Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Campionatul Regatului Unit - UK Championship 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul UK 2008?
Ali Carter
10%
 10%  [ 2 ]
Mark Williams
15%
 15%  [ 3 ]
Joe Perry
10%
 10%  [ 2 ]
Marco Fu
5%
 5%  [ 1 ]
Shaun Murphy
15%
 15%  [ 3 ]
Stephen Lee
5%
 5%  [ 1 ]
Stephen Maguire
30%
 30%  [ 6 ]
John Higgins
10%
 10%  [ 2 ]
Voturi totale : 20

Autor Mesaj
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 14 Dec 2008, 1:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu serie ca asta n-am mai vazut: de doua ori arzi un tun la distanta si te snookeresti la bila maro aflata pe buzunarul central dreapta si a treia oara dai o rosie de distanta sublima numai ca sa ti se strecoare alba printre rosii in loc sa intre in contact cu ele, blocand astfel bila neagra.
Opera lui Ronson. Laughing
Greu meci, greu. Rory cu trei centuries unul dupa altul, Ronnie cu o furaciune superba in jocul 12, ratari si contra-ratari..
Si iara Perry! Ziua Perry noaptea Perry dimineata Perry iara/C-un aer d-exasperare se imbraca mandra tara. Laughing
Pardon. Joe tot de Ronnie da, ca asa e in tenis: si la NIT, si in China, si in Liga, si la Masters...si acum.
Oi vei!
Om vedea, insa meciul va fi si mai greu.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 14 Dec 2008, 9:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tare greu Ronnie,tare greu.Si ghinion cu carul dar nici jocul nu merge.Nu are cursivitate,nu are usurinta.Daca nu isi revine,pilaf il face Joe.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 14 Dec 2008, 10:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ghinion, ghinion dar totusi in ultimele jocuri Rorry a avut de fiecare data prima sansa. Rolling Eyes Meciul in sine a fost frumos dar sunt convins ca Ronnie nu a fost multumit. Ramane de vazut care va fi efectul asupra evolutiilor urmatoare. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 14 Dec 2008, 11:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cand,inte-un meci ratezi de 2 ori bila neagra de pe punct la lovituri usoare,insemna ca nu esti in sala.Cand reusesti de 3 ori lovituri grele de buzunar si ramai in snooker la bila colorata(maro) de pe marginea buzunarului eu zic ca ai ghinion.Ronnie a avut parte si de una si de alta.
Si eu mai am un pitic care nu stiu de ce tine(noroc sa indemanare):cand ratezi poti sa lasi lovituri usoare sau sa nu lasi nimic..Ori aseara cam asa se intampla:Rory rata si nu lasa nimic,Ronnie rata si lasa la greu.
A fost un meci castigat din experienta si nu din joc.
Oare de cand nu a mai pierdut Ronnie 5 frame-uri la rand?



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 14 Dec 2008, 17:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Live streaming (cam cu sughițuri Rolling Eyes ) Arrow http://www.justin.tv/coalhouse2



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 14 Dec 2008, 18:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

SUPERB MECI STEPHEN LEE !!!!!! Applause Applause Applause
O victorie meritata si atat de frumos obtinuta !!!! Sper sa evolueze din ce in ce mai bine in turneu si sa mai adune ceva puncte ca are mare nevoie !!! De la un timp totusi Stephen Lee si Stephen Hendry se intalnesc cam des lucru foarte neplacut pentru ca meciul asta putea fi cel putin o semifinala daca nu chiar finala !!!
Sper sa nu va stresez sau supar prea tare ( fanii lui Hendry ) dar sunt extrem de bucuros ca Lee merge mai departe si ca mai am si eu ocazia sa-l vad in meciurile televizate !!! Multumesc pentru intelegere !!!

GO STEPHEN LEE !!! Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Dum 14 Dec 2008, 19:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rooniefan a scris:
Oare de cand nu a mai pierdut Ronnie 5 frame-uri la rand?


Ma hazardez si zic din memorie ca poate de la Mondialul 2007, cand dupa cea de-a doua sesiune din sferturi cu Higgins scorul era 11-5. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
ANGELA
More than a fan


Data înscrierii: 13/Sep/2008
Mesaje: 41
Locație: Oradea

MesajTrimis: Dum 14 Dec 2008, 19:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da de mult nu a pierdut ,dar cu Joe Perry nu va fi usor trebuie sa joace mult mai bine ca sa-l invinga.
Succes Ronnie ,cand are urmatorul meci?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ANGELA Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 14 Dec 2008, 19:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mâine seară - la ora 21.00 - și poimâine, marți, în seria a doua a primei sesiuni, deci nu se știe exact la ce oră...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 14 Dec 2008, 19:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hello!

Sunt transmise pe undeva meciurile disputate in acest moment? :-/

Pe Justin.tv nu pare sa mearga, cel putin acum.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mihaela
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 214
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 14 Dec 2008, 20:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Hello!

Sunt transmise pe undeva meciurile disputate in acest moment? :-/

Pe Justin.tv nu pare sa mearga, cel putin acum.


