Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » The Masters 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 13 Ian 2009, 19:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iar a comis-o Marco F(a)u(lt), ca de obicei ? Evil or Very Mad De mare simpatie și de mare noroc se mai bucură acest domn adormitor !... Poate o să câștige meciul, dar cum, Doamne iartă-mă, să-l compari cu Higgins ?!... La ce ? Poate la numărul de la pantofi, că la numărul de premii, nu ține !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mar 13 Ian 2009, 19:44, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 13 Ian 2009, 19:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

IAR a faultat Marco? Shocked Deja e recidivist, are si cazier. Evil or Very Mad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 13 Ian 2009, 19:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lovitură condusă. Numai cine nu vrea să vadă nu vede. Evil or Very Mad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 13 Ian 2009, 19:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da' mai este vreunul care sa le faca la fel de senin si in rafale? Shocked Ce-l invata Griffiths? Nu si etica la masa de joc?
Imi amintesc de faulturi recunoscute de multi jucatori mari care au dus la pierderi de frameuri si chiar de meciuri. Confused Ofof!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 13 Ian 2009, 21:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iar , Marco , iar? Sad Crying or Very sad



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
ANGELA
More than a fan


Data înscrierii: 13/Sep/2008
Mesaje: 41
Locație: Oradea

MesajTrimis: Mar 13 Ian 2009, 21:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da iar Marco .
Cu asemenea atitudine chiar merita sa piarda meciul. Mr. Green


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ANGELA Trimite mesaj privat
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Mar 13 Ian 2009, 21:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru doritori , Link pentru Ryan Day - Mark Allen.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 13 Ian 2009, 22:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks, free2tedy. Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 13 Ian 2009, 22:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Merci mult pentru link. Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Mie 14 Ian 2009, 8:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Norocul nu a tinut cu Marco.Asta ar terbui sa il puna pe ganduri.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 14 Ian 2009, 11:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

John Higgins : „Nu știu cum de am intrat la pauză cu 2-2 !... Ar fi trebuit să conduc cu 4-0 ! Eram foarte furios și dezamăgit : dacă aș fi avut la mine un tac de rezervă, pe ăsta cu care jucasem l-aș fi făcut bucăți, așa, în stil Ronnie ! A fost un moment în care am crezut că nu mai am nicio șansă și că, în meciul ăsta, sunt deja mort și îngropat – m-am simțit într-o formă atât de proastă încât aproape că mi-a venit să ies din arenă și să las naibii și meci, și turneu, și tot !!!... Pe urmă, lucrurile s-au înrăutățit și mai mult : Marco Fu a jucat bine, a stâns șurubul și a trecut la conducere cu 4-2, iar după cât de prost îmi mergea mie jocul, scorul ar fi putut deveni chiar 5-2. E clar că am avut probleme mari, dar, din fericire, mi s-a mai ivit o șansă și am revenit în meci. Încă o confirmare a faptului că, în sport, se poate întâmpla absolut orice, absolut oricând...

Înainte de a pleca, am primit de la soția mea o monedă de aur, care să-mi poarte noroc. Nu știu dacă moneda a jucat vreun rol în stabilirea rezultatului, dar așa obișnuiește Denise să-mi dea, înainte de plecare, asemenea mici obiecte-talisman. În întreaga mea carieră, am evitat să pun succesul sau eșecul pe seama norocului ori ghinionului, fiindcă, la drept vorbind, lucrurile tind să se compenseze : norocul dintr-un turneu sau dintr-un sezon e „plătit” cu ghinionul din următorul. Totuși, trebuie să spun că, în seara asta și, mai exact, în ultimul frame, am avut într-adevăr noroc. Că doar n-o să pretind că am încheiat meciul printr-o lovitură de virtuozitate la bila neagră !...”


Marco Fu : „La început, n-am jucat prea bine și nici n-am profitat de șansele pe care mi le-a oferit John. Am fost mulțumit de rezultatul de egalitate de la pauză, fiindcă aș fi putut fi condus cu 3-1. Păcat că n-am fructificat ocazia de mă detașa la 5-2 – atunci chiar că aș fi devenit favorit la câștigarea meciului... Bravo lui John că a revenit în meci și, cu ceva noroc în ultimul frame, l-a și câștigat.”

Mark Allen : „M-am simțit în mare formă. Ăsta a fost cel mai bun meci al meu din ultima vreme – de fapt, de o bună bucată de vreme încoace ! Ca să fiu sincer, nici în primul frame nu cred că am făcut greșeli, dar apoi m-am impus și am punctat masiv. Mi-au reușit loviturile de distanță și am realizat un bun joc tactic – e fantastic să poți ieși în arenă și să joci atât de bine, mai ales într-un meci greu, în care ai un adversar de talia lui Ryan ! Toată lumea știe că nu sunt un jucător constant – azi, nu ratez nimic, mâine, nici nu nimeresc buzunarele mesei ! – dar acum, cu două victorii la activ, mă simt plin de încredere. Nu am venit aici, la Masters, cu alt obiectiv decât acela de a realiza un debut onorabil, dar iată că am ajuns în sferturi și sper să continui cu încă un meci bun, iar pe urmă, cine știe ?... Dar drumul e lung. Ar fi împlinirea unui vis atât de frumos...

Va fi prima oară când mă întâlnesc cu Mark Selby. E deținătorul titlului și știu prea bine la ce nivel joacă, dar, tocmai de asta, se va afla sub presiune. Nu vreau să mă gândesc la adversar : dacă o să joc așa cum știu eu că pot să joc, am toate șansele să câștig.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 14 Ian 2009, 18:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Live streaming Stephen Hendry - Neil Robertson BBC Arrow http://atdhe.net/watchtv.php?b=2



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ANGELA
More than a fan


Data înscrierii: 13/Sep/2008
Mesaje: 41
Locație: Oradea

MesajTrimis: Mie 14 Ian 2009, 18:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Haideeeeeeeeeeeee Hendeyyyyyyyy Taz


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ANGELA Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20152
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 14 Ian 2009, 19:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acum, TVU > Shanghai Sports sau http://www.justin.tv/coalhouse2



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Mie 14 Ian 2009, 19:35, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 14 Ian 2009, 19:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca BBC-ul nu da meciul, il mai putem vedea undeva? Presupun ca nu. Stiti ceva?

Nu gasesc. Poti pune un link te rog?



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » The Masters 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 3 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community