Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Campionatul Regatului Unit - UK Championship 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul UK 2008?
Ali Carter
10%
 10%  [ 2 ]
Mark Williams
15%
 15%  [ 3 ]
Joe Perry
10%
 10%  [ 2 ]
Marco Fu
5%
 5%  [ 1 ]
Shaun Murphy
15%
 15%  [ 3 ]
Stephen Lee
5%
 5%  [ 1 ]
Stephen Maguire
30%
 30%  [ 6 ]
John Higgins
10%
 10%  [ 2 ]
Voturi totale : 20

Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 15 Dec 2008, 18:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda... Pacat de Joe.

Un Higgins aflat ce-i drept nu in cea mai buna forma a sa, dar Joe a jucat destul de bine. Mare pacat de cele trei greseli majore pe care le-a facut, din punctul meu de vedere, respectiv in momentele in care ar fi putut face 5-3, 7-6 si 8-8. Si cred ca ar fi existat o oarecare diferenta daca Swail ar fi condus cu 8-6. Da' ma rog... Asta e, ce sa zici... Nu neasteptat, dar, din nou, pacat, tzinand cont de cat de interesant a curs meciul si cat de bine s-a tinut Joe in fata lui Higgie.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 15 Dec 2008, 19:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
După meci


[color=red]Judd Trump
: „Mark a avut mare noroc în decisiv – de două sau trei ori chiar ! – pentru că a ratat fără să-mi lase nimic de jucat. Eu n-am jucat bine : dacă m-aș fi ridicat la măcar zece la sută din nivelul meu real, aș fi câștigat meciul. În acest moment, sper să mă întâlnesc cu Mark la Masters.” (Reamintesc că Judd a câștigat turneul special de calificare pentru Masters și, ca urmare – pe lângă premiul de 2000 de lire aferent câștigătorului acestui turneu special – a obținut primul wildcard la celebra competiție londoneză.)

Dar adolescentul a fost profund șocat de „manierele” lui Mark King, care a profitat de îngăduința exagerată a arbitrului scoțian Leo Scullion : „După ce am egalat, a început să înjure aproape de fiecare dată când rata. Cred că am auzit cel puțin zece înjurături, ba chiar l-a înjurat și pe un spectator care strigase Hai, Judd!... Iar arbitrul nici măcar nu l-a avertizat !...”


Ni la el, tinerelul! Are o victorie de palmares contra lui Ronnie, se califica la Masters si deja i se suie fumurile la cap! Rolling Eyes "Nivelul lui real..." Pai la varsta dumisale un Hendry, un Higgins, un Ronnie, un Ding castigasera deja turnee si si cand spun ei lucruri asemanatoare se produc incruntari.
Cat despre injurat, daca ar fi fost asa de grav, sunt sigura ca arbitrul l-ar fi avertizat pe King. Nu zic ca n-a injurat, ca nu m-ar mira. Dar in conditiile actuale imi miroase a struguri acri. Si a om care nu stie sa piarda cu eleganta.
Pentru ca am citit un comentariu pe Snookerscene, de la un cetatean care a participat la meci, ca din mana de spectatori prezenti la disputa, multi erau foarte vehementi in sprijinul lor vocal pentru Judd, in asa fel incat Mark sa-i auda.
Asta nu l-o fi deranjat? Twisted Evil

Multumesc, Clara, pentru declaratii.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 15 Dec 2008, 20:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere. Smile

Nu cred că avem vreun motiv să ne îndoim de cele spuse de Judd, mai ales că impresiile unora & altora dintre spectatori sunt colorate emoțional. Uitasem că Judd a intrat deja pe lista neagră a fanilor lui Ronnie O'Sullivan... Laughing Laughing Laughing Acesta nu este totuși un motiv pentru a-i pune la îndoială onestitatea declarațiilor sau capacitatea de a încasa înfrângeri. În afară de asta, cum timpul nu iartă, lista respectivă va continua să se lungească... Fanii lui trebuie să dea și ei dovadă de eleganța pe care o așteaptă de la alții. Wink Mai ales că nici idolul dumnealor nu acceptă înfrângerea cu prea multă grație (tot în Snooker Scene se menționează și asta, dar o știe toată lumea. Wink Laughing ) - păcat de care s-au mai făcut vinovați și alți mari jucători precum Steve Davis (în zilele lui de glorie, nu acum) sau chiar - mult mai rar - Stephen Hendry...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 15 Dec 2008, 21:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Cu plăcere. Smile

