Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Avem printre noi jucatori de snooker?
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Jucati Snooker?
Joc des
38%
 38%  [ 16 ]
Doar ocazional
33%
 33%  [ 14 ]
Nu joc deloc
28%
 28%  [ 12 ]
Voturi totale : 42

Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 27 Feb 2005, 20:33    Titlul subiectului: Re: poate ca da, poate ca nu Răspunde cu citat (quote)

radu_grig a scris:
DE CE statul nu stimuleaza tinerii dornici de a face performanta in acest sport??? Altfel, normal ca nu se face mare lucru la noi cu asa ceva!! Daca ar exista ajutorul lui, chiar daca ai juca mult cum zici tu, se schimba radical situatia: undeva ai un sprijin pentru a te afirma in tara si poate nu numai!!


Interesting... Poate ai dori sa mentzionezi si ce sporturi "stimuleaza" cu adevarat statul roman... Oare de ce or pleca cei mai tari sportivi ai nostri in afara? Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Vizitator






MesajTrimis: Lun 28 Feb 2005, 17:33    Titlul subiectului: Re: poate ca da, poate ca nu Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
radu_grig a scris:
DE CE statul nu stimuleaza tinerii dornici de a face performanta in acest sport??? Altfel, normal ca nu se face mare lucru la noi cu asa ceva!! Daca ar exista ajutorul lui, chiar daca ai juca mult cum zici tu, se schimba radical situatia: undeva ai un sprijin pentru a te afirma in tara si poate nu numai!!


Interesting... Poate ai dori sa mentzionezi si ce sporturi "stimuleaza" cu adevarat statul roman... Oare de ce or pleca cei mai tari sportivi ai nostri in afara? Very Happy


Hmmm... greu de spus, dar snooker-ul chiar ar merita, serios vorbind. De ce pleaca? Castiga mai mult in afara.


Sus
radu_grig
Fan


Data înscrierii: 20/Ian/2005
Mesaje: 23
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 28 Feb 2005, 17:36    Titlul subiectului: mesajul e al meu Răspunde cu citat (quote)

Mesajul de mai sus imi apartine; ciudat: o vreme am fost logat automat si acum am facut-o cu nume si parola din pagina de start.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui radu_grig Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 28 Feb 2005, 18:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Snookerul nu este sustinut cred de mai mult de 10 state mondial ! Asa ca nu avem de ce sa ne plangem ca nu ne ajuta statul. Ar trebui sa fim si noi bucurosi ca am auzit de jocu' asta si mai mult ca exista cei ce se numesc Marius Ancuta si Daniel Bontea , mai marii la Organizatzia Romana de Snooker ! Si exista si Fed. Rom. de Snooker si Biliard ! Asa ca ar trebui sa fim bucurosi , dar ce dreaq suntem romani VREM BANI suntem oarecum fomisti dar sa stiti ca voi vretzi sa faceti snooker nu statu' ! Asa ca pana la urma va da bani daca vrea ! Eu unul am umblat o luna pe la Federatzie . Am vorbit cu cineva . Mi-sa zis ca daca vreau sa devin jucator se poate , dar trebe sa imi platesc inscrieri si toate alea . Ei unii ma trimet la concursuri afara . Ceea ce va anuntz ca nu se poate decat daca te ajuta ei , deci nu ii mai injura !



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
radu_grig
Fan


Data înscrierii: 20/Ian/2005
Mesaje: 23
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 2 Mar 2005, 17:32    Titlul subiectului: nu le reprosez nimic Răspunde cu citat (quote)

Cold_Fever a scris:
Snookerul nu este sustinut cred de mai mult de 10 state mondial ! Asa ca nu avem de ce sa ne plangem ca nu ne ajuta statul. Ar trebui sa fim si noi bucurosi ca am auzit de jocu' asta si mai mult ca exista cei ce se numesc Marius Ancuta si Daniel Bontea , mai marii la Organizatzia Romana de Snooker ! Si exista si Fed. Rom. de Snooker si Biliard ! Asa ca ar trebui sa fim bucurosi , dar ce dreaq suntem romani VREM BANI suntem oarecum fomisti dar sa stiti ca voi vretzi sa faceti snooker nu statu' ! Asa ca pana la urma va da bani daca vrea ! Eu unul am umblat o luna pe la Federatzie . Am vorbit cu cineva . Mi-sa zis ca daca vreau sa devin jucator se poate , dar trebe sa imi platesc inscrieri si toate alea . Ei unii ma trimet la concursuri afara . Ceea ce va anuntz ca nu se poate decat daca te ajuta ei , deci nu ii mai injura !


