Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » The Masters 2009
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2009, 13:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stau si ma gandesc...A aruncat Ronnie o piatra-n balta (am spus "Ronnie" si nu cum suna proverbul Laughing ) si o multime de intelepti se chinuie sa o scoata.
Unii au fost de acord cu faptul ca snookerul se afla intr-o situatie extrem de dificila si ca trebuie obligatoriu sa se schimbe ceva: Steve Davis,Ken Doherty Mark Selby si John Higgins, de exemplu, in proportii diferite si referindu-se strict la situatia snookerului.
Terry Griffiths si-a exprimat dezacordul, afirmand ca nivelul de baza al jocului este bine reprezentat.
Stephen Hendry a afirmat ca nu se poate compara specificul jocului de darts cu acela al snookerului si nu pot sa nu-i dau dreptate, pentru ca m-am uitat cateva minute la finala de darts duminica seara, asteptand sa inceapa meciul lui Ronnie, si mi s-a facut greata. Greata de urlete, de figurile bine inveselite de licorile cu grade si de manifestarile tribale. Dar Barry Hearn a reusit sa scoata din jocul asta de pub care nu necesita decat un perete, o tabla si trei sageti o poveste de succes, in care premiul pentru Mondiale e 500.000 de lire. Poate ca s-ar putea transplanta ceva...
Apoi a venit Shaun Murphy si si-a exprimat dezacordul, tot fata de ideea lui Ronnie si fata de felul in care percepe el situatia actuala a snookerului.
Judd Trump a fost si el precaut si atent.
Dupa care a venit declaratia lui Mark Allen.
http://www.setanta.com//uk/Articles/other-sports/2009/01/15/Snooker-Allen-on-OSullivan/gnid-35492/

“Maybe it’s what the game needs, let him quit,” Allen, who faces Mark Selby in the quarter-finals of The Masters, said.
“Ronnie sometimes says things without properly thinking about them – and then it has repercussions. He wouldn’t be where he is today without snooker; he was wrong for what he said.
“There are plenty of top snooker players today. Snooker doesn’t just need Ronnie. What else would he do if he quit? You can’t see him doing a nine-five job: he’d rather be playing snooker.
“I don’t play snooker to win money. I want to win tournaments. Everyone has to pay the bills but if you win titles then the money takes care of itself.”


"Sa renunte, poate ca de asta are snookerul nevoie. Ronnie spune uneori lucruri pe care nu le gandeste cum se cuvine, si asta are repercusiuni. N-ar fi unde este acum fara snooker; s-a inselat cand a spus ce a spus.
Exista o multime de jucatori de top azi. Snookerul n-are nevoie doar de Ronnie. Si ce sa faca daca renunta? Nu-l vezi pe el cu o slujba obisnuita: ar alege de departe sa joace snooker.
Eu nu joc sa castig bani. Eu vreau sa castig turnee. Toti trebuie sa ne platim facturile dar cand castigi titluri banii vin de la sine."


De acord ca uneori Ronnie spune exact ce-i trece prin cap. Imposibil de negat asta.
Dar sa transferi miezul problemei de la situatia snookerului la posibilitatea ca Ronnie sa renunte la snooker inseamna, dupa mine, sa stai confortabil cu capul in nisip si sa te legeni pe aripile iluziei ca joci in primul rand pentru onoare si pentru prestigiu. Poate ca primul campion mondial, Joe Davis, care a primit sase lire si zece pence pentru titlul castigat in 1927, sa fi jucat atunci pentru onoare si prestigiu. Poate. Sau atletii olimpici, care primeau o cununa de lauri. Si atat.
I-as recomanda lui Allen sa se uite la primul nivel al piramidei lui Maslow. Nu poti construi o casa pe nisip; idealurile suna fals pe stomacul gol iar cliseul "jerfei pentru creatie" e bun in manualele comuniste de literatura romana.
Si daca Allen vrea sa castige turnee, nu cred ca-l impiedica Ronnie sa reuseasca. Sa faca abstractie de prezenta lui Ronnie in circuit si sa castige un turneu, ca doar e profesionist de cinci ani, se afla in Top 16, are cateva sferturi de finala de MT si o semifinala si a avut o foarte buna cariera de amator.
Si dupa aia o sa vina si banii. De la sine. Ca pe vremea cand erau 10-12 turnee intr-un sezon si nu trebuia sa scoata WS bani din conturile proprii ca sa asigure fondul de premiere al Mastersului, de exemplu.


