Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Noua tema de discutzie (numai pentru fete) :D
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Dum 28 Noi 2004, 19:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mea culpa. Imi cer scuze ca l-am rebotezat pe JACQUES Villeneuve... ce sa-i faci, n-am mai fost de mult in postura de a-i scrie numele. Crying or Very sad Intr-adevar... maaaaaaaaaaaare talent irosit.



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Lun 29 Noi 2004, 1:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ne apucam sa vorbim de Formula 1 acum? Sincer nu ma supar pentru ca sunt si eu un mare fan al Formulei 1. Snooker-ul si Formula 1 sunt de fapt sporturle mele preferate. Noroc ca nu avem la Snooker un comentator ca Dan Alexandrescu la Formula 1. Omul ala ma scoate din minti cu aberatiile lui. Nici nu ma uit pe TVR, prefer sa ma uit pe RTL. Dau pe TVR doar cand sunt reclame pe RTL. Si comentatorii de la Snooker mai fac gafe, dar oricum vorbind la general e OK.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Lun 29 Noi 2004, 16:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

F1 ma plictiseste de mult!!! De prea muuuult!!! Mr. Green



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 19 Iul 2005, 16:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ca sa-mi postez shi eu ofurile....hmmmmm....dupa cum obeservatzi marea mea iubire este Paul Hunter! . A great man , a great personality and an even greater snooker player! Very Happy. Motivul pentru care mi-a placut asha mult este pur shi simplu gingashia lui...pletele lui hipnotizand de fiecare data. Smile Snooker-ul este realmente primul sport care m-a ,,prins'' intr-adevar....shi chiar cred ca Smaranda mi-a citit gandurile in acel lung ,,roman'' al ei.Smile Smile Smile Smile Pe langa tehnica de joc care mi se pare fascinanta...close-up-urile...mai ales a jucatorilor preferatzi sunt divine. Mie cel mai expresiv jucator mi s-a parut Michael Holt( o papushik Razz ). Acum ca suntem in vacantza...shi cand nu mai e snooker chiar e pustiu...shi fara sa exagerez pot sa ma declar adicted to snooker...pentru ca imi lipsesc enorm reprizele de zi cu zi...shi urmarirea jucatorilor...urmarirea lui Hunterutz...nu shtiu...speechless Razz. Chiar sper ca pana la urma snooker-ul sa devina un sport mai popular. Dar exista shi o limita a popularului asta , deoarece cu cat mai multzi oameni ,,incultzi'' , sau nu shtiu exact cum sa ma exprim , cu cat mai multzi oameni ,,not exactly snooker lovers'' o sa urmareasca snooker-ul...exista riscul sa se ,,strice''. Nu vreau sa ajunga ca fotbalul Embarassed (nu vreau sa ma iau in nici un caz de acest sport , numai ca in fotbal exista mai multa violentza , sa zicem ca mai multa expresivitate shi exteriorizare Razz ) . Acum ca acest sport mi-a intrat in sange pot sa spun cu mana pe inima ca SNOOKER-UL ESTE SPORTUL MEU PREFERAT shi nu l-ash schimba sau n-ash renuntza la el niciodata!! Smile Dak pare a litle over-dramatic....sorry Embarassed Embarassed Embarassed .


Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation I love Hunter!!! Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Irina
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Dec/2005
Mesaje: 738
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 5 Apr 2006, 16:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Weirdly enough, primul jucator de snooker pe care l-am vazut (adik am deschis tv-ul si l-am vazut in prim plan--prima oara cand am vazut o masa de snooker) a fost Paul Hunter. Dar cred k primul meci pe care l-am urmarit cap-coada il includea pe Ronnie. Si desi il ador pe ronnie din motive lesne de inteles, Paul va avea intotdeauna un loc special in inima mea.



