Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Cupa Campionilor de Snooker Funland
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
andydrak
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2007
Mesaje: 268

MesajTrimis: Mie 26 Noi 2008, 16:49    Titlul subiectului: Cupa Campionilor de Snooker Funland Răspunde cu citat (quote)

29 Noiembrie 2008, Cupa Campionilor de Snooker Funland

Funland Romania, in parteneriat cu Federatia Romana de Snooker, organizeaza sambata, 29 Noiembrie 2008, ora 16.30, prima editie a Cupei Campionilor de Snooker Funland. Evenimentul se va desfasura in cadrul Unirea Shopping Center, la etajul 4.

Competitia este una invitationala, la care vor participa 8 jucatori. Jucatorii invitati se afla in fruntea clasamentelor Federatiei Romane de Snooker, atat la Seniori, cat si la Juniori, ca urmare a etapelor de Campionat National organizate de Federatie in anul 2008. Acestia sunt: Denis Cretu (Campion National Seniori, 2007), Daniel Bontea (Campion National Masters 40+, 2007), Bogdan Ionita, Renaud Devriese, Marcel Bera, Bogdan Cozmaciuc (Campion National Juniori, 2007), Sergiu Botis, Mihnea Biciusca.

Sistemul de joc este sub forma de tablou de concurs eliminatoriu, incepand cu faza sferturilor. Astfel, fiecare meci se va desfasura pe durata unui singur frame (“Pot Black”).

Valoarea totala a premiilor acordate in cadrul competitiei va fi de 1.000 lei, fiind premiati toti participantii, precum si cel mai mare break realizat.

Programul competitiei va fi urmatorul:

Meciul 1 – ora 17.00
Meciul 2 – ora 17.30
Meciul 3 – ora 18.00
Meciul 4 – ora 18.30

Semifinala 1 – ora 19.30
Semifinala 2 – ora 20.00

Finala – ora 21.00

Va asteptam!



_________________
147 is nothing ... 155 is something !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andydrak Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 1 Dec 2008, 2:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mă bucur că avem și noi Pot Black-ul nostru. Ideea mi se pare foarte bună, în ciuda locației mai, să-i spunem, lipsite de noblețe sportivă Wink , deși poate că tocmai acolo, în mijlocul vizitatorilor mai mult sau mai puțin întâmplători ai etajului 4, a fost locul cel mai bun pentru a se arunca nada snookerului. Poate că tocmai o asemenea competiție spectaculoasă e în stare să atragă atenția oamenilor și să capteze interesul unor noi talente până acum nici descoperite de alții, nici conștiente de propriul potențial.

Participarea a fost prestigioasă așa încât meritele primului campion sunt cu atât mai mari. Să nu se supere prietenii mei mai apropiați de mine ca vârstă, dar întotdeauna țin cu tinerii și n-o să ascund nici acum faptul că victoria lui Bogdan mă bucură foarte mult. (Sper însă ca ea să nu-l pună, pe viitor, sub o presiune prea mare, creând în jur așteptări prea ambițioase, care să apese tot pe umerii lui.)

Sferturi
Bogdan Ioniță 40-46 Bogdan Cozmaciuc
Renaud Devriese 70-20 Marcel Bera
Daniel Bontea 54-10 Sergiu Botiș
Denis Crețu 60-13 Mihnea Biciușcă
Semifinale
Bogdan Cozmaciuc 53-44 Renaud Devriese
Daniel Bontea 58-56 Denis Crețu
Finala
Bogdan Cozmaciuc 57-40 Daniel Bontea

Felicitări, Bogdan ! Applause



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 2 Dec 2008, 15:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poate o să avem și un punct de vedere al jucătorilor : a fost OK ? Dacă s-au făcut greșeli, sunt ele de genul celor care se mai pot îndrepta/evita la ediția următoare ? E de repetat mini-turneul sau nu ?

Este cumva vreo înregistrare video de la această competiție ?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mar 2 Dec 2008, 18:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Exista. Se lucreaza la ea. Putintica rabdare... Smile

HOCUS-POCUS!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Btf0jrvZf5w

Sper sa nu imi refuze youtube.com filmuletul Rolling Eyes . Se afla la procesare deocamdata

YouTube nu a acceptat filmul. Evil or Very Mad Evil or Very Mad O sa incerc sa-l sparg in mai multe bucatele.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011


Ultima modificare efectuată cataline la Mie 3 Dec 2008, 8:08, modificat de 4 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
Bogdan C
Fan


Data înscrierii: 12/Oct/2008
Mesaje: 13

MesajTrimis: Mar 2 Dec 2008, 20:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In primul rand, va multumesc pentru apreciere si sper ca aceasta victorie sa nu fie un caz izolat. Nu stiu daca se vor mai organiza turnee de acest gen, dar eu sper si cred ca se vor mai face.
Mie mi s-a parut destul de reusita competitia. Frame-urile au fost destul de spectaculoase si nu lungi si incalcite. Au fost si break-uri...nu foarte mari dar au fost destule de 20 puncte (in conditiile in care masa nu era in cea mai buna stare + fum + galagie + nu s-au jucat decat 7 frame-uri in total).
Publicul a fost in numar destul de mare si sper ca a fost incantat de ce a vazut.
Nu au fost incidente, toata lumea s-a simtit bine (sau cel putin asta vreau eu sa cred Smile ) si ca o incheiere vreau sa zic ca sunt fericit ca am reusit sa castig campionatul acesta Very Happy.
A, si ce ar trebui imbunatatit..cresterea valorii break-urilor ar fii cea mai importanta si spectaculoasa schimbare Very Happy.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bogdan C Trimite mesaj privat
cataline
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2008
Mesaje: 197
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 3 Dec 2008, 22:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Finala in 4 parti. Sper sa va placa!