P.S. 1 Nu am scris mesajul asta pentru ca fac voluntariat in echipa de PR a lui Ronnie Laughing , ca nu e cazul. Si nici pentru ca mi s-au grefat ochelari roz de fana RO'S peste cei de fiecare zi. Ci pentru ca este o diferenta intre a polemiza cu o idee si a iti exprima dezacordul fata de persoana care a emis-o, omitand sa iei in discutie ideea ca atare.
Sigur ca WS are o atitudine de vechil pe plantatie si ameninta cu amenzi si "scrisorele de amor" in cutiile postale ale jucatorilor care indraznesc sa critice sistemul. Sigur ca sunt jucatori tineri, in plina ascensiune, care nu se simt confortabil spunand in public niste adevaruri. Dar modalitati elegante prin care sa nu-ti faci singur rau exista.

P.S. 2 Multumesc, Clara, pentru declaratii si linkurile de meci. 8) Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
ANGELA
More than a fan


Data înscrierii: 13/Sep/2008
Mesaje: 41
Locație: Oradea

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2009, 14:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citindu-ul pe Caragiale "ca bine le zici" Miss Chgwell. Applause


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ANGELA Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2009, 15:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

daca va gasi cineva pe net transmise live meciurile de azi va rog postati si aici linkul Smile



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2009, 16:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.justin.tv/mordane2



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2009, 16:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu merge Sad



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2009, 17:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Îmi pare rău, dar nu înțeleg de ce : la mine merge perfect.

Mai transmite live și canalul de sport al televiziunii chineze, CCTV5. Îl găsești prin TVU.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2009, 17:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si la mine merge , dar nu se vede toata masa! Sad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2009, 17:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nici eu nu inteleg de ce nu merge; probabil e ceva ciudat cu pc-ul meu, pe justintv nu intra deloc .. si nici pe hotdubzsport care preia de la justin tv nu merge; in schimb merge cctv5, multumesc, comentariile sunt chiar amuzante Very Happy



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2009, 18:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incercati cu sopcast si luati transmisii de Aici daca aveti in continuare probleme.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2009, 19:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alte optiuni daca mordane se supara pe noi:
http://www.justin.tv/coalhouse2
http://www.justin.tv/sportstime
http://watchtheheat.blogspot.com/

Una tot trebuie sa mearga!!! Notworthy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2009, 20:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cel mai mult mi-a placut dintre alea , Sportstime , dar nu stiu cum se face ca netul imi face probleme si nu pot sa vad numai cand nu joaca Ronnie Smile 8) .


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2009, 20:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Alte optiuni daca mordane se supara pe noi:
http://www.justin.tv/coalhouse2
http://www.justin.tv/sportstime
http://watchtheheat.blogspot.com/

Una tot trebuie sa mearga!!! Notworthy


Notworthy Notworthy Notworthy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2009, 21:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

a inceput pe undeva transmisia?
nu stiu care e faza dar la orice link cu justin.tv imi apare The page cannot be found iar cctv5 are fotbal Sad



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2009, 21:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce browser folosesti? Incerca altul , ia-ti ultima versiune de flash , odata si odata tre sa mearga.

http://www.justin.tv/mordane2


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Sâm 17 Ian 2009, 21:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

free2tedy a scris:
Ce browser folosesti? Incerca altul , ia-ti ultima versiune de flash , odata si odata tre sa mearga.

http://www.justin.tv/mordane2


multam muuuuuuuuuult am instalat la repezeala firefox si merge !!!



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » The Masters 2009 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 6 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community