_________________
Paul Hunter - my role model in life. Forever be loved and never be forgotten!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Irina Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 7 Apr 2006, 9:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Irina a scris:
Weirdly enough, primul jucator de snooker pe care l-am vazut (adik am deschis tv-ul si l-am vazut in prim plan--prima oara cand am vazut o masa de snooker) a fost Paul Hunter. Dar cred k primul meci pe care l-am urmarit cap-coada il includea pe Ronnie. Si desi il ador pe ronnie din motive lesne de inteles, Paul va avea intotdeauna un loc special in inima mea.


Huh , what feelings rushed when I read what you've posted... Razz Very Happy

[Primul jucator pe care l'am vazut a fost...Ryan Day , dak'mi amintesc bine ... shi mi se pare ca juca cu Steve Davis)]



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin 7 Apr 2006, 13:34    Titlul subiectului: jucatori Răspunde cu citat (quote)

Dc.tot s-a deschis acest subiect,hai sa ma destainui si eu. Wink
Prima data cind am vazut un meci de snooker a fost in 2003 la cm. nu stiu cine cu cine juca,pt.ca atunci nici macar nu stiam ca se numeste snooker (credeam ca e o tip de biliard),dar sa-i mai cunosc si pe jucatori.
Primul jucator pe care l-am vazut si care mi s-a parut extraordinar de talentat(chiar dc.a apierdut) si sweet si lovely si funny si beatifull- a fost bineinteles …my jimmysor. Embarassed Wink -nu-mi venea sa cred ce lovituri de maestru reusea,dar si lovituri rata,imi placea ca incerca sa introduca bile imposibile,imi placea curajul lui si ales faptul ca punea suflet in fiecare lovitura si cind nu-I reusea se supara ca un copil. Acum ,dupa cite stiu despre el si dupa cite meciuri am vazut il inteleg.
Apoi am picat pe un joc cu ronnie, un geniu al snookerului in opinia mea si …de ce sa nu recunosc …un jucator atragator. Wink Apoi i-am urmarit pe mark,kendo,paul si ceilalti si incet-incet am inceput sa-i cunosc din meciuri si dupa lungi navigari pe internet,sint crazy dupa poze cu jucatori…de…fiecare cu nebunia lui,nu?
iar paulisor e asa dragut ca un ingeras! Smile Wink



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
adrianams
Fan


Data înscrierii: 04/Noi/2006
Mesaje: 13

MesajTrimis: Lun 6 Noi 2006, 23:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

interesant topic Very Happy
nu mai tin minte care a fot primul meci pe care l-am vazut, tin minte ca il vedeam pe fratele meu ca se uita la snooker si mereu il intrebam ce vede la sportul asta, pt mine atunci nu consideram snookerul un sport, sport pt mine inseamna a te misti, sa alergi, nu sa te plimbi in jurul unei mese, ce sa faci eram mik si proasta Very Happy
asa am inceput incet incet sa ma uit, prima oara l-am remarcat pe paul, si dupa pe hendry, mai ales k amandoi sunt blonzi si blonzii sunt preferatii mei Very Happy
cel mai mult ma intereseaza la stephen sa faca performanta, dar d c sa nu recunosc ca arata bine, mie chiar mi se pare frumos
pt mine snookerul e pe locul 2 Very Happy tenisul ocupa prima pozitie, e sportul rege pt mine



_________________
Hendry the best!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui adrianams Trimite mesaj privat
Raul_Madrid
Fan


Data înscrierii: 27/Feb/2007
Mesaje: 18
Locație: Republica Moldova

MesajTrimis: Vin 2 Mar 2007, 18:26    Titlul subiectului: s Răspunde cu citat (quote)