Niciodata asa ceva din partea mea la adresa lor!!! Ba din contra, cu toate ca trebuie sa umbli mult pe la ei ca sa faci ceva, e foarte bine ca avem sustinerea lor.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui radu_grig Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 4 Mar 2005, 22:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci pana la urma a ramas ca tu nu ai nimic cu Federatia si chiar ii simpatizezi sau ii injuri si faci mijto aci ?!



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
n-am nimic
Vizitator





MesajTrimis: Mar 8 Mar 2005, 13:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-am nimic cu ei!!! Si nu fac misto de nimeni!! Nu-mi place sa fac asa ceva...


Sus
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 8 Mar 2005, 18:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Logheaza-te data viitoare Laughing Exclamation



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Mie 9 Mar 2005, 14:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai baieti, e prima oara cand intru pe topicul asta pt ca am concluzionat ca nu a nici in clin nici in maneca. Joc snooker ocazional, si atunci mai mult pentru entertainment alone. N-am timp de performante foarte notabile nici la biliard. Sad but true. DAR THE POINT IS: voi vorbiti putin aici pe pielea ursului din padure la capitolul performante snookeresti. Motivul principal fiind ca peisajul general de la noi nu ajuta, chiar trecand de partea materiala: afara exista cluburi specializate exclusiv pe snooker cu duiumul; si sunt populare (in GB sunt ARHI-ARHI-populare); ai cu cine juca; ai pe cine invita la o partida; ai cu cine juca pe un ban cinstit. la noi ai maximum 10 mese de snooker in toata tara, dintre care pe jumatate nu te poti antrena pt ca trag in toate directiile. Capitolul calitate si capitolul cantiate sunt aproape de zero. Singura modalitate de a face performanata este sa iti iei masa si tac acasa (si sa joci singur, probabil). Fara a mai lua inconsiderare aspectul "unde dracu o pui?!?!", masa+bile+tac= min 3-4000$ (mininum minimorum)... o masa top of the top de nivel competitional trece de 10000$ Nemaivorbind de faptul ca trebuie intretinuta. Dar, sa zicem ca faci si asta (cum, nu stiu, dar poate e cineva fiu de mare mahar pe-aicea...daca da.. don't take it as an offence). Buuuuuun... in ciuda tuturor vicisitudinilor sortii te vezi cu postavu' verde in fata, cu tacu in mana si cu 22 de bile lucitoare asteptandu-te nerabdatoare... De unde incepi? SPORTUL DE PERFORMANTA SE INVATA, FRATII MEI.... DE LA CINEVA THAT IS Exclamation Si de la cine o sa-l inveti in Romania? De la Daniel Bontea, de la transmisiunile Eurosport. Hai sa fim seriosi. Nu e bine sa-ti piezi entuziasmul tineresc, dar si entuziasmul are limite, nu-i asa.
A, da... nemaivorbind de: varsta de la care tb sa te apuci de snooker ca sa ai posibilitatea de a face performanta, timpul infernal de mare pe care trebuie sa il petreci jucand intr-o prima faza si faptul ca odata ce devii profesionist tb sa emigrezi in GB ca altfel nu se prea poate. Laughing Laughing

Well... good luck to you all, then!



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 9 Mar 2005, 18:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing AAhahahahahahahah. Very Happy Da...



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 12 Mar 2005, 22:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am 14 ani si un 22 la activ , nu am masa acasa nici macar tac . Sunt un infocat al jocului si joc cat mai des si mai mult posibil . Cred ca are cine sa te invetze , si acela este Jimmy White (din cartzi corect , dar si ala e bun) ! Cred ca daca vrei te ajuta Clara Smile ...



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Lun 14 Mar 2005, 12:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

EU nu vreau... pentru tine ma gandeam. Laughing Laughing
Eu am altele de facut.



