Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » The Masters 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 14 Ian 2009, 19:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.justin.tv/coalhouse2

sau TVU > Shanghai Sport



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ANGELA
More than a fan


Data înscrierii: 13/Sep/2008
Mesaje: 41
Locație: Oradea

MesajTrimis: Mie 14 Ian 2009, 20:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Of Doamne Hendry Crying or Very sad Angry


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ANGELA Trimite mesaj privat
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 14 Ian 2009, 20:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

PACAT Crying or Very sad

Bravo Neil!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mie 14 Ian 2009, 20:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu va fie cu suparare, dar nu m-am putut abtine.
Sir Walker a reactionat dur la criticile lui Ronnie. Conform publicatiei "The National" din Emirate (????) http://www.thenational.ae/article/20090113/SPORT/911231744/-1/NEWS, Sir Walker, ce se afla acum in Africa de Sud (potrivit The Sun http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/article2123719.ece ), i-ar fi trimis un SMS (?????) lui Ronnie, in care ar fi scris asa: "Sunt dezamagit, dupa tot sprijinul pe care ti l-am acordat in trecut. Iti inteleg preocuparea dar piata in care functionam e dificila in acest moment."
Publicatia din Emirate crede ca va urma o actiune disciplinara.

Nici Higgins n-ar prea fi la adapost de asa ceva, dupa afirmatia ca aproape i-a venit sa dea cu tacul de pamant a la Ronnie si sa plece de la meci. Asta e doar parerea mea.

Din ce in ce mai mult, vazand reactiile sefiei, ma bantuie comparatii cu "depasirea productiei la hectar" si "oamenii muncii de la orase si sate". Fereasca Sfantul sa critici mesele, conditiile de joc, atmosfera sau premiile, ca esti adus la ordine imediat.
Poate ca nu Ronnie ar fi trebuit sa inceapa festivalul, daca ma gandesc la trecutele-i gesturi nechibzuite. Dar daca Sir Walker nu vede dincolo de asta, inseamna ca e impermeabil rau.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mie 14 Ian 2009, 21:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Perfect de acord. Probabil ca se merge pe ideea "te-am sprijinit nu cracnesti". Nu mi se pare normal sa fie pedepsit pentru niste vorbe pe care foarte multi dintre jucatori, probabil le gandesc, dar nu au curaj sa spuna. Crying or Very sad si daca seful WSA este impermeabil, Ronnie trebuie sa fie atent, la ce spune si la ce face.Si apropo de meciul lui Ronnie din sferturi, cand e frate? ca probabil a si sustinut vreo 2 demonstrative de la ultimul joc la Masters LOL. Imi pare rau de Hendry! Crying or Very sad dar e clar ca nu e deloc in forma.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 14 Ian 2009, 21:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu, nu : ideea e să nu se crâcnească indiferent dacă e cineva sprijinit sau nu. Twisted Evil

Sir Rodney Walker se află, într-adevăr, în Africa de Sud și întreaga dumisale declarație arată astfel : „Sunt foarte dezamăgit. În trecut, Ronnie s-a bucurat de sprijinul meu într-o mulțime de situații [dificile]. Dacă el – sau oricine altcineva – e de părere că viitorul snookerului constă în plasarea mesei pe gheață sau în îmbrăcarea jucătorilor în costume cu paiete, eu sunt gata să ascult orice propunere. Totuși, avem trei turnee în China, iar la unul dintre ele, Ronnie nu a participat. Mai există și un nou turneu în Bahrain. N-a participat nici la acesta. Îi înțeleg preocuparea. Pentru moment însă ne aflăm în plină criză financiară. Cu toate astea, negocierile noastre vizând sponsorizarea Campionatului mondial sunt în stadiu avansat și sper să vin cu vești bune cât de curând.”

snookeclau a scris:
Si apropo de meciul lui Ronnie din sferturi, cand e frate?

Vineri, la ora (României) 21.00. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mie 14 Ian 2009, 22:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc frumos, Clara! Fara sa fie spectaculos meciul, ce macel pe bietul Ebdon. Sper sa-si revina sa nu ne culcam devreme Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Mie 14 Ian 2009, 23:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru toate transmisiunile de snooker va recomand urmatorul link : http://myp2p.eu/index.php?part=sports , aici aveti toate evenimentele sportive printre care si snookerul. Intrati pe turneul in curs si o sa gasiti foarte multe variante de televizare prin intermediul mai multor programe care puteti sa le luati de pe site.

EDIT: Ali on fire , sunt curios ce va zice Ronnie de asta vineri Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 15 Ian 2009, 3:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ali Carter : „Încerc să joc într-un mod cât mai simplu și mă bucur de snooker. Cred că, în seara asta, am făcut un meci foarte bun, mai ales în condițiile în care adversarul meu a fost unul dintre jucătorii de top – poate chiar cel mai dârz luptător dintre aceștia. Pentru moment, loviturile de distanță răspund bine la comenzi. Dacă există o bilă la orizont, încerc s-o trimit în buzunar și, cred eu, loviturile care-mi reușesc sunt mai numeroase decât cele pe care le ratez, iar ăsta e un atu foarte valoros.”


Neil Robertson : „Sunt foarte fericit că am câștigat. Orice meci cu Stephen Hendry e un meci important. Știu că există unii care spun că perioada lui de glorie a apus, dar Stephen este un jucător de înaltă clasă. Primele două frame-uri au fost cam fragmentate, dar pe urmă, nivelul meciului a crescut și am avut, amândoi, un joc tactic foarte bun."