Uitasem că Judd a intrat deja pe lista neagră a fanilor lui Ronnie O'Sullivan... Laughing Laughing Laughing Acesta nu este totuși un motiv pentru a-i pune la îndoială onestitatea declarațiilor sau capacitatea de a încasa înfrângeri. În afară de asta, cum timpul nu iartă, lista respectivă va continua să se lungească... Fanii lui trebuie să dea și ei dovadă de eleganța pe care o așteaptă de la alții. Wink Mai ales că nici idolul dumnealor nu acceptă înfrângerea cu prea multă grație (tot în Snooker Scene se menționează și asta, dar o știe toată lumea. Wink Laughing ) -


Stiu un fan Wink pe a carui lista neagra Judd nu intrase deloc dupa meciul de la GP, pentru ca Ronnie nu a meritat sa castige acel meci. Pur si simplu pentru ca a jucat prea prost pentru a-l castiga. Acel fan a gandit-o/simtit-o atunci si isi mentine parerea. Si pe orice Top 16-er ar fi batut Judd atunci, atitudinea lui de acum tot agasanta ar fi considerat-o. Nu are legatura.

Cat despre post-match-ul lui Judd, chestia cu "nivelul real" m-a deranjat rau. Desi se spune ca acum e infinit mai greu decat in anii 90 pentru un tanar jucator sa explodeze pe scena, contra-argumentul cel mai solid vine de la Ding. Iar Judd a reusit sa se califice la Masters si sa-si agate la cingatoare o victgorie foarte importanta, pe care nu i-o contest. Cum as putea? Dar raman la parerea ca un asa nivel de aroganta ca acela cu "10%" nu se justifica, si ar fi de inteles poate daca Judd ar fi vajait prin circuit pana acum si ar fi castigat turnee.
Si in plus este si situatia de "Hai sa ne batem cuie-n talpa si sa-i aratam lui King cat de usor e sa fim deconcertati in timpul meciului, mai ales ca avem o alta intalnire la Masters." Neinspirat.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 15 Dec 2008, 22:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eh, așa se întâmplă, Miss Chigwell, unele cocoșeli ne irită mai mult decât altele, în funcție de cine le emite. Wink Laughing Despre remarca lui Judd apropo de Masters, vom vedea cât de inspirată a fost ea abia în ianuarie. Oricum, timpul e de partea lui Judd, indiferent pe câți va mai agasa el pe parcurs. Laughing

Altfel, am mare simpatie față de Mark King : a adoptat mai întotdeauna o atitudine foarte cavalerească, iar atunci când în familia lui s-a comis o crimă, a oferit conducerii WSA propria demisie din circuitul profesionist, pentru ca scandalul să nu dăuneze snookerului. Demn de toată stima.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 15 Dec 2008, 22:15, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
vladch_93
A super fan


Data înscrierii: 02/Noi/2007
Mesaje: 91
Locație: Cugir

MesajTrimis: Lun 15 Dec 2008, 22:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce s-a intamplat cu McCulloch? Sad Sad



_________________
A te enerva inseamna a te pedepsi pentru prostia altora !

Go Ian McCulloch !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui vladch_93 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 15 Dec 2008, 22:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O viroză intestinală, Vlad.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 15 Dec 2008, 22:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thank you pentru declaratii.

Mi se pare interesanta treaba cu Mark King. Cand l-am vazut eu si nu erau nici camere prezente si doar 2-3 spectatori, nu l-am auzit injurand nici macar o data.

O singura data a scos bila alba dupa ce-i intrase accidental intr-un buzunar, a pupat-o si a zis "I love you". =)))) O atitudine pacifista as zice. Mehehehe. Twisted Evil

Si juca slab, ba chiar foarte slab atunci.

In fine, nu contest ce-a zis Jude, doar spun ca mi se pare ciudat ca Mark sa faca asa ceva.