http://www.youtube.com/watch?v=jj_Yix8cl08
http://www.youtube.com/watch?v=vCDlvQVNm5Q
http://www.youtube.com/watch?v=t7sAon00rfg
http://www.youtube.com/watch?v=fGdRKPYnMLA



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Grand Prix 2009, Premier League 2009, Masters 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cataline Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 4 Dec 2008, 0:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim ptr linkuri Catalin!!! Wink



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 4 Dec 2008, 4:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wow ! Applause Mii de mulțumiri pentru film, Cătălin ! Îmi pare rău că ai avut bătaie de cap cu postarea lui pe YouTube, dar, în fine, a meritat din plin. 8) Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lolitaa
A super fan


Data înscrierii: 08/Oct/2008
Mesaje: 93
Locație: Constanta

MesajTrimis: Joi 4 Dec 2008, 10:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

finala o puteti urmari si aici in intregime, netaiata, un alt avantaj ar fi ca videoul este hostat in romania si deci se incarca mai rapid:

http://www.quepasa.ro/action/viewvideo/23469/finala_pot_black_funland___29_nov_2008/

<embed></embed>

Este proiectul meu care insa nu este inca gata, mai sunt vreo 2 luni de munca asa ca nu va luati de el 8) . Partea buna insa este ca backendul este perfect functional si este hostat in romania; in plus nu vom avea limita de timp sau marime la videoclipuri, asadar vom putea aici colectiona atat editurile, dar mai ales meciurile in intregimea lor. Asa, sa ramana pentru posteritate Laughing

Anticipand o posibila intrebare, avem o problema la flashplayerul folosit la embeduire si celelalte filmulete afisate pe ecran nu se incarca de acolo. Ele exista si ruleaza binemersi, dar trebui cautate direct pe site Rolling Eyes

http://www.quepasa.ro/searchList.php?tags=snooker&search_type=video


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lolitaa Trimite mesaj privat
Lolitaa
A super fan


Data înscrierii: 08/Oct/2008
Mesaje: 93
Locație: Constanta

MesajTrimis: Joi 4 Dec 2008, 10:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ups, se pare ca embedul nu merge sau este disabled pe acest forum, aveti insa linkurile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lolitaa Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20210
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 4 Dec 2008, 12:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alte mii de mulțumiri pentru filmul lui Loly ! Applause (Puteți să mai veniți cu filme, domnilor, că eu mulțumiri mai am ! Laughing ) Încă nu am găsit timp să vizionez chiar toate secvențele, dar deja am văzut un număr mărișor de lovituri de distanță și semidistanță demne de toată admirația (în care context îi salut & felicit pe toți cei ce se simt „vinovați” 8) ). Mai ales că zgomotul de fond a fost destul de supărător, iar buzunarul superior drept al mesei a ținut să adopte o atitudine încăpățânat-ostilă. Rolling Eyes

Nu mă simt în stare să comentez din punct de vedere tehnic întregistrările, de aceea n-o să spun decât că am văzut tot ceea ce era important de văzut într-o asemenea ocazie și că imaginea e clară și stabilă.

Felicitări, Cătălin și Lolitaa, pentru filmări, procesări și postări – adică pentru aceste foarte frumoase cadouri pe care ni le-ați făcut. Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Joi 4 Dec 2008, 12:37, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Lolitaa
A super fan


Data înscrierii: 08/Oct/2008
Mesaje: 93
Locație: Constanta

MesajTrimis: Joi 4 Dec 2008, 12:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Alte mii de mulțumiri pentru filmul lui Loly ! Applause (Puteți să mai veniți cu filme, domnilor, că eu mulțumiri mai am ! Laughing ) Încă nu am găsit timp să vizionez chiar toate secvențele, dar deja am văzut un număr mărișor de lovituri de distanță și semidistanță demne de toată admirația (în care context îi salut & felicit pe toți cei ce se simt „vinovați” 8) ). Mai ales că zgomotul de fond a fost destul de supărător, iar buzunarul superior drept al mesei a ținut să adopte o atitudine încăpățânat-ostilă. Rolling Eyes

Felicitări, Cătălin și Lolitaa, pentru filmări, procesări și postări – adică pentru aceste foarte frumoase cadouri pe care ni le-ați făcut. Very Happy



Cu placere dragi iubitori si iubitoare de snooker. Imediat ce ma sincronizez cu Catalin vom pune si finala etapei a 7a si va dam de veste


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lolitaa Trimite mesaj privat
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 5 Dec 2008, 11:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E foarte buna initiativa de a filma meciurile jucatorilor nostri. Ar fi ideal daca s-ar adauga si scorul pe ecran. As putea ajuta la acest lucru, daca se doreste.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lolitaa
A super fan


Data înscrierii: 08/Oct/2008
Mesaje: 93
Locație: Constanta

MesajTrimis: Vin 5 Dec 2008, 12:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Razvan a scris:
E foarte buna initiativa de a filma meciurile jucatorilor nostri. Ar fi ideal daca s-ar adauga si scorul pe ecran. As putea ajuta la acest lucru, daca se doreste.


Am retinut si luam legatura daca e cazul, multumiri pentru oferta. Vom incerca ca de la anul sa filmam mai multe meciuri, sa extindem si la semifinalele de etapa + finala de la juniori pentru ca si acolo sunt destule frameuri spectaculoase Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lolitaa Trimite mesaj privat
snookerella
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Feb/2009
Mesaje: 239

MesajTrimis: Vin 27 Feb 2009, 17:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se mai organizeaza asa un turneu?



_________________
Premiul Oscue Laureată a Premiului Oscue - Masters 2024
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerella Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Forum general Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community