Stephen Hendry : „Dacă faci atâtea greșeli neforțate, nu meriți să câștigi, iar atunci când te simți atât de prost pe cât m-am simțit eu azi în arenă, nici n-au cum să apară rezultate bune. Mai bine m-aș fi dus să mă-mbăt decât să fi venit aici, ca să-mi petrec ziua de naștere la masa de antrenament. Nu reușesc să scap de demonii lipsei de încredere și m-am săturat. Ce rost are să spun că la antrenamente joc foarte bine ?!... Asta nu înseamnă nimic... Nu știu și nu-mi pasă cine va câștiga turneul. Ca de obicei, o să evit să mă uit la televizor. Am fost eliminat și, pentru mine, turneul s-a încheiat.

Chestia asta cu moartea snookerului e o mare prostie. Sunt unii care spun că ar trebui să ne luăm după darts, care ar fi sportul la modă în acest moment, dar dacă asta înseamnă să lăsăm să intre în arena de snooker tot felul de inși care să bea, să tropăie și să urle, atunci e un lucru foarte trist. Snookerul e un sport rasat și elegant, nu putem să-l aruncăm înapoi în atmosfera de cârciumă.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Joi 15 Ian 2009, 8:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca Ali joaca ca aseara nu stiu cine il poate opri in drumul spre titlu.Eventual Higgins in finala.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 15 Ian 2009, 11:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Nu va fie cu suparare, dar nu m-am putut abtine.
Sir Walker a reactionat dur la criticile lui Ronnie.

Nici Higgins n-ar prea fi la adapost de asa ceva, dupa afirmatia ca aproape i-a venit sa dea cu tacul de pamant a la Ronnie si sa plece de la meci. Asta e doar parerea mea.


De acord cu tine si cu snookeclau! Ronnie are un mod original de exprimare, we all know that, dar are si dreptate...

I think i missed something...ce a facut Higgins?



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Joi 15 Ian 2009, 15:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superb a jucat Ali aseara! Very Happy Daca va juca asa in continuare, nu-i sta nimeni in cale! Higgins in nici un caz! Ca n-a jucat prea bine! Parerea mea! Smile
Eu sper sa-i stea Ronnie in cale! Wink Dar va fi greu!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 15 Ian 2009, 18:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nostimă fază : Jan Verhaas pune masa și anunță “Eighth frame, Mark Selby to break”. Publicul izbucnește în râs, iar Mark Allen schițează copia leită a elegantului gest (cu degetul mare spre cer) pe care dl Cioroianu l-a avut față de regele Spaniei și Jan e trezit la realitate : Mark Selby nu revenise încă în arenă !... Laughing Probabil că Jan se gândea la cât de atent va arbitra el finala. Wink Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 15 Ian 2009, 21:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Mark Selby : „Încă un meci câștigat în frame decisiv ! Înseamnă că pot să joc bine și atunci când sunt sub presiune – nu că m-aș pune singur într-o asemenea stare, pentru că nu am nimic de pierdut : e adevărat că am intrat în arenă ca deținător al titlului dar, la urma urmei, sunt abia la a doua mea prezență în această competiție și există mulți alți jucători de valoare în lupta pentru trofeu. Încerc să mă bucur de snooker și, cred eu, însuși faptul de a fi rămas în turneu până în faza semifinalelor reprezintă o adevărată performanță. Dar dacă tot mi-am făcut mâna cu frame-urile decisive, acum mi-ar plăcea să ajung la 5-5 și în semifinală !

Greu meci am avut cu Mark Allen ! Degeaba-i servești lovituri de siguranță de mare clasă, fiindcă, brusc, te trezești că și-a asigurat un avantaj de 70 de puncte ! La sfârșit, a fost ceva de necrezut. I-am și zis lui Mark, chiar acolo, în arenă : nu-mi vine să cred ce bilă mi-ai lăsat !


Mark Allen : „Mi-a plăcut foarte mult meciul – indiferent de rezultat. Astăzi, Mark a jucat mai bine decât mine, asta-i tot. După ce am ajuns să conduc cu 4-2, în următoarele două frame-uri n-am mai executat nici măcar o lovitură și scorul a devenit egal. Dar am continuat să fiu relaxat și pregătit să profit de orice ocazie. În decisiv, am avut impresia că eram pe cale să-mi creez o șansă atunci când l-am lăsat în snooker, dar el a scăpat și, în plus, a mai și trimis în buzunar o bilă roșie ! Am pierdut, dar nu mai contează : m-am simțit bine, a fost un meci foarte bun și am constatat că joc din ce în ce mai bine și în condiții de presiune.”

John Higgins : „Amândoi am jucat bine. A fost un meci foarte bun și sunt bucuros de victorie. Plăcerea de a lua parte la competiții nu dispare niciodată – m-am simțit minunat după ce am închis masa, în ultimul frame. la 4-3, executasem o lovitură de amator la ultima bilă neagră : ar fi trebuit doar s-o fac să ruleze ușurel spre buzunar, dar, în plus, dorisem să las bila albă într-o poziție sigură... În acel moment, situația părea cam dubioasă, de aceea a fost foarte bine că, în frame-ul următor, am făcut un break de peste o sută. Pentru mine, sezonul acesta este foarte important. Știam încă din toamnă că va trebui să obțin ceva rezultate – Mark Williams și Ken Doherty au ieșit din Top 16 și e clar că asa i se poate întâmpla oricăruia dintre noi... Mark Selby e mult mai puternic decât era atunci când l-am învins eu, în finala Campionatului mondial. Este într-adevăr la nivelul unui jucător de Top 4 – și în Top 4 va sta mult timp de acum încolo. Va trebui să-l înving cât mai repede, fiindcă dacă e vorba să se ajungă în decisiv, nu cred că există cineva care să aibă vreo șansă în fața lui.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Vin 16 Ian 2009, 19:54, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Joi 15 Ian 2009, 21:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Higgins - Ding


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » The Masters 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 4 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community