Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Campionatul Regatului Unit - UK Championship 2008
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul UK 2008?
Ali Carter
10%
 10%  [ 2 ]
Mark Williams
15%
 15%  [ 3 ]
Joe Perry
10%
 10%  [ 2 ]
Marco Fu
5%
 5%  [ 1 ]
Shaun Murphy
15%
 15%  [ 3 ]
Stephen Lee
5%
 5%  [ 1 ]
Stephen Maguire
30%
 30%  [ 6 ]
John Higgins
10%
 10%  [ 2 ]
Voturi totale : 20

Autor Mesaj
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Vin 19 Dec 2008, 11:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sincer,la 7-7 am zis ca gata cu Stephen.Dar bravo lui.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 19 Dec 2008, 12:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Mags ! Sincer in meciul de aseara nu am putut sa tin cu niciunul din ei pentru ca nu am putut sa aleg un favorit. Am votat cu Mags , si nu cu John , doar pentru ca mi se pare ca este in mai mare forma de joc decat Higgins. Smile
Hai Maguire!! Smile Smile Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Vin 19 Dec 2008, 22:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Robotelul Fu Very Happy si-a intrat bine de tot in mana! Nu-l vad bine pe Ali. Ceva modificari prin varful clasamentului cu Maguire prin semifinale? Shocked Sper ca nu Rolling Eyes , desi ma pregateam sa scriu aseara ca nu prea am mai vazut break-uri fluente, azi Marco chiar ma impresioneaza!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 20 Dec 2008, 3:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Marco Fu : „Cred că ultimul frame din prima sesiune a fost și cel mai important din tot meciul. Ali îmi fusese superior la toate capitolele și mă ținuse sub mare presiune. Când l-am văzut ratând lovitura la bila roz, am răsuflat ușurat, după care am închis masa. Se pare că săptămâna asta joc mai bine sub presiune. Am avut multă încredere în mine și în jocul meu. Acest lucru îmi dă o stare de spirit foarte bună, mai ales în meciurile ceva mai lungi. Tocmai datorită stabilității mentale am reușit să fac față meciului de azi. Prezența în finala Campionatului Regatului Unit este împlinirea unui vis. Nici nu pot să-mi imaginez cum m-aș simți dacă aș câștiga... Numai jucătorii cu adevărat mari cuceresc trofeul acesta. Acum însă vreau să mă relaxez. Nu vreau să mă gândesc la finală, pentru că mi se face frică.

Între Stephen și Shaun, nu am nicio preferință. Stephen și cu mine ne-am antrenat împreună, acum câțiva ani, așa că știu prea bine ce bun jucător este. A câștigat deja patru turnee... Shaun a fost campion mondial... În orice caz, nu eu o să fiu favoritul, deci o să am mai puțin de pierdut decât oricare dintre ei. Aș dori să joc la același nivel bun de până acum și să mă bucur că am șansa de a juca snooker în finala unui turneu atât de prestigios.”


Ali Carter : „După acea ratare care m-a împiedicat să duc scorul la 6-2, parcă mi-a pierit tot elanul și mi-am pierdut orice energie. Sunt dezamăgit pentru că, oricum ai lua-o, tot meci prost se cheamă că am făcut. Totuși mă bucur că m-am dovedit capabil să fac față și cu jocul meu de categoria a treia, ba chiar să și egalez la opt. Realitatea este că am ratat încă o șansă la un prim titlu : în acest sezon, am disputat trei semifinale însă ceea ce contează nu este să joci într-o semifinală, ci s-o câștigi.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Sâm 20 Dec 2008, 7:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi pare rau de Ali.Dar ii lipseste ceva.Parca se blocheaza la un moment dat si nu ii mai iese nimic.Isi lasa niste lovituri pozitionale de zici ca sunt pentru dusmani. Laughing
Fu este printre putinii jucatori care nu cedeaza indiferent de scor si e capabil sa intoarca un meci.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 20 Dec 2008, 18:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai, Shaun, hai ca-i bine! 8) 8)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 20 Dec 2008, 19:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Mags mai are și alte ocazii de a mai acumula puncte în clasament. Wink

Oricum, e bine că Shaun a ieșit, într-adevăr, din pasa proastă în care intrase.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 20 Dec 2008, 22:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu una sper sa isi revina!
GO Mags! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 20 Dec 2008, 22:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De data asta, nu cred că mai are când, Lady Croft, și, după cum a jucat până în acest moment (adică la kilometri & kilometri de valoarea lui reală), nici n-aș zice că ar merita șansa de a câștiga semifinala. Rolling Eyes



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Sâm 20 Dec 2008, 23:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
De data asta, nu cred că mai are când, Lady Croft, și, după cum a jucat până în acest moment (adică la kilometri & kilometri de valoarea lui reală), nici n-aș zice că ar merita șansa de a câștiga semifinala. Rolling Eyes


Da , din pacate nu a revenit. Sad Pacat.