Da, momentan meciul Higgins-Swail poate fi urmarit aici:
http://www.hotdubzsports.com/hdChannel2.php?Sentry_loginTkn=xhJu8z569DkPYGP5Y34w



_________________
"Poti dori ceva asa de chinuitor si de tare, incat indeplinindu-ti-se nici sa nu te mai bucuri..... te-a costat prea mult suflet" (Lucian Blaga)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mihaela Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 14 Dec 2008, 20:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thank you kindly! Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 15 Dec 2008, 14:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Ronnie O'Sullivan : „Nu-mi place deloc să-i aud pe unii și pe alții zicând că-s un geniu și că n-am nevoie să muncesc prea mult, pentru că nu-i adevărat : trebuie să lupt ca să câștig meciurile. În etapa actuală a carierei mele, victoriile sunt rezultatul muncii la antrenament. Și azi am avut un meci foarte greu. Așa se întâmplă uneori, n-ai ce face, te mai gândești și că nu este ziua ta norocoasă. M-aș fi bucurat să obțin o victorie mai ușoară, dar trebuie să recunosc meritele lui Rory – sunt rari jucătorii care să se vadă conduși cu 6-0 și să nu-și piardă capul și dorința de a continua meciul. La urma urmei, ar fi fost foarte posibil să nu fi fost eu cel care să se califice în optimi : despre formă e vorba aici, iar el e mai în formă decât mine...”

Graeme Dott : „E fantastic ! Numai înfrângeri am avut în tot sezonul trecut și nici nu mă mir că am făcut depresie ! Nu eram în starea potrivită pentru luptă. Nici în sezonul ăsta nu mi-a mers prea grozav : n-am pierdut decât un singur meci – fiindcă mai multe nici n-am jucat ! – cel de la NIT, în fața lui Dave Harold. Pe urmă, mi-am rupt mâna stângă. A fost un adevărat coșmar, fiindcă tocmai în perioada aceea simțeam că reintru în formă așa că vă dați seama cât de frustrant a fost totul ! Am lucrat un pic cu managerul meu, Pat Mooney, la partea mentală a jocului și acum nu mă mai simt atât de stresat. Dacă o să-mi păstrez forma de azi, adversarul meu din optimi o să aibă probleme – ar trebui să joace un snooker așa de bun încât să mă sperie, altfel n-are cum să scape de mine. Mai ales după ce l-am învins pe Ken !”

La întrebarea referitoare la încheietura mâinii stângi, Dotty a zis : „Pentru snooker, e OK, dar trebuie s-o las mai moale cu flotările !”

Ken Doherty a recunoscut cu o sinceritate dezarmantă : „Nu m-am așteptat ca Graeme să joace chiar atât de bine ! Știam că suferise de depresie și că se mai și accidentase la Shanghai și abia își revenise cât de cât. N-am făcut decât una sau două greșeli și m-au costat foarte scump, altfel scorul ar fi fost mai strâns. Mă bucur că 2008 se încheie foarte curând : din puncte de vedere profesional, pentru mine a fost un an oribil !”

Stephen Hendry : „E greu să trimiți bilele în buzunar atunci când în cap ai un întreg haos ! Știu din ce cauză, dar n-am de gând să dau detalii asupra acestui subiect. Singura parte pozitivă e că deși am jucat atât de prost, scorul a fost totuși destul de strâns. Lumea continuă să vorbească despre nivelul foarte ridicat al snookerului de azi. Știți care-i părerea mea : dacă aș fi în stare să revin la 30 la sută din forma mea din anii '90, aș fi în competiție pentru toate titlurile. Azi, de exemplu, n-am făcut decât un singur break de peste 70 și am ratat o mulțime de lovituri, dar chiar și așa, dacă aș fi jucat cu numai cinci la sută mai binre – adică mai puțin prost ! – aș fi câștigat meciul. Altfel ce să vă mai spun, că deja m-am plictisit să repet că la antrenament jocul îmi merge foarte bine...”

Stephen Lee : „Pe Stephen l-am mai învins și la NIT, așa că, probabil, nu s-a prea bucurat că are de jucat tocmai cu mine. L-am văzut c-a început meciul total neîncălzit și cu gândul la puncte, deci el era sub presiune, nu eu. Totuși am fost șocat de cât de mult a ratat. Acuma, zău, eu, Ken Doherty sau Mark Williams am ieșit din Top 16 fiindcă am meritat să ieșim, cu alte cuvinte, pentru că ne-au învins alți jucători, asta e. Dar, pentru moment, mă simt bine, jocul îmi merge și mi-am mai recăpătat și un pic de încredere...”

Judd Trump : „Mark a avut mare noroc în decisiv – de două sau trei ori chiar ! – pentru că a ratat fără să-mi lase nimic de jucat. Eu n-am jucat bine : dacă m-aș fi ridicat la măcar zece la sută din nivelul meu real, aș fi câștigat meciul. În acest moment, sper să mă întâlnesc cu Mark la Masters.” (Reamintesc că Judd a câștigat turneul special de calificare pentru Masters și, ca urmare – pe lângă premiul de 2000 de lire aferent câștigătorului acestui turneu special – a obținut primul wildcard la celebra competiție londoneză.)

Dar adolescentul a fost profund șocat de „manierele” lui Mark King, care a profitat de îngăduința exagerată a arbitrului scoțian Leo Scullion : „După ce am egalat, a început să înjure aproape de fiecare dată când rata. Cred că am auzit cel puțin zece înjurături, ba chiar l-a înjurat și pe un spectator care strigase Hai, Judd!... Iar arbitrul nici măcar nu l-a avertizat !...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Lun 15 Dec 2008, 16:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

stream pe undeva?
eu am gasit aici
http://www.hotdubzsports.com/hdChannel9.php?Sentry_loginTkn=V23Sdneowqxjxinkbbql
da trebe facut cont si merge cam naspa



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
ANGELA
More than a fan


Data înscrierii: 13/Sep/2008
Mesaje: 41
Locație: Oradea

MesajTrimis: Lun 15 Dec 2008, 17:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se poate vedea si la televizor pe Eurosport.
Multumesc pentru declaratii Clara
Applause


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ANGELA Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Campionatul Regatului Unit - UK Championship 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 2 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community