Cat despre declaratii, sunt mai multe persoane care poate spun lucruri nepotrivite pe-acolo. =))) Pe mine, la nivel personal, cel mai tare ma enerveaza domnul Hendry. Dar n-am sa mentionez de ce si, in plus, este si greu sa te iei de dumnealui dupa tot ce-a facut in acest sport si considerand valoarea imensa pe care o are.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 0:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oh, mama, Ronnie's on a roll! 8) Sa nu fi calcat acceleratia prea devreme, totusi... Confused Dar ce frumoase lovituri de siguranta a reusit.
Cam sadic regizorul de la BBC cu prim-planurile pe figura lui Joe, care a inceput asa de bine, cu o furaciune asa bine construita in jocul 2, ca sa piarda teren incet-incet dupa aceea.
Jocul 8 a fost de toata...indecizia. Putin miss-fest, de inteles, erau si ei obositi, niste faulturi, am facut ratare au ba la bila verde? de la Ronnie Laughing si alte asemenea.
Si un meci inca echilibrat. Om vedea.

Se raspandeste virusul, mai domnilor, mai! Mark Davis si acum Ian. Aveti de grija, rogu-va, si paziti-va farfuriile.
Sper sa nu mai fie si alte victime. Si sa transpire si unde au mancat cei doi, pentru olea' de antireclama. Twisted Evil


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 0:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Saracul Joe , n-a fost ziua lui , pe langa faptul ca a nu i-a iesit nimic , a avut si ghinion si totusi la cum s-a jucat , 6-2 era mai nimerit decat 5-3 dar se pare ca Ronnie n-a gandit-o asa , si s-a "oferit" sa rateze cateva lovituri nu foarte grele pentru a ii oferi si lui Perry o sansa.
Poate cel mai elocvent moment care sa arate ghinionul lui Joe a fost snookerul angulat la toate bilele cu exceptia celei jucate si in urma careia a facut fault , introducand bila alba.Chiar nu mi-as fi dorit in acel moment sa fiu in locul lui.
Per total , Ronnie a jucat bine , a facut destule greseli , dar a compensat prin breakurile excelente. Interesant e ca nu prea s-a aventurat la lovituri de distanta , procentajul loviturilor de buzunar fiind de 94% , si undeva pe la 98%(doar o estimare) pentru cele 5 frameuri castigate consecutiv.

Go Ronnie!

P.S. Cred ca la Trump este de vina in mare parte tineretea. Cred ca in timp va reusi sa controleze din aceste iesiri , fiindca nu atrage simpatie prin aceste declaratii.
P.S2 Cred ca Joe va avea cosmaruri cu ce safetyuri a avut azi Ronnie - saracul daca nu s-a chinuit sa nu lase nimic si pe deasupra sa il puna in dificultate si Ronnie , cu un calm sadic , venea si ii reaseza bila aproape in acelasi loc ca si inainte.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 2:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy Mark King trebuie ca e intr-o forma chiar buna de s-o tzinut pana la 4-4 cu Stephen Lee. :O Sper sa se tina si maine la fel de bine. Trist ca in seara asta am uitat sau, mai bine zis, n-am observat ca juca si el. :-/

Si Master Ebdon a reusit sa iasa cu bine din meciul contra lui Higginson. Foarte interesant. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 4:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Shaun Murphy : „Nu exagerez dacă spun că victoria de azi este una dintre cele mai importante din cariera mea pentru că vine după un lung șir de înfrângeri. Nu mai câștigasem un meci de astă-primăvară, la Crucible ! Ca să fiu sincer, în clipa asta mă simt de parcă aș fi câștigat, la un loc, titlul mondial plus Campionatul Regatului Unit plus lozul cel mare !

La 7-7, am avut o șansă și tocmai acela a fost momentul hotărâtor al meciului. Mai fusesem în asemenea situații : uneori, am pierdut, alteori, am câștigat așa că știam ce am de făcut. Dar nu e suficient să știi ce trebuie să faci, fiindcă la un moment dat, ai impresia că alegi o lovitură foarte bună și totuși se dovedește că ai ales prost și aceea rămâne ultima ta lovitură din meci și din turneu. Exact asta a fost cât pe ce să mi se întâmple și mie în meciul de azi. Dar indiferent dacă pierdem sau câștigăm, ăsta-i sportul...