Eu la fel m-am indragostit de snooker cind l-am vazut pe ronnie cum joaca, nu stiam cine era si cit cistigase inainte ,cred ca daca nu era nu-mi placea nici pina azi snookerul. L-am vazut si mi-a placut cum joaca cu toate fanteziile lui . Ronnie e un jucator care face spectacol la fiecare meci. Cind ma uit la meciurile lui am emotii la orice lovitura de-a lui ca stiu ca este imprevizibil si imi place stilul sau de atac , a incercat sa il schimbe cu cele de siguranta , dar acesta nu e ronnie. Snookerul evolueaza pe zi ce trece si acesta este un lucru bun ,cel mai popular cred ca este in anglia , cred ca acolo sa nascut el.
Cel mai tare ce-mi doresc este sa vad un meci intre tony drago si ronnie,
ar fi un el clasico ca si la real cu barca. Ambii jucatori joaca foarte rapid , mai rapid am inteles ca e drago. Drago cind l-am vazut ultima oara a jucat slabut si a pierdut in fata lui parrot. Drago oricum e batrin imi pare rau ca nu am vazut cum joaca ,ca eu doar de 2 ani urmaresc snookerul .



_________________
Respect Ronnie O'Sullivan
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Raul_Madrid Trimite mesaj privat
helly



Data înscrierii: 19/Feb/2007
Mesaje: 8

MesajTrimis: Dum 1 Apr 2007, 23:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hmmmmmmm... eu m-am indragostit de snooker knd... nu stiu sa raspund la intrebare. Stiu numai ca aveam o colega de banca, care ma batea intr-una la cap cu Paul Hunter. Si am zis, na hai sa ma uit si eu. A fost exact primul campionat mondial la care i-a mers rau lui Paul. Si cred ca l-am luat pe Dott ca favorit, dupa ce au aratat o tipa din public care avea un tricou, pe care scria: I'm dotty! Am ras asa de tare...



_________________
"Au!..." Sir Isaac Newton
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui helly Trimite mesaj privat
monik_4_ronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Iun/2006
Mesaje: 103
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 4 Apr 2007, 14:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

a venit si randul meu... Very Happy eu m-am indragostit de snooker acum cativa ani,vreo 4 la numar...totul a inceput in momentul in care,butonand plictisita telecomanda, am dat pe eurosport..si ecranul s-a umplut de verdele acela care a ajuns sa-mi fie atat de drag. primul cadru a fsot unul cu Ronnie..habar nu aveam cine era,cate victorii si infrangeri avea,nu stiam nimic despre sportul acela dar privirea lui pur si simplu m-a tinut p loc...zambetul ala strengaresc, mainile ferme pe tac ,tinuta,gestuyrile,expresivitatea,toate mi-au placut din primul moment si asa a ramas...ca sa nu vorbesc despre pozitiile sus pe masa,de care a amintit si mrs. hendry...care.. Rolling Eyes Rolling Eyes Embarassed deh,intelegeti voi..
atunci a mhotarat sa aflu totul despre omul acela si sportul pe care il practik...si pe masura ce aflam cate ceva din istoria snookerului si pe cea personala a lui Ronnie,cu atat mia mult ma atasam de tot ce inseamna eleganta,stilul,prestanta acestei lumi atat de frumoase.
recunosc de asemenea ca am mai tras mici ochiade si pe la un stephen si pe la un higgie...dar niciodata ( never ever, i swear!!! 8) ) nu am putut sa ma desprind de prima mea dragoste,Ronnie...
el per total este un mister,unul care fascineaza,care din cand in cand mai ofera cate un coltisor luminat din lumea lui,care a trecut prin atat de multe incercari, care a putut sa mearga mai departe,chiar si cand totul parea pierdut...el m-a invatat sa lupt, sa invat sa trec peste greseli ( ca le mai comite si el uneori,nu zic nu,dar tot dulceatza aia de naughty boy ramane!! Wink ).pentru mine a fost este si va ramane a great player, a champ...and the sexiest man alive!! Very Happy Very Happy



_________________
RONNIE'S MY REASON NO MATTER WHAT!!MAY THOSE GREEN EYES OF HIS ALWAYZ SHINE SO DEEP AND SWEET...GO ROCKET! CONGRATS RONN&JO....!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui monik_4_ronnie Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
diana



Data înscrierii: 30/Apr/2008
Mesaje: 8

MesajTrimis: Mie 30 Apr 2008, 20:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si mie imi place hendry. imi pare cel mai sexi dintre toti, nu as sti sa argumentez de ce tocmai el. frumos nu e. dar are o fetzishoara....parca mai mereu imbufnata....e dragalas foc. m-am indragostit de snooker acum vreo 3 ani, cred ca prima oara l-am vazut pe doherty, juca magnific, mi s-a parut un mare tactician..