Felicitari lui Shaun! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Dec 2008, 3:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Stephen Maguire : „Am jucat jalnic. Nici nu se încheiaseră bine primele două frame-uri și deja îmi doream să fiu oriunde altundeva decât în arenă ! Bineînțeles că o asemenea atitudine față de meci este profund greșită și trebuie să lucrez serios cu psihologul ca să-mi rezolv problemele astea. Adevărul este că atunci când încep să joc atât de prost, mi se face pur și simplu rușine și asta mă blochează total. Nu-mi place să joc în frame-uri care durează mult. Simt că trebuie să le ofer oamenilor ceva mai mult spectacol pentru banii pe care i-au dat pe bilete. Am fost teribil de furios pe mine și pe felul în care jucam, dar, pe urmă, am încercat să-mi spun că e cazul să mă calmez. Bine măcar că mi-am ținut nervii în frâu și am rezistat tentației de a izbi tacul de masă : asta e o premieră, fiindcă până acum n-am mai reușit să mă stăpânesc chiar așa de bine ! E și ăsta un progres ! Shaun n-a jucat nici el cu mult mai bine decât mine : în afară de breakurile acelea de peste o sută, amândoi am cam avut nevoie de câte trei sau patru vizite la masă ca să câștigăm un frame. În orice caz, adversarul meu nu era deloc de neînvins, numai că diferența de scor devenise deja prea mare. E greu de suportat – nu înfrângerea propriu-zisă, cât nivelul scăzut la care am jucat...”

Shaun Murphy : „În sezonul ăsta n-am avut atât de multe meciuri încât să fiu deja obosit ! M-am simțit plin de energie, dar în ultimele câteva săptămâni m-am antrenat jucând numai meciuri de acest format – primul la 9 – așa că eram pregătit. Îmi plac meciurile lungi : îți cer să-ți menții un anumit nivel de concentrare și de pozitivitate și cred că mi se potrivesc cel mai bine.

Da, înfrângerea pe care am suferit-o în fața lui Stephen, la semifinalele de anul trecut, a fost foarte dureroasă. Cred că meciul de azi a început atât de tensionat și de fragmentat tocmai pentru că eram ferm hotărât să nu-l las să-mi scape din mână.

Orice copil care face primii pași în snooker visează să câștige „cele trei mari turnee” – Campionatul mondial, Campionatul Regatului Unit și Masters-ul. Asta am visat și eu. La Masters, n-am avut niciodată rezultate bune, Campionatul mondial l-am câștigat, iar acum iată că am o șansă de a câștiga și Campionatul Regatului Unit. Sunt convins că Marco are același vis. Marco e un om foarte drăguț și mi-e foarte simpatic, dar mâine ne vom lupta fără cruțare și vom încerca amândoi să cucerim ceva care întrece cu mult atât valoarea materială a premiului pus în joc, cât și punctele corespunzătoare victoriei : vom încerca să ne înscriem numele pe unul dintre cele mai prestigioase trofee din lume.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Dum 21 Dec 2008, 12:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multe multumiri , Clara , pentru declaratii! Very Happy



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 21 Dec 2008, 18:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere. Smile

Deocamdată, finala se joacă în ritmul imperturbabil-tacticos al lui Marco Fu...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 21 Dec 2008, 20:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ha. E tare rau Shaun. Laughing Laughing Ar fi mirific sa fi dat si eu un pronostic care sa si iasa, for once. Laughing Laughing Laughing Si culmea e ca, desi il agreez mult mai mult pe Fu, astazi chiar tzin cu Shaun. Twisted Evil

Acest Shaun Murphy care a venit din calificari si-a castigat turneul mondial... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Si chiar daca n-am fost de-acord cu unele dintre declaratiile lui anterioare... Ce-i al lui e-al lui. Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 21 Dec 2008, 21:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pe mine m-ar tenta sa pariez pe Fu... are cota 3.25 pe gamebookers.com in acest moment... Very Happy

later : neah... m-am razgandit

later later : m-am indragostit de iubita lu` Marco Fu Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2008-2009 » Campionatul Regatului Unit - UK Championship 2008 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 7 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community