Noua ținută și mai ales pantofii sunt o mică diversiune : în acest moment, aș prefera ca lumea să se uite la hainele mele și nu la felul mediocru în care joc snooker !”


Mark Allen : „Am jucat acceptabil, dar cred că scorul arată mai bine decât merit eu. Stuart este un jucător foarte, foarte bun, care punctează masiv, numai că de data asta parcă n-a fost el însuși. A ratat mult și asta m-a făcut pe mine să par mai bun decât am fost. Nu că am jucat prost, dar nici așa de bine cum arată scorul. Am fost și eu de foarte multe ori în situația lui și mă bucur că am câștigat o victorie mai ușoară decât mă așteptam. Așa se întâmplă : pierzi vreo două meciuri din prima rundă și pe urmă te trezești că nu-ți mai pasă cum obții calificarea – nu mai contează dacă-i meci frumos sau meci urât, important e să te califici.”

John Higgins : „Am avut multe momente de frustrare pentru că am pierdut câteva frame-uri pe care n-ar fi trebuit să le pierd. Masa a fost minunată – poate una dintre cele mai rapide pe care am jucat vreodată : aveam senzația că sunt la patinoar ! Mă bucur foarte mult că am câștigat, numai că în sferturi trebuie să joc mult mai bine decât am jucat azi...”

Neil Robertson : „Turneul din Bahrain a picat la țanc, fiindcă lumea începuse să cam uite că mai exist și eu pe fața pământului ! Azi n-am jucat la fel de bine ca la Manama, dar am rezistat pe poziții cum am putut mai bine și am căutat să aleg loviturile cele mai bune. Am auzit că Maguire crede că o să mă facă praf, dar în Bahrain l-am învins eu pe el și exact la asta o să mă gândesc și în timpul meciului de mâine : merg la totul sau nimic.”

Peter Ebdon : „Pentru mine, rezultatul are o importanță enormă, fiindcă mi-am dorit victoria cu disperare. Lupt pentru ca să-mi păstrez locul în Top 16, așa că aceste meciuri din șaisprezecimi contează mai mult decât pot spune. După cât de greu a fost meciul, aș afirma că victoria aceasta este una dintre cele mai importante din cariera mea.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
xhp
Fan


Data înscrierii: 15/Oct/2007
Mesaje: 16

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 9:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sunt curios, a vazut cineva meciul Maguire-Burnett, am citit azi despre el :

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/other_sports/snooker/7784487.stm


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui xhp Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 12:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda, am citit că unele firme de pariuri fac iar gălăgie – și își fac totodată și reclamă ! – neținând seama decât de interesele lor (adică fără să le pese de oamenii sau sporturile a căror reputație o aduc în discuție). Aiureli ! De ce nu renunță la pariurile pe scorul exact, de pildă ? Pe mine, și dacă m-ar fi trezit cineva din somnul cel mai profund și m-ar fi întrebat, la repezeală, cu ce scor cred eu că se va termina meciul Maguire vs Burnett, aș fi răspuns pe nerăsuflate (și cu ochii închiși – la propriu ! Laughing ) : 9-3 !!! O mulțime de oameni ar fi răspuns la fel. Mare scofală ! Sporturile individuale sunt întotdeauna vulnerabile la astfel de suspiciuni. S-au pariat mari sume de bani pe un anumit scor ? Ei, și ?!... Cum se face că atunci când se pariază mari sume de bani pe câte un favorit care, pe urmă, lasă pariorii cu ochii-n soare, nu auzim stimabilele firme de pariuri plângându-se și lansând scrupuloase „semne de întrebare” ?... Cum se face că dumnealor, stimabilele firme de pariuri, nu fac zarvă decât atunci când trebuie să dea, nu și când trebuie să ia bani ?... Rolling Eyes Evil or Very Mad



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 16 Dec 2008, 13:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poate s-a angajat Vadim la o casa de pariuri din Regat. Mr. Green(Prietenii stiu de ce Laughing )


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Campionatul Regatului Unit - UK Championship 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 3 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community