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Smaranda_
Vizitator





MesajTrimis: Vin 6 Mai 2005, 0:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu ma bag in seama, i just think this would be fun to share...
Este foarte interesant cam prin ce etape trec eu atunci cand m-apuc de un meci de biliard cu cineva (ca de snooker, acolo doar experimantez ca e complication). Ei bine, de obicei cand primesc masa, tot ritualul ala de scos bilele din buzunare si aranjat si ales tacul si dat cu creta, si obisnuit cu el pe cat posibil il fac sub privirile putin intrebatoare si un pic cam lungi ale celor de la mesele alaturate. de ce? probabil pentru ca sunt fata si pentru ca dau impresia (corecta) ca chiar am venit sa ma pun pe treaba acolo si nu pentru ca vrea boufrendu' sa joace biliard si tre' sa ma fatai si eu pe langa masa si pe laga el... sau, mai rau, ca sa agat jumatate de sala. Laughing Laughing Anyways... nu e evidenta chestia, dar o simt de fiecare data, fie ca ma pregatesc sa joc cu un baiat sau cu o alta fata. Ei bine, de obicei ma stinghereste chestia (putine momente de-astea in viata mea, dar.. Rolling Eyes ) si incep sa ma intreb ce caut eu acolo oare, ocupanad o masa la care pobabil altii muuuuuuuuuuuuult mai inscusiti ca mine ar trebui sa presteze in folosul ocazionalului public spectator. Incep sa ma uit cu coada ochiului la ceilalti, cata inceredere au in ei, cum se fataie pe langa mese plini de importanta de parca ar fi Live on Eurosport si incep sa-mi ascut involuntar auzul si sa receptez fiecare pocnet de bila si scrasnet de creta, crezand cu virtuozitate ca fiecare pocnitura puternica de spargere baga macar vreo 5 bile, ca fiecare pocnitura lunga aduce bila la fix in buzunar si mai obtine si unghi perfect la iesire si ca fiecare exclamatie este pe deplin indreptatita ca urmare a ratarii unei lovituri cu efect de ocolire cand bila obiect se afla la distanta de buzunar ( Wink ). Mi se pare ca pe langa atatea personaje pricepute (si majoritatea covarsitoare barbati, evident..) eu la prestanta mea de 1.62 m, in haine comode (ca doar am venit sa dau o bila nu sa merg pe catwalk, nu?!), cu mainile incrucisate ganditor si cu tacul evident in brate... arat cel putin neverosimil. (ca sa nu spun stupid). Unde mai pui ca in primul sfert de ora lovesc intotdeuna light years away?!? De obicei ma uit la adversar si ma gandesc ca probabil nu stie, dar are o tinta si un talent fantastic... ca daca ar juca mai mult, probabil ca l-as vedea la CM langa Steve Davis... Dupa care urmeaza faza 2: incerc sa ma relaxez, sa ma destind, sa nu ma gandesc prea mult la joc, sa nu ma straduiesc prea mult.. si incep sa imi dau seama ca multa lume rateaza... ca majoritatea lumii rateaza... de fapt... lumea mai mult rateaza... ma uit din nou in jur si imi dau seama ca oricata importanta si-ar da unii, de fapt jocul lor este de total r***t si ca, invariabil, macar jumatate din sala aia nu joaca biliard, ci fugareste niste bile pe o masa... Si atunci se schimba ceva...
Ei, cam prin procesul asta, doar ca ceva mai sumbru, data fiind atitudinea Ronnie O'Sullivan cu care ma sculasem de dimineata, treceam marti...
Si-asa blazata cu tacul in brate cum stateam eu in semiobscuritatea lampilor verzi si robuste mi-am amintit de topicul asta, si mai exact de Williams si de Higgins. Am zambit a rade cu ceea ce imi place sa cred ca a fost o figura enigmatica si cand stimabilul de langa mine a ratat, atat de bine-dispusa eram incat... in 3 ore saracul om nu mi-a mai luat al doilea joc. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
I don't know how i did it.. mi s-a mai intamplat sa am mana buna, dar parca nici chiar asa, sa caftesc lumea cu mai toate bilele pe masa?!?!
Cum ziceai tu, Mrs Hendry draga mea?!?! They always have it in them... Well, WE ALL ALWAYS HAVE IT IN US...
Ceea ce -mi aduce aminte de o 'poavata" pe care am citit-o intr-o carte cu sfaturi de viata a cuiva:
"There are people who will always come up with reasons why you can't do what you want to do. Ignore them." (H.G. Brown Jr, "Life's Little Instruction Book")

Trimis: Joi 5 Mai 2005, 21:39


Sus
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 6 Mai 2005, 0:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Super! Smile Smaranda, revin, tre' sa ma conversez cu tine someday serios. Smile Vreu sa te intreb ceva... Insa nici acum nu este momentul, pentru ca tocmai vin de la un concert fantastic si n-am cuvinte sa mai spun ceva. Vroiam doar sa dau din cap. Laughing Laughing (in jos si-n sus =)))



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Joi 13 Oct 2005, 13:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu am o masa de biliard "englezeasca", nr. 6, cu bile de 51 mm. Asa ca am cumparat bile de snooker de 51 mm, nu setul complet, ci numai 10 rosii. De asemenea, am cumparat si un tac de snooker, cu semnatura lui Jimmy White pe el. Asa ca joc aproape in fiecare zi.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community