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui diana Trimite mesaj privat
ANGELA
More than a fan


Data înscrierii: 13/Sep/2008
Mesaje: 41
Locație: Oradea

MesajTrimis: Sâm 25 Oct 2008, 21:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

monik_4_ronnie a scris:
a venit si randul meu... Very Happy eu m-am indragostit de snooker acum cativa ani,vreo 4 la numar...totul a inceput in momentul in care,butonand plictisita telecomanda, am dat pe eurosport..si ecranul s-a umplut de verdele acela care a ajuns sa-mi fie atat de drag. primul cadru a fsot unul cu Ronnie..habar nu aveam cine era,cate victorii si infrangeri avea,nu stiam nimic despre sportul acela dar privirea lui pur si simplu m-a tinut p loc...zambetul ala strengaresc, mainile ferme pe tac ,tinuta,gestuyrile,expresivitatea,toate mi-au placut din primul moment si asa a ramas...ca sa nu vorbesc despre pozitiile sus pe masa,de care a amintit si mrs. hendry...care.. Rolling Eyes Rolling Eyes Embarassed deh,intelegeti voi..
atunci a mhotarat sa aflu totul despre omul acela si sportul pe care il practik...si pe masura ce aflam cate ceva din istoria snookerului si pe cea personala a lui Ronnie,cu atat mia mult ma atasam de tot ce inseamna eleganta,stilul,prestanta acestei lumi atat de frumoase.
recunosc de asemenea ca am mai tras mici ochiade si pe la un stephen si pe la un higgie...dar niciodata ( never ever, i swear!!! 8) ) nu am putut sa ma desprind de prima mea dragoste,Ronnie...
el per total este un mister,unul care fascineaza,care din cand in cand mai ofera cate un coltisor luminat din lumea lui,care a trecut prin atat de multe incercari, care a putut sa mearga mai departe,chiar si cand totul parea pierdut...el m-a invatat sa lupt, sa invat sa trec peste greseli ( ca le mai comite si el uneori,nu zic nu,dar tot dulceatza aia de naughty boy ramane!! Wink ).pentru mine a fost este si va ramane a great player, a champ...and the sexiest man alive!! Very Happy Very Happy



Deh Da.Vreau să spun și eu care sunt primele impresii la contactul cu acest sport și cu jucătorii deși sunt de acord că ceea ce a spus monike sunt și opiniile mele.
Cănd am văzut prima dată snooker juca Maguire și nu mi-a plăcut chiar mă enervam pe soțul meu că stătea ore întregi la televizor în jurul unei mese mi se părea plictisitor .
Apoi după căteva luni la inceputul primăverii stătea toată ziua la televizor ,așa că am inceput să stau și eu în fotoliu si azi un pic măine mai mult am prins drag de el și acuma eu sunt ce care nu se dezlipește de tv și bineînșeles primul turneu care l-am urmărit a fost CM2004 și Ronnie mi-a rămas la inimă.

Cam atăt .Cred că am scris cam mult. Notworthy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ANGELA Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mar 15 Sep 2009, 13:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

si Ronnie mi-a rămas la inimă. Notworthy[/quote]


De atunci nu scap niciun turneu de snooker .
Chiar daca Ronnie e favoritul numarul unu ,mai am si alte febleti:
titratul Stephen Hendry
blondul Neil Robertson
frumuselul Ryan Day
micutul Kendo
simpaticul jimmy
veteranul Davis
mult regretatul Hunter
si lista continua.....



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community