe lângă alte 3 breakuri 100(+) în același meci : 2 x 139 și un 115.

Scuze pentru întârzierea actualizărilor, dar am fost pe drum. Cu laptop cu tot, dar de data asta a fost ceva mai greu.

WELL DONE, WENBO ! Applause Applause Applause

Al 65-lea pe lista breakurilor maxime realizate în competițiile profesioniste oficiale. (Lista Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=261 )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 29 Oct 2008, 20:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Wenbo !!! Applause Applause Applause multumim ptr info Clara



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 29 Oct 2008, 21:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Super! La cat mai multe astfel de reusite! Very Happy
Multumim pentru informare , Clara! :*



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Joi 30 Oct 2008, 9:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Liang.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 30 Oct 2008, 20:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred că Steve o să se poată strecura : etapa din Premier League în care are meci cu Ding e pe 13 noiembrie. În Bahrain, Roșcatul are de jucat cu RO’S, în șaisprezecimi, pe data de 9 noiembrie. Nu prea am impresia că are șanse să câștige, dar dacă ar câștiga, meciul lui din runda următoare ar fi pe data de 11, în ultima sesiune. Cam „strâns”, dar directorul de turnee ar putea face o rocadă, mutând meciul în sesiunea de după-amiază sau chiar în cea de dimineață. Tot destul de „strâns”, Steve ar ajunge în patrie la vreme pentru întâlnirea din Sussex, dar (în ipoteza că ar fi câștigat și meciul din optimi – cu Marco Fu sau Dom Dale), i-ar fi imposibil să revină în Bahrain ca să prindă, joi, meciul din sferturi (cu Matthew Stevens/ Stuart Bingham/ Ryan Day/ Dave Harold)... Wink

Cu cele două sutare reușite azi, Fergal O’Brien își face intrarea pe lista marcatorilor de cel puțin una sută de breakuri 100(+). Applause

Judd a mai eliminat un campion mondial...

Iar Liang Wenbo a pierdut în fața lui Mick Judge, un irlandez simpatic, dar care cred că nu-și credea ochilor ! Nu degeaba se spune că, de obicei, un break maxim te scoate din circulație ori chiar în meciul în care l-ai realizat, ori în următorul...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 8 Noi 2008, 20:05, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 4 Noi 2008, 2:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

„Problema cu dilema" lui Steve Davis se complică : RO’S s-a retras din competiție (lucru care nu m-a surprins din cale-afară), prin urmare, Steve aterizează direct în optimi și, așa cum știm, are nevoie de punctișoarele acelea care, eventual, ar contribui la alcătuirea sacrei sintagme „top șaisprezece”. Ce va face Roșcatul ? Elegant ar fi să se retragă acum, fără șmecherii de doi bani în genul „dă lovitura de spargere și retrage-te”. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Mar 4 Noi 2008, 11:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am si eu o nelamurire:cum poti sa te retragi de la un turneu,asa pur si simplu?Ce se intampla cu punctele respective?La cate turnee poti sa nu participi?



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 5 Noi 2008, 3:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poți să te retragi (cu certificat medical sau în cazul unei situații familiale speciale), dar nu-ți convine pentru că nu primești decât punctele corespunzând înfrângerii în primul meci (asta dacă certificatul este acceptat de WSA).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 8 Noi 2008, 10:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara te rog frumos , poti sa-mi spui si mie la ce ora ( a Romaniei ) va juca Stephen Lee cu Mark King marti ? Am o mare problema cu fusurile orare !!! Multumesc anticipat !!!

P.S. Imi cer scuze ca am lipsit de pe forum la ultimele doua competitii, dar orice om are la un moment dat probleme ce trebuiesc rezolvate. Abia astept sa vad de ce sunt in stare organizatorii din Bahrain , sper intr-un snooker de foarte buna calitate !!!



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 8 Noi 2008, 10:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În sesiunea a doua a zilei, la ora (României) 14.00. Dar cred că e la masa a doua... Bahrainul e cu o oră înaintea noastră. Smile



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » WS Bahrain Championship Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 1 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community